Чим і як прибрати подряпини і плями з паркету, усунення сколів

Іноді на красивому паркетній підлозі можуть з’являтися ушкодження, відколи й подряпини. Пошкодження можуть бути досить глибокими, при цьому сірий колір деревини вказує на те, що деякі з дощок були зіпсовані водою. У статті ви знайдете інформацію про те, як виконати ремонт паркетної дошки без заміни всього статі так, щоб вона в результаті була без сколів і подряпин. Ви дізнаєтеся, як прибрати подряпини на підлозі своїми руками, ремонтуючи тільки пошкоджену частину, як правильно відновити промаслені і лаковане покриття.

Як прибрати подряпини на паркеті своїми руками?

Провести ремонт підлоги, а саме, виконати видалення сколів і прибрати подряпини лаку нескладно, якщо у вас є необхідні інструменти. Ви можете зробити це самі без допомоги професіонала. Глибока подряпина на паркетної дошки, плями і підпалини від сигарет не означають, що потрібно міняти всю підлогу.

Вам будуть потрібні наступні інструменти:

  • зубило;
  • молоток;
  • шліфувальна машинка.

Після ремонту, пошкоджені дерев’яні рейки статі будуть виглядати як нові. Планки промислової паркетної дошки не завжди з’єднуються методом паза. Таким чином, якщо ви хочете видалити одну з них, вам не потрібно відрізати їх лобзиком. Просто використовуйте зубило та молоток, щоб шар за шаром видовбати пошкоджений елемент.

Після видалення пошкоджених рейок в підлозі, треба заповнити цю прогалину клеєм. Наносимо клей на підкладку і на відкриті боку сусідніх елементів.

У підготовлений отвір вставляємо нову планку і забиваємо її молотком.

Як правило, замінений дерев’яний елемент не вписується точно в іншу частину підлоги. Виступаюча частина нової планки повинна бути видалена, наприклад, за допомогою зубила.В кінці місце ремонту слід відшліфувати шліфувальною машинкою і обробити, як і решту статі маслом або лаком.

Усунення сколів, подряпин і плям без заміни дощечок

Легше проводити локальні ремонтні роботи на підлозі, який оброблений маслом, ніж на лакованому. Однак, хоча в разі лакованих підлог позбутися плям і подряпин важко, але це також справа не безнадійна. Як закрити подряпину на паркетній дошці промасленим і лакованої без видалення самої дошки ми розглянемо нижче.

Як закрити пошкодження на промасленим підлозі?

  • Коли на підлозі з’являється пляма, місце забруднення досить промити інтенсивним миючим засобом для промасленим деревини.
  • Обпечені місця і підпалини можна протерти наждачним папером зернистістю 100 або 120 і промаслити деревину.
  • Усунути подряпані місця на паркетної дошки можна за допомогою наждачного паперу, однак, якщо вони неглибокі, то краще за все відмовитися від їх видалення зовсім. Дрібні подряпини на змащеному олією дерев’яній підлозі через деякий час можуть самоусунутися через розбухання деревини.

Усунення подряпин лаку

Ремонт лакованих підлог досить складний, але існують різні види комплектів для їх поновлення, так що ви зможете з їх допомогою ефективно замаскувати пошкодження.

Якщо з’явилися невеликі сліди на паркетної дошки, як прибрати їх без заміни планки? Такі дефекти можна нівелювати за допомогою олівця з швидковисихаючим лаком. Деякі компанії пропонують їх до 90 кольорів. Коли лак проникне в деревину, місце ремонту треба витерти і відполірувати.

Поглиблення і великі подряпини можна замаскувати шпателем і наповнювачем (шпаклівкою) на восковій основі або воскової паличкою для ремонту деревини. Як правило, виробники пропонують, вісім-десять квітів шпаклівки, які можуть бути змішані один з одним, щоб отримати необхідний колір ремонтної маси, який буде найбільш близький до кольору дерева. Перед ретушуванням місця вам необхідно видалити всі тріски і уламки. Якщо вм’ятина глибока, то краще розігріти воскову суміш, щоб падаючі гарячі краплі повністю заповнили порожнину. Після заповнення надлишок наповнювача можна видалити за допомогою шпателя і відполірувати місце сталевий ватою.

Примітка: плями на лакованій дошці часто можна видалити домашніми способами, наприклад, сліди від шоколаду, жиру, пасти для взуття можна видалити, використовуючи петролейний ефір.

Видалення подряпин з паркетної підлоги простіше, ніж ми можемо собі уявити, до тих пір, поки вони не надто глибокі. Якщо ми зробимо це швидко, то зможемо уникнути витрат, пов’язаних з наймом для цих цілей спеціалізованої бригади.

Як захистити паркетну дошку?

Перестановка меблів, кігті домашніх тварин, каблуки взуття, брудне взуття з прилиплим піском на підошві – ці та інші фактори можуть призвести до того, що через якийсь час наш підлогу покривається подряпинами. Навіть правильно лаковане дерево руйнується відносно швидко, якщо ми не будемо захищати його належним чином. Подряпані, тьмяні паркетні підлоги перестають бути прикрасою інтер’єру, і стають нашої головним болем. Що робити, щоб цього не сталося?

  1. Підклеюємо ніжки меблів. Ніжки стільців і столів можна підклеїти спеціальними накладками, які будуть запобігати утворенню подряпин на меблях. У більшості магазинів, ви можете купити накладки різної товщини. Є накладки круглої і квадратної форми. Не забувайте хоча б раз на рік перевіряти їх стан.
  2. Якщо у вас є крісло на коліщатках, на підлозі під ним можна розмістити прозорий захисний мат з полікарбонату.
  3. Увага до води. Миття підлоги слід проводити, намагаючись уникати використання великої кількості води. Досить протерти його вологою тканиною за допомогою швабри, з якої повинна бути добре віджата вода.
  4. Кігті тварин. Собаки і кішки кігтями можуть легко пошкодити дерево. Якщо у вас є домашні тварини, краще не лакувати підлогу самостійно. В цьому випадку краще вибрати фабричну деревину, захищену виробником, яка твердне під впливом ультрафіолетових променів. Краще використовувати не лакований, а промаслений паркет. Подряпини на змащеному олією дереві менш помітні, крім того, така деревина, як уже зазначалося вище, має здатність до «самозажівленію», тому що під дією масла дерево розбухає. Глибокі сліди і відколи від кігтів домашніх тварин можна потерти наждачним папером і нанести масло ще раз.

Килимки в передпокої. У передпокої обов’язково повинен знаходитися килимок, на якому можна залишати брудне взуття, так як пісок на підошвах діє, як наждачний папір. Краще не йти в брудному взутті далі килимка, якщо в передпокої паркетна підлога. По квартирі краще ходити в тапочках з м’якою підошвою.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *