Альтанки на дачі своїми руками – фотоАльтанки на дачі своїми руками - фото

Облаштовуючи дачу, не варто нехтувати ландшафтними елементами, які можуть прекрасно прикрасити сад і забезпечити в ньому зону для відпочинку або прийняття їжі на відкритому повітрі. Альтанка значно підвищує зручність перебування в саду. Придбання або виготовлення альтанки своїми руками – це відмінна інвестиція у власний комфорт.

Альтанка в ландшафтному дизайні

Звичайно ж, альтанки бувають різні. Найбільш поширені класичні варіанти, які мають стіни і дах, а також спеціальні конструкції з напівпрозорої дахом або перголи, які служать також для підтримки садових рослин. У цій статті ми розповімо про класичну альтанці.

Альтанка вимагає проекту, який враховує не тільки матеріали, але і передбачувану навантаження, а також місце розташування. Варто також заздалегідь визначитися з розміром і наповненням конструкції, іноді її доповнюють садовим грилем, піччю або домашньої коптильнею. Альтанки можуть бути не тільки місцем для відпочинку і спілкування, а й прикрасою двору. Виробники садових меблів пропонують повний спектр продукції за допомогою якої можна облаштувати зручне місце для відпочинку і прийняття їжі. Це можуть бути металеві та дерев’яні вироби, відмінно підійде також меблі з ротанга.

Як вибрати альтанку, яка найкращим чином відповідає вашій дачі і саду?

Вибираємо матеріал – види альтанок

Основною функцією цієї споруди є захист від сонця, дощу і вітру. Тому, вибираючи дизайн або модель альтанки для дачі, треба звернути особливу увагу на її надійність і довговічність. Розглянемо основні риси, а також переваги і недоліки кожного виду альтанки і матеріалів з яких вони зроблені.

 • Деревина. Одним з найбільш міцних матеріалів є деревина дуба і модрини. М’якше, але менш дорогі компоненти і конструкції роблять з сосни і ялини. Деревина дуже популярна, вона екологічна і стійка до несприятливих погодних умов. Недоліком цього матеріалу є необхідність проведення регулярного технічного обслуговування з метою захисту від цвілі, грибків і несприятливого впливу води і сонця. На ринку є також дерев’яні елементи, просочені під тиском, такий захист, принаймні, теоретично повинна захищати деревину протягом більш тривалого періоду часу.
 • Солома для даху. Популярно також покриття з соломи. Солома дуже декоративна, але так чи вона міцна і надійна? Виявляється, що якщо вона має відповідну товщину і правильну просочення, то їй не страшні птахи, комахи і суворі погодні умови.
 • Цегла. З точки зору міцності, ніщо не посперечається з цеглою. Фундамент може бути виконаний з цегли, бетону, каменю, на який встановлюються, наприклад, лати або велике вікно. Гарна ідея полягає в тому, щоб доповнити конструкцію додатковим елементом, наприклад, барбекю або каміном. Пам’ятайте, однак, що оправа з цегли – на відміну від металу або дерева не підходить для маленьких садів. Через габаритів, вона найкраще підходить для великих садів, дач і рекреаційних ділянок.
 • Метал. Набагато легше конструкція з металу. Вона характеризується великою мобільністю. Однак, слід пам’ятати, що метал повинен бути захищений від корозії фарбою. Як і дерев’яні конструкції, споруди з металу вимагають досить регулярного технічного обслуговування.

Дерев’яна альтанка на дачу своїми руками

Безсумнівно, одним з перших кроків будівництва є визначення місця розташування планованої альтанки, після чого потрібно адекватна підготовка поверхні.

Дерев'яна альтанка на дачу своїми руками

Готуємо основу

Залежно від вибору конструкції в якості підстави можна вибрати бетонні стовпи або бетонну плиту, в тому випадку, якщо конструкція має значну вагу. Велика вага можуть мати споруди з цегли, а також мають дах з покрівельної черепиці та кераміки.

Товщина бетонної плити підстави повинна бути відрегульована з урахуванням передбачуваного навантаження. Найчастіше це близько 20 см. Такого роду альтанки є найбільш поширеним рішенням для дачі. Часто зустрічаються конструкції, виконані з дерева, яке вигідно зосередити увагу на об’єкті і налаштовує на відпочинок.

Дерев'яна альтанка на дачу своїми руками

Дерев’яні елементи

У домашніх садах часто зустрічаються конструкції з неповними, ажурними стінками. Іноді стіни і дах обвивають гілки витких рослин – це може бути виноградна лоза, плющ або кучеряве квіти. Таке рішення дозволяє забезпечити нерозривний зв’язок з природою.

Основа для побудови альтанки – це її каркас. До складу такої конструкції входять колони і рейки, що з’єднують колони і утворюють основу для даху. Будівництво можна виконувати за рахунок використання теслярських з’єднань, куточків і шурупів. Дерев’яна конструкція даху збирається в основному на землі, а потім здійснюється закріплення вже готової конструкції. Будівництво альтанки ділиться на кілька етапів, починаючи від підготовки майданчика, і закінчуючи дахом.Дерев'яна альтанка на дачу своїми руками

Стіни альтанки

У приготовлений каркас можна монтувати ажурні стіни. Найкраще, щоб участь в роботі взяли кілька людей, тому що дуже часто окремі елементи досить громіздкі, і їх вага значно ускладнює монтаж однією людиною.

Що можна використовувати, щоб зробити стіни трохи більш закритими для сторонніх очей сусідів? Для цієї мети корисним пристосуванням будуть ролети або віконниці. Вони дозволяють захистити інтер’єр від сторонніх очей, а також від сонця і вітру. В даний час одним з найбільш популярних жалюзі є варіанти з техноротанга або бамбука.

стіни альтанки

Техноротангу легко очищається, і незважаючи на синтетичні матеріали, разюче схожі на плетений натуральний бамбук. Розміри жалюзі можуть бути повністю адаптовані до розміру стін.

Виробники також пропонують прозорі плівки, які пропускають сонячне світло, але захищають від вітру. Це рішення значно дешевше, ніж засклення – тому знаходить все більше коло прихильників.

Крім дерев’яних альтанок також поширені споруди, виготовлені з металу. І ті й інші повинні бути захищені від несприятливих погодних умов. Особливо в разі дерев’яних і металевих конструкцій загрозу може представляти вода. Захист від гниття і корозії є одним з основних умов, що забезпечують довговічність протягом багатьох років.

Дерев'яна альтанка на дачу

Етапи будівництва альтанки

 1. Видалення гумусового шару і вирівнювання грунту.
 2. Заливка бетонного фундаменту.
 3. Установка дерев’яних колон, просочених захисними складами в анкера, встановлені в бетонному фундаменті.
 4. Зміцнення дерев’яного скелета.
 5. Збірка і установка конструкції даху – часто вона має форму правильного восьмикутника (найпростіше рішення – це односхилий дах).
 6. Укладання покрівельного матеріалу (очерет, дерево).
 7. Монтаж підлоги (бетон, камінь, дерево).
 8. Установка ажурної конструкції стін (просочена дерев’яна решітка).

Дерев'яна альтанка на дачу

Рослинність в оточенні альтанки

Рослинність в оточенні альтанкиАльтанки розташовані в безпосередній близькості від природи. Для того щоб ще краще інтегрувати споруду в навколишнє середовище використовують в’юнкі рослини.

Покриття альтанки кучерявими рослинами є вельми поширеною практикою.

В основному використовуються саджанці клематиса, а також інших кучерявих декоративних рослин. Дуже цікаво виглядає восени дикий виноград або вірджинський плющ.

З його допомогою восени альтанка стає справжньою окрасою дачі і саду.

Рослини висаджуються під стінами, що забезпечує природний захист і прохолодний мікроклімат в альтанці протягом літа. Досить часто рослинами покривають не тільки стіни, але і дах.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *