Бензогенератор для газового котла: як вибрати і підключити, чому не працюєЩоб основне опалювальне обладнання функціонувало безперебійно, рекомендується заздалегідь подбати про підключення газового котла до бензиновому генератору. Полум’я зможе правильно розпізнаватися завдяки тому, що в бензогенераторов встановлений іонізаційний датчик полум’я. Між ним і пальником відбувається переміщення струму в момент іонізації повітря. Бензиновий генератор для газового котла стане справжнім порятунком у випадках, коли спостерігається систематичне відключення електроенергії в зимовий період.

Бензогенератор для газового котла: як вибрати і підключити, чому не працює
Пристрої японського виробництва відрізняються високою якістю

Особливості підключення бензогенератора до газового котла

Бензиновий генератор функціонує в результаті спалювання палива. Дуже важливо заздалегідь подбати про організацію перероблених газів. Неприпустимо встановлювати пристрій поблизу інших приладів або меблів. Рекомендується забезпечити вільний простір навколо бензогенератора в межах 100-150 см. Дотримання рекомендації дасть можливість із зручністю проводити ремонтні роботи, дозаправку і ручний запуск генератора.

Перш ніж приступити до підключення пристрою до газовій колонці, необхідно уважно вивчити інформацію, яка викладена в інструкції. Підключити прилад до мережі можна в розподільному щиті, обладнаному автоматичним запобіжником.

Важливо! Не можна допускати змішування мереж. Перш ніж приступати до підключення, необхідно підготувати мідний кабель. При виборі перетину важливо враховувати потужність бензогенератора.

Насамперед слід приступити до заземлення котла і генератора, що сприяє безпеці і появи «нуля», який запускає систему розпізнавання полум’я і не дає можливості включитися котла. У випадках, коли бензогенератор планується встановити на весь будинок, заземлення має бути виконане через загальну мережу.

Щоб домогтися коректної роботи котла, показник синусоїда вихідного струму повинен знаходитися в межах 50 герц. Будь-яке відхилення стає причиною виникнення проблеми при запуску колонки. В даному випадку доцільно скористатися стабілізатором напруги.

Як вибрати бензогенератор для газового котла

Щоб підібрати бензогенератор для фазозавісімого газового котла, рекомендується визначити строк, протягом якого планується проводити резервування електроенергії.

Як правило, безперебійне живлення газової колонки потрібно у випадках:

 1. Регулярного короткочасного відключення живлення (близько 120 хвилин), які нерідко відбуваються при зношеності мережі і перевищенні ліміту споживання.
 2. Незначних аварій, проведення ремонтних робіт. Тривалість відсутності електроенергії в даному випадку може досягати 5-6 годин.
 3. Аварійних відключень, що виникають після коротких замикань або поломок. Подібні проблеми вирішуються, як правило, за 12-20 годин.
 4. Відключень через складні погодні умови. Тривалість відсутності електроенергії в даному випадку досягає 2-3 доби.

При виборі конкретної моделі бензогенератора власник нерухомості повинен брати до уваги цінову політику, рівень потужності і шуму, граничну тривалість роботи і ступінь якості струму.

Бензогенератор для газового котла: як вибрати і підключити, чому не працює
Підключення пристрою краще довірити фахівцям

Порада! Фахівці рекомендують купувати бензинові генератори для газового котла європейського або японського виробництва. Саме ці пристрої відрізняються високою якістю і тривалим періодом функціонування без поломок.

Серед китайських агрегатів варто виділити Kipor з двигуном Honda. Важливо й значення потужності. Перш за все, важливо ознайомитися з показником потужності газової колонки і визначитися, чи будуть підключатися до генератора інші прилади. Прорахувавши необхідну потужність, необхідно додати до показника 25-30%.

Недолік активної генерується нерідко стає причиною падіння частоти харчується напруги

При виборі пристрою слід оцінювати його габарити і загальну площу кімнати, в якій генератор буде встановлений. Вартість компактних бензогенераторов досить висока.

Фахівці рекомендують віддавати перевагу моделям, здатним генерувати стабільну напругу. Як правило, рівень шуму подібних агрегатів знаходиться в межах 70-80 децибел. Інверторні моделі працюють набагато тихіше.Не варто купувати дешеві моделі, так як якість обладнання економ-категорії досить низька. Подібні пристрої часто виходять з ладу і провокують поломку котла, тому покупка навряд чи виявиться вигідною.

Схема підключення бензогенератора до газового котла

Представлена ​​нижче схема допоможе детально ознайомитися з особливостями підключення бензинового генератора до газовій колонці. Правильне дотримання послідовності дозволить отримати якісну роботу приладу.

Бензогенератор для газового котла: як вибрати і підключити, чому не працює
При відсутності досвіду роботи з генераторами краще звернутися за допомогою до професіоналів

Як підключити газовий котел до бензогенераторов

При підключенні бензогенератора слід дотримуватися рекомендованої фахівцями послідовності:

 • виконати пошук потрібних контактів в генераторі і автоматиці колонки (необхідно використовувати схему, описану в інструкції);
 • після того як необхідні контакти були знайдені, можна приступити до з’єднання і ізолювання проводів;
 • виконання заземлення приладів.

Незважаючи на те, що підключення газового котла до бензогенераторов виконується просто, краще всього довірити цю роботу фахівцям.

Чому не працює газовий котел від бензогенератора

У випадках, коли з яких-небудь причин після підключення бензинового генератора до газової колонці устаткування не запустився, необхідно:

 • провернути вилку і переконатися в наявності «0»;
 • приступити до перевірки рівня напруги;
 • розпізнати, яке пристрій несправний (генератор можна підключити до іншого приладу з метою перевірки).

Серед основних причин, які могли призвести до проблеми з запуском котла, фахівці виділяють:

 1. Недостатня напруга. Для нормального функціонування колонки, потрібно, щоб напруга в мережі знаходилося в межах 190-250 Вт. З метою вирівнювання напруги слід скористатися стабілізатором. У деяких моделях генераторів вже встановлені регулятори напруги. У випадках, коли підключення зовнішнього стабілізатора виконується відразу за бензогенераторов, системи починають конфліктувати. Для вирішення проблеми слід відмовитися від підключення стабілізатора відразу за генеруючим пристроєм.
 2. Необхідність стикування «0» з землею. При з’єднанні корпусних частини колонки з землею через вилку 220 В потрібно під час установки фільтра (резонансного) зробити його заземлення, використовуючи окремий провід.
 3. Неможливість видачі синусоїдальної напруги внаслідок автоматичного регулювання вихідної напруги. На тлі цього відбувається блокування роботи генератора автоматикою газового котла.

Бензогенератор для газового котла: як вибрати і підключити, чому не працює
Об’ємні моделі пристроїв за вартістю значно нижче компактних моделей

Поради професіоналів

Нижче ви можете ознайомитися з порадами фахівців щодо роботи бензинового генератора для газової колонки і рішення проблем, які нерідко виникають в процесі функціонування пристрою:

 1. У випадках, коли колонка не запускається від генератора, слід переконатися в тому, що бензогенератор правильно підключений до мережі. Також важливо переконатися в справності газової колонки. Показник напруги при цьому повинен перебувати в межах 250 В.
 2. У ситуації, коли рівень напруги, яке виробляється бензиновим генератором, недостатній для нормальної роботи газової колонки, слід звернутися за консультацією до майстра. Нерідко в конструкції агрегатів присутній регулятор напруги автоматичного типу, тому доцільно підключати зовнішній стабілізатор не відразу за бензиновим генеруючим пристроєм. Це дасть можливість уникнути конфлікту систем.
 3. При бажанні можна зайнятися заміною ручного перемикача фаз на автоматику. Завдяки неручним управління системою, можна добитися повної автоматизації включення обладнання та виключення зустрічного включення.
 4. Перш ніж приступити до підключення бензинового генератора до колонки, слід уважно вивчити інструкцію по монтажу.

Висновок

Для збереження тепла в будинку в зимові місяці, коли відключається електроенергія, можна використовувати бензиновий генератор для газового котла. Підбираючи модель, важливо брати до уваги не тільки вартість обладнання, а й технічні характеристики. Підключення бензинового пристрої до газової колонці найкраще довірити фахівцям.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *