Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкціїБізіборд своїми руками для хлопчика виготовляють з фанери або тканини з наповнювачем за методом м’якої іграшки. Вибір матеріалу залежить від того, на який вік розрахована розвиваюче виріб. Популярність самостійного виготовлення пояснюється економією коштів. Бізіборди заводського виробництва дорогі. Додатково до всього їх наповнення все одно доведеться міняти, так як з дорослішанням малюка потрібні нові предмети.

Що потрібно, щоб зробити бізіборд для хлопчика своїми руками

Щоб точно знати, що потрібно для бізіборда, треба розібратися з його призначенням. По суті, це ігровий комплекс, який сприяє розвиткові дитини. Його основу роблять м’яку або жорстку, що залежить від віку хлопчика. У першому варіанті знадобиться міцна тканина для чохла і м’який наповнювач. Підійде синтепон, вата, тканинні клаптики. Жорстку основу вирізують з фанери, ДВП, МДФ. Існує середній варіант – м’яко-жорсткий бізіборд. У такій поделке основою використовують фанеру, а зверху її обшивають тканиною.

Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Наповнення бізіборда залежить від того, для якого віку хлопчика призначені розвиваючі предмети

Важливим складовим є наповнення, адже саме заради нього створюють бізіборд. Предмети вибирають з урахуванням віку хлопчика. Вони виконують розвиваючу роль. Спочатку іграшку укомплектовують простими предметами. Згодом їх змінюють на більш складні механізми, що допомагають розвиватися підростаючому маляті.

Важливо! Гра з дрібними деталями сприяє загальному розвитку хлопчика, моторики рук.

Чим укомплектувати бізіборд для хлопчика

У домашньому виконанні своїми руками укомплектовують бізіборд предметами, часто використовуваними в побуті. Їх складність повинна відповідати віковим розвитку дитини. До елементів наповнення висувають такі вимоги:

 1. Безпека. Граючи з кожною деталлю, хлопчик не повинен про неї поранитися.
 2. Зацікавленість. Кожен елемент наповнення бізіборда повинен викликати у хлопчика інтерес до його дослідженню.
 3. Пізнання. Предмет повинен сприяти вивченню навколишнього світу.
 4. Користування елементом має розвивати мислення, логіку, моторику рук.

Для наповнення своїми руками бізіборда зазвичай використовують побутові предмети. У цьому великий плюс саморобки. Хлопчик навчиться ними користуватися.

Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Для наповнення саморобного бізіборда використовують побутові предмети та іграшки

При наповненні бізіборда своїми руками використовують такі елементи:

 1. Шматочками фактурної тканини укомплектовують бізіборд для хлопчика 6 місяців і віком до 1 року. Можна зшити мішечки і заповнити їх крупою.
 2. Подорослішав малюкові цікаві елементи фурнітури. Сюди входять різні клямки, шпінгалети, що обертаються ручки з накладних замків, коліщатка, магніти.
 3. Інтерес у хлопчика викликають електротехнічні вироби, наприклад, патрони, кнопки, перемикачі, розетки з вилкою.
 4. Можна своїми руками закріпити на бізіборд дрібні сантехнічні деталі. Підійде шматок гофрованої трубки, що обертається рукоятка вентиля.
 5. Швейні приналежності і елементи шкіргалантереї цікаві хлопчикові в ранньому віці. До таких належать блискавки, гудзики, кнопки, ремінці, відрізок ременя з пряжкою.
 6. Подорослішав хлопчикові своїми руками наповнюють бізіборд запчастинами від побутових приладів. Добре підходять старі калькулятори, дискові або кнопкові складачі номера з телефону, які відслужили пульти ДУ.

Велику користь в розвитку несуть предмети, які здатні світитися, видавати мелодійні звуки. Вони повинні працювати від батарейок. Можна використовувати звичайні дзвіночки, брязкальця.

Порада! При наповненні бізіборда своїми руками приділяють увагу кольорового оформлення. Деталі повинні виділятися із загального фону. Бажано щоб вони теж були різного кольору.

Види розвиваючих дощок для хлопчиків

За формою, наповненню, дизайну не існує чітких відмінностей по різновиди бізібордов. Розвиваючі деталі закріплюють на будиночках, фігурах тварин, звичайних фанерних дошках і інших пристроях. А ось за матеріалом виготовлення основи виділяють дві основні різновиди бізібордов:

 1. М’який бізіборд роблять з тканинної основи. Чохол зшивають в формі подушки, килимка, геометричної фігури. Хорошим прикладом є зшитий своїми руками бізіборд куб для хлопчика, де чохол заповнений синтепоном або ватою. Предметами наповнення використовують нашивки з тканин різних фактур, липучки, шнурки, гумові дрібнички. На м’який бізіборд неможливо закріпити засувки, кнопки та інші механічні деталі, тому така модель призначена для хлопчика віком до 1 року.
  Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
  М’який бізіборд зшитий з тканинного чохла, всередину якого покладений синтепон, вата або інший наповнювач
 2. Жорсткий бізіборд випилюють своїми руками з фанери. Підійде ДВП або МДФ. Конструкцію роблять у вигляді одиночної дошки, розкладний книжки, об’ємного будиночка. Мінімальний розмір 500 × 500 мм. Жорстка основа дозволяє кріпити деталі механічної дії.
  Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
  Жорсткий бізіборд виготовляють з фанери

Існує комбінований вид бізіборда, у якого жорстка основа вирізана з фанери, але обшита зверху м’якою тканиною. Такі моделі частіше затребувані дітьми у віці від 1 до 2 років.

Якщо говорити в загальних рисах про розмір розвиваючої дошки, то тут теж враховують вік хлопчика. Наприклад, п’ятирічному малюкові вже нецікаво грати з маленьким бізібордом. Куди цікавіше буде, якщо він займе місце половини або всієї стіни ігрової кімнати. Ось тільки предмети наповнення закріплюють своїми руками з урахуванням зростання малюка. Хлопчик руками повинен вільно діставати до кожного елемента.

Як самому зробити бізіборд для хлопчика

При виготовленні розвиваючої іграшки потрібно знати, що за конструкцією і наповненню вона не відрізняється для хлопчиків і дівчаток віком до трьох років. Діти в цей період починають тільки пізнавати навколишній світ. З віком у хлопчиків проявляються свої інтереси. Тут вже продумують про тематичному оформленні бізіборда. Перевагу віддають механічним деталям.

Для хлопчика розвиваючу іграшку оформляють в холодних тонах

Ще однією особливістю ігрового бізіборда є колір. Якщо дівчаткам більше прийнятні рожеві тони, то хлопчикам розвиваючу іграшку роблять синю, сіру, сріблясту. Однак це не означає, що потрібно зовсім відмовитися від яскравих кольорів. Деталі наповнення повинні цим відрізнятися. Просто прохолодні кольору використовують для основного фону.

Порада! Вирізати саморобний бізіборд для хлопчика можна у формі машини, паровоза, трактора або іншого транспортного засобу. Саме таке виконання підкреслить, що розвиваюча іграшка призначена не дівчинці.

Як зробити своїми руками бізіборд для хлопчика до року

У віці від 6 місяців до року хлопчик знайомиться з навколишніми предметами. Йому потрібно розвивати дрібну моторику рук, координацію рухів. Дитині цікаво все обмацати пальчиками, почути звук від удару об предмет. У цьому віці оптимально зшити своїми руками м’який бізіборд для хлопчика, а наповненням використовувати нашивки з фактурних тканин, брязкальця, липучки, дзвіночки, пластикові невеликі іграшки.

Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Хлопчику віком до 1 року потрібен м’який бізіборд

Для виготовлення м’якої розвиваючої іграшки зшивають своїми руками чохол. Тут потрібно форма. Знайти її можна в Інтернеті, тематичної літератури. Фахівці з закрию здатні самі побудувати викрійку. Форму чохла надають за бажанням. Найпростіше зшити геометричну фігуру, подушку або килимок. Складніше іграшці надати форму тварини, великого гарбуза, яблука, іншого овоча або фрукта.

Коли чохол своїми руками буде зшитий, його заповнюють м’яким наповнювачем. Підійде стара вата, шматки синтепону, клапті. Чохол наштовхують щільно, щоб іграшка зберігала свою форму навіть після того, як хлопчик на неї впаде чи залізе верхом.

На готовий корпус бізіборда кріплять предмети наповнення. Їх можна приклеювати гарячим пістолетом або пришивати. Фіксувати своїми руками потрібно міцно, щоб хлопчик не відірвав предмет. Однак передбачають можливість його зняття. Згодом малюк втратить інтерес до одноманітності. Предмети наповнення бізіборда доведеться міняти.Як зробити бізіборд для хлопчика 1-го року

У віці від 1 до 2 років хлопчик продовжує розвивати координацію руху. У нього проявляється самостійність. Малюк виділяє певні потрібні йому предмети, порівнює їх схожість і відмінності. Тут можна вже віддати перевагу розвиваючої дошці з фанери, але як і раніше з м’якою тканинної обшивкою. Предметами наповнення вибирають об’ємні фігури, причому вони можуть бути м’якими і пластиковими. Підходять кільця, застібки, шнурки, кишені. З механічних деталей фанерна основа дозволяє закріпити рукоятки, кнопки. Можна зробити акцент на їстівні і неїстівні деталі.

Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Оформлення розвиваючої дошки з м’якої обшивкою можна виконати своїми руками в стилі мультфільмів

Щоб зробити своїми руками дошку бізіборд для хлопчика, спочатку з листа фанери, ДВП або МДФ випилюють фрагмент. У простому виконанні йому надають форму прямокутника. Красивіше виглядає бізіборд фігурою тваринного, будиночка, транспортного засобу, але корпус складніше обшивати тканиною. Вирізаний своїми руками фрагмент шліфують наждачним папером, щоб прибрати з торців все задирки.

Тканина на бізіборд наклеюють або кріплять із зворотного боку дошки скобами степлера. Якщо матеріал занадто тонкий, підкладають м’яку підкладку. Смуги поролону можна прокласти тільки по торцях дошки, щоб зробити їх м’якими.

Легкі і м’які пластикові предмети наповнення на тканинну основу пришивають. Механічні деталі, що вимагають міцної фіксації, кріплять саморізами. Якщо гвинтова частина довгих метизів проходить наскрізь дошки, то зі зворотного боку їх спилюють, щоб хлопчик під час гри не поранився.

Як зробити бізіборд для хлопчика 2 років

У віці від 2 до 3 років хлопчик продовжує вчитися виділяти конкретні предмети із загальної маси, порівнює їх. У малюка розвивається самостійність. Дитина досліджує нові якості предметів, тренує гостроту слуху. Бізіборд в цьому віці підходить жорсткий. Причому не обов’язково це має бути дошка. З фанери створюють своїми руками об’ємну розвиваючу іграшку, найчастіше у вигляді будиночка.

Для наповнення бізіборда як і раніше використовують м’які і пластикові предмети, але їх кількість мінімально. Будиночок оснащують стулками з запірними елементами, підвішеними свистками, шнурівкою. Кріплять кільця, кнопки, широкі одежні блискавки.

Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Бізіборд будиночком виготовляють з фанери, бажано з елементами, що відкриваються даху

Щоб своїми руками випиляти фанерний бізіборд будиночком, на папері малюють креслення. Знадобляться 4 деталі для фасаду та два прямокутних елемента на дах. На фасадних частинах відразу вирізують отвори під дверцята, вікна, кріплення різних деталей.

Стінки будиночка склеюють столярним клеєм. Якщо дах не відкривається, то її елементи теж приклеюють. Однак хлопчикові цікавіше зазирнути всередину будиночка, знайти там якийсь предмет. Які відкриваються скати даху роблять своїми руками на петлях. Для цього загострені кути протилежних стінок фасаду з’єднують рейкою, що утворює коньковий прогін. До дерев’яної перемичці кріплять саморізами петлі. Фурнітуру використовують маленьку, наприклад, від меблів або старої дерев’яної іграшки подібного роду.

Кріплення елементів наповнення виконують саморізами. Все що можна приклеїти, фіксують гарячим пістолетом. Стулки дверей прикрашають кольоровими акриловими фарбами.

Як зробити бізіборд для хлопчика 3 років

У 3-4 роки хлопчик відчуває самостійність, впевненість. Примітивні предмети наповнення розвиваючої іграшки йому не цікаві. Фанерну дошку оснащують кнопкою дзвінка, розеткою з виделкою і відрізаним шматком дроту. Для розвитку моторики рук бізіборд обклеюють шийками пластикових пляшок, на які малюк буде накручувати пробки. Можна своїми руками створити найпростішу схему на батарейках, де при натисканні кнопки загоряється лампочка або видається звуковий сигнал.

Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Двостороння дошка розширює можливості бізіборда

Будиночки в цьому віці вже втрачають інтерес. Від 3 до 4 років бізіборд для хлопчика створюють у вигляді стенду. Дошку можна використовувати не одну, а дві. Фанерні заготовки з одного боку з’єднують петлями, а на протилежній бічній стороні кріплять відрізок шнура або ланцюжка. Він виконає роль обмежувача. Дошку розкладають куренем в формі літери «Л». На зовнішніх сторонах стенду фіксують предмети наповнення.

Порада! Невеликого розміру двосторонні розкладні дошки зручно брати з собою в поїздку.

Як зробити бізіборд для хлопчика 5 років

Для п’ятирічного хлопчика звичайні розвиваючі дошки нецікаві. Тут уже потрібен тематичний бізіборд, можливо, великих розмірів. З фанери своїми руками випилюють корабель, машину, паровоз. Предметами наповнення оформляють дошку у відповідному стилі.

Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Кожен предмет бізіборда повинен виконувати якесь цікаве дію

На бізіборде створюють цілі схеми з світяться лампочками, дзвінкими дзвінками, що грають різними мелодіями динаміками. З фасонних елементів пластикового трубопроводу збирають лабіринт, тунель для маленьких машинок. При оформленні бізіборда батькам доведеться включити свою фантазію, виконати мрію дитини.

Ідеї ​​бізібордов для хлопчиків своїми руками

Ідеї ​​оформлення розвиваючої іграшки оптимально знаходити самостійно. Такий підхід дозволяє зробити акцент на те, що дитині більше потрібно, наприклад, розрізняти кольори або розвивати руки. Якщо власних ідей немає, то можна взяти підказки з Інтернету.

Мандрівник

Хлопчики з 3-4 років здатні захопитися подорожами. З цієї тематики оформляють своїми руками дошку. Відповідними предметами є компас, зображення піратів, тварин і морських мешканців. На бізіборд кріплять штурвал, кермо, канати. Більшість предметів повинні видавати звуки або світитися.

Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Мандрівникові бізіборд оформляють в стилі корабля, автомобіля або іншого транспортного засобу

Космічний корабель

Щоб хлопчик відчув себе космонавтом, на дошку кріплять дитячу іграшку – автомобільний кермо. Він оснащений кнопками, на які при натисканні лунають різні мелодії і звуковий сигнал. Додатковими приладами управління виступають засувки, кнопки, рукоятки. Можна повісити рахунки і кілька стулок.

Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Для космічного корабля використовують дитячий ігровий кермо автомобіля, що працює від батарей

Автомобіль

Хлопчикам автомобільна тематика завжди цікава. Дошку оснащують приладами контролю, панеллю від старого магнітофона, дзеркалом заднього виду, кріплять кермо. Зробивши в фанері наскрізні прорізи, можна спробувати створити імітацію важеля швидкостей.

Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції

Корисні поради

Особливий інтерес до бізіборду хлопчики проявляють у віці від 7 місяців до 3,5 років. Згодом розвиваюча іграшка набридає їм. Якщо малюк проявляє інтерес до інших захоплень, не варто змушувати його користуватися дошкою, навіть якщо на виготовлення її своїми руками витрачено багато сил і часу.

Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Бізіборд не повинен містити предметів, здатних завдати травму

Будь-яку конструкцію бізіборда роблять безпечною. Не можна допускати наявність задирок, гострих кромок деталей. Дрібні предмети кріплять надійно, інакше малюк його відірве, може потягнути в рот і проковтнути.

Фото розвиваючих дощок для хлопчиків

Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Найбільше викликає інтерес саме дисковий телефон на дошці
Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Фанерний бізіборд кріплять надійно до стіни, щоб малюк під час гри не перекинув її на себе
Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Годинники допоможуть прискорити вивчення цифр і орієнтування у часі
Бізіборд для хлопчика своїми руками: фото та покрокові інструкції
Планшет для малювання сподобається творчим дітям

Висновок

Бізіборд своїми руками для хлопчика виготовити нескладно. З інструментів знадобляться всього лише швейні приналежності, клейовий пістолет, електролобзик і дриль. Іграшка стане в нагоді в майбутньому, якщо ще очікується поповнення сімейства. На крайній випадок, її можна подарувати сусідам чи знайомим, у яких є малюк.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *