Біла кухня з дерев’яною стільницеюБіла кухня з дерев'яною стільницею

Біла кухня користується величезною популярністю і охоче гостює в наших будинках. За що ми її так любимо?

Білий колір є прекрасним фоном для всього простору. Ідеальним він також буде як колір меблів, і навіть побутової техніки. Це колір, який не тільки надає легкість і делікатність кімнаті, але і оновлює її зовнішній вигляд. До того ж, його легко пожвавити або зробити тепліше будь-яким кольором.

Шикарним є поєднання світлих фасадів і натурального дерева. Дерево зробить тепліше стерильне білий простір і додасть йому затишний вигляд.

Як виглядає в інтер’єрі біла кухня з дерев’яною натуральної стільницею, який фартух і які добавки до неї підібрати – про це піде мова в даній статті.

Біла кухня з дерев’яною стільницею – чарівний мінімалізм

Дерево є одним з найстаріших і благородних матеріалів, використовуваних в дизайні інтер’єру. Воно ідеально підходить як для інтер’єру з класичним характером, так і для дуже сучасного. Використання деревини в кухні є традиційним рішенням. Цей благородний матеріал відмінно зігріває будь-який інтер’єр, а в поєднанні з білим створює дуже модний дует.

Біла кухня з дерев'яною стільницею - мінімалізм

Біла кухня зі стільницею з натурального дерева формує композицію, яка надає престижність і чарівність інтер’єру. Таке поєднання довго не набридне любителям мінімалізму. Секрет її чарівності криється в природному матеріалі – деревина завжди була одним з головних прикрас в інтер’єрі. Це стильний елемент, який оживляє інтер’єр і створює дружню атмосферу домашнього затишку і тепла, яка не слабшає з часом. Хоча деревина може бути безпечно введена майже в будь-який стиль і поєднується з будь-якими квітами, на сьогоднішній день найбільш узгоджену пару вона становить з мінімалістським білим.

Гарну композицію складе така комбінація з чорними елементами інтер’єру. Мінімалістське поєднання білої кухні з дерев’яною кухонною стільницею, ефектно може бути доповнено чорними акцентами. Таке рішення підійде в елегантний дизайн інтер’єру в скандинавському стилі і в класичному.

Чорно-біла кухня з дерев’яною стільницею, фото

Чорно-біла кухня з дерев'яною стільницею, фото Чорно-біла кухня з дерев'яною стільницею, фото Чорно-біла кухня з дерев'яною стільницею, фото

Незважаючи на позачасовий характер, гладкі білі стіни і кухонні меблі іноді можуть здатися трохи холодними, суворими і одноманітними. Біла глянцева кухня з дерев’яною стільницею буде добре виглядати на тлі контрастної стіни, яка буде відтіняти стерильний білий і теплий коричневий, така стіна може бути, наприклад, сіркою або навіть чорної.

Біла глянцева кухня з дерев’яною стільницею, фото

Біла глянцева кухня з дерев'яною стільницею, фото

Біла кухня з теплою і красивою дерев’яною стільницею є комбінацією, яка урізноманітнює декор і ламає всюдисущий білий, надаючи інтер’єру характер. Який характер? Це залежить від вибору деревини і нашої фантазії!

Біла кухня з дерев'яною стільницею Біла кухня з дерев'яною стільницею Біла кухня з дерев'яною стільницею

Біла кухня з дерев’яною стільницею – який фартух?

Важливим етапом в проектуванні дизайну кухні є підбір поєднань всіх матеріалів. При плануванні, важливо зрозуміти: який ефект ми хочемо отримати? Який нам потрібен фартух: нейтральний або контрастний? Як багато ми готуємо на кухні і наскільки практичним повинен бути фартух або він буде переважно виконувати декоративні функції? Визначення наших потреб допоможе нам зробити правильний і продуманий вибір.

Які ж є варіанти?

 1. Біла кухня з дерев’яною стільницею і фартухом з дерев’яних панелей – це рішення для інтер’єрів в скандинавському та еко стилі. Однак догляд за такою поверхнею досить складний, особливо непрактичною вона буде біля плити і раковини.Біла кухня з дерев'яною стільницею і фартухом з дерев'яних панелей Біла кухня з дерев'яною стільницею і фартухом з дерев'яних панелей
 2. Сучасна біла кухня зі стільницею з темного дерева відмінно буде виглядати з фартухом зі скла. Це рішення дозволить довільно вибрати колір фартуха і забезпечить легкість підтримки чистоти. Ми також можемо помістити під скло оригінальні шпалери або фотошпалери. Ця ідея і сучасна і практична.з фартухом зі скла з фартухом зі скла
 3. Ще одним варіантом є фартух з плитки, що заповнює весь простір між шафами. Це дуже практичний варіант, так як за плиткою легко доглядати, а багатство дизайнів допоможе легко підібрати варіант під наші потреби. Щоб не помилитися, можна вибрати білу плитку, таке рішення не внесе в інтер’єр дисгармонію. Для сміливих інтер’єрів підійдуть більш яскраві варіанти, наприклад, червона плитка буде добре поєднуватися з білими фасадами і світлою дерев’яною стільницею. Для любителів ретро підійде плитка з ретро-мотивами, яка буде дуже ефектно виглядати в оточенні білих шаф і натурального дерева.фартух з плитки фартух з плитки фартух з плитки фартух з плитки
 4. Добре з деревом поєднуватимуться натуральний камінь або конгломерат. Граніт або сланець будуть красиво відтіняти світлі фасади і гармонійно поєднуватися з природним виглядом стільниці.натуральний камінь або конгломерат натуральний камінь або конгломерат
 5. Дуже вражає ідея стіни з цегли. Варто тільки пам’ятати, щоб вона була просякнута відповідної просоченням, яка захищає цеглу від бризок і бруду.з цегли з цегли

Дерев’яна стільниця на кухні: плюси і мінуси

Кухня є серцем будинку, а найважливішим елементом кухонного обладнання є стільниця. Ми здійснюємо на ній багато процесів, пов’язані з приготуванням їжі. Тому вона повинна бути міцною, стійкою і естетично виглядати. Всім цим вимогам відповідає деревина. Цей природний, міцний, красивий матеріал виглядає ідеально в сучасному інтер’єрі.

Отже, основні переваги дерев’яної стільниці наступні:

 • естетичний і природний зовнішній вигляд;
 • міцність;
 • стійкість до вологи при відповідній обробці;
 • підходить до будь-якого стилю інтер’єру;
 • добре поєднується з багатьма кольорами і матеріалами;
 • позачасовий і завжди популярний матеріал.

Так, у цього матеріалу є деякі недоліки, але у кого їх немає?

Дерев'яна стільниця на кухні Дерев'яна стільниця на кухні

Краса і міцність натурального дерева

Дерев’яний стіл асоціюється з престижем і елегантністю. Він додає внутрішнє тепло, програючи класичні ноти. Однак краса, не є основним фактором, що визначає вибір цього матеріалу.

Хороші кухонні столи повинні бути стійкими до:

 • стирання;
 • механічних пошкоджень (вони часто піддаються впливу ножів і інших гострих предметів);
 • високої температури;
 • водяної пари і вологи.

Дерев'яна стільниця на кухніДеревина може відповідати цим вимогам. Основною умовою є її якість і пов’язана з ним твердість. Для цього важливо правильно вибрати вид деревини. Через сприйнятливості до подряпин не рекомендується деревина таких порід, як сосна і осика. Але досить добре себе зарекомендували дуб, бук і ясен. Дуже популярні і рекомендовані виробниками іноземні породи дерев, такі як червоне дерево, іроко, тик, мербау. Вони міцніше, важче, і краще витримують високі температури і вологість, ніж вітчизняні породи.

Універсальність

Можна сказати, що дерево є універсальним і буде працювати в будь-якій кухні, незалежно від стилю, в якому вона буде прикрашена. У чому проявляється його універсальність?

 1. Дерево добре виконує свою роль в традиційному класичному інтер’єрі, в який додасть шарм і підкреслить його естетику.
 2. Відмінно воно виглядає також в простому, елегантному і мінімалістському дизайні. Цей традиційний матеріал ідеально підходить до сучасного інтер’єру, красиво контрастуючи з гладкою і однорідною поверхнею, наприклад, сталлю, каменем, пластиком і склом, які часто зустрічаються в сучасних кухнях. Деревина теплого кольору, безумовно, пожвавить мінімалістському простір, пом’якшуючи його і ламаючи його суворий аскетичний характер.

Дерев'яна стільниця на кухні Дерев'яна стільниця на кухні

А в чому ж недоліки деревини?

При виборі дерев’яної стільниці, варто пам’ятати також про її недоліки. Вона красива, приємна на дотик і довговічна завдяки відповідній обробці. Але це не самий міцний матеріал, її не варто порівнювати з дуже міцною поверхнею з композитів або натурального каменю.

Вибір дерева повинен залежати від легкості його обробки. Вид деревини повинен відповідати дизайну кухні. Незалежно від того, яку форму ми надамо йому, і який вид обробки виберемо, деревина забезпечить нашій кухні природний характер. Крім того, деревина може бути оновлена. Пошкоджений верхній шар просто видалити за допомогою шліфувальної машинки або наждачного паперу, а потім повторно просочити захисним складом. Необхідність просочення може, однак, бути аргументом проти. Це додатковий клопіт, які не всім припадуть до душі.

Недоліком дерев’яної поверхні є також знижена термостійкість. Так, є види деревини, яким мало що може загрожувати, але вони все одно є менш стійкими, ніж деякі інші матеріали, які використовують для стільниць. Пам’ятайте, що деревина є горючим матеріалом – поставивши безпосередньо на неї гаряче блюдо, ми ризикуємо залишити білі кола або інші зміни кольору.

Також слід дотримуватися обережності при різанні. Сліди ножа дуже легко виявляються на такій поверхні. Такі щербини з плином часу будуть затемнені, і навіть можуть почати гнити, якщо в них буде накопичуватися волога. Рішенням тут буде періодичне технічне обслуговування, промаслювання або покриття спеціальними консервантами і препаратами.

Дерев'яна стільниця на кухні

Які види деревини вибрати?

Великою популярністю користуються екзотичні породи деревини – не тільки через оригінального кольору, але і через свою твердості і стійкості до вологи.

 • Екзотичні види: мербау і тик. Чудовим прикладом екзотики є деревина мербау, яка має дуже красивий бронзовий відтінок і має дуже високу стійкість до механічних пошкоджень. Дерев’яна стільниця мербау буде міцною багато років, з нею можна не турбується про поглинання вологи. Дуже ефектно виглядатиме також стіл з тикового дерева з його широким діапазоном відтінків (від бронзи до тонкого оранжевого) і експресивної зернистістю. Це хороший вибір, особливо для кухні з високою вологістю – присутнє в тику масло і кремнієва кислота ефективно захищають його від вологи і грибків.
 • Горіх. Традиційний сільський шарм кухні додасть поверхню з деревини американського горіха, вона має чітку систему волокон, а її сильний коричневий колір стане дуже яскравим акцентом.

Дерев'яна стільниця на кухні

Що потрібно пам’ятати при проектуванні?

Спочатку слід визначитися, що нам більше до душі – виразний контраст або гармонійна композиція. Від цього буде залежати вибір деревини і її колір:

 • темна деревина забезпечить чіткий і виразний контраст;
 • світла створить тонкий перехід, делікатно з’єднуючись зі світлими фасадами.

Велике значення має також вибір інших предметів інтер’єру. Поєднання блискучою стали побутової техніки з теплим кольором деревини, завжди радує око. Проте, якщо кухонна техніка обрана також в білому кольорі, то, щоб уникнути нудьги краще подумати про чітку темної деревині з виразною текстурою.

Розробляючи дизайн білої кухні з дерев’яною стільницею, також важливий вибір підлогового покриття. Білий підлога буде виглядати досить стерильно. Вибираючи дерев’яна підлога, слід підбирати його так, щоб він був зі стільницею подібного, а краще аналогічного відтінку.

Тонка композиція – біла кухня з дерев’яною стільницею, фото

Тонка композиція - біла кухня з дерев'яною стільницею, фото

Яку стільницю вибрати: цільну або клеєну?

При виборі дерев’яної стільниці слід керуватися естетичними міркуваннями і міцністю. Вибір стоїть між цілісною і клеєної деревиною. Можна подумати, що якщо щось складається з елементів, склеєних між собою, то в майбутньому воно може виявитися нестійким і схильним до руйнування. Ніщо не може бути далі від істини. Більш міцними і більш стійкими до впливу часу і зовнішніх чинників є саме клеєні стільниці. Чому? Вони не деформуються і не розтріскуються.

При виробництві склеюють один з одним ретельно відібрані шматки дерева. Під час процесу з’єднання відбувається балансування природного натягу волокон, при контакті з водою такої матеріал не набухає і не коробиться.

Яку стільницю вибрати

З іншого боку, якщо ми хочемо додати інтер’єру природний або сільський характер, то варто вибирати натуральну цільну деревину. Природна текстура, дрібні нерівності додадуть інтер’єру класичний, теплий характер. Візуальні відмінності між цими двома видами матеріалу видно неозброєним оком. З цієї причини, клеєні стільниці частіше вибирають любителі сучасних декорів.

Захист, консервація і догляд за деревиною

Після установки дерев’яної стільниці, необхідно регулярно захищати її поверхню від вологи. Така консервація корисна навіть для самих міцних порід дерева. Перед першим використанням слід протерти верхню частину наждачним папером і покрити її маслом для дерева. Рішення, яке вимагає меншого догляду – це лакова поверхня стола з захисним покриттям. Таку поверхню легко чистити навіть за допомогою популярних засобів для чищення.

Одним з найбільших переваг дерев’яних стільниць є можливість їх відновлення. Подряпини можна обробити наждачним папером і покрити захисним покриттям і продовжувати насолоджуватися чарівністю деревини без будь-яких пошкоджень.

Біла кухня з дерев'яною стільницею

Біла кухня з дерев’яною стільницею дає великі можливості в дизайні інтер’єру: з рослинами, кухонними аксесуарами, декоративними елементами. З широким діапазоном форм, кольорів і видів деревини можна створити мінімалістський, престижний і елегантний інтер’єр і чарівний, традиційний інтер’єр сільської кухні. А ретельний догляд допоможе зберегти ефект протягом багатьох років.

Дерев’яні стільниці мало того, що, красиво представлені, але і практичні. Але ми повинні пам’ятати, однак, що якість деревини має вирішальне значення, і догляд за стільницею не закінчується в момент її установки.

Класична біла кухня з дерев’яною стільницею, фото

Класична біла кухня з дерев'яною стільницею, фото Класична біла кухня з дерев'яною стільницею, фото Класична біла кухня з дерев'яною стільницею, фото Класична біла кухня з дерев'яною стільницею, фото Класична біла кухня з дерев'яною стільницею, фото Класична біла кухня з дерев'яною стільницею, фотоЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *