Боротьба з проволочником картоплі восениБагато садівники нерідко мають справу з неприємним явищем, коли картоплина пронизана чорними ходами і виїдена зсередини. Така шкода заподіює личинка жука – щелкуна або дротяники. Шкода від нього можна порівняти зі шкодою від колорадського жука, тільки дротяники не так просто помітити на ділянці, і атакує він вже майже готові до збирання плоди коренеплодів. Тому вчасно розпочата боротьба з проволочником картоплі восени – основне завдання для тих, хто встиг постраждати від цієї комахи. Ми розповімо, як кожен садівник своїми руками зможе позбутися шкідника раз і назавжди.

Що ж являє собою дротяники? Доросла особина – жук, не несе для людини ніякої небезпеки. Основою його раціону є листя і стручки рослин. Набагато більше проблем приносять личинки жука, які зовні нагадують жовту дріт. Вони можуть переміщатися в різних напрямках і шкодити не тільки картоплі, але і іншим овочевим культурам: буряках, моркві, цибулі, гороху і сочевиці. Цікаво, що личинки дротяники довгожителі і здатні прожити близько 4 років. На п’ятий рік личинка перетворюється в жука і вилазить на поверхню. Як же позбутися від цього ворога?

Боротьба з проволочником картоплі восени

Основні методи боротьби з проволочником

Що стосується реальних заходів по знищенню дротяники, то вони діляться на два види: за допомогою народних засобів або хімічних препаратів.

 1. Народні методи:
 • Використання пасток, наприклад, шматочки картоплі або буряків, який насаджується на палицю і закопується в землю на кілька днів. Така приманка подіє тільки до початку посадки врожаю. Через пару днів пастку відкопують, личинки знищують.

Боротьба з проволочником картоплі восени • Скляні баночки. Невелика тара закопується в землю, але не повністю: на поверхні повинна залишитися горловина. На дно кладеться картопля, морква і буряк, банку закривається листом заліза і залишається на кілька днів. Тепер залишається лише періодично міняти приманку і знищувати шкідників.
 • Солома. Дротяники дуже люблять ховатися в соломі, особливо при настанні перших заморозків. Цим можна скористатися, розкидавши по території купи соломи і залишивши її до морозів. Потім залишиться лише зібрати солому і спалити.
 • Бобові. Рекомендується перед посадкою і після збору врожаю висадити бобові. Проволочник не любить ці рослини, тому покине ділянку.

Боротьба з проволочником картоплі восени

 • Деякі кидають в лунку з картоплею кілька фасолінок. Це віджене комахи від коренеплоду.
 1. Хімічні речовини:
 • При Перекопі можна обробити грунт хлористим калієм. Це позбавить від дротяників на кілька років.
 • Дуже добре допомагає марганцівка. Нею поливають лунки перед посадкою.
 • Засипати ділянку вапном перед настанням морозів і снігу. Навесні все розтане, вапно потрапить в грунт і комаха піде.

Фахівці стверджують, що боротьба з шкідником починається ще на агротехнічних роботах. Звичайно, такі методи не знищать комаха, але точно допоможуть запобігти його поява:

 • При Перекопі землі восени збирати і знищувати як зрілих особин, так і личинок.
 • вапнувати землю.
 • Очищати ділянку від скошених бур’янів.
 • Регулярно використовувати мінеральні добрива.

Боротьба з проволочником картоплі восени

Таким чином, найефективнішим методом боротьби з проволочником є ​​його профілактика. Вчасно вжиті заходи вбережуть ваш урожай. А ще не поспішайте труїти жаб на вашій ділянці, оскільки вони дуже люблять поласувати жуками дротяники. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам впоратися з навалою шкідника і зберегти урожай.

Відео: Як позбутися від дротяників і зібрати хороший урожай картоплі.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *