Чайник електричний, який краще вибрати?
Сьогодні електрлочайнікі присутні майже в кожному будинку. Вони ламаються відносно рідко, тому купують їх нечасто. Але якщо виникає необхідність, в магазинах нас чекає сюрприз, адже чайники істотно змінилися.

Варто прочитати наступне керівництво, як вибрати електричний чайник, чим відрізняються різні моделі, на що звертати увагу при покупці.

Вибір тип нагрівача

Нагрівальний елемент являє трубчастий електронагрівач або спіраль, розташований безпосередньо в воді або ізольовано. Відрізняються такі види нагрівача:

 1. відкрита спіраль – нічим не закрита, розташована безпосередньо в ємності для води. Відкрита спіраль стає менш поширеною, вона повільніше нагріває воду до кипіння, ніж закрита пластиною. Щоб спіраль не згоріла, вона повинна бути повністю покрита водою при нагріванні. Відкритий тип нагрівача робить пристрій набагато дешевше, тихіше. Безшумний електрочайник підійде, якщо потрібно отримати низьку ціну, тиху роботу. Отже, основних переваг у відкритій спіралі 2:
  • низька ціна;
  • низька гучність.
  • Закрита спіраль – поміщена під дном чайника, забезпечує кипіння води на високій швидкості, але сам процес стає досить гучним. Багато хто чув, як голосно гріється чайник з нагрівальної пластиною. Закриті нагрівачі стають більш популярними, часто використовуються при виготовленні високоякісних моделей, ефективні, але коштують дорожче. Моделі, оснащені закритим типом нагрівача, мають зручну, функціональну поворотну підставку, що неможливо в разі відкритого спірального нагрівача. Чайники з відкритим спіральним нагрівальним елементом менш функціональні.

  Закрита спіраль, фото

  Вибір обсягу

  Вирішуючи, який електрочайник краще, потрібно враховувати ємність приладу. Ємність чайника – важливий нюанс, який потрібно враховувати. Потужність впливає на функціональність, ефективність чайника.

  Вибір обсягу в залежності від розміру сім’ї:

  • для самотньої людини підійде маленький електрочайник ємністю до 0,5 літра;
  • для сім’ї з 2-3 чоловік варто купити чайник об’ємом 1,5 – 1,7 літрів;
  • для сім’ї з 5 осіб потрібно придбати пристрій ємністю понад 2 літрів.

  Вибираючи обсяг, потрібно пам’ятати: чим частіше кип’ятять воду, тим більше витрачають електроенергії. Тому кожен раз варто кип’ятити тільки ту кількість води, яке потрібно в даний момент.

  Таблиця. Скільки склянок води поміститься в чайнику?

  Ємність чайника, л Кількість склянок води, шт 0,4 1,6 0,5 2 1,0 4 1,7 6,8 2,3 9,2

  Вибір потужності

  Потужності потрібно приділити достатньо уваги, вона коливається від 1000 до 4000 Вт. Чим менше потужність, тим більше часу потрібно, щоб закип’ятити воду. Високопотужні пристрої мають плюси і мінуси.

  • Дешеві моделі мають потужність 1000 – 2000 Вт, вимагають більше терпіння для кип’ятіння води.
  • Найбільш популярні моделі мають потужність 2000 – 2400 Вт, час кип’ятіння 1 л води становить 2,5 хвилин. Слід пам’ятати: чим більше потужність, тим більше витрата електроенергії.
  • Моделей потужністю понад 2400 Вт порівняно мало. Пристрої можуть закип’ятити літр води так швидко, що ледве вистачить часу підготувати аксесуари для заварювання чаю. Вони ідеально підходять людям, що живуть в поспіху, що економить кожну хвилину.

  Вибір матеріалу корпусу

  Сьогодні можна вибрати чайник з корпусом з пластика, металу, скла, кераміки. Кожен матеріал має переваги і недоліки. Який електрочайник краще: скляний або керамічний, металевий або пластиковий? Розглянемо характеристики різних моделей.

  пластикові чайники 

  Пластикові моделі найбільш популярні. Їх головні переваги:

  • найдешевші;
  • найлегші, що важливо, з огляду на, що чайник неважко підняти однією рукою – навіть повний води чайник важить не більше 3 кілограм.

  недоліки:

  • дешевий пластик може неприємно пахнути.

  металеві моделі

  Металеві моделі часто зустрічаються. Важливо, щоб вони були виготовлені з нержавіючої сталі, що дозволить уникнути появи іржі. Бажано щоб виріб мав теплоізоляцію хорошої якості, щоб вода довше залишалася гарячою.

  скляні моделі

  переваги:

  • виглядають дуже естетично, ефектно;
  • легко підтримувати в чистоті;
  • не виділяють неприємних запахів.

  недоліки:

  • коштують досить дорого;
  • менш стійкі до пошкоджень, з ними слід поводитися обережно;
  • скло при нагріванні відразу стає гарячим, добре віддає тепло, охолоджуючи воду досить швидко.

  Збираючись купити скляний варіант, потрібно звернути увагу на якість скла, гарантії виробника. Безпечніше придбати виріб досить відомого бренду.

  керамічні чайники

  Вони можуть мати дизайн в стилі ретро, ​​сучасним стилі.

  переваги:

  • виглядають ефектно, можуть бути ефектною прикрасою, гордістю кухні;
  • не виділяють неприємних запахів;
  • добре зберігають тепло,
  • кераміка – один з найбільш екологічних матеріалів;
  • кераміку просто очищати.

  недоліки:

  • кераміка, як і скло легко руйнується, може розбитися, тріснути;
  • коштують недешево;
  • важкі. 

  По дизайну багато сучасних моделей виглядають досить привабливо, виконуються в різних стилях. Наприклад, в стилі ретро.

  Індикатор рівня води

  Даний індикатор досить простий. Інформація про кількість налитої води повинна бути легко доступна. Існують різні типи рішень. Як правило, це односторонній покажчик, що має форму довгастого вікна з намальованою шкалою.

  Індикатор рівня води

  Який індикатор краще?

  • Оптимальне рішення – великий двосторонній покажчик, що дозволяє будь-якому положенні побачити кількість, стан води.
  • Найгірше рішення-покажчик в ручці, біля ручки. Він дуже маленький, якщо після декількох місяців використання в ньому осідає камінь, стежити за станом води важко.
  • Відмінний варіант – модель з дизайнерським індикатором рівня води, який виглядає ефектно, особливо в темряві.

  Функція підтримки тепла

  Функція підтримки температури для збереження гарячої води особливо корисна, коли приходять гості. Чайники, оснащені функцією утримання тепла, мають спеціальний програматор, що дозволяє підтримувати температуру на потрібному рівні. Діапазон становить 40 – 100 градусів за Цельсієм. При установці максимальної температури, нас завжди чекатиме гарячий окріп.

  Температура гарячої води падає швидко, щоб підтримувати її високою, чайник буде гріти воду постійно. Якщо немає бажання, щоб чайник включався кожні кілька хвилин, можна встановити температуру 60-70 градусів, тоді закип’ятити воду можна за кілька хвилин.

  Функція підтримки тепла

  Безпека

  При покупці слід переконатися, що чайник має досить хорошу систему безпеки. Це важливо, якщо в будинку живуть маленькі діти, яким цікаві всі нові речі, вони не завжди можуть дотримуватися належну обережність.  1. Популярна функція, що забезпечує безпеку – відключення після закипання води. Цей захист мають практично всі моделі.
  2. Інший важливий тип захисту – автоматичне вимикання чайника після видалення з бази.
  3. Потрібно переконатися захищена кришка від випадкового відкривання, наприклад, якщо чайник перевернеться.
  4. Чайник повинен працювати тільки тоді, коли кришка закрита.
  5. Варто перевірити, чи має чайник термопредохранитель, контролюючий нагрівач і вимикач чайника, що запобігає повторне кип’ятіння води, якщо вона тільки закипіла.

  Функція підігріву води

  Після включення електрочайник кип’ятить воду до кипіння. Зараз доступні моделі, що нагрівають воду тільки до певної температури. Це корисна функція, яку можна використовувати щодня. Моделі, оснащені системою контрольованого нагрівання, мають можливість встановлювати температуру від 40 до 100 градусів за Цельсієм. В яких випадках корисна функція?

  • Температура 40 градусів за Цельсієм використовується для підігріву питної води, наприклад, щоб змішати її з соком.
  • Підігрів до 60 градусів корисний, щоб заварити зелений чай.
  • Температура 75 градусів дозволить заварювати білий чай.
  • Температура 90 градусів дозволить заварити бірюзовий чай улун.

  Функція нагріву води корисна, якщо часто потрібна вода, що має певну температуру. Система дозволяє заощадити електроенергію. З очевидних причин нагрів води до температури 60 градусів коштує значно менше, ніж кип’ятіння.

  Фільтри

  У ємності часто утворюється вапняний наліт, погано впливає на роботу пристрою і наше здоров’я. Тому виробники намагаються вирішити проблему відкладень. Цікаві варіанти:

  • фільтр, виготовлений з нержавіючої сталі, очищає воду від деяких забруднюючих речовин, допомагає її пом’якшити;
  • вугільний тип фільтра більш просунутий, за різними оцінками видаляє 90% забруднень;
  • зручний, ефективний варіант – фільтр-глечик, інтегрований в чайник; вода заливається в фільтр-глечик, потім переходить в чайник.

  Бажано, щоб модель з фільтром мала індикатор, який сигналізує, як довго можна використовувати поточний фільтр, коли необхідно його замінити.

  фільтр-глечик, інтегрований в чайник

  Кабель

  Чайник зазвичай має постійне місце на кухонному столі, постійно підключений до електричної розетки. Кабель протягнуть через частину стільниці. Тому бажано ставити пристрій біля розетки, крім того, бажано, щоб пристрій мав можливість зменшити, збільшити довжину кабелю. Зменшити довжину кабелю можна завдяки спеціальній конструкції підстави, на яку можна намотати зайву частину.

  Стандартна довжина проводу становить 1 метр, можна знайти моделі, де шнур має довжину 1,5 м. Слід пам’ятати, що цей пристрій з високою потужністю, тому потрібно звертати увагу на будь-які пошкодження кабелю, якщо це станеться, чайник без зволікання потрібно здати в сервісний центр для ремонту.

  Рейтинг 2017-2018

  Нижче наведено рейтинг популярних, що купуються моделей, доступних в інтернет-магазинах побутової техніки. Який фірми техніка краще? Модель повинна відповідати індивідуальним потребам, тому слід вибирати її за параметрами. При цьому бажано віддавати перевагу відомим брендам з багаторічним досвідом, репутацією.

  Електрочайники – рейтинг кращих в різних цінових діапазонах:

  1. Philips HD 9384/20
  2. Bosch TWK 8611 TemperatureControl
  3. Electrolux EEWA 7800
  4. Siemens TW86103
  5. Russel Hobbs 21150-70
  6. Zelmer ZCK 1177X
  7. Kenwood KMIX SJM020
  8. Braun WK 500
  9. Zelmer 332.2
  10. Philips HD 4646

  Philips HD 9384/20

  Відмінні риси моделі:

  • ємність 1,7 л;
  • мощность 2400 Вт;
  • 5 кнопок зумовлених налаштувань температури: 40, 80, 90, 100 градусів за Цельсієм;
  • ергономічна ручка;
  • легке заповнення;
  • бездротова базу з можливістю обертання;
  • прихований, плоский нагрівальний елемент, виготовлений з нержавіючої сталі забезпечує високу швидкість кип’ятіння води;
  • дозволяє закип’ятити невелику кількість води – 1 чашку, економлячи електрику.

  Philips HD 9384/20

  Bosch TWK 8611Temperature Control

  Відмінні риси:

  • ємність 1,5 л;
  • мощность 2400 Вт;
  • дозволяє встановлювати такі температури: 70, 80, 90, 100 градусів за Цельсієм;
  • коли вода закипить, функція Keep Warm допоможе підтримувати постійну температуру кілька хвилин;
  • нагрівальна пластина виготовлена ​​з високоякісної нержавіючої сталі, вбудована в нижню частину приладу;
  • фільтр з нержавіючої сталі;
  • двосторонній індикатор рівня води;
  • автоматичне відключення після кип’ятіння;
  • кришка відкривається за допомогою кнопки, що не проливаючи води; пристрій може бути активована тільки коли кришка закрита.

  Bosch TWK 8611

  Electrolux EEWA 7800

  Electrolux EEWA 7800 – один з кращих електрочайників на ринку, належить до колекції Expressionist, розробленої за сучасними технологіями, відрізняється високою якістю, безвідмовною роботою. Відмінні риси:

  • ємність 1,7 л;
  • мощность 2400 Вт;
  • має обертову основу;
  • знімний фільтр для декальцінаціі;
  • контроль температури 80, 85, 90, 95, 100 градусів Цельсія;
  • потрійна функція автоматичного вимкнення (вимикається, коли вода кипить, коли чайник піднімається від підстави, коли немає води).

  Electrolux EEWA 7800

  Siemens TW86103

  Відмінні риси:

  • ємність 1,5 л;
  • мощность 2400 Вт;
  • технологія Sensor Control Heatup з налаштуванням температур 70, 80, 90 100 градусів Цельсія;
  • обертається основа з центральним з’єднанням;
  • нагрівальний елемент з нержавіючої сталі вбудований в дно;
  • фільтр для видалення накипу виготовлений з нержавіючої сталі;
  • двосторонній індикатор рівня води;
  • відкриття кришки натисканням на кнопку;
  • автоматичне виключення після закипання.

  Siemens TW86103

  Russel Hobbs 21150-70

  Рассел Хобс 21150-70 – один з найточніших приладів в своєму класі.

  Відмінні риси:

  • ємність 1,7 л;
  • потужність 2200 Вт;
  • він оснащений панеллю керування температурою з ЖК-дисплеєм, можна легко встановити бажану температуру в межах 60 – 100 градусів за Цельсієм;
  • функція підтримки температури;
  • з поворотним підставою, модель зручно використовувати лівші і правші;
  • знімний фільтр для декальцінаціі може бути очищений під проточною водою.

  Russel Hobbs 21150-70

  Zelmer ZCK 1177X

  Відмінні риси:

  • ємність 1,7 л;
  • потужність 2200 Вт;
  • замикається кришка з кнопкою відкривання;
  • прихований нагрівальний елемент;
  • можливість обертання підстави;
  • блок фільтрів для поліпшення якості води;
  • гаряча вода може нагріватися до температур: 40, 60, 80, 90, 100 градусів за Цельсієм;
  • перемикач з підсвічуванням спрощує роботу в темряві.

  Zelmer ZCK 1177X

  Kenwood KMIX SJM020

  Модель Kenwood SJM020 – ідеальний варіант для однієї людини (завдяки невеликій ємності), стане прикрасою стильної квартири. Відмінні риси:

  • ємність 1 л;
  • потужність 2200 Вт;
  • доступний в різних кольорах (зеленому, жовтому, червоному, фіолетовому, сірому);
  • поворотний підставу;
  • відключення після кип’ятіння води;
  • знімний фільтр для захисту від накипу;
  • немає контролю температури, важко рекомендувати модель любителям зеленого чаю.

  Kenwood KMIX SJM020

  Відгуки

  Сьогодні електрочайник присутній майже в кожній кухні. Вирішивши купити новий прилад, потрібно знати, як вибрати електрочайник, чим відрізняються різні моделі. Ми сподіваємося, що ця стаття допоможе вибрати підходящий варіант. Власна думка про електричні чайники, відгуки можна залишити в коментарях.  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *