Чи можна класти нову плитку на стару плитку у ванній і туалеті?Чи можна класти плитку на стару плитку?

Капітальний ремонт у ванній кімнаті часто починається з видалення старої плитки, а потім укладання нової.

Керамічна плитка – це універсальний обробний матеріал, який підходить для більшості приміщень, вона не тільки естетично виглядає, але практична у догляді і дуже міцна. Тому її часто укладають при ремонті ванної кімнати, кухні і коридорів.

Чи можна класти плитку на стару плитку на підлозі і на стіну, як це зробити правильно? Ми розповімо, як виконати таку роботу, щоб отримати бажаний довговічний ефект.

Плюси і мінуси укладання другого шару кахлю

Одна з перших робіт, запланованих під час ремонту ванної та туалету – заміна плитки. Однак добре покладений кахель, навіть якщо йому вже кілька років, дуже сильно прилипає до стіни або підлоги. У цьому випадку ми можемо заощадити на непотрібної роботи і витрати, пов’язані з видаленням старих плиток. Слід мати на увазі, що якщо ми почнемо видаляти старий кахель, який зазвичай відходить досить легко, то потрібно буде також зняти шар старого клею. Це досить трудомістке завдання, а багато фахівців хочуть отримати досить великі суми за таку роботу. Економічним рішенням є розташування нової плитки на стару.

Розміщення нового кахлю на старому займає менше часу і роботи, але також передбачає додатковий ризик. Навіть якщо все йде гладко, завжди є ймовірність, що, в кінцевому рахунку, старе покриття стіни не втримає нове. Крім того, площа кімнати скорочується, з’являється необхідно збільшити довжину труб, які виступають зі стін, іноді навіть замінити ванну, якщо вона ідеально підігнана до поверхні стіни.

З цих причин варто подумати, може краще витратити більше часу і грошей, видаливши старий шар. Якщо, проте, ми маємо намір скоротити витрати, треба перевірити дуже уважно, чи добре старе покриття тримається на стіні. Якщо укладати кахель на нестійкій поверхні, він почне відпадати через короткий проміжок часу.

Порядок виконання робіт

Процес укладання включає в себе певні підготовчі роботи.

Порядок робіт наступний:

 1. ретельне вивчення поверхні, простукування, видалення відшаровується шару;
 2. підготовка поверхні:
  • шліфування, насічка;
  • очищення від жиру, бруду;
  • грунтовка;
  • укладка нового кахлю;
  • затирка.

  Розглянемо кожен етап докладніше.

  Обстеження старого шару

  Необхідно перевірити чи весь кахель міцно тримається на стіні. Треба переконатися, що кожна плиточка міцно приклеєна до стіни, наприклад, простукуючи кожну з них. Використовують дерев’яний молоток або дерев’яну ручку молотка і, простукуючи старі плитки, слухають звук. У тих місцях, де немає плиткового клею, буде чути характерний глухий звук.

  Всі пластини, що видають глухі шуми повинні бути видалені зі стіни або підлоги, а також слід видалити весь кахель, який будь-яким чином починає відходити від поверхні. Якщо покласти на нього новий, тобто дуже високий ризик, що він швидко відпаде разом зі старим.

  Отримані проміжки заповнюються штукатурним розчином, вирівнюють рівень поверхні. Якщо ми стикаємося з великою кількістю плиток, які створюють глухий шум, то розміщення нового шару на них не рекомендується, так як він може відпасти в будь-який момент.

  Підготовка поверхні

  Перед тим, як виконувати роботи, треба ретельно підготувати поверхню. У ванних кімнатах часто укладають кахель з гладкою поверхнею. Набагато рідше тут застосовують грубу кераміку, яка частіше використовується на зовнішніх поверхнях, таких як сходи і тераси. Тому поверхня повинна бути перетерті, можна також нанести різні подряпини і канавки, щоб повністю позбутися від склоподібної, гладкій поверхні. Це збільшить адгезію. Все, що знадобиться для робіт – це наждачний папір, кутова шліфувальна машина або свердло з гумовим диском.

  Якщо пропустити цей етап роботи, то клей, не зможе щільно зв’язатися з підставою, а нове покриття досить швидко відвалиться від стіни.

  Ті ж процедури повинні бути виконані на підлозі. Перед наклеюванням нового шару, стара поверхня повинна бути ретельно вимита. Зокрема, треба повністю видалити жирні плями і бруд, які можуть зменшити адгезію підстави. До початку роботи необхідно ретельно знежирити поверхню старого кахлю, видалити з неї камінь, який може збиратися, наприклад, навколо кранів і змішувачів. Використовується губка і тепла вода, змішана з пральним порошком або рідиною для миття посуду.

  Слід промити поверхню чистою водою, потім ретельно висушити. Великі дефекти або нерівності необхідно зашпаклювати.

  Відшліфовані і промиті пластини повинні бути обов’язково заґрунтовані. Варто купити трохи дорожчу, але хорошої якості ґрунтовку з додатковими частками дрібний заповнювач. Вона повинна бути збагачена агрегатом на основі акрилової смоли, що забезпечить відмінну адгезію і шорсткість поверхні. Це дозволить створити прийнятну шорсткість поверхні стіни, яка безпосередньо збільшує міцність з’єднання елементів покриття.  Грунтовку можна наносити за допомогою валика або кисті. Краще використовувати валик, з ним швидше і простіше нанести рівномірний шар грунтовки. Перед тим, як приступити до обробки поверхні, необхідно ретельно перемішати ґрунтовку в контейнері до однорідної консистенції. Після нанесення шару грунтовки треба почекати 24 години.

  Укладання

  З цього моменту укладання нового шару не сильно відрізняється від традиційного способу наклеювання на бетонну основу і оштукатурені стіни.

  Для виконання робіт потрібні:

  • зубчастий шпатель з зубчиками близько 5-8 мм;
  • гумовий молоток;
  • силікон для герметизації країв кахлю і ванною або раковини;
  • хрестики для підтримки рівного відстані між окремими пластинами.

  Який плитковий клей буде кращим?

  Щоб нанести нові плитки, нам знадобиться епоксидний клей з гарну адгезію (Ceresit CU 22) або еластичний клей (CM 17 «Super Flexible»). Якщо вибрати звичайний цементний розчин, це дозволить нам знизити витрати. Однак це станеться за рахунок гірших параметрів (наприклад, відсутність водонепроникності, що виключає установку душової кабіни у ванній). Іншими рекомендованими клеями є: Atlas Plus White (для кам’яної плитки), Atlas Plus Mega (для великого формату), Atlas Progres Mega White (для полірованої кераміки) або Atlas Plus (для інших плиток).

  Всі роботи повинні проводитися при температурі від + 5 до + 25 ° С.

  Для приклеювання кахлю немає необхідності в його змочуванні, слід тільки добре його пропилососити, повністю видаливши пил, яка могла зібратися на поверхні. Не треба наносити шар клею на всю поверхні пластини, так як це перешкоджає її хорошому притискання до стіни. Невеликі канавки в нанесеному клеї дозволяють поширитися лишків клею під пластиною без витоку назовні.

  Слід використовувати еластичний клей для керамічної плитки з підвищеною міцністю, його наносять на загрунтовану поверхню в два етапи. Перший з них являє собою нанесення клею по всій поверхні. Потім ми використовуємо зубчастий шпатель, щоб надати відповідну товщину клейової основі. Товщина клею не повинна перевищувати граничних значень, зазначених виробником на упаковці. Для поліпшення зчеплення, клей може також бути поширений на верхній частині керамічної пластини.

  Це важливо! Є один, важливий принцип – ніколи не укладати новий кахель таким чином, щоб він повністю збігався зі старим. Якщо використовуються пластини того ж самого розміру, що й старі, слід зробити внизу смугу, наприклад з декору, щоб змістити шви і виключити їх збігу. За допомогою декоративних смужок можна виконати зміщення ряду між новим і старим, по крайней мере, на 3-5см.

  Якщо прийнято рішення змінити малюнок укладання, можна покласти новий шар, наприклад, по діагоналі.

  Для досягнення бажаного ефекту необхідно виконати вирівнювання нижнього шару. Далі, за допомогою розпірок хрестиків, укладаємо наступну смужку кахлю.

  Як правило, плитку на стінах рекомендується укладати знизу вгору, але це не є обов’язковим правилом. Слід, однак, дотримуватися цього правила, якщо у вас немає досвіду таких робіт. Крім того, особливо важливо виконати розведення клею підходящої консистенції, що запобігає занадто швидке приклеювання або навпаки занадто повільне, зі зміщенням пливе кахлю.

  Після укладання треба почекати 24 години.

  Затирка

  До затірки можна приступати на другий день після укладання кахлю. Слід ретельно очистити всі канавки вологою тканиною, а потім виконати затірку.

  Необхідно пам’ятати про те, що потрібно якомога швидше очистити поверхню навколо швів перед застигання затірки. Це особливо важливо, коли у нас кахель з шорсткою поверхнею, і його подальша очистка дуже трудомістка і вимагає використання додаткових інструментів (наприклад, дротяної щітки). Але пам’ятайте, що грубі і гострі інструменти ніколи не можна використовувати на гладкому кахлі, щоб не подряпати його.

  Приблизно через 48 годин необхідно ретельно перевірити, чи всі плитки міцно приклеїлися до стінки, наприклад, за допомогою простукування або натискання на них рукою. Якщо одна з пластин починає відходити від поверхні, треба видалити кілька прилеглих фрагментів, щоб побачити, що є причиною, перш ніж ми знову її приклеїмо.

  Заміна кахлю у ванній кімнаті або на кухні зазвичай асоціюється з пилом, шумом і купою будівельного сміття. Це займає багато часу і може привести до більш глибокого пошкодження стін. Такі роботи особливо важко виконувати в кутах і по краях стін і підлоги. Але ми можемо уникнути цих проблем, уклавши новий шар кераміки на старий.

  Це не буде занадто помітно зменшувати нашу кімнату, адже замість товстого шару цементного розчину в даний час використовуються сучасні клеї, які відрізняються гарною еластичністю. При цьому вже 3-4 міліметровий шар розчину зможе утримувати навіть найважчу пластину. Завдяки новим технологіям, укладання кахлю сьогодні набагато простіше і чистіше, ніж це було кілька років тому.

  Широкий спектр пропозицій на ринку і нові тенденції в дизайні інтер’єру часто викликають у нас бажання змінити обробку ванної або фартух на кухні. При цьому, якщо старий шар кахлю тримається міцно, то при правильній підготовці основи і виборі відповідної грунтовки і клею можна сміливо укладати новий, повністю змінивши вид стіни. Укладання нового кахлю на старий допомагає заощадити час і кошти, а також уникнути великої кількості сміття, шуму і незручностей, створюваних при ремонті.  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *