Алюмінієві або біметалічні радіатори опалення: які краще, порівнянняАлюмінієвий радіатор або біметалічний – це питання починає хвилювати, коли справа доходить до ремонту опалення. Зовні батареї схожі один на одного, але мають різні параметрами. Якщо неправильно підібрати прилад обігріву для мережі, він здатний в процесі експлуатації зруйнуватися. Основним руйнівним чинником виступить робочий тиск і теплоносій в разі неправильного його вибору за складом.

Чим відрізняються біметалічні радіатори від алюмінієвих

Зовні біметалічний прилад обігріву практично нічим не відрізняється від свого алюмінієвого побратима. Однак параметри у них різні. Перш ніж приступити до їх розгляду, треба ближче ознайомитися з кожним видом батарей.

Алюмінієві або біметалічні радіатори опалення: які краще, порівняння
Для виробництва алюмінієвих приладів обігріву використовують сплав силумін

Для виробництва алюмінієвих радіаторів в чистому вигляді матеріал не використовують. Застосовують сплав – силумін. У його склад входить алюміній і кремній. Технологія виробництва буває двох видів:

 1. Відплив під тиском дає можливість поліпшити експлуатаційні якості виробу. В першу чергу це стосується стійкості до механічних впливів і гідроударів. Форма отливной батареї виходить більш точна.
  Алюмінієві або біметалічні радіатори опалення: які краще, порівняння
  Найякіснішою технологією виробництва є лиття під тиском
 2. Технологія видавлювання через матрицю називається методом екструзії. Спочатку отримують окремі блоки, які потім з’єднують прессовкой. Плюсом технології є дешевизна, за рахунок чого знижується собівартість радіаторів. Міносом вважається зниження експлуатаційних характеристик. У багатьох європейських країнах від технології відмовилися.

Порада! Незалежно від способу виготовлення, вітчизняні радіатори вважаються більше придатними для систем опалення. Виробник враховує склад води з можливими агресивними домішками, покращує опірність алюмінієвого сплаву додатковими добавками.

Алюмінієві або біметалічні радіатори опалення: які краще, порівняння
Кожна алюмінієва секція з’єднана ніпелем з кільцем ущільнювача

Щоб зібрати радіатор воєдино, алюмінієві секції з’єднують різьбовими ніпелями. Для ущільнення стиків використовують кільця. Ущільнювачі теж роблять із різного матеріалу для певного виду теплоносія. Якщо опалення закачано звичайною водою, можна використовувати радіатори з гумовими кільцями. При застосуванні антифризу ущільнювачі ставлять з пароніту. Гуму такий теплоносій роз’їсть.

Важливо! Алюмінієві прилади обігріву зсередини швидко розкладаються, якщо теплоносій контактує з іншим металом. З цієї причини батареї краще підключати поліпропіленовими або металопластиковими трубами.

Алюмінієві секційні радіатори мають такі переваги:

 • швидкий прогрів корпусу від теплоносія і висока тепловіддача;
 • можливість зміни потужності за рахунок набору необхідної кількості секцій;
 • малу вагу дозволяє самостійно здійснювати монтаж, до того ж не потрібні посилені кріплення;
 • естетичний зовнішній вигляд, компактність, стильний дизайн;
 • доступна вартість.

Алюмінієві або біметалічні радіатори опалення: які краще, порівняння
У алюмінієвого радіатора стильний дизайн

Недоліки у алюмінієвого виробу теж є:

 1. Чим гірше якість теплоносія, тим швидше відбувається руйнування алюмінієвих секцій. Процес корозії починається, якщо показник жорсткості води більше 8 одиниць.
 2. Алюмінієвий корпус не витримує високого тиску. У стандартних моделей максимальний показник 10-15 атмосфер, а посилених – від 20 до 25 атмосфер. З цієї причини батареї не можна використовувати в централізованому опаленні, де присутній тиск вище покладеної норми.
 3. На алюмінієві прилади обігріву обов’язково потрібно ставити відведення повітря. Вузол буде видаляти не тільки повітря, а й утворюється водень, що володіє руйнівною дією.
 4. Термін служби алюмінієвого приладу обігріву близько 15 років за умови правильного монтажу. Якщо при пакуванні були перенапружені різьбові вузли, тріщини з’являться набагато раніше.

Алюміній є м’яким металом. Радіатори потрібно монтувати акуратно, відчувати зусилля, що докладаються.

Алюмінієві або біметалічні радіатори опалення: які краще, порівняння
Біметалічний радіатор виглядає не менш стильно і практично не має зовнішніх відмінностей

При виробництві для біметалевих радіаторів аналогічно використовують алюмінієвий сплав, але з нього зроблений тільки зовнішній корпус. Усередині сердечник виконаний зі сталі. Компонування двох металів дала можливість поліпшити експлуатаційні характеристики. Деякими параметрами довелося пожертвувати, але не до критичного рівня.

Збирають біметалічні прилади обігріву двох видів:

 1. Розбірні моделі складають з окремих біметалевих секцій. З’єднання виконують ніпелями і кільцями ущільнювачів.
 2. Цілісні радіатори нерозбірні. Зроблені вони на одному сталевому сердечнику. В майбутньому батарею неможливо подовжити або вкоротити зміною кількості секцій.

Біметалічні цільні і розбірні радіатори мають такі переваги:

 1. За рахунок сталевого сердечника радіатор витримує гідроудари, великий тиск теплоносія. Биметаллическому приладу не страшні 40 атмосфер, що дозволяє його використовувати в централізованій системі опалення.
 2. Завдяки стали, біметалічний радіатор витримує температуру робочого середовища до 130 ° С. Для порівняння у алюмінієвого побратима цей параметр обмежений 110 оС.
 3. Сталевий сердечник біметалічного вироби захищає алюмінієвий корпус від контакту з теплоносієм. Можна використовувати замість води інші агресивні рідини, що володіють кращими експлуатаційними характеристиками.
 4. На сталеві різьблення простіше пакувати арматуру, згони. Навіть якщо доведеться застосувати зайве зусилля, ймовірність виникнення тріщин зводиться до нуля.

Що стосується мінусів, то у біметалевих виробів вони теж присутні: 1. Через компонування двох металів корпус біметалічного радіатора знижує тепловіддачу. Батарея прогрівається довше від теплоносія, звідси більший витрата енергоресурсів. У приміщенні повільніше піднімається температура повітря до потрібної позначки.
 2. Вартість стали вище кремнієвого сплаву. До того ж ускладнюється виробництво радіаторів. Звідси збільшена вартість біметалевих приладів приблизно на 30%.
 3. Біметалеві батареї не можна використовувати на нежитлових дачах в зимовий період. Щоб від морозів не розмерзлася система, з неї після закінчення сезону зливають теплоносій. При контакті з киснем сталевий сердечник поступово руйнує корозія.
 4. Сталь і алюміній відрізняються коефіцієнтом термічного розширення. З цієї причини під час роботи опалення від радіаторів іноді виходять звуки потріскування.

Незважаючи на наявні недоліки, біметалічні вироби все одно вважаються кращими. Вони прослужать довгі роки, навіть якщо встановити їх в сирому приміщенні.

Порівняння алюмінієвих і біметалічних радіаторів

Щоб визначитися з вибором, проводять порівняння основних технічних параметрів. Тільки так вийде максимально точно підібрати відповідні батареї для певної системи опалення. Після ретельного вивчення параметрів різниця біметалевих та алюмінієвих радіаторів опалення відразу буде видно навіть недосвідченому людині.

Алюмінієві або біметалічні радіатори опалення: які краще, порівняння
Порівняння параметрів алюмінієвих і біметалічних приладів обігріву допоможе з’ясувати різницю між ними

Тепловіддача алюмінієвих і біметалічних радіаторів

Від параметра залежить ефективність опалення. Алюмінієві батареї тут виграють. Кожна секція здатна віддавати до 200 Вт теплової енергії. Одну частину тепла радіатор випромінює, а іншу частину віддає в приміщення за рахунок конвекції повітряних мас. Після нагрівання радіатора тепло всередині кімнати відчувається через 10 хвилин.

Біметалічні прилади обігріву аналогічним способом віддають тепло, тільки теплової енергії за рахунок сталевого сердечника вони менше випромінюють. Буде потрібно довше чекати, поки радіатор прогріється і в кімнаті почне відчуватися тепло.

Які батареї краще тримають тиск

За тиском виграють біметалічні батареї. Сталевий сердечник дозволяє їх експлуатувати в централізованому опаленні багатоквартирних будинків. Корпус витримає короткочасне підняття тиску до 40 атмосфер. Секції не зруйнуються навіть від гідроудару.

Алюмінієві радіатори, в залежності від моделі, розраховані на робочий тиск 6-16 атмосфер. Посилені батареї здатні витримати 20 атмосфер. До гідроударів секції не пристосовані. З такими показниками радіатори краще використовувати для домашнього автономного опалення.

Порівняння максимальної температури теплоносія

Параметр не настільки актуальне, так як теплоносій рідко доводять до температури вище 100 оС. Винятком є ​​тільки котельні з паровими котлами, але вони частіше зустрічаються на виробництві. Однак для порівняння радіаторів потрібно знати, що алюмінієві моделі витримують максимальний нагрів теплоносія до 110 оС, а біметалічні батареї – до 130 оС.

Довговічність і термін експлуатації

Алюмінієві радіатори здатні прослужити до 15 років. Однак умови не завжди ідеальні. З цієї причини термін іноді скорочується до 10 років. Біметалічні прилади якісного виробництва гарантовано відслужать 20 років. У хороших умовах термін експлуатації здатний збільшитися.

Простота установки

За простотою монтажу ніяких відмінностей немає. Конфігурація алюмінієвих і біметалічних приладів однакова. Маса трохи різниться, але не суттєво. Єдиним нюансом є збільшена міцність біметалевих моделей. Пакувати можна без побоювання, що сталевий сердечник трісне від зайвого перенапруження. Алюмінієві вироби в цьому плані трохи програють.

Порівняння вартості радіаторів

Якщо порівнювати радіатори з однаковою кількістю секцій, то алюмінієві вироби приблизно на 30% дешевше. Однак ціна ще залежить від виробника. Якщо взяти дешеву китайську підробку, то такий біметалічний радіатор може і дешевше коштувати від фірмової алюмінієвої батареї. Однак про якість товару не йдеться. За вартістю розумно порівнювати тільки фірмові або китайські підробки між собою.

Порівняння зовнішнього вигляду

Нові радіатори зовні розрізнити складно. Вони володіють стильним дизайном, компактні, з лицьового боку нагадують панель. Корпус забарвлений зазвичай в класичний білий колір. Зовні помітні тільки розміри. В кожному виробі можна швидко порахувати кількість секцій.

Як зробити правильний вибір

Під час покупки важливо, щоб недобросовісний продавець за ціною біметалічного вироби не підсунув алюмінієву батарею. Тут варто ретельніше придивитися до зовнішнього вигляду. Біметалічні вироби дізнаються з огляду колектора. Усередині між алюмінієвою окантовкою чітко буде видно впрессована металева різьба.

Алюмінієві або біметалічні радіатори опалення: які краще, порівняння
У біметалічною батареї на колекторі видно сталева різьблення, впрессована в алюміній

Не зайвим буде постукати легенько по панелі радіатора. Алюмінієвий сплав видає глухий звук. Біметалічна батарея при простукуванні дзвінкіше звучить.

Алюмінієві або біметалічні радіатори опалення: які краще, порівняння
Вибір радіатора залежить від того, де його збираються встановлювати

На вигляді більше інформації про правила вибору радіаторів:

За характеристиками вибирають на свій розсуд. Якщо важлива найкраща тепловіддача, то жертвують терміном експлуатації і віддають перевагу алюмінієвим виробам. Однак важливо врахувати ще місце установки. Якщо мова йде про квартирі з централізованим опаленням або виробничих, а також сирих приміщеннях, то вибирають біметал. Для власного будинку і дачі оптимально придбати дешевші алюмінієві батареї.

Висновок

Алюмінієвий радіатор або біметалічний аналог однаково добре прослужить, якщо дотримуватися необхідні умови експлуатації. Коли з вибором самостійно не можуть, питають поради у фахівців. Часто допомагають відгуки людей, що зіткнулися вже з цією проблемою.

Відгуки про те, що вибрати: біметалеві або алюмінієві радіатори опалення

Сергій Сергійович Капустін, 39 років, Ростов У квартирі три роки тому робив ремонт. Чавунні батареї замінив біметалом. За рахунок особливої ​​форми конвекція у них краще. До того ж радіатор схожий на панель, красиво виглядає на стіні. Алюмінієві батареї навіть не розглядав. Анна Володимирівна Коваль, 30 років, Волгоград У мене приватний будинок, але фахівці порадили придбати біметалічні батареї. Вони переконали мене в їх кращих експлуатаційних характеристиках. Витрати довелося збільшити. Після монтажу опалення відмінно працює третій рік. Радіаторами залишилася задоволена.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *