Часник: посадка восени. Правила та особливостіПриродний антибіотик – так часто називають часник за його здатність знищувати шкідливі бактерії. Ним рятуються від інфекцій і очищають судини, з його допомогою надають пікантності багатьох страв. Практично кожен дачник вважає своїм обов’язком вершити щорічну посадку цієї культури на своїй ділянці. Деякі вважають за краще здійснювати це дію навесні, інші вибирають осінь. У даній статті буде докладно описаний один із способів висадити часник- посадка восени.  Він має ряд переваг:

  • Осінь – менш напружена пора для дачників, тому посадку часнику краще здійснювати в цей період, що дозволить зняти частину навантаження навесні.
  • Озимий часник вважається більш врожайним.
  • Посадка під зиму дає можливість отримати урожай раніше – проростання починається вже при температурі -5 градусів.
  • Молодий часник, посаджений восени, навесні зволожується талим снігом і зазвичай рясними в цей період опадами. Це дозволяє економити воду для поливу.
  • Навесні він обганяє в зростанні бур’яни і заглушає їх, а значить, прополку можна буде здійснювати значно рідше.
  • Зимовий культура вважається смачніше і корисніше.
Часник: посадка восени. Правила та особливості
Озимий часник вважається більш врожайним, смачним і корисним

Вибираємо місце для осінньої посадки часнику

Важливо знати, що часник не любить кислий грунт, тому слід подбати про доведення грунту до стану нейтральної кислотної реакції. Найкраще культура відчуває себе в пухких суглинках і супісках. Ні в якому разі не вносите в землю, де буде рости часник, гній. Він любить сонячні місця без надмірного скупчення вологи.

У підготовку ділянки землі до осінньої посадки часнику входять наступні заходи:

  • перекопування: заглиблюватися слід на всю глибину лопати;
  • добриво: доцільно буде внести компост і калійно-фосфорне добриво (нерідко також використовується деревна зола);
  • оформлення: грядки варто розташувати так, щоб їх довжина мала східно-західний напрям.

Часник: посадка восени. Правила та особливостіЗдійснюємо посадку правильно

підготовка

При купівлі посадкового матеріалу варто звернути особливу увагу на два аспекти: розмір і цілісність. Слід вибирати великі цибулини без будь-яких видимих ​​дефектів. Для гарантованого успіху потрібно віддавати перевагу посадкового матеріалу, вирощеному в радіусі 50 км від дачної ділянки. Перед посадкою часник слід розібрати на зубчики і замочити на добу в розчині мідного купоросу або марганцівки.

Часник: посадка восени. Правила та особливості

Читайте також: Коли садити цибулю під зиму?

відповідний період

Традиційно часник прийнято садити за дві або три тижні до холодів, тобто десь в кінці вересня. Багато дачники, перш ніж здійснити посадку будь-якої культури, вважають за необхідне заглянути в посівний календар. З його допомогою можна визначити дні, які найбільше в поточному році підходять для цього заходу. Але не варто орієнтуватися тільки на ці дані, так як погода восени може бути непередбачувана. Головне не займатися посадкою в повний місяць і найближчі до нього дні.

посадка

Оптимальна схема посадки – 10х15 см. Зубки слід поглиблювати на 3-5 см, присипаючи компостом. Зверху для запобігання вимерзання посадкового матеріалу в разі сильних морозів при відсутності снігу землю потрібно замульчувати шаром 7-10 см. Можна використовувати листя, бадилля, сіно або ялиновий лапник.

Часник: посадка восени. Правила та особливості
Схема посадки – 10х15 см

Якщо ви успішний дачник, ви не можете не виростити на своїй ділянці часник. Посадка восени, як видно, має ряд переваг. Ось чому саме цим варіантом користуються багато хлібороби. Отримати багатий урожай особливо смачного і корисного часнику – дуже вже приваблива перспектива.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *