Багаторічні квіти, квітучі все літо – фото і назвиУ садах на заміських дачах можна зустріти багато різних видів квітів, які мають різний період цвітіння. Деякі садівники вважають за краще садити однорічні або дворічні, інші вибирають багаторічні.

Прийнято вважати, що багаторічні рослини найбільш практичні, радують декоративним видом не один рік. Які багаторічники посадити на дачі, які сорти невибагливі, довгоквітучі, які кращі красиві багаторічні квіти для дачі, фото з назвами і характеристиками видів – ми розповімо в цій статті.

Характеристика багаторічників

Одна з характерних особливостей декоративних багаторічників – тривалий період цвітіння. Завдяки цьому садові квіти прикрашають палісадники досить довго, на відміну від однорічників. За складністю догляду багаторічники істотно не відрізняються від однорічників. Основні заходи по догляду проходять навесні:

⇒ видалення сухих листя, гілок;

⇒ посадка саджанців;

⇒ внесення відповідних добрив у вигляді компосту, гною, мінеральних добрив, щоб рослини швидко відновили форму, придбали декоративний вигляд.

Багаторічники для дачі квітучі вважаються важливою частиною композиції в ландшафтному дизайні. Їх суцвіття мають різні кольори, форми. Певні види мають широкий різноманітністю сортів. Так що вибір не простий!

Переваги багаторічників

Багаторічники – різноманітна група, що має багато переваг:

 1. володіють величезним багатством форм, забарвлень;
 2. різноманітні за розмірами, періоду цвітіння;
 3. не вимагають родючого грунту, особливого догляду;
 4. морозостійкі;
 5. як правило, стійкі до хвороб;
 6. рідко піддаються нападу шкідників;
 7. довговічні, ростуть кілька років.

Багаторічники мають привабливий календар цвітіння – від ранньої весни до кінця осені. При правильному підборі можуть безперервно радувати око красивим суцвіттями, декоративним зовнішнім виглядом, винагороджуючи чарівністю майже цілий рік, навіть взимку, якщо залишити сушені суцвіття. Нижче представлені популярні сорти багаторічників, фото різних композицій.

Опис квітів з фото

Флокси

Флокс – невибагливі багаторічники, квітучі все літо. Існує багато видів з різним забарвленням. Висота рослини – до 70-120 см. Вимагає посадки в сонячному місці, родючий грунт, помірно зволожений. Флокси рясно цвітуть, відрізняються стійкістю до хвороб, холоду. Якщо ростуть в півтіні, забарвлення суцвіть (білих, рожевих, фіолетових) інтенсивніше. Влітку формуються красиві щільні напівсферичні суцвіття, часто 2 тонів.

Злегка ароматні флокси підходять для вазонів. На одному місці вони можуть залишатися багато років. Кожні 4-5 років кущі потрібно розділяти, пересаджувати.

Ехінацея

Ехінацея – ефектний багаторічник, квітучий майже все літо, прикрасить будь-яку дачну ділянку. Ехінацея відноситься до сімейства складноцвітих, походять із прерій Північної Америки. Характеризуються як невибагливий багаторічник з високими декоративними якостями. Часто культивуються рослини ехінацеї пурпурової, висотою до 1,5 метра. Рослина має грубі, жорсткі листя темно-зеленого забарвлення.

Ехінацея вимагає сонячної експозиції, родючої вологого грунту. Цвіте з липня по жовтень. Квіти мають характерну опуклу конічну середину, темно-рожеві пелюстки. Існують сорти з білими, жовтими пелюстками. Ехінацея легко поширюється.

Ірис сибірський

Ірис сибірський – зростає до 50-100 см у висоту. Рослина має вузькі, зелені, ніжні листи. Цвіте з травня по червень. Сибірський ірис добре росте на сонці, в півтіні, тіні. Його можна посадити на грядці, в болотистій прибережній зоні ставка. Деякі сорти виростають до 60-120 см у висоту. Ніжні квіти діаметром 60-75 мм мають фіолетову, синю, білу забарвлення, чіткий малюнок на нижніх пелюстках. Декоративні вузькі листя нагадують пучки трави.

Ірис зростає на родючих, слабокислих, зволожених, навіть болотистих ґрунтах. Рослина досить невибагливо, повністю морозостійко. Успішно культивується в горщиках на балконах, терасах.

Лілія

Лілії люблять багато, вони заслужено вважаються одними з найпривабливіших, ароматних цибулинних рослин. Лілія володіє великою кількістю різновидів, неймовірним різноманітністю форм, конструкцій пелюсток, всього суцвіття. Грунт для багаторічників повинна бути родючої, проникною, квітка не любить перезволоження. Найкраще лілія зростає на сонці, на злегка піднесеному грунті (це запобігає надмірне накопичення води). Залежно від виду досягає висоти 50-120 см. Ранні сорти висаджують в березні або вересні, в кінці квітня, білу лілію – в серпні.

Лилейник

Лилейник – невибагливий багаторічник родом з Азії, відмінно підходить для дачі. Довговічний, стійкий до суворих умов. Залежно від сорту досягає висоти 30-120 см. Форма квітки нагадує лілію. Протягом періоду вегетації лилейник дає декоративне листя. Цвіте рясно і довго. На стовбурі є 15-20 бутонів, що дозрівають поступово. Цвітіння може тривати до місяця, хоча окремі квіти в’януть через 24 години. Лилейник характеризується неймовірним різноманітністю візерунків, кольорів, форм. Має безліч сортів.

Серед різновидів можна зустріти квітки різного забарвлення:

 • білої,
 • рожевої,
 • фіолетовою,
 • чорної,
 • жовтої,
 • помаранчевої,
 • темно-коричневої.

Квітки характеризуються цілим рядом форм, включаючи досить незвичайні, що нагадують зірки, павуків. Існують види майже без запаху і сильно запашні.

Лилейники практично не вимагають догляду, привабливі для початківців садівників. Рослина не вимагає родючого грунту. Положення повинно бути сонячним або злегка затінених. Посадку зазвичай проводять на глибину 5 см на відстані 30-40 см. Догляд обмежується поливом, внесенням добрив. Старі сорти ростуть навіть в бідних, сухих ґрунтах. Корисно для фарбування, відкриття бутонів вносити кілька разів позакореневе підживлення з переважанням фосфору. Лилейники без пересадки можуть рости на одному місці 15-20 років.

Люпин

Люпин – гарний багаторічник, улюблений багатьма садівниками через високу декоративної цінності, простоти вирощування. Часто люпин зустрічається в садах, відмінно виглядає на барвистих клумбах. Люпин відноситься до сімейства бобових, включає десятки видів. Люпин краще росте на сонячних експозиціях, потребує родючому грунту з низьким вмістом кальцію. Має жорсткі суцвіття темно- або світло-синьою, рожевою, білою, жовтою забарвлення і навіть двоколірні, висотою 60-80 см. Легко розсіюється, погано переносить пересадки.

Водозбір, орлик або аквилегия

Орлик садовий або аквилегия – багаторічна рослина, що віддає перевагу наполовину затінені, тіньові місця, гумусні, вологі грунту. Орлик чудово росте під пологом дерев. Недовговічний, але легко розсіюється, залишається на грядці багато років. Оригінальні квітки мають безліч кольорів, колірні комбінації нескінченні.Живокіст висока або Дельфиниум

Дельфініуми садові – вимагають сонячні позиції або півтінь, родючу, проникну, вологий грунт. Жорсткі суцвіття виростають до 200 см у висоту, мають темні або світло-блакитні, лавандові, рожеві, білі забарвлення. Після цвітіння суцвіття потрібно підрізати прямо над землею, тоді живокіст буде цвісти знову. Дельфініуми недовговічні, кожні кілька років їх необхідно розділяти. Іноді доводиться підв’язувати до опори.

Геліопсіси подсолнечніковідний

Геліопсіси подсолнечніковідний цвіте жовтими квітами, красиво виглядає в компанії з темними листям. Цвітіння починається з середини літа. Геліопсіси досягає висоти 1 м. Експозиція повинна бути з південного боку, але в тіні. Грунт потрібно досить родюча, з перегноєм. Квітка добре адаптується до навколишнього середовища, може вирости і в гіршій грунті, морозостійкий. Геліопсіси виглядає красиво, посаджений поряд з дельфініум, айстрами. Кольорі довго, рясно, часто до заморозків, створює великі скупчення квітів, легко поширюється.

Шавлія

Шавлія дібровний любить сонячні експозиції, але переносить півтінь. Грунт повинен бути родючим, проникною, помірно вологої. Жорсткі суцвіття виростають до 80 см, квітки темно-сині. Видалення відцвілих суцвіть стимулює розвиток нових.

Астильба або помилковий козлобородник

Астильба – довгі квітучі багаторічники. Якщо надати їм оптимальні умови, віддячать довгим, красивим цвітінням. Пухнасті, барвисті суцвіття прикрасять будь-який тінистий куточок саду. Китайські Астильби трохи легше вирощувати, ніж інші – якщо надати їм дуже вологий грунт, добре ростуть навіть в сонячному місці.

Астильба відноситься до сімейства ломикаменю. Вчені знають близько 20 видів цих декоративних рослин. Навколишнє середовище – вологі, тінисті ліси Азії, Північної Америки. Їх досить часто вирощуються в домашніх садах. Астильба добре росте в півтіні, вимагає грунту родючого, проникною, вологою, але не перелитої. Залежно від сорту має висоту 30-60 см. Дрібні квіточки зібрані в жорсткі волоті фіолетовою, світло-або темно-рожевої, білого забарвлення.

Кучеряві багаторічні квіти, фото, каталог

Кучеряві рослини для дачі на додаток до своєї краси мають багато практичних переваг:

 • створюють велику площу зелені з мінімальним зайнятим простором на землі;
 • з їх допомогою можна покрити непривабливе місце;
 • розташовані на альтанці, навісі, створюють тінь.

Деякі види можуть дертися по стінах за допомогою вусиків, інші – ростуть навколо опор. Багато видів мають настільки товсті стебла, що іноді потрібно дійсно надійна опора. Перш ніж купити багаторічні в’юни, давайте подивимося, які види підходять для посадки в запланованому місці в конкретних умовах, щоб потім не дивуватися, що, наприклад, жимолость не хоче підніматися вгору по стіні.

Жимолость

Жимолость (Lonicera peryclimenum) – квітучий в’юн з прекрасним ароматом. Жимолості не мають спеціальних вимог, але цвітуть на сонячному місці. Потребують підтримки. Рясно цвітуть все літо. Квітки складаються з безлічі тонких труб різних забарвлень:

 • жовті,
 • рожеві,
 • червоні,
 • фіолетові,
 • білі.

Гліцинія

Гліцинія – багаторічна кучерява ліана з гарними квітками. Квітки звисають в суцвіттях різного забарвлення:

 • фіолетового,
 • білого,
 • рожевого,
 • лавандового,
 • синього.

Деякі сорти можуть формувати суцвіття, що досягають довжини 70 см! Гліцинія зростає навколо міцних опор, старі стебла досить товсті, з довжиною кола кілька десятків сантиметрів.

Клематиси

Клематиси (Clematis) дуже вимогливі, хоча є сорти досить невибагливі. Цвітуть клематиси дуже красиво. Різноманітність сортів широке. Клематиси відрізняються різноманіттям форм, забарвлення. Існують варіанти, наприклад Barbara Dibley, з величезними квітами. Клематиси піднімаються вгору по опорі.

Кампсис

Кампсис вкорінюється (Campsis radican) – багаторічна ліана. Чутливий до морозу, висаджується в захищених місцях. Цю ліану іноді плутають з гліцинією, має дуже схожі квітки у формі трубочок красивого червоного, оранжевого, жовтого кольору. Цвітіння починається лише через кілька років після посадки, тому доведеться бути терплячими. В’ється кампсис навколо опор.

Фаллопия Ауберт або Горець Ауберт

Фаллопия Ауберт (Fallopia aubertii) – ліана з великим приростом, що досягає 6-8 метрів в рік. Посадка Фаллопию – найшвидший спосіб для покриття стін зеленню. З Фаллопию слід дотримуватися обережності, рослина настільки експансивні, може швидко вийти з-під контролю, вирости в небажаних місцях.

Кучерява гортензія

Кучерява гортензія (Hydrangea petiolaris) – королева серед тіньолюбних багаторічних квітучих в’юнів. Зростає в півтіні, тіні, про що свідчать красиві білі, великі суцвіття в затінених умовах. Гортензія вимагає міцної опори, навколо якої росте. Стебла дуже товсті, іноді можуть зруйнувати паркан з дощок, між якими переплітаються.

Кучерява троянда

Роза, ймовірно, не потребує представлення, її люблять і вирощують багато садівників, дачники. Троянди вимагають опори, але вони не повинні бути настільки ж потужними, як для гортензії, гліцинії.

Лимонник китайський

Китайський лимонник найбільш відомий своїми лікувальними властивостями, також може стати прикрасою саду. Квіточки малопомітні, білі, дуже декоративні червоні плоди, зібрані в підвісні грона. Краще росте в півтіні.

У статті представлені найпопулярніші багаторічники, фото та короткий опис видів має допомогти зробити правильний вибір для конкретних ґрунтово-кліматичних умов. Правильний вибір з урахуванням всіх факторів, дозволить насолодитися перевагами рослини, побачити чудові квіти, які стануть прикрасою будь-дачі, саду.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *