Бензиновий генератор – який краще вибратиБензиновий генератор - який краще вибрати

Несподівані перебої в подачі електроенергії трапляються, по крайней мере, кілька разів на рік, і часто відбуваються в самий невідповідний момент. Щоб не постраждати від сюрпризів, підносили нам енергопостачальною компанією, доцільно придбати альтернативне джерело живлення у вигляді генератора. Генератор являє собою невелику приватну електростанцію, яка може стати джерелом харчування для всіх видів пристроїв. Він працює там, де немає доступу до електричної мережі і в якості резервного джерела живлення в разі тимчасового збою. Ми порекомендуємо, як вибрати пристрій для дачі і невеликого приватного будинку, на що потрібно звертати увагу при покупці.

Бензиновий генератор – який краще вибрати для дачі, будинки та інших потреб?

Генератор може стати в нагоді на дачі, в гаражі, в туристичному таборі на ділянці для відпочинку, на будівництві або в інших місцях, де немає доступу до електромережі. Він дозволяє використовувати електроінструменти, полегшує сезонну роботу в саду і прискорює ремонтні роботи. Бензиновий генератор для кемпінгуСтане в нагоді він також в будинку в якості аварійного джерела живлення під час перебоїв в подачі електроенергії, з якими часто пов’язані відсутність опалення, гарячої води або можливість приготування їжі.

Перш ніж розглядати можливість покупки генератора, варто добре подумати, чи дійсно він нам потрібен. Якщо перебої в подачі електроенергії відбуваються часто і є обтяжливими для нас, то витрати будуть виправдані.

Для дому та дачі доцільно вибирати невеликі бензинові генератори малої потужності, краще мобільні, наприклад, у формі валізи або на коліщатках. Але, перш ніж ми наважимося на вибір конкретної моделі, треба подумати про те, як ми будемо використовувати його, щоб визначити оптимальні параметри пристрою, що представляють інтерес для нас. Від цих параметрів залежить і ціна пристрою.

Що являє собою генератор?

Найголовніші елементи пристрою – це двигун внутрішнього згоряння (бензин, дизельне паливо або скраплений газ) і генератор. Ці механізми використовуються для перетворення руху поршнів в індукцію електричного струму в котушці. Надалі, електрична енергія передається до обраної частини електромережі або безпосередньо до конкретного пристрою. Технічні деталі такої системи можуть відрізнятися через різні характеристик різних типів двигунів і спеціального устаткування.

Який тип двигуна вибрати?

Генератори, як правило, оснащені двигуном внутрішнього згоряння на рідкому паливі (бензин чи дизельне паливо) або на газі (LPG – скраплений газ, природний газ). Також є акумуляторні пристрої. Моделі з двигуном внутрішнього згоряння при повному баку можуть працювати протягом декількох годин, але вони не підходять для розміщення їх в приміщенні з трьох причин:

 1. через вихлопних газів;
 2. існує необхідність охолодження повітрям;
 3. високий рівень шуму.

Тому генератори встановлюють там, де шум не буде заважати оточуючим.

Акумуляторні моделі – це невеликі пристрої, які виглядають як валіза. Вони дуже мобільні, але навіть повністю заряджені, пропрацюють максимально кілька десятків хвилин. Такий варіант підходить для кемпінгу, а також як джерело енергії для електроінструментів і для малих навантажень (наприклад, для радіо).

генератор-гібрид на бензині і газі DuroMaxБензиновий двигун забезпечує високу продуктивність, але при інтенсивній експлуатації пристрою він менш довговічний, ніж дизельний або на газі. В даний час стають все більш популярними агрегати на газі, тому що їх експлуатація дешевше, ніж пристроїв, що працюють на бензині. Цікаво, що деякі бензинові генератори можна легко перетворити в газові, будуть потрібні невеликі зміни в карбюраторі (у продажу навіть доступні комплекти для такого перетворення).

Гарна ідея полягає в тому, щоб купити генератор на паливі, яким ми заправляємо машину. Це дозволить завжди мати його запас в бензобаку автомобіля. Якщо пристрій використовується час від часу в цьому випадку немає необхідності зберігати паливо для нього в окремій ємності.

Крім того, слід перевірити, чи оснащений прилад датчиком палива і чи має каталізатор для більш чистих викидів відпрацьованих газів.

Якою має бути потужність генератора?

Для того щоб вибрати певну потужність генератора, слід визначитися, які пристрої будуть підключатися до нього. Зазвичай особливу потребу в генераторі мають такі пристрої: циркуляційний насос центрального опалення, автоматичний котел, гідрофор, холодильник, частина освітлення, автоматичні двері гаража і воріт.

Перед покупкою агрегату слід підсумувати енергетичні потреби всіх пристроїв, які будуть до нього підключені, і вибрати відповідну потужність генерації, маючи на увазі, що при запуску видається потужність вище, ніж під час роботи. Тому все що підключаються прилади повинні споживати не більше 80% від номінальної потужності генератора.

Найбільш важливою є номінальна потужність приладу – це максимальне значення середньої споживаної потужності під час роботи, яку ми повинні підібрати до передбачуваного навантаження.

Кожен електроприлад має табличку, на якій вказана номінальна потужність в ватах (Вт), яка, як правило, розташована на нижній або задній частині пристрою. Так, наприклад, електричний чайник споживає в залежності від моделі від 1200 до 2200 Вт, переносний обігрівач – 1000 -2000 Вт, дриль – 1000 Вт, привід двері гаража – 200 Вт.

Деякі моделі мають зазначену виробником потужність при повному навантаженні, а інші – при навантаженні на рівні 75%, тому треба визначити, яка саме величина вказана на табличці. Для розрахунку максимального споживання енергії враховують максимальну потужність, а не номінальну – для запуску електродвигуна може знадобитися в чотири рази сильніше струм, ніж для безперервної роботи. Тому, перш ніж ми визначимо потужність пристрою, зробити відповідне її завищення.

Для більшості пристроїв можна з упевненістю припустити, що споживання потужності в два рази вище, ніж номінальна потужність, хоча це не є правилом. Як визначити правильне значення для різних типів пристроїв?

Прилади без електродвигунів, до яких відносять звичайні лампочки і електричні обігрівачі, можуть мати максимальний попит на електроенергію в 1,2 рази вище, ніж їх номінальна потужність. Ми можемо також приймати до уваги аналогічне перетворення для нелінійних приладів, які включають в себе енергозберігаючі лампи, комп’ютерне обладнання та електроніку.

По-іншому йде справа з індуктивними приймачами енергії – це пристрої, оснащені електродвигунами (наприклад, холодильник, пральна машина, дриль). При запуску, їх споживана потужність може бути в кілька разів більше, ніж значення, вказане на табличці. Деякі з цих пристроїв мають вбудовані системи плавного пуску (soft start). Проте, в середньому, передбачається, що такі прилади при пуску мають в 3 рази більшу потребу в енергії, ніж їх номінальна потужність. Ці фактори повинні бути прийняті до уваги, вибираючи потужність генератора.

вибір генератора по потужності

Приклад розрахунку необхідної потужності генератора

Припустимо, що користувач системи хоче підключити до аварійного живлення наступні прилади: 1. пральну машину (потужність 0,6 кВт);
 2. нагрівач (2 кВт);
 3. комп’ютер (0,2 кВт).

Номінальну потужність пральної машини треба помножити на 3 (0,6 × 3 = 1,8 кВт), в той час як нагрівача і комп’ютера – на 1,2 (в цілому 2,64 кВт). Таким чином, генератор, який буде живити ці пристрої, теоретично повинен мати потужність не менше 4,44 кВт (1,8 + 2,64).

У приватних будинках використовуються агрегати з номінальною потужністю від 2 кВт до 20 кВт. Пристрої більшої потужності мають великий розмір, ціну та експлуатаційні витрати. За розумною ціною можна купити пристрій потужністю від 0,5 до 5 кВт.

Однофазний або трифазний генератор?

Пристрої в будинку, як правило, підключаються до однофазної мережі (220-230 В). Але є великі електроінструменти і електрообладнання, які вимагають трифазної мережі (380 В). Якщо агрегат буде живити пристрої як однофазні, так і трифазні, ми повинні вибрати універсальний трифазний генератор. Але треба мати на увазі два аспекти: навантаження однофазної розетки не повинна перевищувати 60% від потужності всього агрегату, а в разі одночасного підключення пристроїв одно- і трифазних вони повинні бути завантажені рівномірно.

Рекомендації по вибору генератора легко можуть привести до рішення про покупку дуже потужного агрегату – саме по собі це не є проблемою, так як надлишкова потужність може залишитися невикористаною, але сильні генератори також є більш дорогими, тому слід визначити потреби в плані раціонального використання цього пристрою.

 • Генератор на будівництвоГенератор на будівництво. Якщо агрегат буде працювати на будівництві, то краще, якщо він буде генерувати трифазний струм, крім того, не завадить і великий запас потужності для найбільш часто використовуваних наборів інструментів і машин. Не завжди є сенс в підсумовуванні потужності всіх використовуваних інструментів і приладів, тому що на практиці вони не працюють одночасно.
 • Генератор для дачі також буде найбільш зручним в трифазному виконанні, так як він може забезпечити все обладнання, слід також пам’ятати, що в мережі не буде занадто багато пристроїв, що генерують одночасний попит на електроенергію.
 • Генератор для будинку. Для будинку, як правило, краще вибрати однофазний генератор, він повинен забезпечити значний запас потужності для потреб всіх пристроїв, які генерують високу потребу в енергії для: безперервно працюючого холодильника, пральної машини, яка вимагає значного значення пускового струму для електродвигуна, і комп’ютерної техніки.
 • для кемпінгу вистачить малопотужної однофазної моделі. Як правило, він буде обслуговувати одночасно один пристрій або дуже обмежену мережу.

Рівень шуму

Корпус дозволить знизити рівень шуму на 20 дБПри покупці генератора, слід враховувати його шум (така інформація повинна бути розміщена в специфікації, підготовленої виробником). Більшість доступних у продажу пристроїв, мають рівень шуму 90-95 дБ (95 дБ – це звук проїжджаючого мотоцикла). Пристрої з акустичним глушником працюватимуть приблизно на 20 децибел тихіше, їх гучність становить 65-75 дБ (70 дБ – це звук роботи пилососа), однак, коштують вони дорожче.

Найпростіший спосіб зробити роботу генератора тихіше – це його обшивка. Корпус дозволить знизити рівень шуму на 20 дБ.

Безпека і додаткові можливості

Треба перевірити, які функції безпеки, а також які додаткові можливості має агрегат. Якщо він буде використаний в якості аварійного джерела живлення, то повинен включатися автоматично. У простому пристрої стартовим елементом буде шнур (наприклад, як в двигунах моторних човнів).

Кожен блок оснащений системами безпеки, щоб захистити його від пошкоджень, а що знаходяться поруч людей – від ураження електричним струмом. Основні системи безпеки включають:

 • захист від перевантаження;
 • захист від ураження електричним струмом;
 • термомагнітний вимикач.

Окрему групу безпеки складають індикатори стану перемикачів або аварійно-рятувального обладнання, в тому числі вони показують: перевищення оборотів двигуна, коливання напруги, високу температуру охолоджуючої рідини, низький тиск або низький рівень масла, відмова батареї або генератора змінного струму або стартера. Деякі пристрої також інформують про асиметрію фаз.

Додаткові рекомендації при виборі генератора

 • Для підключення електронних пристроїв та інших систем, що вимагають значних змін в напрузі рекомендується використовувати інверторні генератори.
 • Чотиритактні генератори, як правило, більш економічні, ніж двотактні, але і більш дорогі.
 • Бензиновий або дизельний генератор – який краще вибрати з точки зору витрат палива? Коли мова йде про витрату палива, цей показник не безпосередньо залежить від типу двигуна – набагато більше значення має тип використовуваного палива. Нижче наведені види палива в порядку від найбільш економічних до найменш економічним: дизель → бензин → скраплений газ. Цей механізм, однак, варіює для агрегатів різної якості.
 • При виборі генератора «про всяк випадок» варто пошукати трифазні моделі, так як вони мають окремі виходи для одно-і трифазного струму.
 • Генератори – це досить важке обладнання, тому в більшості випадків інтегрована або додаткова візок буде необхідністю.

Бензиновий генератор для зварювання: який краще вибрати?

Генератор для зварювання має потужність достатньою для підключення зварювального інвертора, при цьому ми можемо не покладатися на доступ в електромережі. Слід зазначити, що потужність генератора повинна бути на 30-40% більше потужності інвертора, щоб пристрій працював не на межі, інакше його термін служби буде помітно нижче. Просто заповніть паливний бак так само, як і звичайний генератор, і агрегат буде приводити в дію ваше зварювальне обладнання там, де воно вам потрібно. В результаті зварювальні генератори стали основним обладнанням для будівельних об’єктів, ферм, промисловості.

Який пристрій краще вибрати? Серед подібного устаткування популярністю користуються Honda, Brima, Skat, ProMax і інші.

Чи можна використовувати генератор зварника в якості звичайного генератора? Звичайно можна! Одним з найбільших переваг генератора зварника є те, що він може використовуватися як звичайний. Це економить простір і гроші. Тому, коли машина для зварювання не використовується, можна використовувати її потужність для роботи приладів освітлення, аварійного живлення або для роботи електроінструментів. Ви можете підключати інструменти та прилади безпосередньо до розеток, як зазвичай.

Який бензиновий генератор краще вибрати – відео

Генератори – це пристрої, які в змозі забезпечити доступ до електрики в разі несправності або відключення електроживлення зовнішньої мережі. Купуючи бензиновий генератор для будинку, який краще вибрати?

Важливо підібрати агрегат так, щоб він був в змозі забезпечити доступ до електроенергії всім або деяким пристроям, тому параметри пристрою завжди слід оцінювати в контексті потреб конкретних користувачів.

Вибір генератора завжди починається з визначення необхідної напруги і потужності в цілому. На цій основі вибирають основні технічні характеристики генератора. Спосіб харчування і вибір між двотактним і чотиритактним двигуном бензинового генератора, який краще вибрати, ціна в значній мірі визначає в цьому випадку варіант покупки. При виборі генератора слід завжди брати до уваги пропозиції відомих брендів – їх товари гарантують постійну напругу, і повний захист від стрибків напруги.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *