Бензопила або електропила: що краще?Бензопила або електропила: що краще?
Час хороших лісорубів (відомих нам з казок для дітей) вже пройшли. Сьогодні, замість ритмічних ударів сокирою в лісі і в саду чути скрипучий свист, який видають електричні та бензопили. Вони використовуються майже усіма – від професійних лісорубів до звичайних жителів. Для різних видів деревообробки ідеально підходять ланцюгові пили. Ці пристрої здатні значно скоротити кількість дій, в тому числі точних і складних. Цей інструмент може працювати на бензиновому двигуні або електричному.

Перед покупкою виникає питання: що вибрати, бензопилу або електропилку, що краще, що надійніше? Щоб придбати відповідний інструмент, слід адаптувати нашу покупку до наших потреб і можливостей. Використовуючи пилку, ми можемо розпиляти дерево, підготувати деревину до спалювання, підготувати її до обробки і нарізки на дошки, виготовити різні типи конструкцій, або навіть розрізати гілки і кущі. Всі ці операції можна здійснити швидко і без зусиль.

Однак пили доступні в багатому асортименті моделей і типів, які відрізняються по конструкції і можливостям. Сьогодні цей тип пристроїв вже є стандартом, але не всі знають, як вибрати краще. У цій статті ми спробуємо дати кілька порад.

Бензопила або електропила: що краще вибрати?

електропилаПерш ніж придбати інструмент для своїх потреб, слід розібратися з його технічними характеристиками і зіставити їх зі своїми потребами. Перш за все, треба чітко позначити наші потреби.

Якщо ми будемо використовувати пилку у власному саду, то найчастіше від інструменту потрібна нарізати спиляне дерево на більш дрібні шматки, для цього достатньо мати компактну, зручну електричну пилку, що живиться від розетки зі звичайною потужністю.

Однак, якщо робота вимагає більшої потужності або нам доводиться працювати в більш суворих умовах, далеко від джерела живлення, необхідно буде придбати високоякісну бензопилу. Як перший, так і другий тип пив в даний час представлений на ринку багатьма моделями, і, по крайней мере, кілька виробників є світовими брендами, що спеціалізуються на цьому обладнанні. БензопилаЗавжди важливо порівнювати пропозиції не тільки з точки зору ціни, але і за параметрами, тому що від них головним чином буде залежати робота інструменту в конкретних умовах.

Перш за все, найважливішим рішенням буде вибір двигуна, а також інших головних параметрів, розглянемо їх докладніше. Нижче наведені порівняльні характеристики, переваги та недоліки пив, які допоможуть правильно вибрати і купити бензопилу або електропилку.

Загальні параметри, які дуже важливі при щоденному використанні цього пристрою.

 1. Універсальність.Природно, що, купуючи більш дороге обладнання, ми хочемо, щоб воно служило нам якомога частіше і для різних потреб. Тому варто вибирати моделі, які корисні, наприклад, для вирубки дерев в саду, а також для нарізки брусків для палива. Звичайно, багато що залежить від наших потреб, але велика універсальність означає менші експлуатаційні витрати.
 2. Безпека – хоча сучасні пилки оснащені системами безпеки, завжди корисно ще раз довідається про системах безпеки при роботі з таким небезпечним інструментом. Прилад повинен мати систему запобігання від перегріву, запобіжні вимикачі і швидкий запуск.
 3. екологічність – багато що залежить від ефективності самої енергосистеми, яка, наприклад, споживає менше електроенергії або палива і, отже, має більш низькі викиди. Багато виробників мають свої власні, дуже суворі стандарти в цій галузі, часто сертифіковані.
 4. експлуатаційний комфорт – забезпечується такими функціями, як безшумна робота і зручність (що важливо для тривалого використання), продуктивність і бездротовий зв’язок. Ці якості особливо важливі для професійних моделей, призначених для більш високих вимог. Але не завжди найдорожчий варіант найкраще підходить для наших потреб.

Електричні і бензопили давно використовуються, тому окремі моделі еволюціонували настільки, що іноді важко знайти у величезному асортименті єдиний пристрій вашої мрії. Проте, переплата за обладнання, яке використовується один або два рази на рік не завжди доцільна. Давайте проаналізуємо, що нам знадобиться, які функції найбільш важливі для нас. Тоді ймовірність того, що ми купимо хороший прилад, відповідний нашим очікуванням, значно збільшиться.

Як вибрати бензопилу, її переваги і недоліки

Хороші бензопили зазвичай оснащені двотактним двигуном, який харчується сумішшю бензину і масла.

бензопила

Переваги бензопили

 • Такі пристрої характеризуються набагато більшою потужністю в порівнянні з електропилками, тому зазвичай використовуються для особливо важких робіт (наприклад, для різання товстих і твердих дерев).
 • Їх конструкція також більш масивна, що само по собі робить їх використання більш широким.
 • Завдяки перерахованим вище особливостям бензопила надійна і довговічна – для неї нестрашні перевантаження і механічні пошкодження.
 • Ще одна перевага бензинової моделі полягає в тому, що ми можемо використовувати її в будь-якому місці, без будь-яких обмежень по довжині кабелю. Завдяки своїй мобільності, це відмінний варіант для роботи в лісі і на віддалених ділянках, куди дотягнути електрику досить складно.

Недоліки бензопили

 • Слід, перш за все, відзначити той факт, що вона виділяє шкідливі викиди в атмосферу, які впливають на навколишнє середовище і на того, хто її використовує.
 • Крім того, вона працює набагато голосніше електричних пив – випускається шум вимагає використання спеціальних захисних навушників.
 • Бензинова пила також дуже важка. Через конструкції двигуна, а також використання бензинових і масляних контейнерів вага цих пристроїв може перевищувати 5 кілограмів.
 • Крім того, більш складна конструкція пили робить її більш дорогою в експлуатації. Це в основному пов’язано з необхідністю частого обслуговування пристрою і можливого ремонту, який може вдарити по кишені. З цієї причини важливо використовувати відповідний бензин і масло, щоб знизити ймовірність різних видів збоїв.

Як вибрати бензопилу?

Щоб зробити правильний вибір, слід звернути увагу на ряд параметрів, які визначають продуктивність і можливості інструменту. 1. Бензопила потужністю 2,8 к.с.потужність – вимірюється в кінських силах (к.с.). Яка потужність буде доречна? Звичайно, все залежить від цілей, для яких купується інструмент. Для самих дрібних робіт – різання гілок або невеликих дерев, пили потужністю до 2,5 к.с. будуть досить. У разі різання великих дерев, дров, дощок або різних видів дерев’яних конструкцій краще вибрати пилку з потужністю від 2,5 до 5 к.с. У разі професійної роботи і різання твердих дерев потужність повинна перевищувати 5 к.с.
 2. Об’єм двигуна безпосередньо пов’язаний з потужністю і продуктивністю двигуна (чим більший об’єм, тим більше важка робота може бути виконана). Звичайно, слід пам’ятати, що двигуни великої потужності зажадають більше бензину і масла, що призводить до збільшення витрат. Об’єм двигуна не може бути занадто маленьким, оскільки нам потрібно багато часу для виконання запланованих заходів (що також збільшить використання бензину і масла) або занадто великим, оскільки спалювання палива буде надмірним для наших потреб.
 3. довжина напрямної – це робочий елемент, на якому встановлюються ланцюга бензопил і електропила. Чим довше напрямна, тим більше потенціал пилки. Який направляє буде досить? У разі бензопил найкоротші напрямні складають близько 30-35 сантиметрів. Вони будуть здаватися цілком задовільними під час легкої роботи. Однак, якщо ми підемо в ліс, нам знадобиться напрямна довжиною від 40 до 45 сантиметрів. Найважча робота зажадає моделі за допомогою ключового від 50 до 100 сантиметрів.
 4. вага – найслабші пристрої важать менше 4 кілограмів. Однак пилки для важких умов роботи можуть важити більше 5 і навіть 10 кілограмів.
 5. Рівень шуму – двигуни внутрішнього згоряння зазвичай генерують рівень шуму вище 110 дБ, тому також потрібно буде придбати захисні навушники.
 6. Особливості та аксесуари. Перш за все, існує ряд систем, які полегшують роботу. Вони включають, серед іншого, легкість пуску і натягу ланцюга, запобіжне гальмо, систему продувки вихлопних газів і мінімізацію вібрації. У деяких випадках доцільно придбати ланцюгову пилу на довгій штанзі. Завдяки цьому ми зможемо зрізати високі гілки, не піднімаючись по сходах.

Електропила – переваги і недоліки

Перш ніж купити інструмент на електродвигуні, варто дізнатися, які у нього сильні і слабкі сторони.електропила

Переваги електропили

 • Найбільшою перевагою електропили є відсутність вихлопних газів.
 • Нам не потрібно також турбуватися про високий рівень шуму.
 • Ремонт такої моделі не буде таким важким і дорогим, як у випадку двигунів внутрішнього згоряння.
 • Також варто згадати про більш простий роботі з електричними пилами – вони набагато легше і не виробляють стільки вібрації, тому ідеально підходять для точної роботи.

електропила

Недоліки електропили

На цьому переваги електричної ланцюгової пилки добігають кінця, варто дізнатися і про її недоліки.

 • Основним обмеженням є кабель, який повинен бути підключений до мережі. Така особливість дозволяє використовувати інструмент тільки для роботи навколо будинку.
 • Електродвигуни набагато слабкіше, ніж двигуни внутрішнього згоряння, тому вони не дозволять пиляти дерево великих розмірів.

Певним виходом є електропили з акумулятором, завдяки якому ми отримуємо мобільність. Але такі пилки дуже слабкі, акумулятор заряджається дуже довго, він також досить важкий. Акумуляторні батареї можуть працювати без зарядки до години, що також не дуже тішить.

електропили з акумулятором

Яку електричну пилку вибрати?

Такі прилади оцінюються за такими параметрами.

 1. Яку електричну пилку вибратипотужність вимірюється в кіловатах (кВт) або у ВАТ (Вт). Для найпростішої домашньої роботи нам не потрібна пила потужністю понад 1,2 кВт (1200 Вт). Для трохи більш вимогливих видів діяльності доцільно вибрати інструмент з вихідною потужністю від 1,5 до 2,4 кВт (1500-2400 Вт).
 2. Електроживлення – більшість моделей живляться від напруги 220 В.
 3. довжина напрямної – така ж, як для бензопил, чим вона більша, тим більше ми можемо зробити. Через деяких обмежень електричних моделей максимальна довжина направляючої значно коротше, ніж у пив з двигуном внутрішнього згоряння. Найкоротші пристрої оснащені направляючої від 15 до 20 сантиметрів. Для більш потужних пристроїв це значення знаходиться в діапазоні від 30 до 40,6 сантиметрів.
 4. вага – він менше, ніж у бензопил і зазвичай не перевищує 5 кілограмів.
 5. Рівень шуму – максимальні значення коливаються в межах 100 дБ.
 6. Додаткові функції і аксесуари – на ринку ми також можемо зустріти моделі з фіксацією кнопки пуску і точила для ланцюга.

Бензопили і електропили – ціни і виробники

Ціни на бензопили. Найдешевша пила з двигуном внутрішнього згоряння, яку ми можемо купити коштує трохи більше 2800 рублів, такі моделі виготовляють фірми Edon, Союз, Калібр і інші. Її потужність не буде перевищувати 2,5-2,7 к.с., тому її слід використовувати для найлегшою роботи. Якщо є необхідність у придбанні бензопили потужністю 5 к.с., нам доведеться заплатити від 10000 рублів за інструмент фірми Carver, до 30000-35000 рублів за моделі бренду Husqvarna. Пили фірми Makita потужністю понад 4 кВт (6 к. С.) Зазвичай коштують більше 40000 рублів. Варто зазначити, що такі надійні бренди, як Makita, NAC і Husqvarna заслуговують довіри.

Ціни на електричні. Makita, NAC, Einhell, Husqvarna, Triton, Bosch і Hitachi є одними з найбільш популярних виробників. За скільки можна купити електричну пилку? Найдешевша модель від фірм Sturm, Kolner, Калібр буде коштувати 1300-2000 рублів. А за пристрій, який дозволяє виконувати більш трудомістку роботу, нам доведеться заплатити більше. Електрична ланцюгова пила Makita потужністю 2000 Вт обійдеться в 8500 рублів. Електрична ланцюгова пила Bosch потужністю 2100 Вт коштує від 16000 рублів. Алмазна пила Makita мощность 2400 Вт (3,3 л. С.) Буде коштувати більше 30000 рублів.

Яку ланцюгову пилу вибрати для будинку?

Якщо ми не маємо наміру проводити інтенсивну роботу в лісі, буде невигідно купувати потужну і дорогу пилку – ми ніколи не будемо використовувати її потенціал, а гілки, кущі або невеликі дошки можна зрізати пилою потужністю до 2,5 к.с. (1,2 кВт). Трохи дешевше коштують електричні пилки, тому вони стануть основним вибором для любителів. Однак, якщо немає бажання мати справу з довгим кабелем, краще купити модель з 2,5-літровим дизельним двигуном і направляє довжиною 35 см.

Яку пилу вибрати для лісу?

Для лісу знадобиться бензопила, електричні та акумуляторні моделі не зможуть впоратися з різкою великих дерев. Нам знадобиться пристрій потужністю не менше 5 к.с. за допомогою ключового довжиною понад 40 сантиметрів.

Що краще бензопила або електропила – відгуки

З ланцюговою пилою ми швидко спиляємо дерева в саду і підготуємо дрова. Електричні моделі в основному дешевше і легше бензинових (до 4 кг). Вони не виділяють вихлопні гази і завжди готові до використання. Потужність електричних пив для домашніх і садових робіт становить 1,3-2 кВт. На жаль, електричний шнур знаходиться під ногами, а довжина шнура визначає діапазон пристрою. Найменші бензопили мають двотактний двигун потужністю 1,5-3 кВт. Вони голосніше і важче за рахунок двигуна. Хоча такі пристрої забезпечують вільне маневрування, не обмежуючи нас довжиною шнура, вони, на жаль, сильно вібрують в руках. Слід зазначити, що пристрій може мати функцію зниження вібрації. Важливо брати до уваги також витрата палива і кількість вихлопних газів.

У разі як електричних, так і бензинових моделей, перш ніж купувати, варто перевірити, скільки коштує нова ланцюг і як вона затягується. При рідкісному використанні обладнання довжина направляючої менш важлива і досить 35-40 см. При частому використанні рекомендується купувати точилку для пили.

Перш ніж купити інструмент, варто вивчити його технічні характеристики, а також прочитати відгуки про різні моделі, їх міцності, надійності, особливості експлуатації та терміни служби. Якщо у вас є відгуки про електропили або бензопили, можливі поломки, особливості використання – їх можна залишити в формі коментарів до даної статті. Вони допоможуть іншим зацікавленим визначитися з вибором відповідної моделі.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *