Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночківБізіборд своїми руками для дівчаток здатні виготовити кожні батьки. Подібна розвиваюча іграшка заводського виробництва дорого коштує. До того ж для кожного віку розвиваючі дошки розрізняються наповненням. Купувати щорічно бізіборд накладно молодим батькам. Простіше зробити його самостійно і з дорослішанням дитини міняти тільки наповнення дошки.

Що потрібно, щоб зробити бізіборд для дівчинки своїми руками

Щоб визначитися з питанням, що потрібно для бізіборда, спочатку треба розібратися з своїми експлуатаційними характеристиками та пристроєм. Виріб є розвиваючою іграшкою. Складається вона з корпусу і ігрового наповнення. Основа залежить від віку малятка. Зазвичай роблять м’який бізіборд будиночок для девочки 1 год або у вигляді іншої фігури. Дитині старше основу можна вирізати з фанери, але обтягують її тканиною, підкладають синтепон. У корпусу повинна бути м’яка поверхня. Для дівчинки старше 2-3 років жорстку основу роблять з фанери без обшивки тканиною.

Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
Інструмент готують в залежності від використовуваних матеріалів

Залежно для якого віку передбачається виготовлення бізіборда, готують відповідні матеріали і інструменти. Для м’якого корпусу потрібна міцна тканина, синтепоновий або інший наповнювач, швейні приналежності. Якщо основа жорстка з м’якою обшивкою, то до всього списку додають фанеру, ДВП, МДФ, електролобзик. Для жорсткого корпусу без обшивки тканину і швейні приналежності не потрібні. Тут вистачить деревообробного інструменту і матеріалу для дошки.

Додатково знадобиться клейовий гарячий пістолет, фломастери, ЛФМ на водній основі, степлер, ножиці.

Чим укомплектувати бізіборд для дівчаток

Наповнення розвиваючої дошки залежить від того, для якого віку дівчинки вона призначена. Якщо в загальних рисах, то підійде швейна фурнітура. Її зазвичай кріплять на тканинну основу. Сюди відносяться великі блискавки, гудзики, намистини, різнокольорові стрічки, котушки від ниток.

Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
На жорстку дошку кріплять механічні розвиваючі деталі

Добре моторику рук розвивають механічні деталі. На фанерну основу кріплять електричні вимикачі, кнопки, тумблери, гачки, шпінгалети. Можна використовувати кнопковий або дисковий складач номера від стаціонарного телефону.

Порада! Цікаві дівчаткам предмети, які при дотику до них руками видають мелодійні звуки. Хорошим прикладом є набір дзвіночків, дверний електронний дзвінок з мелодіями, що працює від батарей.

Хорошим наповненням є іграшки і відслужили елементи побутової техніки:

 1. Дівчаткам цікаві сортери. Ці іграшки мають складальні деталі різного розміру, кольору і форми. Яскравим прикладом є пірамідка або матрьошка.
 2. Відслужив пульт дистанційного керування від побутової техніки приверне дитину. Його кнопки можна прикрасити яскравими квітами.
 3. Рахунки роблять самостійно з струн і намистин або використовують готову дитячу іграшку.
 4. Калькулятор можна робочий причепити на бізіборд. Дівчинку до трьох років зацікавлять вискакують цифри на дисплеї, звуковий сигнал при кожному натиску кнопки.
 5. Прикраса бізіборда яскравими картинками, цифрами, буквами приверне дитину до гри.

Перерахувати всі елементи наповнення неможливо. Тут все залежить від фантазії батьків і віку дівчинки. У будь-якому випадку, кожен елемент повинен бути безпечним. Якщо дитина отримає травму, до бізіборду більше не підійде.

Види розвиваючих дощок для дівчаток

Різновидів розвиваючих дощок настільки багато, що по наповненню їх не можна розділити на види. В цьому плані береться для кожної вікової категорії певний набір предметів. Як вище було розглянуто, розрізняються бізіборди тільки основою:

 1. М’які тканинні бізіборди безпечні, навіть якщо малюк на нього впаде. Корпус зазвичай виконаний об’ємним. Усередині наповнювач як у м’якої іграшки. Предмети на тканину пришиті, закріплені липучками, приклеєні. Часто роблять такі бізіборди своїми руками для дівчаток з фетру, інших кольорових клаптиків тканини різної фактури. Саме м’яка обшивка сприяє розвитку моторики.
  Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
  М’які бізіборди підійдуть самим маленьким дівчаткам
 2. Жорсткі бізіборди зроблені з фанери. В магазинному варіанті часто зустрічається пластик. Габарити – від 50 см по висоті, ширині і більше. Предметами наповнення використовують частіше механічні деталі. Корпус виконаний у вигляді одинарної, подвійної дошки або об’ємної фігури, наприклад, будиночка. Затребувані моделі зі змінним багаторівневим наповненням, так як їх зручно переобладнати за віком дитини. Фанерне підставу може бути обшите тканиною.
  Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
  Жорсткі бізіборди бувають об’ємними і у вигляді дошки

Бізіборду надають різноманітну форму. Необов’язково це будиночок. У найпростішому варіанті зустрічаються дошки або об’ємні моделі, зроблені геометричною фігурою. Складніше влаштована і цікавіше малюкові розвиваюча іграшка в формі тварини, машини. Навіть той же будиночок можна зробити з відкриваються стінами, дахом.

Як самим зробити бізіборд для дівчинки

При складанні бізіборда потрібно знати, що за конструкцією для дівчаток і хлопчиків вони не розрізняються. Для дітей, які не досягли трирічного віку, розвиваючі дошки підходять універсальні. Тобто, використовують однакові предмети наповнення. В основному вони всі м’які. З віком предмети наповнення підбирають з урахуванням інтересів дівчаток.

Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
Дівчинці бізіборд частіше оформляють в рожевих тонах

Дівчаткам віком від трьох років цікаві швейні приналежності, кишеньки під одяг маленьких ляльок, нашивки замків, тварин. На дошці буквами викладають ім’я дитини. Їх бажано зробити різнокольоровими. Згодом дівчинка навчиться запам’ятовувати букви спочатку за кольором, а потім по формі.

Особливістю бізіборда, призначеного дівчинці, є колір оформлення. Крім рожевого, підходить помаранчевий, червоний, золотистий відтінок. Синього кольору використовують мінімум, так як цей фон більше підходить хлопчикам.

Як зробити своїми руками бізіборд для дівчаток до року

Маленьку віком до року зацікавить бізіборд, коли вона навчиться впевнено повзати. У кожної дитини це по-різному, але приблизно з 7 місяців. В цей період все хочеться обмацати ручками, пізнати навколишнє оточення. Бізіборд потрібен тільки м’який. Предметами наповнення використовують тканинні нашивки з крупою всередині мішечка. Їм надають форму геометричних фігур різного кольору. Коли виповниться 9 місяців, додають блискавки, липучки, дзвіночки.

Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
Для першого знайомства з навколишнім оточенням підійдуть нашивки зі шматочків тканини різних фактур

Виглядає майстер-клас бізіборда своїми руками для дівчаток наступним чином:

 1. Каркас зшивають з міцної тканини. По суті, це чохол, який наповнюють ватою, синтепоном або іншим м’яким матеріалом. Щоб вийшла бажана фігура, спочатку будують викрійку. Можна знайти готову схему в інтернеті або тематичної літератури.
 2. Наступним кроком готують предмети наповнення. Якщо дівчинці ще тільки 7-8 місяців, їй вистачить нашивок зі шматочків тканини різної фактури. Найстаршій дитині цікаві брязкальця, банти, гудзики.
 3. Завершальним кроком є ​​фіксація предметів на корпус. Їх пришивають і приклеюють гарячим пістолетом. Згодом, коли дівчинка підросте, одну сторону тканинних нашивок відпорюють, засипають в кишеньку зерна або пластикової крихти, після чого назад зашивають шов.

Готовий бізіборд встановлюють в ігровій кімнаті на підлозі. Дівчинка повинна вільно до нього добиратися.Як зробити бізіборд для дівчинки 1-го року

Коли малій виповниться рік, її починають цікавити об’ємні фігури. Вони допомагають розвивати самостійність, координацію руху. Предметами наповнення використовують кишені, м’які іграшки у формі овочів і геометричних фігур. Можна додавати коліщатка, кільця, що обертаються елементи, шнурки.

Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
Дівчаткам цікаві тематичні аплікації з нашивками з об’ємних фігур

Сам каркас вже можна зробити жорсткий з фанери, але обшити його тканиною. Цікава ідея представлена ​​на фото бізіборда для дівчаток будиночком, але він не об’ємний. Для каркаса використані дві фанерні дошки. Вони вирізані будиночком, обшиті тканиною і з’єднані між собою за методом книги. Зовнішнє оформлення виконують традиційно тканинними нашивками дверей, вікон. Весь інтерес полягає у внутрішньому наповненні. Коли дівчинці батьки відкривають будинок-книгу, всередині постає огляд предметів побуту. Тут до нашивками додані прищіпки, знімна одяг, мотузочки, поліетиленовий пакетик.

Як зробити бізіборд для девочки 2 лет

У дворічному віці на бізіборде комбінують тверді і м’які предмети. Вони повинні бути різними на дотик: гладкими, слизькими, шорсткими. Дитина в півтора року навчиться знаходити конкретні відмінності предметів, виділяти їх. Можна повісити картинки із зображенням їстівних і неїстівних предметів.

У два роки цікаві дівчинці свистки, одежні блискавки, шнурки, прив’язані на мотузці важкі предмети. Дитина почне розвивати гостроту слуху, самостійні дії.

Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
Дворічної дівчинки цікаві об’ємні будиночки, де через елементи, що відкриваються можна заглянути всередину

Виготовляють жорсткий бізіборд своїми руками для дівчаток з фанери, надаючи виробу обсяг. Найчастіше популярні будиночки. Для фасаду вирізують парні заготовки: два прямокутника і дві прямокутні деталі, одна сторона яких спиляно під кутом 45 про під двосхилий дах. Між собою їх склеюють в короб столярним клеєм.

Вершини спилов з’єднують рейкою, що утворює коник даху. Покрівлю випилюють з фанери двома прямокутниками. Кожен елемент фіксують до рейки петлями. Дах вийде відкривається.

На фасаді вирізують дверцята, навішують їх на петлі. Елементами запору використовують гачки, шпінгалети. Можна зробити один висувний ящик. Кожен рухомий елемент прикрашають певним кольором.

Як зробити бізіборд для дівчинки 3 років

З трирічного віку дівчинка повинна набути впевненості, що вона здатна з усім впоратися. Бізіборд ускладнюють ланцюжками, вимикачем, вішають розетку з вилкою. За каркасу кріплять болти з легко обертовими гайками. Добрими розвиваючими діями мають приклеєні горлечка пластикових пляшок, на які можна накручувати пробки.

Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
За іменним бізіборду дівчинка буде вивчати, як пишеться її ім’я

Каркасом бізіборда для трирічної дівчинки послужить дошка. Заготівлю добре шліфують, фарбують в світлі тони. Більшість деталей кріплять саморізами або приклеюють гарячим пістолетом. Коли кріплять звукову іграшку, батарейки ховають із зворотного боку дошки, якщо для них не передбачено місце всередині її корпусу.

Порада! На дошку трирічної малятку можна наклеїти цифри, букви. Доброю ідеєю буде зробити іменний бізіборд з ім’ям його власниці.

Ідеї ​​бізібордов для дівчинки своїми руками

Ідеї ​​оформлення підбирають батьки з урахуванням інтересу дівчинки. Зазвичай це герої мультфільмів, казок. Цікавий декор під будинок ляльки Барбі, перукарні. Викликають інтерес у дитини старшого віку тварини, що трансформуються іграшки, малярське планшети, магніти.

Записна книжка

Бізіборд, оформлений записником, підійде дівчинці від трьох років. На фанерний лист кріплять рисувальний планшет. Як наочний приклад фіксують набір пластикових цифр від нуля до дев’яти. Можна використовувати літери. Їх дівчинка буде намагатися змалювати.

Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
До малювальної планшету додають набір вимикачів, клямок, розетку, кнопки

Комплект «Господарочка»

Щоб дівчинка відчула себе господинею, на фанерному аркуші кріплять все те, що зустрічається в побуті. Бізіборд оснащують вмикачами, рукоятками кухонних кранів, вішають замок, кнопку дзвінка. Ускладнюють набір дверцятами зі клямками і навіть кріплять ручні ваги.

Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
Додатково декорують бізіборд наклейками із зображенням метеликів, екзотичних тварин

Бізіборд «Телефоніст»

Відчути себе діловою людиною допоможе оформлення розвиваючої дошки телефоном. Підійде будь-який кнопковий або дисковий апарат невеликого розміру. З кілець іграшки «Райдуги» і шнурків імітують дроти. Шафа під важливу документацію оснащують дверима трьома запірними клямками.

Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
Як кнопок на бізіборд кріплять горлечка пластикових пляшок з різнокольоровими пробками

Корисні поради

Притягне до відповідальності увагу дитини бізіборд, залежить від його декорування. Існує ряд правил, виконання яких допоможе створити оптимально цікаву розвиваючу дошку:

 1. Для віку від 8 місяців до року бізіборд роблять з текстильного матеріалу або фетру. Всі елементи нашивають.
 2. У віці 1-2 роки цікавий твердий бізіборд в тканинної обшивці. Дівчинку знайомлять зі швейними приладдям: блискавки, шнурівки.
 3. Від 2 до 3 років дівчаткам цікаві дошки або об’ємні бізіборди в формі будиночка, книги. Обов’язкова наявність букв, цифр, стулок.
 4. Дівчаток старше трьох років привертають великі іграшки. Бізіборд можна зробити на всю стіну ігрової кімнати, але по зросту дитини.

Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
Рахунки і пастель планшет заманять дітей грою

До оформлення бізіборда можна залучати старших дівчаток. Вони самі підкажуть, ніж їм цікавіше грати.

Фото бізібордов для дівчаток своїми руками

Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
У літньому стилі оформлення обшили тканиною дошки цікаво виглядають сантехнічні складові, а також елементи кімнати – вимикачі, клямки
Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
Дошка телефоніста для гри може бути покладена на стіл
Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
За стулками ховають зображення улюблених тварин
Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
Герої мультфільмів є безпрограшною ідеєю декору
Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
До малювальної планшету не зайве додати музичних інструментів
Бізіборд для дівчаток своїми руками: фото та ідеї розвиваючих дощок і будиночків
Чим старше дівчинка, тим складніше, потрібно буде узгодити бізіборда

Висновок

Бізіборд своїми руками для дівчаток не складно зібрати за пару годин. Важливо заздалегідь підготувати всі деталі наповнення. Їх краще знайти з запасом, щоб з часом міняти. Адже одноманітність швидко набридає.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *