Чим обробляють стіни у ванній крім плитки?Чим обробляють стіни у ванній крім плитки?

Прийнято вважати, що ванна кімната обов’язково повинна бути оброблена плиткою. Керамічна плитка у нас перш за все асоціюється з ванною – це обумовлено як її практичністю, так і даниною традиціям. Чи означає це, що інші матеріали несумісні з цією кімнатою? Звичайно, ні! Замість плитки у ванній можна використовувати і інші матеріали, тільки треба вибирати ті, які стійкі до дії вологи і пари. Як і чим обробити стіни ванної кімнати крім плитки ми розповімо в цій статті. 

Чим обробляють стіни у ванній крім плитки – альтернативні рішення

Технологічний прогрес дозволяє іншим, менш популярним для ванної кімнати матеріалами прекрасно справлятися з панівним в цій кімнаті мікрокліматом. Яка ж існує альтернатива плитці у ванній?

Безумовно, в перевагах плитки не варто когось переконувати. Стійкість до вологи і пару і легка очистка зробили керамічну плитку лідируючим обробних матеріалів для стін у ванній. Проте, є у цього матеріалу і певні недоліки: вартість обробки плиткою аж ніяк не мала, крім того, обробка кахлем зажадає значних трудових і тимчасових витрат. Крім цього, ми повинні пам’ятати, що керамічна плитка на стінах у ванній – це рішення, яким ми будемо милуватися принаймні, кілька років. При цьому внесення зміни в існуючий дизайн буде досить трудомістким і вимагає великих фінансових витрат, відніме у нас багато часу, внесе хаос, пов’язаний з ремонтом і брудними роботами, в наш звичний побут. Тому іноді доцільно пошукати інші варіанти, ніж можна обробити стіни ванної крім плитки?

У пошуках альтернативи, чим обробити стіни у ванній кімнаті, необхідно вибирати такий матеріал, який буде володіти такими властивостями:

  • створювати непроникний бар’єр для води;
  • легко миється;
  • практичний;
  • бажано, що дозволяє провести швидку обробку;
  • надає нам більше можливостей з точки зору дизайну.

Розглянемо оздоблювальні матеріали, які надають нам такі можливості.

Фарба для ванної кімнати

Мабуть, найпопулярнішим матеріалом є фарба для стін у ванній кімнаті: латексна або акрилова. Дійсно, фарбування стін у ванній кімнаті – це дуже вдала ідея, за умови, що ми вибираємо відповідний продукт. Давайте згадаємо, що ми маємо справу з вологою кімнатою. На додаток до прямого впливу води, ми повинні мати на увазі накопичення вологи в повітрі. Тому для ванної кімнати необхідно водонепроникне і паропропуськающая, тобто дозволяє стінам «дихати», покриття. Крім того, фарба повинна бути грязеотталкивающей і володіти стійкістю до стирання, це дозволить нам легко мити стіни, не піклуючись при цьому про довговічність покриття.

Фарба для ванної кімнати

Деякі з фарб для ванної призначені для обробки стін душа або для фарбування стін навколо ванни. Зверніть увагу, що фарби, як правило, доступні в набагато ширшому діапазоні кольорів, ніж керамічна плитка. Виробники також пропонують вибрати відповідний відтінок (під колір вашої улюбленої вази або халата, чому б і ні ?!). До того ж, завдяки відповідному кольором ви зможете отримати візуальний ефект, який допоможе оптично збільшити кімнату або розширити вузьку стіну.

Фарба для ванної кімнати

Фарба для ванної кімнатиБетон – модний тренд в інтер’єрі

Сьогодні набирає популярність в сучасних інтер’єрах в стилях лофт і хай-тек обробка бетоном або панелі під бетон. При використанні бетонного покриття для стін модно додати пісок, відшліфувати стіни, щоб отримати естетичний остаточний ефект. Дивно, скільки можливостей дає нам цей скромний матеріал. Якщо ми хочемо надати ванній кімнаті суворий, трохи грубий характер в модному стилі лофт, то можна залишити таку поверхня не обробленої, не забуваючи при цьому захистити її від вологи.

Оздоблення бетоном

Стилю гламур буде відповідати бетонна стіна з маленькими блискучими вкрапленнями. Цікаво відзначити, що цей матеріал є настільки універсальним, що він також може бути використаний в обробці підлоги, стільниці біля раковини або корпусу ванни. Крім того, відзначимо, що бетонна стіна може бути пофарбована фарбою або покрита шпалерами. У зв’язку з тим, що готова поверхня декоративного бетону не має швів, за такою стіною легше доглядати.

Оздоблення бетоном

Шпалери для ванної кімнати

Можна також використовувати шпалери або вологостійкі фотошпалери для ванної. Вони дозволять нам додати в цю кімнату чарівні візерунки, створити будь-які ефекти – кам’яної або цегляної стіни або створити ілюзію морського узбережжя.

Шпалери для ванної кімнати

Шпалери для ванної кімнати

Це дозволить досягти такого ж ефекту, як у випадку плитки, але таку обробку набагато простіше виконати. Шпалери можуть імітувати багато матеріалів, такі як плитка, камінь або дерево, ми можемо також піти в кілька менш очевидних напрямках. Покриття буде маскувати нерівності на старих стінах і зможе поліпшити їх зовнішній вигляд. Тут теж, ми орієнтуємося на продукти з найвищою стійкістю до води.

Шпалери для ванної кімнати

Дерево у ванній

Допускається використання у ванній кімнаті і натуральної деревини. Деякі види деревини, особливо екзотичні, не бояться дії вологи, хоча в цьому випадку варто систематично обробляти її спеціальними захисними препаратами, щоб запобігти розбухання, розвиток цвілі і грибка. Використовуючи натуральну деревину, ми можемо облаштувати ванну кімнату в скандинавському стилі, при цьому вона стане схожою на фінську сауну. Також деревина допоможе нам у створенні інтер’єру в стилі мінімалізму з кілька аскетичним ефектом.

Дерево у ванній

Дерево у ванній

Цегла

Дуже модні протягом останніх років цегляні стіни. Під час ремонту ми виявили під шаром штукатурки старий, красивий цегла? Давайте відкриємо його. Цегла є матеріал, досить бажаний для інтер’єру в сільському стилі, він створить затишок і буде чудово поєднуватися з іншими елементами оздоблення, задаючи тон для інтер’єру. Просто використовуйте відповідну просочення, і цегляна стіна буде служити протягом багатьох років.

цегла

цегла

цегла

Крім того, ви можете також використовувати натуральний камінь, скло і навіть металевий лист. Виявляється, що існує безліч цікавих варіантів, ніж покрити стіни у ванній крім плитки без проблем. Ми запропонували вам лише деякі з найбільш популярних альтернатив, які заслуговують на увагу.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *