Чим і як вивести старе пляма від чаю з білого та кольорового одягу, з килима?Плями від напоїв, ймовірно, найпоширеніший тип забруднень скатертин, серветок і одягу. Один момент неуважності, і вміст чашки виявляється на білосніжних серветках або на іншому покритті столу. Використання хімічних речовин не завжди доцільно – часто існує ризик того, що пляма зникне разом з кольором тканини.

Хочете дізнатися, як видалити старе пляма від чаю, ніж вивести на білому, на кольоровий одязі, скатертини, килимі і дивані? Нижче представлені найбільш ефективні шляхи і засоби, за допомогою яких можна вивести старі забруднення. Пам’ятайте, що будь-який метод варто спробувати застосувати в першу чергу на невидимій ділянці матеріалу. Крім того, слід мати на увазі, що завжди легше видалити свіжі плями, тому постарайтеся швидко реагувати на такі ситуації.

Чим вивести пляму в домашніх умовах?

Найпростіший спосіб, який дає хороший результат на багатьох тканинах – це відразу після того, як тканину забруднилася запрати її зі звичайним миючим засобом, це заощадить час і сили, які будуть потрібні для остаточного видалення плями. Якщо напій засохне, тоді з ним боротися буде складніше, а ризик руйнування матеріалу від очищення буде вище.

Що треба зробити негайно – перші кроки:

  1. Забарвлену область залийте гарячою водою.
  2. Нанесіть кілька крапель миючого засобу на забруднене місце.
  3. Якщо ви шукайте швидкий спосіб, як вивести плями з білого одягу, тоді змішайте трохи оцту і води і нанесіть суміш на забруднену ділянку тканини, потім промийте її.

Легко пролити на себе чашечку улюбленого напою, наприклад, поспішаючи на роботу. На щастя, так само швидко і просто можна видалити такі плями. Ви можете спробувати кілька запропонованих нижче методів. Пам’ятайте, що перед застосуванням будь-яких заходів або спеціальних засобів, треба прочитати інструкцію до цих кошти і строго її дотримуватися, а також ознайомитися з рекомендаціями по догляду за тканиною, розміщеними на етикетці одягу. Якщо це можливо, краще перевірити заздалегідь дію препарату на невеликому, непомітній ділянці матеріалу, щоб уникнути пошкодження тканини.

Один з найпростіших способів видалити сліди чаю з кольорового одягу – це промити забруднені місця гарячою водою. Цей процес включає 5 основних кроків:

  1. Покладіть брудний одяг в раковину.
  2. Потім нагрійте воду в чайнику, щоб вона була гарячою, але не киплячою.
  3. Повільно поливайте плями нагрітою водою (близько 15 секунд), так, щоб рідина протікала повільно через волокна матеріалу.
  4. Нанесіть кілька крапель миючого засобу з обох сторін матеріалу на забруднених місцях.
  5. Ви можете потерти матеріал в тих місцях, де були сліди напою, миючим засобом, поки воно не почне пінитися. Потім слід промити одяг, щоб повністю видалити фарбувальні речовини з тканини.

Домашні підручні засоби – оцет і сода

На жаль, не завжди можна знайти можливість і час, щоб відразу запрати одяг, запобігаючи проникнення фарбувальних речовин напоїв глибоко в волокна тканини. Ось кілька простих порад, які можуть бути корисні в цій ситуації.Зверніть увагу – якщо ви боретеся з брудом в домашніх умовах, заздалегідь перевірте дію будь-якого засобу на невеликому непомітному ділянці матеріалу для запобігання пошкодження одягу.

Як використовувати оцет?

Практично на будь-якій кухні без проблем можна знайти оцет, і він прекрасно працює в якості засобу для виведення плям.

Змішайте 1 чайну ложку оцту з декількома склянками води і розпорошите суміш на поверхню або залийте їй безпосередньо забруднене місце. Потім, обережно висушіть очищене місце кухонним рушником.

Пляма має відразу почати зникати. Після виведення плями ретельно прополощіть річ в теплій воді. Таким чином можна вивести чайні сліди з джинсів, одягу або скатертини.

Харчова сода

Харчова сода, яка є на кожній кухні, також допомагає видалити старі забруднення від кави або чайного напою. Замочіть брудний матеріал в теплій воді. На забруднене місце насипте приблизно 1 чайну ложку харчової соди і акуратно потріть матеріал. Перед тим, як прати одяг, залиште соду якомога довше на забрудненому місці.

Як вивести плями з білого одягу і білизни?

Деякі продукти, що містять кислоту можуть бути нашими добрими помічниками в боротьбі із забрудненнями одягу і скатертин. Серед них особливо виділяється лимон.

Наступний ефективний спосіб можна ефективно використовувати на скатертинах. Для цього слід залити заплямовану область свіжовичавленим лимонним соком, а потім промити теплою водою. Цей метод також може бути використаний, щоб врятувати одяг світлого кольору.

Якщо забруднена одяг з вовняної тканини, ви можете очистити її за допомогою білого сухого вина.

Перекис водню

На білому білизна або білій сорочці вивести чайне пляма можна за допомогою суміші перекису водню зі звичайною водою (готують її в співвідношенні 1: 1). Працювати з таким розчином потрібно обережно, так як він досить агресивний до волокон тканини і при занадто тривалому впливі може їх пошкодити. Після використання такого засобу його слід ретельно виполіскувати. При роботі бажано використовувати гумові рукавички, щоб не пересушити шкіру рук.

Біле господарське мило

Це просте і доступне всім недорогий засіб насправді дуже ефективно в ряді випадків, тому його завжди бажано мати під рукою.

Потріть забруднене місце білим господарським милом, воно часто відмінно справляється з багатьма забрудненнями. Потім тканину слід рясно прополоскати теплою водою. При необхідності процедуру можна повторити кілька разів до повного зникнення забруднення.

Тепер вам більше не доведеться панічно боятися, що ви випадково забрудните одяг або предмети інтер’єру чаєм. Зрештою, ви вже знаєте, як в 5 кроків (або навіть менше), а також простими народними способами можна вивести плями з килима, дивана або інших речей. При цьому всі кошти є практично в кожному домашньому господарстві і коштують недорого.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *