Барні стійки в інтер’єрі вітальні замість перегородкиБарні стійки в інтер'єрі вітальні замість перегородки

Відкрита кухня має ряд істотних переваг. Завдяки їй невелика квартира буде здаватися більш просторим і світлим, вона набуває сучасного характер. Кухня, відкрита для вітальні, стає все більш популярним рішенням. Дизайнери рекомендують, проте, хоча б умовно розділити простір між кухнею та вітальні. Але як поєднати кухню з вітальні, щоб її інтер’єр не був повністю видно, і в той же час не губився ефект загального простору? Ми розглянемо модні і практичні рішення.

Чому об’єднують кухню з вітальні?

Як правило, ми об’єднуємо кухню з залом, в першу чергу, для збільшення простору. Перегородки і двері роблять обидві кімнати візуально меншими. Таке рішення дозволяє збиратися разом всієї сім’ї не в тісному приміщенні за вечерею, а спілкуватися під час приготування вечері, під час їжі і після неї в просторій кімнаті. Проте, відкрита кухня також має деякі незручності – причиною цього є різні функції суміщених кімнат. Вітальня – це місце відпочинку і прийому гостей, а кухня служить в першу чергу для приготування їжі.

Барні стійки в інтер'єрі вітальні замість перегородки

Переваги відкритої вітальні:

 • таке рішення забезпечує візуальний контакт між людьми, що знаходяться в обох кімнатах;
 • на кухні з’являється більше місця для кухонних приладів;
 • зручна і легка сервіровка страв.

недоліки:

 • погано, якщо вхід на кухню проходить через кімнату, в якій хтось відпочиває;
 • НЕ ізолюються запахи, вид брудного посуду під час приготування їжі;
 • необхідність ретельної стилістичної опрацювання обох кімнат.

Завдяки продуманому зонування, дизайн кухні-вітальні буде виглядати більш цікавим і концептуально набагато більш функціональним. Ті, хто багато готує, отримають більше свободи і комфорту. Кухонний розгардіяш, який виникає під час приготування їжі, не буде так сильно кидатися в очі. Але як естетично зробити зонування цього простору без необхідності зводити перегородки? Чудовим рішенням буде дизайн кухні вітальні з барною стійкою. Як можна реалізувати таке рішення ми розглянемо нижче.

Барні стійки в інтер’єрі вітальні замість перегородки

Замість перегородки розділити простір вітальні і кухні може стіл або барна стійка. Кухонна частина при цьому не стає окремою і повністю ізольованою, однак, меблі додадуть цим приміщенням чіткий поділ на зони. Завдяки цьому квартира буде більш впорядкованим і функціональною. Гарна ідея також організувати буфет в поєднанні зі столом або кухонний острів з обідньою зоною. Такий меблевий елемент візуально відокремить кухню, а господиня отримає велику робочу поверхню.

Бар може замінити обідній стіл, а також буде виступати в ролі буфета для подачі їжі. Класичний бар – це той, де ви сидите на високих стільцях. Ви можете за ним є і пити, але в основному з одного боку, тому що з іншого, як правило, розташована робоча поверхня. Стільниця бару може бути на ніжках або зроблена в більш складному варіанті з додатковими меблевими елементами.

Барні стійки в інтер'єрі вітальні замість перегородки

Переваги барної стійки:

 • Бар дуже ефективно і естетично приховує робочий безлад на кухні від очей людей, що сидять поруч у їдальні за столом або на дивані в кімнаті. При цьому висота барной стільниці повинна бути на 10-15 см вище, ніж стільниця кухні.
 • Його можна використовувати одночасно в якості обіднього столу і столу для подачі їжі з кухні у вітальню.

недоліки:

 • Висока стільниця і стільці не зручні для дітей, літніх людей та інвалідів.
 • Бар встановлює певний сценарій їжі і поведінки, а люди, які використовують його, сидять поруч один з одним, що не сприяє встановленню контактів.
 • Стільниця стійки призначена для перекусу або швидкого харчування, на ній часто бракує місця для великої кількості посуду.

Барні стійки в інтер'єрі вітальні замість перегородкиВ якості місця для прийому їжі бар – це зручне рішення для тих, хто цінує простоту і динаміку. Але, в більшості випадків, класична барна стійка не може бути альтернативою обіднього столу.

При виборі матеріалу для обробки стіни стійки, майте на увазі, що вона буде піддаватися впливу взуття. Тому варто вибирати такі матеріали, за якими буде легко доглядати.

Зонування кухні і вітальні барною стійкою

Барна стійка є одним з найбільш популярних рішень, які роблять будинок більш ергономічним. Її солідна стільниця часто є одночасно частиною робочої зони кухні та їдальні. Деякі вибирають барну стійку екстравагантного дизайну, завдяки чому бар стає головним елементом і зіркою дизайну всього інтер’єру. Проте, незалежно від того, конструкція барной стійки нагадує сучасну скульптуру, або це простий дерев’яний ящик, варто подбати про зручні табуретках і про модний освітленні.

Барна стійка в стилі лофт

У великих приміщеннях в сучасному стилі лофт, ви можете використовувати стіну, що складається з каркасних сталевих рам і скляних модулів. Така конструкція виглядає стильно і пропускає світло, надаючи інтер’єру трохи індустріальний характер. У вітальні меншого розміру варто відмовитися від скла і зробити ставку виключно на рамну конструкцію в поєднанні зі стільницею, і у вас вийде дуже модна барна стійка в стилі лофт. Це оригінальне рішення буде ідеальним для інтер’єру кухні і вітальні в сучасному мінімалістському стилі.

Барна стійка в стилі лофт

Барна стійка в стилі лофт

Дуже просте і дуже модне рішення – це барна стійка з червоної цегли або облицьована плиткою під цеглу з дерев’яною стільницею. Якщо її висота перевищує висоту кухонної стільниці, вона прекрасно буде зонувати простір. Грубий червона цегла підкреслить індустріальний стиль перегородки.

Барна стійка в стилі лофт

Барна стійка в стилі лофт

Кухонний острів у вітальні замість перегородки

Кухонний острів – це ще одна ідея, щоб розділити простір між вітальнею і кухнею. Кухонний острів – це шафи зі стільницею. У нього може бути вбудована плита для приготування їжі, раковина, духовка, витяжка, вбудована в стільницю, посудомийка і інша техніка. Кухонний острів може виступати також як барної стійки, коли він має стільницю вищу, ніж робоча зона. Острів є найбільш поширеним рішенням у відкритих кухнях з великою площею.

Гарна ідея полягає в тому, щоб об’єднати острів з дерев’яною стійкою, що досягає стелі. На неї ви можете повісити трави або квіти. Зелень також виявляється ще одним цікавим способом ефективного зонування.

У маленькому приміщенні барна стійка може бути невеликою і виконувати також роль обіднього столу. Однак, в цьому випадку варто знизити її висоту до рівня або майже до рівня обіднього столу.

Кухонний острів у вітальні замість перегородки

Кухонний острів у вітальні замість перегородки

Житлову площу вітальні може відокремлювати від кухні висока барна стійка, на якій додатково розміщується обідній стіл, виконаний в тому ж стилі і з того ж матеріалу, як стійка і утворює з нею єдине ціле.

Кухонний острів у вітальні замість перегородки

Вітальня з кухнею стає все більш популярним рішенням. І хоча на перший погляд таке рішення може здатися непрактичним, воно має багато переваг. За рахунок використання сучасних матеріалів, побутової техніки та модних дизайнерських розробок ви зможете створити дуже затишний і практичний інтер’єр.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *