Будиночок для ляльок своїми руками: майстер-клас, фото і креслення
Ймовірно, в світі немає маленької дівчинки, яка не мріяла б про ляльковому будинку. Звичайно, можна купити різноманітні іграшкові котеджі в магазинах. Деякі з них виглядають майже як справжні.

Але можна і зробити фанерний, з тканини або картонний будиночок своїми руками. Він призначений для маленьких лялечок і інших іграшок, з якими грає дитина. Його можна виготовити з красивою коробки з відсіками, з фанери або навіть з тканини.

Будиночок також буде виконувати функцію невеликого шафи для іграшок.

Виготовлення такого будинку не займе багато часу і сил, потребують мінімальну кількість матеріалів, а дитина безумовно буде в захваті!

Дитячий будиночок для ляльок своїми руками з коробки, картону майстер клас

Найпростіший спосіб порадувати свою дитину – це зробити своїми руками будиночок для ляльок з картону.

Підвісна будиночок з коробки для Лалалупсі і інших маленьких ляльок

Що потрібно:

 • квадратна коробка;
 • кольоровий скотч, клейка стрічка;
 • клей для паперу;
 • ножиці;
 • папір для скрапбукінгу.

Як зробити будинок – крок за кроком

 1. У нижній частині коробки приклейте чотири рівних шматочка кольорового паперу для скрапбукінгу. Кожен з квадратів буде стінкою одній з кімнат.
 2. Зніміть бічні сторони з кришки коробки. З них будуть виготовлені стіни кімнати і підлоги. Одну боковину розріжте навпіл, другу залиште цілою. Обклейте обидві боковини кольоровою стрічкою.
 3. З решти боковин зробіть дах котеджу. Обклейте її декоративною стрічкою.
 4. Також обклейте внутрішню частину коробки стрічкою. Потім приклейте відсіки і дах так, як показано на фотографії. У задній частині будинку використовуйте клей-пістолет з гарячим клеєм, щоб приклеїти ручку, на якій буде висіти конструкція.
 5. Повісьте будиночок на стіну і запросіть нових мешканців!

Підлоговий будиночок з картону своїми руками

Перш ніж приступити до роботи і вибрати відповідні креслення будиночка, варто розібратися, який матеріал краще використовувати, як треба вирізати отвори, як склеювати кімнати, щоб вся конструкція була міцною і стабільною.

Як вибрати картон, коробки?

Першим і найважливішим матеріалом є коробки, а більш конкретно, картон, з якого вони зроблені. Різниця представлена ​​на фото нижче:

Конструкції з картону, показаного на першому знімку, міцні, стабільні, не деформуються під вагою наступних поверхів. Пол з картону, показаного на другому знімку, може прогнутися під вагою наступного поверху, і доведеться починати все заново.

Як правильно вирізати кімнати?

Як виявилося, вирізати кімнати непросто. Переглянувши багато фотографій будиночків, можна помітити, що деякі отвори мають рамку. Це найбільш зручний варіант отвори. Якщо видалити всю бічну сторону, це буде помилка! Така кімната буде тремтіти, розпадатися, а також виглядає дуже непривабливо. Таку рамку (хоча і без нижньої частини) треба вирізати і в картонних коробках, які треба об’єднати, і, таким чином, збільшити інтер’єр будиночка. Щоб зрозуміти, про що мова, варто подивитися наочні посібники у вигляді малюнків нижче.

Ось як створюється кімната з однієї коробки: треба позначити майбутнє отвір для доступу, залишивши близько п’яти сантиметрів для рамки і вирізати його.

Покрокові креслення будиночка для ляльок своїми руками, що складається з двох коробок

 1. У першій коробці з вирізаним «отвором для доступу» відзначте отвір, що з’єднує кімнати. Потрібно залишити близько трьох сантиметрів рамки без нижньої частини і вирізати по зазначеним лініях.
 2. У другій коробці також треба вирізати отвори для доступу на протилежному боці, також з рамкою без нижнього порога.
 3. Після об’єднання обох картонних коробок конструкція будівлі з двох кімнат готова.
 4. Вирізання вікон та дверей, що з’єднують приміщення. Вікна вирізаємо так само, як і отвори для доступу тільки набагато менше. Двері, що з’єднує приміщення, вирізається так само, як і сполучні отвори (без порога), тільки меншого розміру.

З’єднання кімнат – зшивання стін

Щоб бути впевненими в тому, що ляльковий будиночок не розвалиться під час гри, треба забезпечити йому міцне з’єднання кімнат. Дуже надійне з’єднання кімнат з картонних коробок – це зшивання їх разом. Для цього буде потрібно велика циганська голка, товста нитка, плоскогубці. Зшивається картон найпростішими великими стібками. Незалежно від того, чи будемо ми комбінувати коробки з відкритим соединителем або з відкриттям дверей, завжди дотримуємося правилом: зшиваємо по краю!

Нам треба «знерухомити» коробки в робочих місцях, тобто там, де вони можуть під впливом нанесеного клею зрушити і розійтися. І, таким чином, нам буде складно працювати і можна зіпсувати кінцевий результат. Нижче наведені три приклади зшивання кімнат.


На першому кресленні з’єднуються дві коробки без отворів. Тут потрібно «прихопити» в декількох місцях середину, щоб після склеювання картон не зрушив.
На другому кресленні показаний приклад зшивання коробок з отвором.

Примітка. На цьому і наступних кресленнях для кращої видимості швів «приховані» деякі зі стін кімнат.
На третьому кресленні показаний приклад зшивання коробок з отвором для дверей.

З’єднання стель з полами

Зшивати стелю та підлогу треба близько до краю – це єдине правило для стін і стель. Однак в цьому випадку є ще друге правило: треба знерухомити «бовтаються» елементи, тобто ті частини, які позначені на малюнку нижче:

Тепер починаємо шити. В першу чергу зшиваються зовнішні краї, а потім внутрішні.

В кінці закріплюємо бовтаються елементи, тобто шиємо по лінії їх контакту.Увага. Бовтаються елементи, розташовані на підлозі верхнього поверху і на стелі нижнього поверху, якщо вони не перекриваються, підшиваємо кожен. На наведених нижче схемах представлена ​​така ситуація:

А що, якщо ці бовтаються елементи не торкаються один одного, і виходить отвір? Якщо ця ситуація відбувається на стелі – нічого страшного. Однак якщо отвір виходить в підлозі – його треба закрити. Є три способи зробити це.

 1. Перший – вибрати іншу коробку.
 2. Другий – повернути картонну коробку на 180 градусів по вертикалі (щоб отвір перемістилося на стелю).
 3. Третій – заповнити отвір. Для цього потрібно вставити шматок картону відповідного розміру (обов’язково тієї ж товщини, що і весь картон), потім пришити його, як показано на схемі нижче.

Форми і розміри будиночка для ляльок своїми руками

Ось основні знання про шиття лялькового будиночка з картонних коробок. Який саме варіант буде побудований, залежить від будівельника. Вибираючи коробки, ми можемо маніпулювати розмірами і розподілом кімнат, створювати крихітний одноповерховий будинок або величезну багаторівневу віллу. Нижче представлені кілька схем, що зображують додавання наступних поверхів лялькового будиночка. Коробки можуть мати різну висоту, ширину і глибину, що додасть будинку особливу форму.

Фото оформлення будиночків з картону

Будиночок своїми руками для ляльок з фанери, фото

Це виріб – справжній виклик. Звичайно, з фанерою працювати складніше, ніж з картоном. Варто підготуватися до робіт заздалегідь. Найважливішим є план або дизайн будинку, намальований на аркуші з усіма розмірами. Це база, без якої важко щось робити без помилок. Нижче наведено відомості про, як побудувати ляльковий будиночок з фанери покроково.

Складання проекту

Проект найкраще намалювати на аркуші в клітинку. Масштаб може виглядати наступним чином: 2 клітинки на аркуші = 10 см. Таким чином, дуже легко вирахувати всі реальні розміри будиночка.

Це може бути невеликий будинок, а також конструкція побільше – з двома, трьома поверхами. Маленький будинок на схемі має ширину 60 см і висоту 57 см. Великий будинок, представлений на зображенні, становить 120 см у висоту, 80 см в ширину. Глибина будинку становить 22 см.

Розрахунок кількості матеріалів, необхідні інструменти

Нижче представлений розрахунок для виробництва великого будинку.

Необхідні матеріали:

 • фанера листяних порід товщиною 4 мм, розміри 90/22 см (бічні стінки) – 2 шт .;
 • фанера 4 мм, розміри 80 × 22 см (нижня і верхня частина конструкції) – 2 шт .;
 • фанера 4 мм, розміри 79,2 × 22 см (підлоги) – 2 шт .;
 • фанера 4 мм з розмірами 50 × 22 см (дах) – 2 шт .;
 • фанера 4 мм, розміри 30 × 22 см (внутрішні стіни) – 2 шт .;
 • фанера 4 мм з розмірами 60 × 20 см (фасадна стіна з димоходом);
 • ламінована ДВП 3 мм 120 × 80 см (задня стінка);
 • акрилова фарба для дерева.

Інструменти та приладдя:

 • клей для дерева;
 • молоток, цвяхи;
 • лобзик;
 • губчастий валик;
 • лінійка;
 • олівець.

Покрокова інструкція

 1. Фарбування фанери. Всі елементи фанери треба покрити акриловою фарбою. Готовий будинок фарбувати набагато складніше. Зараз доступні гіпоалергенні фарби, які підсушують вже через 20-30 хвилин. Крім того, вони нетоксичні, не мають запаху, тому їх можна використовувати всередині приміщень.
 2. Будівництво прямокутного каркаса. Коли фарба висохне, можна приступити до будівництва прямокутного котеджу. Нам знадобляться: фанера 4 мм, розміри 90 × 22 см (бічні стінки) – 2 шт .; фанера 4 мм, розміри 80 × 22 см (нижня і верхня частина конструкції) – 2 шт. На дотичні краю окремих елементів фанери треба нанести клей, зіставивши їх один з одним під прямим кутом скріплюємо з’єднання маленькими цвяхами. Фанера 4-мм дуже тендітна. Тому важлива точність вбивання цвяхів. Увага, використання клею необхідно! Без його зв’язують властивостей цвяхи просто випадуть з фанери, а всі роботи будуть виконані даремно.
 3. Побудова окремих поверхів. Наступний крок – прикріпити полки, які будуть служити підлогою для окремих поверхів. Вони будуть складатися з двох листів фанери розміром 79,2 × 22 см кожна. У проекті кожен поверх має висоту 30 см. Отже, на прямокутної конструкції будинку, виміряйте 30 см від основи, а потім ще 60 см від основи. Намалюйте горизонтальну лінію, яка відзначить місце, де прикріплена перша полку, прорисуйте її клеєм, потім прикріпіть до неї полку. Зробіть те ж саме на 60 см від основи. Потім прикріпіть обидві полки цвяхами до бічних стінок будинку.
 4. Вирізка задньої стіни будинку. Тепер прийшов час для виготовлення задньої стіни з ламінованої ДВП з розмірами 120 × 80 см. На довгих сторонах плити відміряйте 30 см від верхнього краю. Потім відзначте центр верхнього краю – це буде дах. Проведіть дві лінії від верхньої частини даху до місць, зазначених на висоті 30 см зверху, щоб отримати контур трикутника. Використовуючи лобзик, виріжте вздовж намальованих ліній форму будинку.
 5. Кріплення задньої стінки. Краї ДВП покриваємо клеєм, прикріплюємо до дому, а потім закріплюємо цвяхами.
 6. Дах. Для даху використовували два шматка фанери 50 × 22 см кожен. Змастіть трикутні краю ДВП і один коротший край фанери клеєм. Потім приклейте дах до краю будинку, щоб обидва листи фанери з’єдналися під прямим кутом. Зміцніть конструкцію цвяхами.
 7. Димохід. З фанери розміром 60 × 20 см вирізаємо форму димоходу з фрагментом фасаду. Не забудьте вирізати двері ванної. Таким чином, перший елемент потрібно склеїти, а потім прибити до краю верхньої полиці і даху будинку.
 8. Розділові стіни. Останнім етапом будівництва є вставка розділових перегородок, що утворюють окремі кімнати. Для цього використовуйте дві фанери 30 × 22 см. Все, що потрібно зробити – це помістити їх в простір за вашим вибором між поверхами будинку. Ви можете вільно переміщати їх, змінюючи розмір і розташування кімнат.

Нижче представлено кілька унікальних лялькових будиночків, які можна зробити самим з фанери. Хоча для цього потрібно багато роботи, це, безумовно, того варта.

Дерев’яний будиночок – майстер-клас

Представлені нижче вироби звичайно зажадають досвіду і майстерності. Такий будинок з дерева зможе зробити тато, який не пошкодує часу і сил, щоб порадувати свою дитину.

Сумка будиночок своїми руками – фото

Дуже оригінальна ідея – це сумка будиночок. Пошити його зовсім не складно. Таку сумку-будинок дівчинка може брати з собою в садок або на прогулянку, щоб пограти з подругами.

ВідеоЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *