Агрус без шипів: фото кращих сортівДуже часто на ринку продавці чагарників запевняють покупців в тому, що продають агрус, який не має шипів. Насправді ж, агрусу без шипів не існує. Може бути так, що шипи з’являються і зникають. Все залежить від сорту і від того, як доглядають за кущами. Так, є сорт «Північний капітан», на якому саджанці мають безліч колючок. Але проходить час, і вони зникають. Але сорт «Влад» навпроти – з часом випускає багато шпильок.

Агрус без шипів: фото кращих сортів

Варто зазначити, що користь від стиглого і солодкого агрусу дуже велика. Крім того, що з ягід заготовляють варення і компоти, з нього можна робити салати. Однак збір ягід ускладнюється великою кількістю шипів. Поки проводиться збірка, людина отримує безліч подряпин. Ось чому не всі садівники люблять вирощувати агрус на ділянках. Проте, сучасні селекціонери вивели нові сорти, які практично не мають колючок на гілках.

Деякі садівники кажуть, що шипшина з колючками дає безліч плодів. Насправді – це не так. Тут виникає питання: чи потрібно виконувати посадку агрусу без колючок? Насправді, є такі сорти, які володіють неперевершеним смаком. Але зустрічаються й такі сорти, у яких ягоди мають не яскраво виражений смак. Важливо відзначити, що агрус без шипів добре адаптований до лютим зим наших широт. А значить, плоди з’являються рано, їх дуже багато. Борошниста роса не докучали сортам, які не мають шипів і за ним легко доглядати.

Безколючкова сорти агрусу

Отже, розглянемо деякі сорти агрусу. «північний капітан»- цей сорт має дуже мало шипів. Ягоди мають чорнуватий відтінок, овальної форми. Можна бачити, як плоди розташовані кистями на гілках. Незважаючи на те, що смакові якості даного сорту особливо не відрізняються солодкістю, агрус відмінно годиться на вино. Жодна грибкова хвороба, морози не страшні агрусу «Північний капітан», який дає великий урожай за сезон. Активно вирощують по всій території Росії, навіть в Сибіру.

Агрус без шипів: фото кращих сортів

сорт «малахіт»Має гілки, на яких шипи можуть розташовуватися від нижньої частини пагонів, м’якоть ягід ніжна. Самі плоди досить великі. Шкірочка – тонка. Найчастіше даний сорт використовуються для виробництва компоту і варення. Додатковими якостями сорти можна назвати стійкість до морозів і різних захворювань, добре себе зарекомендував в ленінградській області.Агрус без шипів: фото кращих сортів

сорт «африканець»Має кущі середнього зросту. Шипи на кущах майже відсутні. Ягоди мають темно-фіолетовий колір. На смак злегка нагадує чорну смородину. Крім того, що ягоди часто вживають в свіжому вигляді, то з них ще готують джем або варення.

Агрус без шипів: фото кращих сортів
Агрус без колючок: фото сорти Африканець

Для тих, хто втомився від колючок і низького врожаю агрусу, радимо звернути увагу на сорт «вогні Краснодара». Незважаючи на те, що темні ягоди не дуже великі, зате шипів на гілках куща немає. Засуха, морози і захворювання «Вогню Краснодара» не страшні, підходить для Підмосков’я і середньої смуги.

На особливу увагу заслуговує сорт «Сіріус». Агрус не має шипів, дозріває в середині літа. Ягоди, як правило, на гілках групуються по дві-три штуки. На смак – кисло-солодкі. Відмінно годяться для варення. «Сіріус» не боїться хвороб і морозів і цей сорт Безколючкова агрусу відмінно підходить для середньої смуги.

Агрус без шипів: фото кращих сортів
Фото: сорт Колобок, без колючок

Перш за все, сорт «Колобок»Цінують за відсутність на його гілках шипів. Кущ росте швидко, навіть якщо будуть пошкоджені гілки, то відновлення відбувається швидко. Однак є у «Колобка» недоліки: сорт надмірно чутливий до морозів і різких перепадів температури тому в середній смузі не особливо популярний, в основному південні райони. Кущ дає багато пагонів. Його потрібно часто обрізати.

«Уральський Безколючкова»- на його пагонах немає колючок. Ягоди мають солодкий смак. На колір – яскраво – зелені. Рідко сорт уражається борошнистою росою. Інші хвороби не страшні.

Як можна помітити, сьогодні існує велика кількість сортів агрусу без шипів, на свою дачу своїми руками можна завжди знайти те, що потрібно. Сорти різні не тільки за кольором ягід, а й кількістю врожаю.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *