Антуріум догляд в домашніх умовах. фотоАнтуріум вважається одним з найвишуканіших домашніх квіток. Він виділяється своїми унікальними властивостями – яскравими восковатимі квітами, а також насичено зеленою зеленню. Антуріум – НЕ примхлива рослина, але все ж вимагає деякого догляду в домашніх умовах. Якщо все робити правильно, квітки будуть радувати око практично круглий рік.

Антуріум догляд в домашніх умовах. фото

Сьогодні в світі існує безліч різновидів рослини, але кімнатними найчастіше є гібриди. У народі антуріум прозвали також «вогняний язик» або «квітка фламінго». Що стосується догляду своїми руками, то необхідно врахувати, що рослина родом з тропічних місць, тому вкрай любить тепло і вологу. Крім цього, є й інші моменти правильного змісту.

Антуріум догляд в домашніх умовах. фото

  • Полив. У літню пору рекомендується поливати квітку кілька разів на день, при цьому, досить рясними дозами. Головне – стежити, щоб вода не застоювалася на дні, інакше це може спровокувати гниття і руйнування кореневої системи. З настанням холодів активний полив необхідно припинити. Для антуріума нормою буде полив раз на тиждень і періодичний водяний душ. Якщо на вулиці стоїть нестерпна спека, квітка потрібно постійно обприскувати. Воду для поливу використовувати тільки відстояну, ні в якому разі не брати з крана.
Антуріум догляд в домашніх умовах. фото
Антуріум необхідний регулярний полив
  • Температура повітря. Так як антуріум прибув з вирію, він не виживе при температурі повітря нижче +16 градусів. Тому рекомендується не ставити його на протяги або вікна, з яких дме.

Антуріум догляд в домашніх умовах. фото  • Вологість повітря. Для комфортного цвітіння, рослині необхідна висока вологість, чого не завжди легко домогтися в приміщеннях з традиційним опаленням. Тому найкращим рішенням буде установка квітки на піднос з вологим керамзитом, використання іонізаторів або зволожувачів повітря. Важливо стежити, щоб краплі води не потрапляли на листя, інакше на них відразу ж виникнуть жовті плями.

Антуріум догляд в домашніх умовах. фото

  • Освітлення. Відповідне освітлення – один їх найголовніших аспектів у досягненні відмінного результату. Для антуріума необхідне дотримання деяких умов:
  1. Виключити потрапляння ультрафіолетових променів, інакше рослина одержить не виліковні опіки.
  2. У теплу пору року горщик можна встановити на східній стороні, а в холодну – на південній, для отримання великої кількості тепла і сонця.
  3. Прекрасним варіантом буде установка розсіяного світла.

Антуріум догляд в домашніх умовах. фото

  • Добриво. В якості підгодівлі можна використовувати як мінеральні, так і органічні добрива. У спеціалізованих магазинах можна придбати готову грунт для ароїдних, яку рекомендується періодично підсипати наверх. Особливо гостро потрібно додаткове харчування в період росту нових листя і вегетації.
  • Пересадка. За допомогою поділу, стебла нового антуриума пересідають в окремий горщик. Грунт для цього випадку застосовується легка, насичена мікроелементами. На дні горщика важливо утворити дренажний матеріал.

Антуріум догляд в домашніх умовах. фото

У процесі росту у рослини поступово відмирають нижні листки, тому щоб не втратити естетичний зовнішній вигляд, в квітці зрізають верхівку. Також важливо не забувати, що всі частини антуриума отруйні і потрапляння соку на шкіру викликає сильне роздратування.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *