Акрилові герметики і герметик силіконовий для швів – застосуванняАкрилові герметики і герметик силіконовий для швів - застосування

Герметизація швів при будівництві та ремонті є частою проблемою. Це не тільки герметизація раковини, ванни і душового піддону, для яких використовується санітарний силіконовий герметик для ванної, але і різні щілини і шви. У більшості випадків, добре показують себе універсальний силікон або акрилові герметики.

Який вибрати герметик для тріщин в стіні? Частою проблемою є вибір – силікон або акрил. Що вибрати для ванної та чи можна пофарбувати акрил? Які герметики краще використовувати для зовнішніх робіт? Ці питання будуть розглянуті в статті.

Акрили і силікони часто плутають людей, які мають невеликий досвід робіт з будівельною хімією. Обидва продукти, як правило, купують в тубах, які використовуються за допомогою спеціальних пістолетів. Проте ви повинні ретельно розібратися, який продукт вибрати – акрил або силікон і в чому різниця між ними.

Герметик силіконовий для швів

Цей допоміжний будівельний матеріал є досить популярним і має широкий спектр застосування.

Герметик силіконовий для швів

Силіконовий герметик застосування має досить широке:

 • для наповнення і запаювання швів,
 • дверних рам,
 • підвіконь,
 • щілин в підлозі,
 • швів в плитці,
 • стиків ванни і душа з плиткою.

Деякі з цих завдань можуть виконувати акрилові герметики для швів. Все залежить від того, які будуть умови експлуатації.

Чим відрізняється акриловий герметик від силіконового?

Силіконові герметики для швів дозволяють проводити одночасно герметизацію і з’єднання двох матеріалів. Вони можуть бути використані для більшості будівельних конструкцій та обладнання, таких як кераміка, скло, камінь, дерево, сантехніка тощо Залежно від типу елементів, що з’єднуються, слід вибирати правильний тип силікону.

Переваги силіконів:

 • висока еластичність,
 • стійкість до мінусової температури.

Залежно від типу силікону він мають більшу чи меншу стійкість до впливу вологи і цвілі. На жаль, серйозним недоліком силікону є відсутність можливості його фарбування. Хоча на ринку можна знайти кольорові силіконові герметики, наприклад, для керамічної плитки і керамограніта, але не завжди їх колір відповідає нашим потребам.

акрилові герметики в основному використовуються для герметизації і заповнення щілин всередині будівлі. Крім кількох винятків акрил не повинні використовуватися зовні, тому що цей матеріал нестійкий до низьких зимових температур і може швидко дати тріщини.

Як і силікони, сучасні якісні акрилові герметики також еластичні і підходять до більшості поширених будівельних матеріалів. Вони не повинні бути застосовані, однак, якщо крім герметизації щілин, нам необхідно міцно і довговічне склеїти елементи – для цієї мети набагато краще підходять силікони. Важливою перевагою акрилових наповнювачів є те, що вони можуть бути пофарбовані будь-якими фарбами як традиційними фарбами латексними або акриловими, так і декоративними. Акрилові герметики також можна придбати в пофарбованої версії.

Акрили використовуються в основному для герметизації:

 • керамічних матеріалів,
 • бетону,
 • гіпсокартону,
 • можуть бути використані в герметизації скла і сталі.

Проте не слід використовувати акрил там, де щілини піддаються тривалого контакту з вологою – для герметизації таких місць використовується санітарний силікон.

Акрилові герметики

Традиційний акриловий ущільнювач зазвичай використовується для заповнення швів в штукатурці, його можна фарбувати. На ринку також існують спеціальні акрил, які утворюють найкращу поверхню для фарбування, так як завдяки спеціальному складу адгезія фарби збільшується. Такі акрил не викликають знебарвлення фарби.

Акрилові герметики тверднуть набагато швидше, ніж силіконові, але мають меншу еластичність, тому рекомендується заповнювати ними стики і щілини не ширше 15 мм.Ви також можете придбати спеціальні акрил для штукатурки, які в свій склад включають ряд мінералів, завдяки чому вони краще з’єднуються з такою поверхнею.

Акрилові герметики для зовнішніх робіт

У деяких випадках, необхідно використовувати герметики для зовнішніх робіт, які ми також можемо пофарбувати або покрити штукатуркою. Для цих цілей підходить, створений відносно недавно за допомогою нових технологій морозостійкий акрил.

Більшість таких акрилов залишаються еластичними при температурах до -20 градусів за Цельсієм. Важливо, однак, після заповнення щілин захистити акрил від вологи протягом, принаймні, 5-8 годин. Це дозволить йому добре застигнути і зберегти морозостійкість. Після застигання його можна сміливо фарбувати або покривати штукатуркою. Проте варто подумати, чи не краще використовувати силікон для зовнішніх робіт, який більш стійкий до вологи і цвілі. Акрили поганої якості можуть швидко дати тріщини через великі коливань температури і тривалого впливу підвищеної вологості.

Герметик силіконовий універсальний

Універсальний силіконовий герметик може бути використаний для:

 • затирання керамічної плитки,
 • затирання швів в цеглі,
 • закладення щілин в штукатурці,
 • герметизації щілин в бетоні і т.д.

Герметик силіконовий універсальний

Однак, його не слід використовувати для герметизації металів, так як він може викликати окислення.

Універсальний силікон здатний протистояти низьких температур і вологи, може бути використаний як всередині, так і зовні будівлі. Він дуже гнучкий і є ідеальним засобом для закладення стиків в бетонних підлогах, заповнення швів в штукатурці на стінах, герметизації вікон і дверей, якщо, звичайно, ви не плануєте фарбування шва.

Більшість універсальних силіконових герметиків стійкі до мінусовій температурі до -30 градусів за Цельсієм, що на 10 градусів більше, ніж спеціалізовані морозостійкі акрил хорошої якості. При необхідності, ви можете також придбати високотемпературні силікони. Силікони стійкі до температур до 120 градусів, а спеціалізовані можуть витримати температуру понад 300 градусів.

Санітарний силіконовий герметик для ванної та кухні

Санітарний силіконовий герметик ідеально підходить для:

 • душових піддонів,
 • ванн,
 • раковин,
 • унітазів,
 • стільниць,
 • та іншого обладнання ванної кімнати і кухні.

Він не знебарвлює керамічну сантехніку і акрилові ванни, і в той же час є стійким до дії вологи і цвілі. Він утворює стабільний і еластичне заповнення швів, яке стійке до часто використовуваної в цих приміщеннях побутової хімії, на відміну від багатьох універсальних силіконів які у ванній можуть пожовтіти. Він не викликає знебарвлення штукатурки, затірки швів плитки і має дуже хорошу адгезію до гладких поверхнях.

Санітарний силіконовий герметик для ванної та кухні

Якщо ви вибираєте силіконовий герметик для ванни, який краще варто розібратися, виходячи з пропозицій на ринку. У ванній кімнаті для герметизації кутових швів між плиткою або керамогранітом слід вибрати склад правильного кольору, максимально близький до кольору затірки.

На кухні санітарний силікон може застосовуватися для герметизації стільниць і установки газових і індукційних плит.

На противагу акрилу, санітарний силікон володіє хорошими властивостями, що клеять, в цьому випадку раковина або душовою піддон зазвичай не вимагають додаткового кріплення до поверхні.

Силіконовий герметик для скла та дзеркал

Для герметизації і склеювання скла з іншими будівельними матеріалами рекомендується використовувати спеціальні продукти. Силіконові герметики для скла та дзеркал мають велику адгезію, а також не змінюють колір скла, що, на жаль досить часто буває з дешевими універсальними силіконамі. Вони не викликають знебарвлення металу, нержавіючої сталі, латуні або алюмінію.

Крім того вони набагато менш чутливі до пожовтіння, що є спільною проблемою силіконових з’єднань, яка в разі дзеркал або інших елементів зі скла може бути більш помітна.

Силіконові герметики для скла стійкі до високих і низьких температур, замерзання, і можуть також використовуватися на відкритому повітрі.

Від правильного вибору відповідної будівельної хімії залежить термін її служби, міцність, герметичність швів і кінцевий результат наших робіт. Тому варто уважно вибирати варіант для кожного приміщення і цілі з урахуванням вологості, температурного режиму, необхідності фарбування та інших факторів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *