Чим обробити теплицю від фітофтори навесніфітофтора – підступний ворог всіх пасльонових культур, в числі яких томати, перець, картопля і баклажани. Це захворювання проявляється у вигляді темних бурих плям, що покривають стебла і плоди, з яких починається активний процес гниття. Все це не може не стати причиною занепокоєнь будь-якого дачника. Причиною є суперечки грибоподібних мікроорганізмів. У теплиці або парнику зараження відбувається особливо швидко, тому при обгрунтованому побоюванні, що під споруджене укриття може прорватися цей ворог, необхідно завчасно провести профілактичні заходи.

Саме профілактика – основний ключ до захисту посаджених в парнику культур, так як боротися з фітофторою – вкрай складне завдання. Спори цього мікроорганізму дуже живучі, тому не можна бути впевненими, що під дією морозів вони будуть знищені на всій ділянці грунту. З цієї причини при велику ймовірність зараження тепличних рослин, на що може вказувати буйство цього захворювання на культурах всередині або зовні тепличного споруди в минулому році, необхідно розібратися, ніж обробити теплицю від фітофтори навесні.

Чим обробити теплицю від фітофтори навесні
Фітофтора на помідорах

Що можна зробити навесні для того, щоб уникнути поразки фітофторою тепличних культур

У теплиці часто створюються найбільш оптимальні умови для розвитку фітофтори. Спори цього мікроорганізму активно поширюються в теплих умовах з підвищеною вологістю. Причини потрапляння в теплицю цих спор можуть бути наступними:

  • Неприбрані залишки торішніх уражених культур.
  • Занесення під дією вітру з сусідніх ділянок.
  • Погано оброблений робочий інвентар.
  • заражена розсада.

Як видно, причини можуть бути різноманітними. Благо, що методи профілактики фітофтори також різноманітні, і серед них є досить дієві. Отже, чим же можна обробити теплицю навесні до і після посадки насіння або розсади?

Чим обробити теплицю від фітофтори навесні
Вражений фітофторозом листя картоплі

Читайте також: Як вибрати ідеальне місце для розташування теплиці

Знищуємо фітофтори в теплиці на корню

Сірчані димові шашки

Їх вільно можна придбати в садівничих відділах, після чого слід уважно ознайомитися з інструкцією. Обробка теплиці таким методом матиме успіх лише в разі можливості герметичного її закупорювання. Після задимлення внутрішнього простору необхідно, щоб дим не зміг виходити назовні кілька днів. Потім потрібно здійснити ретельне провітрювання.Чим обробити теплицю від фітофтори навесні

біологічні препарати

Цей вид засобів, який активно використовують досвідчені дачники в останні роки, складається з мікроорганізмів, які поїдають суперечки фітофтори. Що відносяться до цього розряду препаратами (Фітоспорін-М, Байкал ЕМ, Сяйво) можна обробляти як грунт, так і всі частини тепличної конструкції. Вони не приносять ніякої шкоди і не накопичуються в плодах.

Чим обробити теплицю від фітофтори навесні

Хімічні речовини

Безліч хімічних препаратів, які може рекомендувати нинішній ринок, здатні добре допомогти в боротьбі з фітофторозом. Їх застосування навесні особливо виправдано, так як це збільшує шанси на те, що до моменту повного дозрівання плодів залишки цих небезпечних для здоров’я речовин будуть повністю нейтралізовані.

Що робити якщо на помідорах вже з’явилася фітофтора?

Коли на обличчя ознаки фітофторозу на висаджених в теплиці рослинах, не варто впадати у відчай-потрібно діяти. Вживати необхідно наступні кроки:

  • Всі уражені частини рослин слід миттєво видаляти і спалювати. Також потрібно поступати і з усіма старими листами, так як вони уражаються фітофторозом в першу чергу.
  • Допоможе позакореневе обробка пасльонових біопрепаратами або засобами, що містять мідь (бордоська суміш, мідний купорос, хлорокис міді, «Ордан», «Бар’єр»).

Чим обробити теплицю від фітофтори навесні

  • Серед сприятливих особливо активно застосовується метод обробки навесні грунту і рослин настоєм часнику.
  • Практикують і такий метод: в дуже жаркий день весни все зовнішні отвори теплиці щільно закривають на кілька годин, а потім добре провітрюють приміщення. Ефект настає через створення згубно високою для спор мікроорганізмів температури (вище 30С).
  • Дуже важливо, щоб в теплиці не створювати дуже висока вологість, рослини необхідно поливати тільки під корінь.

Чим обробити теплицю від фітофтори навесні

Щоб уберегти вирощувані в теплиці рослини від фітофтори, важливо ретельно обробити грунт і конструкцію (чим обробити теплицю від фітофтори навесні ви вже знаєте), знезаразити інвентар і розсаду або насіння. Можна використовувати сірчані шашки, біологічні, хімічні або народні засоби. І завжди пам’ятайте, що фітофтора розвивається в теплих (25-30ᵒС) і вологих умовах. Особливо не допускайте надмірне скупчення вологи в теплицях.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *