Алюмінієвий радіатор опалення: ремонт своїми руками, відеоНесправність батареї з водяним теплоносієм, як правило, виявляється під час опалювального сезону, коли відбувається циркуляція рідини. Нерідко ремонт алюмінієвих радіаторів опалення виконують із залученням співробітників ЖКГ. Але в більшості випадків здійснити усунення неполадок можна власними силами.

Особливості ремонту алюмінієвих радіаторів опалення

Опалювальні прилади з силуміну конструктивно представлені з декількох секцій. Залежно від технології виготовлення радіатора між собою вони з’єднуються двома способами:

 • лите обладнання оснащено сталевими ніпелями;
 • екструзійне збирають шляхом склеювання, зварювання або розвальцьовування.

У першому випадку число алюмінієвих секцій можна змінювати. Для поліпшення показників міцності силуміну додатково виробники можуть обробити корпус електролітами. Другий варіант є нерозбірним. У будь-якому випадку монолітне виконання відсутній, що пояснює ризик виникнення несправностей у опалювального приладу.

Алюмінієвий радіатор опалення: ремонт своїми руками, відео
Зносу, корозії і механічного впливу піддається внутрішня поверхня колектора і патрубки для підключення до водопроводу

Основні причини розгерметизації окремих елементів конструкції полягають в наступному:

 • експлуатаційні характеристики опалювального приладу не відповідають заданим умовам в конкретному будинку (тиск, температура, рівень PH);
 • монтаж батареї проведений з порушеннями технології;
 • забруднене або агресивний склад водяного теплоносія;
 • несвоєчасна заміна різьбового ніпеля з прокладками;
 • закінчився термін служби батареї.

Ознаки несправного стану алюмінієвих радіаторів виглядають так:

 • нерівномірна температура корпусу опалювального приладу;
 • наліт на сполучних вузлах;
 • текти в швах або порожнини корпусу.

Перш ніж почати ремонт алюмінієвої батареї, потрібно зупинити циркуляцію водяного теплоносія. У випадку з автономним водопостачанням це завдання можна вирішити самостійно. Якщо в будинку проведено централізоване теплопостачання, то варіантів 2: або спускають воду за допомогою обслуговуючого будинок персоналу, або перекривають доступ до рідини за допомогою байпаса.

Що потрібно для ремонту алюмінієвої батареї опалення

Для ремонту алюмінієвого радіатора опалення своїми руками знадобиться набір сантехнічного та універсального інструменту. Також необхідні речовини для очищення пошкодженої ділянки корпусу або сполучного вузла, матеріали для герметизації батареї, захист для підлогового покриття.

Так, знадобляться такі допоміжні засоби:

 • сталевий сантехнічний трос;
 • наждачка для усунення зовнішнього наросту корозії;
 • лимонна кислота або мильний склад (після замочування через 2-3 години корпус простукують пластиковим або гумовим предметом для відшарування іржі, нальоту і бруду).

Для реставрації радіатора опалення можна використовувати наступне:

 • епоксидної смоли з металевим порошком;
 • густотертие білила з додаванням цинку;
 • герметик, стійкий до води і нагрівання, добре контактує з металом;
 • холодне зварювання з допустимої експлуатацією при температурі до +100 градусів;
 • припій в разі роботи паяльником.

Для демонтажу батареї знадобиться розвідний або гайковий, ніпельний ключ. Під алюмінієвий радіатор можна постелити фанеру, ганчір’я або плівку. Додатково потрібно поставити ємність для стікала вода. Для побудови та встановлення обладнання також стане в нагоді льон або ФУМ-стрічка, що фіксують хомути, стяжки, дріт (залежить від використовуваного ремонтного складу).

Як відремонтувати алюмінієвий радіатор опалення

Часто несправність алюмінієвого радіатора зводиться до розгерметизації корпусу або сполучного вузла. Тому ремонт опалювального приладу починається з виявлення причини пошкодження. Якщо батарея стара, то простіше її замінити повністю. Інший варіант передбачає аналогічну дію з несправною секцією. Третій підхід полягає у визначенні місця протікання і подальшої реставрації алюмінієвого обладнання.

Пошук пошкодженої ділянки

Найчастіше відбувається розгерметизація в вузлових з’єднаннях. Огляд стиків між алюмінієвими секціями та водопроводом, як правило, відразу приносить результат. Нижні контакти можна перевірити на дотик.

Алюмінієвий радіатор опалення: ремонт своїми руками, відео
Якщо візуально пошкодження за допомогою дзеркала та ліхтарика не виявлено, то ефективним способом також є занурення приладу в воду.Відсутність пошкоджень

Відсутність видимих ​​пошкоджень батареї говорить про повітрі в корпусі. Тоді достатню його спустити за допомогою спеціального крана. Якщо змін не відбулося, значить, утворився засмічення всередині секцій. У цьому випадку знадобиться зняти і прочистити колектор з патрубками.

Пошкодження ніпеля або знос прокладок

Порожній алюмінієвий радіатор досить зняти з гачків або підтримують кронштейнів. Додаткових фіксаторів, як правило, не існує. Фільтр і секції промивають мильною проточною водою.

Важливо! Під час розбирання опалювального приладу потрібно врахувати наступне:

 • відкручування ниппеля відбувається повільно, щоб не зірвати різьбу;
 • напрямок маркує виробник: D-права, S-ліва;
 • нижній і верхній елемент по черзі обертається в підлогу обороту, що виключає зрив і пошкодження алюмінієвих секцій.

Алюмінієвий радіатор опалення: ремонт своїми руками, відео
Всі складові елементи підлягають промиванню, це дозволить визначити пошкодження сполучних і ущільнюючих елементів, а не корпусу, досить замінити прокладки і ніпель

Усунення пошкодження корпусу

Будівельний матеріал для ремонту батареї, званий холодної зварюванням, перед застосуванням необхідно розім’яти. Поверхня несправної ділянки опалювального приладу при цьому повинна бути чистою і сухою. Далі масу наносять на тріщину в корпусі або на вузлове з’єднання по аналогії з пластиліном. Після застигання зварювання алюмінієвим радіатором опалення можна користуватися. Альтернативним засобом може служити герметик або суміш епоксидної смоли з алюмінієвим або бронзовим порошком.

Інший варіант виправлення невеликих дефектів батареї передбачає наявність паяльника. Алюміній при контакті з киснем покривається окислювальному плівкою. Щоб вона не заважала реставрації опалювального обладнання, потрібно покрити зачищений ділянку флюсом з залізом і каніфоллю. Припій далі поміщають під захисне покриття.

Алюмінієвий радіатор опалення: ремонт своїми руками, відео
Найбільш ефективний спосіб усунення неполадки полягає в використанні аргонової зварки, так як результат характеризується довговічністю, що перевищує один опалювальний сезон

Збірка, установка і запуск

Процес складання алюмінієвого радіатора здійснюється після просушування використовуваного ремонтного кошти і внутрішньої поверхні корпусу в цілому. Порядок дій аналогічний демонтажу, тільки послідовність зворотна.

Перед підключенням перевірити радіатор опалення можна за допомогою напору води. Його створює душовою шланг. Додатково можна наповнену батарею залишити на деякий час у ванній. Якщо ремонт проведено якісно, ​​то рідина не проступить. Тоді допускається встановлення та підключення обладнання до водопроводу.

Поради професіоналів

При використанні холодної зварювання в процесі ремонту опалювального обладнання для зміцнення складу додатково фахівці радять скористатися бинтом або тканиною з рідкісним плетінням. Матерія буде служити в якості армування. Також поверх цього можна закріпити металевий хомут з ​​прогумованої вставкою.

При розбиранні алюмінієвих секцій латексні прокладки варто замінити в будь-якому випадку. Причиною тому є жоден захід з обслуговування опалювального обладнання.

Перед покупкою потрібно звертати увагу на тип підключення алюмінієвого приладу. Якщо воно бічне, то регулювати кількість секцій не складно. Інша виконання, як правило, супроводжується додатковим укорочуванням або нарощуванням трубопроводу.

Також вибір алюмінієвої батареї повинен регламентуватися особливостями централізованої системи опалення, якщо підключення буде здійснено до неї. Зокрема, потрібно з’ясувати робочі тиск і температуру в мережі.

Порада! Якщо монтажні роботи виробляє запрошений фахівець, то слід укласти з ним договір. У разі неякісної установки радіатора відповідальність за ремонт батареї буде нести виконавець. В інших обставинах займатися ремонтом буде сам власник.

Висновок

Ремонт алюмінієвих радіаторів опалення нерідко роблять за допомогою фахівців. Із заміною прокладок, регулюванням числа секцій або виправленням невеликих пошкоджень можна впоратися самостійно. Це дозволить заощадити кошти, які можна спрямувати на придбання матеріалів вищої якості. Останнє, як правило, забезпечує надійний і довговічний результат.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *