Борщівник на дачній ділянці? Основні методи боротьби з бур’яномВеликі, об’ємні парасольки борщівника швидко заповнюють весь вільний простір дачної ділянки. Не встигнете ви озирнутися, як вся територія буде всіяна цим неймовірно величезним рослиною. Воно шкодить не тільки рослинного покрову, але часто стає причиною виникнення опіків у людей. Багато дачники намагаються боротися з борщівник, але бачачи, що все безуспішно, опускають руки.

Борщівник на дачній ділянці? Основні методи боротьби з бур'яном
Як боротися з борщівником на дачній ділянці

Борщівник родом з Азії. Колись він вважався навіть декоративною рослиною, яке вирощували в парках і ботанічних садах. Сьогодні ж – це бур’ян, один з найпоширеніших і важко виводяться в нашій країні. Як боротися з борщівником на дачній ділянці? Відповідь на це питання дізнаємося з цієї статті.

Борщівник на дачній ділянці? Основні методи боротьби з бур'яном

Як боротися з борщівник – небезпека опіку

Як і будь-який інший бур’ян, борщівник відрізняється стійкістю до кліматичних умов, зовнішніх факторів, якості грунту і кількості води. Навіть повна посуха не лякає ця рослина, оскільки воно володіє неймовірно довгою кореневою системою, яка здатна досягати нижніх шарів грунту або забирати вологу у сусіднього рослини.

Борщівник на дачній ділянці? Основні методи боротьби з бур'яном

Насіння борщівника характеризуються високою схожістю, тому починають проростати через деякий час. На жаль, не всі розуміють, яку шкоду приносить один дотик до бур’яну. Багато сортів борщівника включають в себе найсильніші алергени, який можуть викликати проблеми з диханням і набряк гортані. Також при зіткненні рослина випускає речовину, яка сприяє збільшенню чутливості шкіри до прямих ультрафіолетових променів. Тому якщо ви в спеку доторкнулися до борщівник, існує велика ймовірність появи сонячних опіків. Навіть якщо ви були в одязі, вас це не врятує.

Борщівник на дачній ділянці? Основні методи боротьби з бур'яном

Але є ще одна небезпека. Всі негативні наслідки дотику видно не відразу, а проявляються частіше на другий або третій день. Сік, який залишився на шкірі, продовжує діяти протягом всього дня, викликаючи спочатку роздратування, а потім – сильний опік.

Борщівник на дачній ділянці? Основні методи боротьби з бур'яномЯкщо дитина доторкнувся до борщівника, слід тут же вжити заходів:

  • Вимити місце дотику милом і теплою водою.
  • Обробити область розчином фурациліну або спиртом.
  • Чи не виходити під прямі сонячні промені.
  • Випити засіб від алергії.
  • Змастити уражену ділянку маззю від опіків.

Ці дії необхідні, щоб зберегти цілим свій шкірний покрив і мінімізувати небезпечний вплив соку рослини. Як же знищити борщівник?

Правила знищення борщівника

Якщо ви помітили, що на вашому дачній ділянці з’явився цей бур’ян, необхідно тут же приймати необхідні дії. Чим менше його розрослося, тим простіше буде позбутися від нього. Інакше, боротьба з борщівник може бути дуже затяжний і зовсім потерпіти крах.

Борщівник на дачній ділянці? Основні методи боротьби з бур'яном

Щоб видалити борщівник з території, потрібно:

  1. Ретельно підготуватися і захистити свій шкірний покрив. Для цього необхідно надіти на руки рукавички, на обличчя – маску або плато.
  2. Стовбур бур’яну слід зрубати сокирою, а ще краще лопатою так, щоб сік не потрапив на вас.
  3. Кореневу систему, що залишилася в землі, заливають спеціальним гербіцидним розчином, який можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині. Якщо таких препаратів немає, можна скористатися оцтом.
  4. Залитий корінь накривають поліетиленовим пакетом і ставлять зверху нього щось важке.
  5. Зрубану частина необхідно відразу ж спалити. Ні в якому разі не несіть її в компостну яму. Закапувати бур’ян також не варто, оскільки він відразу дасть нові саджанці.

Борщівник на дачній ділянці? Основні методи боротьби з бур'яном

Але що робити, якщо у вас ціла плантація борщівника? У такому випадку використання гербіцидів може бути неефективним. Деякі практикують скошування, але цей метод дозволяє лише на час позбутися від рослини. Найкраще рішення – використання плівки. Відразу після танення снігу потрібно накрити всю ділянку товстої поліетиленовою плівкою. Щоб паростки не підняли її, зверху слід насипати невелику кількість грунту. Таке укриття створює парниковий ефект і не пропускає повітря. Імовірність виникнення нових паростків виключена.

Борщівник на дачній ділянці? Основні методи боротьби з бур'яном

Отже, тепер ви знаєте, як боротися з борщівник на дачній ділянці. Сподіваємося, що наші поради виявляться корисними для вас.

Борщівник на дачній ділянці? Основні методи боротьби з бур'яномЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *