Боротьба з цвіллю у ванній кімнатіТурбота про гігієнічної чистоті і порядку в санвузлі може ефективно перешкоджати появі гриба. Грибок непривабливо виглядає, видає неприємний запах, приносить шкоду здоров’ю. Краще запобігти його появі, ніж потім довго боротися з цим явищем.

Якщо все ж з’явилася чорна цвіль у ванній – як позбутися від неї, які існують народні, хімічні засоби, як відмити грибок зі швів, стін, стелі? Здається, що досить потерти щіткою чорні ділянки, шви, і проблема вирішена. На жаль, незважаючи на усунення основних джерел проблеми, грибок любить повертатися. Через кілька місяців настає розчарування – непривабливі плями знову стає видно. Боротьба з цією широко поширеною проблемою часто трудомістка, дорога. Щоб ванна не перетворилася в житло грибка, варто уважно вивчити проблему, як прибрати чорний наліт, щоб він не з’явився знову!

Чим небезпечна цвіль?

Мікроклімат навіть в самій чистої ванній сприяє розвитку грибків, цвілі. Наліт з’являється:

 • у ванні,
 • душовій кабіні,
 • на силіконовому герметику,
 • на стиках ванни зі стіною,
 • на швах плитки,
 • на стелі,
 • в інших місцях.

Поширені причини виникнення явища:

 1. підвищена вологість,
 2. недостатня вентиляція,
 3. рідкісна прибирання,
 4. використання невідповідних оздоблювальних матеріалів.

Грибок на стіні – це не тільки естетична проблема. Сірі, зелені, чорні плями являють собою загрозу для здоров’я.

Шкідливі наслідки цвілі:

 1. Деякі види грибів пологів: Penicillium, Claviceps, Aspergillus, Fusarium, Rhizoctonia, Stachybotrys виробляють шкідливі мікотоксини, що потрапляють в організм через рот, дихання, наприклад, з частинками пилу. Токсини, що продукуються грибами, можуть викликати гостре або хронічне отруєння.

  Цікавий факт. Грибки роду Aspergillus, знайдені в гробниці Тутанхамона, вражали шукачів скарбів, які проникли в усипальницю.

 2. Цвіль на стінах не патогенна, не викликає класичні грибкові інфекції, які "чіпляють" в басейні, сауні, але виробляє токсини, які викликають цілий ряд проблем. Токсини, що продукуються грибами, атакують дихальну систему, послаблюють опірність організму, стаючи причиною різних захворювань.
 3. Мікотоксини можуть викликати запалення пазух носа, горла, бронхів, легенів, сприяють розвитку астми, алергії.
 4. Іноді мікотоксини викликають головні, м’язові, суглобові болі, алергії шкіри.
 5. Безперервна дратівливість, втома, безсоння, зниження концентрації уваги, пам’яті, депресія, також можуть бути пов’язані з несприятливими наслідками життєдіяльності цвілі, грибка.
 6. Іноді токсини викликають поколювання, оніміння в кінцівках.
 7. У шлунково-кишковому тракті порушується обмін речовин, приводячи до ожиріння.
 8. Особливо вагітним жінкам, дітям слід уникати запліснявілих приміщень.

Навіть невелика пляма грибка не варто недооцінювати.

Уражені стіни, фото

Способи боротьби з грибком

Виникненню, розвитку цвілі сприяють висока вологість, відсутність сонячного світла і температури в діапазоні 20-35 градусів за Цельсієм. Тому найбільш уразливі вологі кімнати без вікон, з поганою вентиляцією:

 • ванні,
 • пральні,
 • підвали,
 • кухні.

Присутність грибка вказує своєрідний затхлий запах. З появою запаху можна знайти наліт на стінах, зазвичай на швах видно крихітні плями сірого кольору. Важливо негайно приступити прибрати чорний наліт, інакше потім буде боротися складно.

Чорний, коричневий, навіть білий наліт на поверхні швів, кутів піддону – симптоми, з якими потрібно негайно починати боротьбу. Раннє втручання допоможе запобігти подальшому поширенню неприємного явища і подальшого дорогого ремонту.

Критичні місця

Грибки, цвіль харчуються мінеральними речовинами, що містяться в будівельних матеріалах. Найбільш сприйнятливі: • гіпс,
 • дерево.

Обидва паразита часто з’являються дуетом, але найбільшої шкоди приносять грибки. Їх поступове проникнення в матеріал викликає:

 • знебарвлення швів;
 • розтріскування штукатурки;
 • відшаровування фарби;
 • відпадіння шпалер;
 • відшарування штукатурки;
 • глибокі відшарування можуть руйнувати стики між цеглою;
 • знищується, гниє структура деревини.

Тому особливо небезпечна ситуація, коли гриби атакують структурні елементи будинку – стовпи, стельові балки, втрачають міцність.

Домашні засоби знищення цвілі

Як боротися з жирних грибком, не завдаючи великої шкоди оточуючим? Існують домашні засоби, але вони не завжди ефективні. Популярні такі кошти, ніж обробити цвіль своїми руками:

 • сода харчова,
 • лимонний сік,
 • пральний порошок,
 • засіб для миття посуду,
 • оцет,
 • Зубна паста.

Але, часто мало стерти чорний наліт губкою, тканиною, щіткою із застосуванням простих домашніх засобів. Відомий на поверхні наліт – лише симптом проблеми, що охоплює шви, силіконові ущільнювачі, в гіршому випадку – стіни, стелю.

Сода харчова

Соди – ідеальне миючий засіб. За допомогою соди очищають різні поверхні, що не бояться подряпин. Етапи очищення:

 1. посипте содою забруднену поверхню,
 2. залиште на 20-30 хвилин,
 3. протріть щіткою,
 4. видаліть соду вологою губкою, щіткою.

оцет

Оцет потрібно розвести в пропорції: на одну частину оцту – дві частини води. Розчин дозволить видалити грибок з поверхні:

 • герметиків,
 • швів,
 • плитки,
 • дзеркал,
 • стекол душової кабіни.

При очищенні сильно забруднених швів, силіконів до оцетового розчину додається сода. Після нанесення засобу варто почекати 10 хвилин, потім очистити поверхню щіткою.

Зубна паста

Зубна паста допоможе відбілити шви. Паста підходить для видалення недавно з’явилася цвілі на швах, герметиках з силікону. Велика кількість пасти наносять на забруднену поверхню, протирають щіткою.

Хімічні засоби боротьби

Якщо помічено невелике скупчення цвілі, видаліть її грубою щіткою з розчином хлору, аміаку або харчової соди і ретельно просушіть, наприклад, феном. Доступні хімічні засоби (антіплесень) мають високу концентрацію активного хлору.

Чим прибрати грибок з домашньої хімії? Можна використовувати:

 • рідкий миючий засіб,
 • відбілювач для туалету.

Не забувайте про захист органів дихання, очей, шкіри від агресивного хімії.

Як видалити грибок на швах, герметики?

 1. Приступаючи до видалення цвілі з швів, доведеться видалити всі шви на ураженому і сусідньому ділянках.
 2. Потім потрібно якомога глибше вирізати гострим ножем цвіль на герметику.
 3. Чим вбити грибок на швах? Підготовлені місця покриваємо спеціальним засобом від цвілі або фунгіцидом, розробленим для ванних. Порожній чистий шов потрібно ретельно, мінімум 2 рази покрити фунгіцидною препаратом. Засіб дезактивує заражені райони, допоможе очистити уражені зони повністю. Фунгіцид повинен повністю висохнути, тоді спори мікроорганізмів будуть знищені, проблема не повернеться, зробивши всі наші труди марними. Спеціальний засіб від чорної цвілі допоможе забезпечити безпеку плитки, що знаходиться в безпосередньому контакті зі швами.
 4. Потім на очищені, знежирені шви потрібно нанести новий силікон і затірку. Слід вибирати продукти, які мають фунгіцидні властивості, що перешкоджають розмноженню грибів.

Профілактичні заходи

Цвіль може з’явитися практично в будь-якій ванній, незалежно від частоти прибирання. Погана вентиляція, недостатня провітрювання стимулюють появу грибка. Що робити для профілактики?

 1. Потрібно забезпечити вільну циркуляцію повітря: в дверях потрібно виконати отвори, зробити невеликі щілини в нижній частині. Можна встановити в двері спеціальні грати, якщо в кімнаті присутній вікно – штучну вентиляцію.
 2. Підтримка правильної вологості створює несприятливі умови для розвитку грибка. Висока вологість і тепло створюють ідеальні умови для розмноження грибка. Слід підтримувати вологість не вище 60%, швидко реагувати на будь-які ознаки надлишку вологи.
 3. Неправильне заповнення швів – часта причина розвитку цвілі. Місця, які заповнюються силіконом, потрібно попередньо ретельно очистити, просушити, знежирити. В іншому випадку, в них проникає волога, створюються ідеальні умови для розвитку суперечка, міцелію.
 4. Непрофесійна укладання плитки, встановлення сантехніки – поширена причина грибка. Вода повинна вільно стікати, що не накопичуватися в поглибленнях, стиках, піддаючи силіконові герметики, шви нападу грибка.
 5. Тривала вогкість стін, підлог може привести до капітального ремонту, який буде єдиним шансом впоратися з проблемою.

Наслідки скупчення води від неправильного монтажу ванни, фото

Мрія кожного – ідеальний будинок, вільний від шкідливих мікроорганізмів. Кожен намагається підтримувати порядок, гігієнічну чистоту. Але ванні кімнати особливо любить цвіль. Якщо помічені перші ознаки даного явища, не обманюйте себе, підшукуючи поради, як очистити кахель у ванній від цвілі щітками, губками. Тільки швидкі дії, спрямовані на заміну окупованих міцелієм швів і герметиків, захистять від серйозного поширення грибка, допоможуть видалити ворога назавжди.

Відгуки та поради

Якщо у вас накопичений власний досвід, як вивести грибок, будь ласка, поділіться знаннями з оточуючими в формі коментарів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *