Чавунні радіатори: як пофарбувати, в який колір, витрата фарбиПлануючи пофарбувати чавунну батарею опалення, потрібно знати їх загальну площу нагріву. Високоякісна теплотривка фарба обходиться дорого, з цієї причини краще попередньо обчислити необхідний обсяг. Так можна заощадити кошти при проведенні ремонту. Такі розрахунки ускладнені різноманітністю модифікацій нагрівальних пристроїв вітчизняного і західного виробництва.

Чи можна фарбувати чавунні батареї

Чавунні нагрівачі застосовують здавна завдяки теплофізичних якостей металу. Він міцний, тепломісткий, антикорозійний, має здатність витримувати високий тиск теплоносія.

Чавунні радіатори: як пофарбувати, в який колір, витрата фарби
Сучасні чавунні батареї прекрасно підходять для дизайнерської обробки retro або loft

Куплені батареї реалізують не пофарбованими, на секції наносять всього лише фабричний грунт, тому вони вимагають повноформатної фарбування.

Пофарбувати чавунні батареї в квартирі рекомендується в таких випадках:

 1. Зміна відтінку через вигоряння.
 2. Неоднорідність покриття – бульбашки, відколи, тріщини та інші пошкодження.
 3. При виконанні капітального ремонту системи опалення.
 4. Під час оновлення інтер’єру приміщень.
 5. Підвищення експлуатаційних характеристик захищає шару – стійкість до температурних перепадів і високої вологості.

Який фарбою пофарбувати чавунні батареї опалення

Фарбу підбирають по конкретним характеристикам батареї, при цьому нагрівальний прилад ретельно готують. Інакше оновлене покриття довго не протримається.

Оптимальна фарба для радіаторів повинна відповідати таким вимогам:

 1. Термостійкість. Фарба на радіатор повинна витримувати температурний режим в нагрівальному контурі до 95 градусів, не руйнуватися протягом гарантованого виробником терміну.
 2. Адгезія. Потрібно, щоб складові компоненти забезпечували відмінне зчеплення з офарблює робочою площиною.
 3. Антикорозійний захист – в складі фарби необхідна наявність захисних елементів.
 4. Стійкість кольорового покриття батареї.
 5. Стійкість до зношування.
 6. Безпечне застосування – в фарбі не повинні бути присутніми токсичні інгредієнти.

Краща фарба для чавунних батарей повинна відповідати абсолютно всім висунутим вимогам, а не тільки деяким пунктам.

В який колір пофарбувати чавунні батареї

Білосніжний радіатор – це традиційний вид нагрівального пристрою, що знаходиться під вікном. Фарбування під віконний колір – найбільш легке і доступне виконання. Досить популярними стають сьогодні радіатори в чорно-сірій палітрі. Присутній думку, що чорний радіатор, нагрівається швидше і довше випромінює теплову енергію. Такі конструкції добре виглядають в приміщеннях, стилізованих під індустріальний тип.

Успішне і неординарне рішення для приміських котеджів – батареї, пофарбовані в тон стін. Таке оформлення не потребують їх маскування. Все, що необхідно – це успішно інтегрувати прилад в стилістику кімнати.

Чавунні радіатори: як пофарбувати, в який колір, витрата фарби
У дитячих кімнатах секції радіатора можна забарвити в різні кольори

Витрата фарби на радіатор чавунний

Самостійно визначити площу секції чавунної батареї нереально через складної конфігурації форми. Виробники нагрівального приладу вказують таку інформацію в паспорті. Батареї мають стандартні розміри. Так, площа одного ребра батареї МС-140-500 дорівнює 0.244 м2, а вдосконалена секція даного пристрою з міжосьовим відстанню 0.3 м – 0.208 м2.

Для того щоб визначити площу чавунної батареї, необхідно:

 • з’ясувати найменування модифікації і виробника;
 • дізнатися площа нагрівання одного елемента – ребра;
 • помножити дане значення на число секцій.

Наприклад, в батареї МС-140-500, в якій є 12 ребер, площа фарбувальної поверхні буде 2,92 кв. м. Далі за нормами витрат фарби, зазначеного виробником, і кількості шарів фарбування визначають загальний обсяг барвника.

Для того щоб швидко пофарбувати чавунну батарею теплостійкою фарбою, можна скористатися пульверизатором. У такому варіанті для одного чавунного радіатора площею приблизно 0.25 м йде близько 20 г фарби в один шар і приблизно 40 г в два. Якщо роботу виконувати пензликом в один шар потрібно 35 г, а в два – 65 г фарби.

Підготовка чавунних батарей до фарбування

Підготовка батарей і труб починають зі зняття старого шару фарби. Є 2 простих методу очищення радіаторів:

 1. Механічний – із застосуванням сталевої щітки або насадки на електродриль. Зняття покриття виробляють до металевої поверхні, з цієї причини даний варіант потребує чимало часу і фізичних напружень у виконавця. Один недолік – труднощі обробки недоступних ділянок. Особлива насадка для електродрилі полегшує технологічний процес чистки, до того ж вона дає можливість найбільш добре обробити повну площу пристрої, в тому числі і в малодоступних зонах.
 2. Хімічний метод передбачає застосування спеціальних складів на базі кислот і розріджувачів, що зменшують зчеплення шару з основним металом. Поверхня ретельно покривається відповідно до інструкції до глибокого розм’якшення фарби. Далі старе покриття прибирають шпателем, шлифмашиной або жорсткою щіткою.

Чи потрібно гарантувати чавунні батареї перед фарбуванням

Для того щоб виконати високоякісне фарбування нагрівальних пристроїв власними руками, потрібно ретельно підготувати поверхні.

Чавунні радіатори: як пофарбувати, в який колір, витрата фарби
Забруднення видаляють щіткою, а фарбу – шпателем або хімзасобівПопередні етапи включають виконання очищення батареї від старої фарби, зачистка ділянок, пошкоджених корозією, знежирення і грунтовка.

Після завершення зняття фарби метал відшліфовують сталевою щіткою, спеціально призначеної насадкою на електродриль або шлифмашинку. При виконанні цих операцій користуються засобами індивідуального захисту.

Очищену поверхню обробляють наждачним папером і знежирюють розчинником. На оброблену поверхню наносять ґрунтовку з антикорозійним якостями для надійного захисту від утворення іржі і збільшення адгезії фарби з металевою поверхнею.

Увага! Окремі виробники дозволяють замість грунтовки використовувати розведену розчинником фарбу – 5% від обсягу.

Як пофарбувати чавунну батарею в домашніх умовах

Допускається виконувати забарвлення батареї будь-яким складом фарби, головне, щоб він був термостійким.

Чавунні радіатори: як пофарбувати, в який колір, витрата фарби
Наносять склад за допомогою зігнутої або звичайної кисті

Черговість процесу забарвлення:

 1. Спочатку потрібно пофарбувати чавунну батарею всередині. Наносять фарбувальний шар між секціями, зафарбовуючи важкодоступні ділянки, застосовуючи гнучку пензлик.
 2. У разі якщо фарба не лягла на чавун, використовують покладену в джгут марлеву тканину. Її кладуть посеред секцій, на середину акуратно наносять покриває матеріал і по черзі тягнуть за кінці.
 3. Зафарбовують верхню ділянку і доступні зони.
 4. Просуватися необхідно зверху вниз, виконуючи фарбування в кілька шарів.
 5. Значну частину сьогоднішніх складів наносять на поверхню з температурою 15-20 градусів, саме тому напередодні фарбування нагріту батарею потрібно остудити.

Як красиво пофарбувати чавунні батареї

Значне число квартир та індивідуальних будинків оснащуються стандартними чавунними нагрівальними пристроями, які не зазнали абсолютно ніяких змін на протязі ось вже понад півстоліття. Ремонт покращує будь-яке приміщення, привносячи нові сучасні дизайнерські ідеї, але чавунні батареї залишаються незмінними. Для того щоб змінити ситуацію і реалізувати нові ідеї на старому обладнанні, використовують прикраси.

Чавунні радіатори: як пофарбувати, в який колір, витрата фарби
Перед виконанням декупажу на приладі опалення необхідно добре очистити греющую поверхню чавунної батареї до металу

Можна обробити радіатор шматком наждачки, якщо вдасться досягти рівної гладкої поверхні, можна всю стару фарбу не знімати.

Другим попереднім етапом стане водна промивка пристрою від залишків бруду. Потім чекають, поки батарея повністю висохне, покривають її поверхню білою емаллю.

Важливо! Пофарбований радіатор необхідно залишити на 24 години, щоб він повністю просох.

Чавунні радіатори: як пофарбувати, в який колір, витрата фарби
В декупажу використовують готові малюнки на рисовому папері

Попередньо потрібно прорахувати можливість повноти закриття ребер, оскільки нормальні габарити такого паперу 34 × 100 см. Швидше за все, її не буде достатньо, щоб повністю накрити поверхню чавунної батареї і потрібно буде домалювати картинку. З цієї причини необхідно відбирати малюнки, де верхні і нижні частини не складно доопрацювати: земля, море, хмари.

Чавунні радіатори: як пофарбувати, в який колір, витрата фарби
Заміряють ширину ребра, розкроюють зображення на смужки

Приклеюють їх на поверхню чавунної батареї з використанням стандартного ПВА. При наклейці смужки акуратно розрівнюють, щоб видалити повітря. Після того як клей повністю висохне, приступають до завершення малюнка, зафарбовують частини, що залишилися елементів, перемішуючи тони для оформлення необхідного кольору. Наклеюють фрагменти також клеєм ПВА. З метою надання нанесеному покриттю міцності і гарного вигляду, після закінчення сушки поверхні обробляють теплостійким лаком в 2 шари.

Можна пофарбувати чавунну батарею під старовину. Для цього вдаються до трафаретами з вирізаними малюнками або малюють тюбиком, які мають тонкий носик унікальні вензелі.

Не менш популярні сьогодні прикраси для чавунної батареї – м’які чохли. Такий варіант допомагає не тільки оформити її, але і робить її безпечною для дітей.

Корисні поради

Для того щоб якісно виконати роботу з фарбування чавунної батареї, краще вивчити рекомендації майстрів, тільки потім вже приступати до конкретних дій.

Прості поради фахівців, які допомагають пофарбувати чавунні радіатори правильно:

 1. Покриття лакокрасящім шаром виробляють обов’язково на холодну чавунну батарею.
 2. Наносять фарбу зверху – в такому випадку вдасться виключити небажані патьоки.
 3. Для того щоб не забруднити руки і одяг, бажано спочатку пофарбувати внутрішні ділянки, а після – зовнішні.
 4. Наносять фарбу в 2 тонких шару, що правильніше, ніж покриття одним товстим. У подвійного шару фарби набагато вище тепловіддача радіатора. Наносять наступний шар на чавунну батарею тільки після того, як остаточно висохне перший.

Висновок

Щоб пофарбувати чавунну батарею опалення і зробити її по-справжньому красивою і модною, потрібно гарна термостійкий фарба, цікава ідея. У сучасному дизайні ці конструкції стали окрасою інтер’єру приміщень. А існуючі технології і якість сучасних матеріалів дозволяють виконати таку роботу власними силами будь-якому охочому.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *