Чи можна пофарбувати плитку фарбою у ванній і на кухні, якою фарбою фарбувати, фото і відгуки
Якщо стара керамічна плитка виглядає неестетично, не завжди є потреба її збивати, її можна пофарбувати. Фарбування – це безцінний спосіб швидкого та ефективного метаморфози інтер’єру. Ми уникаємо трудомісткою і, перш за все, дорогої заміни кахлю. Пофарбовані поверхні стійкі до пошкоджень, стирання, миючих засобів і одночасно добре виглядають. Ми порадимо, чому і як пофарбувати плитку у ванній, на кухні своїми руками, яку вибрати фарбу, як підготувати поверхню.

Чи можна пофарбувати плитку фарбою?

Чи потрібні для фарбування кахлю на кухні і у ванній спеціальні засоби або підійде звичайна фарба для стін? Безумовно потрібні. Це пов’язано з двома факторами: специфікою поверхні (в даному випадку, різними різновидами кераміки) і досить складними умовами, існуючими в цих кімнатах.

Поверхні, оброблені штукатуркою або покриті керамічною плиткою, відрізняються один від одного – у них різна структура. При фарбуванні обштукатуреної стіни фарба вільно проникає в мікроскопічні пори штукатурки, зв’язуючись з її підставою. Керамічний кахель дуже щільний, компактний, гладкий, тому фарба не має жодного шансу проникнути в його структуру і, як результат, погано прилипає до стіни. Це означає, що необхідно використовувати спеціальні продукти.

Більш того, якщо планується пофарбувати плитку на кухні або у ванній, ми також повинні пам’ятати про певні умови, які існують у цих кімнатах. Фарба повинна бути адаптованою до тривалого контакту з вологим повітрям і водою, а також стійкою до чищення, механічних пошкоджень, впливу миючих засобів, щоб ми могли мити стіни і підлоги, не побоюючись пошкодження покриття.

Який фарбою пофарбувати плитку?

На полицях магазинів треба шукати продукцію, призначену для керамічних поверхонь, тобто керамічної плитки, теракота і т. Д. Чим можна пофарбувати кахельну плитку? Не варто використовувати однакові фарби для різних типів кераміки. Непогано купити різні продукти для забарвлення кахлю на підлозі і на стінах, ці поверхні працюють з різною інтенсивністю, а також піддаються різним впливам.

Багато продуктів на ринку є двокомпонентні фарби, які слід змішувати відразу перед використанням. Ці інноваційні склади для різних типів поверхонь користуються великою популярністю.

Від лакофарбового складу для кахлю ми очікуємо, перш за все, дуже гарної адгезії до основи. Крім того, ми вибираємо продукти з урахуванням вимог даної кімнати. Якщо ми ремонтуємо стіну або підлогу у ванній або кухні, треба звернути увагу на стійкість до води, вологи, плям, чищення. Крім того, треба подумати про те, який тип покриття допоможе нам досягти бажаного ефекту. Матове покриття виглядає дуже витончено і в той же час чудово відображає тонку видимість об’ємного малюнка плиток, а глянсове впливає на оптичний вигляд кімнати, візуально її збільшуючи.

Що цікаво, фарбою для кахлю також можна пофарбувати шви плитки, але також немає протипоказань для придбання спеціального продукту для забарвлення швів.

Популярним варіантом є фарба V33 – для забарвлення керамічної плитки у ванній і кухні. Це хороший продукт для вологих приміщень, стійкий до води. Також замість реставраційних фарб V33 можна купити гідрографічну фарбу Noxan – нею можна пофарбувати внутрішню частину душової кабіни. Якщо виробник V33 не рекомендує постійний контакт пофарбованої поверхні з водою, у Noxan немає цієї проблеми. Однак продукт (за розрахунками виробника) забезпечує покриття 5-6 м² / кг одним шаром, V33 – вже близько 12 м² / л, а Flüggera Flutex 10 8-10 м² / л.

Відгуки про фарбах

За відгуками, такі продукти мають такі властивості:

 1. Flügger Flutex 10 – густа матова фарба. У неї помітний запах, але не особливо сильний. Наноситься комфортно, не стікає зі стін, не потрібно особливо вирівнювати. Покриття Flutex непогане – наноситься за допомогою пензля (а не валика). Повне покриття можна отримати всього за 2 або 3 шари. Нічого особливого? Стара ванна кімната зникла під 5 або 6 шарами V33, пофарбованої валиком, так що це, ймовірно, непоганий результат.

  Фото пофарбованої стіни – матовий білий

 2. V33 для плитки – продукт є двокомпонентним – вміст повинен бути вилито в контейнер, потім ретельно перемішано. Проблематичним виявився додатковий компонент (який гарантує властивості продукту, тому необхідний) – його запах був неприємним, пряним. V33 більш рідка, склалося враження, що вона «тече» по стіні. Після нанесення двох шарів, стіни стали набагато краще, хоча вони все ще потребували відбілюванні. Так що досвід, правильні інструменти і техніка роботи можуть бути вирішальними!

  Фото пофарбованої стіни – атласний білий з блиском

  Фото. Нанесено 3 шари V33  Фото. Порівняння кількості шарів V33

Підготовчі роботи – як уникнути помилок?

Не менш важливою є правильна підготовка підстави.

 1. Перш за все, треба винести меблі, техніку і обладнання з кімнати, яке буде заважати виконувати роботу.
 2. Крім того, треба дуже ретельно знежирити поверхню кахлю (позбутися від жирних плям, відкладень, що може привести до погіршення адгезії шару фарби). Все, що потрібно, це вода з миючим засобом, а також губка.
 3. Звичайно, також треба очистити шви. Всі сліди цвілі також повинні бути видалені. Для цієї мети використовуються спеціальні засоби захисту від цвілі.
 4. Нарешті, поверхню промивають великою кількістю води.

Тепер прийшов час ремонтних робіт! Вони включають такі етапи:

 1. Всі подряпини, тріщини і порожнини повинні бути заповнені спеціальною водонепроникною масою для ремонту кахлю, що дозволить домогтися кращого естетичного ефекту. Завдяки цьому подряпини не будуть видні після фарбування, а стіни або підлогу будуть ефективно захищені від проникнення вологи.
 2. З цієї ж причини треба відремонтувати зруйновані шви (заповнюються тріщини і знову наноситься затирка). Надмірна розчин видаляється і все треба відшліфувати, щоб вирівняти поверхню, а потім очистити її від пилу.

Після захисту країв меблів (якщо ви не хочете або не можете її розібрати), і місць, де кахель зустрічається зі стіною або підлогою за допомогою маскувальної стрічки, можна приступити до фарбування.

Порада: по можливості треба демонтувати, відгвинтити, відкрутити все, що можна, до фарбування. Це дозволить уникнути додаткових робіт! В іншому випадку після зняття малярськими стрічки можна отримати результат, як представлено нижче на фото.

Фарбування: що треба пам’ятати?

Найважливіші, обов’язкові рекомендації з питання, як пофарбувати кахельну плитку можна знайти на упаковці фарб. Необхідно точно дотримуватися наведену на ній інформацію про процедуру, метод забарвлення і часу висихання окремих шарів.

У кімнаті повинні бути певні умови. Це стосується головним чином до вологості і температурі:

 • вологість зазвичай не повинна перевищувати 70-80%;
 • температура – 24-28 градусів.

Умови будуть впливати на швидкість сушіння і, отже, параметри міцності і естетику отриманого покриття. Наприклад, якщо в кімнаті дуже жарко, шар занадто швидко сохне, тому він може бути менш міцним і недовговічним.

Більшість виробників рекомендують, щоб перед фарбуванням кахель був оброблений одним шаром спеціальної грунтовки для керамічних підкладок. Грунтовка дає стіні необхідну шорсткість, завдяки якій лакофарбове покриття отримує кращу адгезію до основи. Більш того, використання грунтовки особливо доцільно, якщо ми маємо справу з поверхнями, схильними до постійного впливу води, тобто на кухні та у ванній кімнаті. Вихідний шар при фарбуванні в інших кімнатах може бути зроблений фарбою, розведеною невеликою кількістю води (зазвичай до 10%).

Фарбування крок за кроком

 1. Перш ніж зайнятися фарбуванням, треба спланувати різні етапи роботи. Ймовірно, у нас є деякі сумніви щодо швів. Чи треба їх фарбувати спочатку? Кращим методом є поступове застосування продукту – спочатку на швах на даному невеликій ділянці стіни, а потім на кахлі. Якщо спочатку пофарбувати шви на всій поверхні, а потім весь кахель, це може викликати нерівномірність.
 2. Якщо треба, щоб шви мали інший колір, спочатку можна пофарбувати кахель, а після того, як шар повністю висохне, обклеїти його краю. Переміщаємося метр за метром, зверху вниз. Нам знадобиться невелика пензлик для фарбування швів, завдяки якій ми зможемо легко покрити порожнини і важкодоступні місця. Шари слід наносити губчастим валиком поперечним методом (кожний наступний шар в іншому напрямку, наприклад, спочатку зверху вниз, інший – горизонтально).
 3. Через 15-30 хвилин після фарбування треба акуратно зняти малярськими стрічку. Якщо ми це зробимо пізніше, фарба висохне на стрічці, що може зашкодити нове лакофарбове покриття. Важливо відзначити, що якщо необхідно нанести ще один шар, перш ніж приступати до подальших робіт, ми повинні знову закрити поверхню маклерським стрічками.

Скільки шарів треба нанести? Тут слід використовувати інформацію, що міститься в інструкції до препарату, а також власні побажання щодо інтенсивності кольору. Між нанесенням шарів має бути інтервал для висихання протягом 12-48 годин (в залежності від рекомендацій виробника).

Отверждение нового лакофарбового покриття триває набагато довше. Як правило, через кілька днів досягається механічне опір, хімічна стійкість приблизно через тиждень і повні функціональні властивості через місяць! Це означає, що ми не повинні використовувати кімнату протягом 3-4 днів і дбайливо ставитися до пофарбованих поверхонь протягом декількох наступних днів. Треба бути обережним, щоб не забруднити поверхню або НЕ забризкати її водою.

Фото робіт: після і до фарбування

Чи можна фарбувати кахель або краще збити і поклеїти новий? Якщо він в хорошому стані, немає необхідності його замінювати. Фарбування оновить інтер’єр і змінить колір – швидко і недорого.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *