Боротьба з білокрилкою в теплиціШкідник в теплиці – це завжди проблема для садівника, особливо, якщо ця комаха – білокрилка. Зовні белокрилка схожа на мініатюрного метелика з білими крилами. Коли вона з’являється в теплиці, то про урожай можна забути, якщо не вжити рішучих дій. Основою її раціону становят листя рослин, з яких вона смокче сік. Виявляється белокрилка за деякими зовнішніми ознаками листя – на них з’являються жовті плями. Також при дотику рій метеликів миттєво перелітає на іншу рослину. Боротьба з білокрилкою в теплиці дозволить зберегти весь урожай. Ця стаття розповість, як це зробити своїми руками.

Боротьба з білокрилкою в теплиці

Теплична білокрилка: методи боротьби

Висмоктуючи всі соки з рослини, шкідник здатний за кілька днів позбавити садівника всього врожаю. Особливо активно вони знищать томати й огірки. На жаль, серед хімічних препаратів, представлених сьогодні в спеціалізованих магазинах, зовсім небагато тобто тих, які дійсно діють. Кращим способом є профілактика появи білокрилки:

  • Перш ніж висаджувати куплену розсаду, необхідно витримати її кілька тижнів на карантині, захистивши її від зіткнення з іншими рослинами. Часто саме на листках куплених рослинах знаходяться личинки шкідника.
  • Грунт, в яку буде засаджена розсада, потрібно спочатку проморозити, а після гарненько пропарити. Це повністю виключить появу комахи.

Якщо ж шкідник вже з’явився, найголовніше на початковому етапі – знизити його чисельність в теплиці. Для цього необхідно восени, після збору врожаю, повністю зібрати всі рослинні залишки і спалити. Не варто складати їх в компостну яму, оскільки белокрилка там швидко влаштується і почне активне розмноження. Також важливо очистити саму теплицю від личинок, які можуть бути в щілинах, на стінах і т.д. Якщо є можливість, краще промити струменем води.Що стосується землі, верхній шар доведеться зняти, покласти в мішки і залишити зимувати на вулиці. Іншу грунт перекопати і залишити промерзати. У разі, коли теплиця функціонує взимку, відмінним відлякувачем для білокрилки буде салат або гірчиця. Ці культури можна посіяти ще восени, але не для їжі.

У спеціалізованих магазинах існують препарати, якими використовуються для обприскування розсади по весні. Вони, безумовно, ефективні, але чинять негативний вплив на саму рослину. Якщо ви хочете використовувати екологічно чисті продукти, тоді пропонуємо вам скористатися народними методами.

Боротьба з білокрилкою в теплиці

Народні засоби у боротьбі з білокрилка

Шкідник не любить часник і кульбаба, тому ефективними є настої з них. Для цього необхідно дрібно подрібнити часник або кульбаба, залити окропом і дати постояти 14 днів. Після розвести невеликою кількістю води і обприскувати посаджені пагони. Повторювати процедуру кілька разів на тиждень.

Присутність білокрилки приносить багато розчарувань, але вчасно вжиті заходи допоможуть позбутися і запобігти її подальшій появі в теплиці. Сподіваємося, що наші поради по боротьбі з білокрилка в теплиці спонукають вас діяти.

Відео: Боремося з білокрилкою в теплиціЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *