Багаторічні в’юнкі рослини для альтанкиБагаторічні в'юнкі рослини для альтанки

Плетуться рослини для альтанки представляють собою групу рослин, які мають багато переваг: як правило, їм не потрібно занадто багато місця, і сила їх зростання досить висока. Вони не тільки декоративні, але і корисні, так як ідеально підходять в якості живого екрану, коли ви хочете щось приховати, або зробити живопліт. Які в’юнкі рослини посадити біля альтанки, чим вони відрізняються і як правильно зробити вибір – ми розповімо нижче.

Багаторічні в’юнкі рослини для альтанки і їх різновиди

Ліани мають потребу в опорі, навколо якої вони можуть обертатися. Вони підіймаються за допомогою верхівкових пагонів, обвивають навколо стовпчиків, опор, огорож, або стінок альтанок і пергол. Трохи інакше поводяться кучеряве виноградні лози, які прикріплюються до опор за допомогою вусиків. Лози витких рослин можуть підніматися на стіни альтанки або перголи і інші поверхні, формуючи красиву рослинність.

Вимоги до грунту

Більшість багаторічних витких рослин мають середні вимоги до грунту, але є і виключення. Наприклад, кучеряве троянди і клематиси. Їх поганий стан часто пов’язано з тим, що їх садять там, де грунт досить поганий, сухий і містить залишки сміття, в тому числі будівельного. Тому перед посадкою рослин треба підготувати грунт. Для цього слід просто викопати трохи більшу ямку і заповнити її компостній землею або відповідної землею з садівничого магазину.

Багаторічні в’юнкі рослини відмінно підходять для швидкого озеленення стін, парканів, огорож, альтанок і пергол. Розсаду однорічних лоз найкраще висаджувати в кінці лютого і вирощувати в домашніх умовах. Такі рослини швидше будуть рости в весняний період.

Багаторічні в'юнкі рослини

Багаторічні ліани чудово підходять для створення живих стін або огорожі, можуть бути прикрасою перголи або приховувати від сторонніх очей нецікаві простору в саду. Однак, потрібно кілька років, щоб вони досить виросли і були добре представлені. Перш ніж це станеться, ви можете доповнити їх кучерявими однорічними рослинами, які протягом одного періоду вегетації створять зелену стіну.

Якщо однорічні ліани ростуть занадто сильно (наприклад, багатоквіткова квасоля, або іпомеї) і можуть заглушити виноградні багаторічні лози, краще висаджувати однорічні виткі рослини в контейнері або горщику біля виноградної лози. Тоді рослини не будуть конкурувати один з одним за доступ до живильних речовин і воді.

Види багаторічних витких рослин для альтанки

Існує багато декоративних витких рослин, які використовуються для створення живоплоту в саду, а також для прикраси альтанки або перголи. Найпопулярніші з них:

  • плющ;
  • дикий виноград п’ятилистковий або дівочий;
  • бостонський плющ;
  • жимолость і японська жимолость;
  • Горець Ауберт;
  • кучерява гортензія;
  • клематис.

Плющ англійська

Найпопулярнійшої кучерявим рослиною є плющ. Його легко вирощувати, він підходить для тінистих важкодоступних місць, може рости на північній стіні будівлі або під деревами. Плющ – це багаторічна рослина з листям, які залишаються зеленими навіть в зимовий час. Його стебла прикріплюються до стін, деревам і всьому, що стоїть на його шляху за допомогою додаткового коріння, які міцно вростають в щілини. Зайві пагони плюща, які обвивають дерева, повинні бути видалені, щоб не привести до задухи дерева.

Плющ стійкий до несприятливих умов, любить землю з перегноєм, вапняну, помірно вологу. Більш чутливі до низьких температур сорти з строкатими і плямистими листям. Плющ поширюється вегетативно живцями, які легко вкорінюються.

Плющ - в'юнкі рослини для альтанки багаторічні, фото

Плющ – в’юнкі рослини для альтанки багаторічні, фотоДикий виноград п’ятилистковий або дівочий

Дикий виноград п'ятилистковий або дівочийДикий виноград п’ятилистковий або, як його ще називають дівочий – це ще один дуже популярний вид кучерявого багаторічного рослини. Він потребує опори для росту вгору і швидко досягає значних розмірів. Найбільш декоративна частина рослини складається з п’яти подовжених листя.

Особливо ефектно виглядають листя Пятилистной дикого винограду, які восени змінюють колір в різних відтінках червоного – від світло-коралового, до темно-фіолетового кольору. Квітки його дрібні і непоказні, більш декоративно виглядають чорні плоди. Дикий виноград відмінно підходить для обвиття стінок альтанок і пергол, також його пускають по стінах будинків і парканів, особливо сітчастим. Він добре росте в міських умовах, може бути посаджений на бідних і сухих ґрунтах.

Дикий виноград п'ятилистковий або дівочий

Бостонський плющ

Це витка рослина дуже добре кріпиться до дерев’яних опор і стін з цегли або бетону. Воно може піднятися дуже високо, до 20 м і може бути використано для покриття живоплотом багатьох елементів, при цьому на стінах утворює досить щільну поверхню. Декоративним елементом цієї рослини є дуже гарні листи з гладкою поверхнею, темно-зелені і блискучі. Восени вони красиво змінюють колір, набуваючи поступово спочатку помаранчевий колір, потім цегляно-червоний і, нарешті, колір темно-червоного вина.

Ця рослина стійко до впливу диму і міського пилу, але менш стійке до морозу – краще купити рослина прищеплене на п’ятилистковий дикий виноград і не садити його з південної сторони альтанки або будівлі, де занадто сильні коливання температури протягом дня будуть йому шкодити.

Бостонський плющ

Жимолость

Жимолость відома і культивується по всьому світу. Вона придатна для посадки біля воріт, перголи або альтанок, може добре рости в домашніх умовах, але вимагають додаткових опор. Досить добре переносить наші зими і може рости майже в будь-якому грунті, проте, якість грунту впливає на кількість квітів. Чи не шкодить їй забруднене міське повітря. Місцезнаходження повинно бути сонячним. Квітуча жимолость дуже приємно пахне.

Рослина виростає до 6 м. Цвіте в травні і червні, змінюючи забарвлення квітів з біло-рожевого або жовтувато-білого, до жовтого в кінці цвітіння. Жимолость дає декоративні червоні плоди.

жимолость

Японська жимолость росте досить швидко, добре переносить велика кількість сонячного світла і легку півтінь. Вона може рости практично в будь-якому грунті, проте, має неглибоку кореневу систему, яка може пересохнути під час довгої посухи. Тому слід не забувати про систематичне поливі.

Горець Ауберт

горець АубертЦя рослина також заслуговує на увагу через його позитивних характеристик, таких як:

  • стійкість до міських умов;
  • швидкий ріст;
  • стійкість до спеки і посухи.

Це ліана швидко зростає і формує більшу масу квітів – білих, дуже маленьких, зібраних у великі пухкі волоті. Цвіте горець з червня і до заморозків. У суворі зими він може замерзнути, але після обрізки протягом короткого часу дає нові пагони. Горець досягає висоти 10-15 м, а його тонкі і гнучкі стебла міцно обвиваються навколо опори, даючи велику масу зелені та квітів. Він підходить для вирощування у альтанок і великих пергол, а також біля огорож.

Кучерява гортензія

Кучерява багаторічна гортензія – це рослина, яка відносно легко вирощувати. Вона вимагає хорошої, родючої, злегка кислому грунту, зате не має особливих потреб до місця розташування, за винятком надто жаркого і сонячного місця, стійка до забруднення повітря. Гортензія багаторічна також стійка до морозу, тільки в суворі і безсніжні зими вона може замерзнути. Через високий ваги їй необхідна міцна опора. Посаджені без підтримки рослини будуть покривати поверхню землі щільним килимом. Гортензію можна обрізати до потрібної висоти, при цьому обрізка стимулює рослину галузитися.

кучерява гортензія

Клематис

Клематиси – це одне з найкрасивіших багаторічних витких рослин для саду та альтанок, яке вельми вражаюче цвіте, починаючи з червня. Найпростіше вирощувати сорт клематисів Jackman – він дуже стійкий до морозу, до різних захворювань, від яких страждають інші сорти. Клематис може рости як в півтіні, так і на повному сонці, але тоді слід постійно тримати грунт вологою, наприклад, за допомогою мульчування. Нижні стебла повинні бути затінені. Для цієї мети краще посадити його біля низькорослих кущів. Кращі місяці для посадки клематисів – це серпень, вересень і жовтень.

клематисЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *