Чим опалювати гараж взимку недорого, як організувати обігрів своїми рукамиЧим опалювати гараж взимку?
Гараж – це, перш за все, зручність, особливо в холодну пору року. Коли машина ночує в гаражі нам не потрібно її прогрівати і очищати скла від льоду. Однак, якщо це отдельностоящее здание, рідко хто наважується опалювати його взимку. Інша справа, коли він спроектований в будинку або в якості прибудови до нього. Багато вирішують встановити в ньому радіатор опалення.

Для забезпечення прийнятного рівня комфорту нам не потрібен дуже теплий автогараж, немає необхідності нагрівати його до кімнатної температури. Найпоширеніші способи, як зробити опалення в гаражі, що прилягає до житлових і допоміжних приміщень будинку, відрізняються один від одного. Розглянемо докладніше, як опалити гараж взимку своїми руками, які існують рішення цього питання і як вибрати оптимальний варіант.

Опалювати чи гараж – за і проти?

Інфрачервоний електричний обігрівач для гаражаЯкщо автогараж знаходиться в будинку, зазвичай він також має додаткові функції. Температура повітря в ньому, як правило, знаходиться на рівні 5-8 градусів Цельсія. Позитивна температура обов’язково підтримується, коли в дане приміщення подається вода, і ми не хочемо на зиму перекривати водопровід.

З економічних причин передбачається, що в опалювальний сезон температура в гаражі не повинна перевищувати 8 ° C. Якщо в автогараж проведено центральне опалення з дому, радіатор повинен мати термостат.

Однак нагрів цього приміщення не завжди вимагає установки нагрівача, підключеного до загальдомовий системі, є й інші варіанти, які можуть мати економічні переваги.

Плюси і мінуси опалення в гаражі

У гаражного опалення є прихильники і противники. Наприклад, можна почути або прочитати, що висока температура в обігрівається гаражі сприяє корозії стали, викликаної сіллю, якою взимку посипають дорогу і яка потім накопичується в різних частинах автомобіля. Опалення цього приміщення також підвищує вартість його будівництва – необхідно провести установку опалювального обладнання. З цього можна зробити висновок, що опалення гаража не має сенсу, якщо це всього лише місце для парковки. Тим більше, що енергія (або паливо), необхідне для обігріву цієї маленької кімнати, може коштувати недешево.

З іншого боку, краще потрапити в теплий автомобіль, ніж в холодний, і гараж часто служить не тільки критої автостоянкою, а й місцем зберігання напоїв або хімічних речовин, які не можуть зберігатися при мінусовій температурі. Багато хто використовує його в якості майстерні. І тоді було б краще, щоб приміщення для авто обігріваються.

Найменш переконлива причина для опалення цього приміщення – це турбота про довговічність автомобіля. Не дуже добре для авто, якщо він протягом зими кожен день заморожується і розморожується від намерзань з сіллю, якою обприскується лід і сніг на дорозі. Хоча сучасні автомобілі краще захищені від корозії, але їх кузов виконаний з більш тонкого листа, ніж раніше. Таким чином, теплий автогараж може завдати більше шкоди, ніж користі, прискорюючи корозію кузова.

автогараж

Фото 1. Цей автогараж, незважаючи на те, що він не буде обігріватися, буде захищати власників автомобілів взимку, від неприємностей пов’язаних з соскабливанием льоду з вікон і удаленіяем снігу.

автогараж з обігрівом

Фото 2. Власники цього гаража вирішили обігріти його і встановили нагрівач. Можливо, вони зробили це через побоювання заморозити водопровід.

Економне опалення гаража

Більшість людей вирішується обігрівати гараж, розташований в будинку, пояснюючи своє рішення тим, що таким чином буде тепліше в будинку (фото 3).

Це, звичайно, так. Але справа в тому, що це вигода, отримана за дуже високою ціною. Перш за все, тому що важко нагрівати, наприклад, гараж на два автомобілі, де ворота відкриваються, по крайней мере, чотири рази в день. Трохи краще, звичайно, коли в такому великому гаражі є двоє воріт (фото 4), але навіть з ними не буде істотних якісних змін в утриманні тепла.

Опалювальний подвійний великий автогараж

Фото 3. Опалювальний подвійний великий автогараж не є раціональним рішенням, тому що під час сильних заморозків він буде інтенсивно охолоджуватися кілька разів на день при відкриванні великих воріт.

два входи в гараж

Фото 4. Якщо ми вирішуємо, як опалювати великий гараж взимку, набагато розумніше зробити в ньому два входи; при в’їзді-виїзді кожного авто буде відкрита тільки половина «стіни».

Крім того, навіть якщо гараж закритий, його одна стіна або ворота в кілька разів менше теплоізольовані, ніж інші, тому втрати тепла через нього великі. Навіть якщо це ворота з хорошими теплоізоляційними параметрами. З цього випливає, що опалення великого гаража поруч з будинком не тільки дорого, але і складно.

Тому власникам опалювального гаража, крім установки того або іншого виду обігрівача, важливо утеплювати стіни, що примикають до іншої частини будинку, а також стелю, якщо над ним є житлові приміщення (рис.1).

Як економно опалити гараж взимку

Рис.1. Як економно опалити гараж взимку. Перш за все, необхідно додатково ізолювати внутрішню стіну і стелю пінополістиролом. При цьому зовнішні стіни гаража вже ізольовані, як і решта будинку.

Через різницю в температурі між холодним гаражем і опалювальними приміщеннями в будинку – стіни і стеля повинні бути утеплені. Це зменшить втрати тепла з приміщення, що обігрівається. Теплову ізоляцію слід монтувати на холодній стороні перегородки, тобто з боку гаража. Якщо гараж не обігрівається, то ці перегородки повинні бути утеплені. Коефіцієнт Uc для стін повинен досягати значення не більше 0,30, а для стелі – 0,25 Вт / (м².К). Навіть якщо автогараж обігрівається, різниця температур по обидва боки перегородки, що відокремлює його від опалювальних приміщень, перевищує 8 ° C. Таким чином, стіна і стеля повинні мати Uc (max) = 1 Вт / (м².К). Товщина шару ізоляції, накладеного на них, як правило, не перевищує 10 см.Автогараж ніколи не буде таким теплим (фото 5), як інші кімнати в будинку, між якими не роблять додаткової ізоляції.

Фото 5. Досить невеликого зазору уздовж воріт, щоб опалювальний гараж почав швидко остигати.

Корисна порада. Не завжди варто обігрівати автогараж. Найчастіше все, що потрібно зробити, щоб зберегти тепло в будинку – це ізолювати стіни ізоляцією, яка відділяє їх від іншої частини будинку, а також стелю, якщо є житлова площа над гаражем. Ця ізоляція не повинна бути такою великою, як на інших зовнішніх стінах будинку. Завжди неопалюване приміщення для авто буде буфером для частин будинку, що контактують з ним, в якому не тільки температура буде вище, ніж зовні, але і внутрішня частина не має доступу до вітру, більш холодному тілу фасад.

Чи не зашкодить, якщо в такому приміщенні буде утеплена двері. Все, що потрібно – це теплоізоляція, завдяки якій внутрішня поверхня полотна воріт буде захищена від морозу.

Економний обігрів, варіанти палива

Якщо ж вирішено зробити приміщення для авто опалювальним, варто розглянути різні способи вирішення цього питання.

Ліквідація втрат тепла

Перший крок, який потрібно зробити, щоб позбутися від холоду в гаражі, повинен полягати в тому, щоб ліквідувати надмірні протяги. Доцільно використовувати акриловий силікон або пінопласт для віконних рам, тому що саме вікно найчастіше є джерелом втрат цінного тепла.

Трохи більше турбот матимуть власники металевого гаража, де з’єднання конструктивних елементів рідко бувають точним. Однак слід пам’ятати, що герметичний гараж не є благом. Вся справа у волозі, яка тут є в надлишку. Відсутність вентиляції сприятиме вогкості і корозії листового металу автомобіля. Хоча б мінімальну вентиляцію необхідно підтримувати, тимчасово відкриваючи вікно або двері.

Утеплення гаражних воріт

Як опалити гараж електрикою?

Найбільш частим вибором є портативний опалення. Серед недорогих опалювальних приладів переважають електрообігрівачі. Вони складаються з нагрівача і осьового вентилятора, який відповідає за швидке поширення тепла в приміщенні. Обігрівачі для використання в гаражі найчастіше мають металевий корпус з пластиковою ручкою для зручності перенесення. Малий розмір і вага можна розглядати як одне з головних переваг електронагрівачів. При виборі такого приладу варто дізнатися, чи має він регульовану потужність і термостат.

Як опалити гараж електрикою?

Обігрівачі для технічних прибудинкових приміщень відрізняються підвищеною тепловою потужністю в порівнянні з їх домашніми аналогами. Малі нагрівачі перетворять в тепло до 3-5 кВт електроенергії, що дозволяє ефективно нагрівати приміщення площею до 20-25 м ². Базові моделі сучасних нагрівачів можна придбати за привабливою ціною. Однак через велику споживання електричного струму такої обігрів буде досить дорогим.

Газове опалення

Газове опаленняВикористання газових теплових гармат більш ефективно, ніж електричне опалення. Газове паливо подається з пропанового або пропан-бутанового балона. Завдяки високій теплотворної здатності сировини і згоряння кисню цей тип нагрівача досягає надзвичайно високої тепловіддачі – до декількох десятків кіловат.

Найдешевші газові обігрівачі з термостатом коштуватимуть в 1,5-2 рази дорожче електричного обігрівача.

Слід пам’ятати, що такий спосіб обігріву потребують безперервного доступу повітря, тобто напіввідкритих або добре вентильованих приміщень, що є найбільшим недоліком портативного газового опалення.

теплова гармата

Ці пристрої призначені для обігріву відкритих просторів або приміщень з дуже хорошою вентиляцією. Вони не вимагають димоходів, необхідно тільки забезпечити повітряний приплив, щоб забезпечити згоряння. Газові нагрівачі використовуються для опалення цехів, великих автогражей-майстерень, де потрібні енергоефективні прилади для швидкого досягнення бажаної температури за короткий проміжок часу. Газові нагрівачі ідеально підходять для кімнатних рослин – при спалюванні кисню вони виділяють вуглекислий газ, необхідний для фотосинтезу. Такий пристрій має бути оснащено електроклапаном і контролем полум’я.

Піч на відпрацьованому маслі або як дешево організувати обігрів гаража?

Піч на відпрацьованому масліЯкщо є доступ до великої кількості відпрацювання, варто подумати про те, щоб обігрівати гараж за допомогою масляної печі. Це популярне вирішення питання, ніж можна опалювати гараж взимку дешево. Продуктивність печей на відпрацьованому маслі аналогічна характеристикам газових обігрівачів, тому вона може легко піднімати температуру в приміщенні навіть у великих цехах.

Найдешевші пристрої цього типу можна купити за 25000 рублів. Проте, варто розглянути вибір печі із закритою камерою згоряння і димоходом. Це більш зручне і безпечне рішення.

Відео

Такі печі є найменш мобільними з усіх розглянутих пристроїв через їх ваги. На щастя, багато переносні печі встановлені на пересувний стійці.

Багато автовласників задаються питанням, чи потрібно гаражне опалення. Як виявилося, не завжди потрібно обігрівати це приміщення. Адже взимку в ньому все одно буде набагато тепліше, ніж зовні і ми захистимо авто від обмерзання і снігу, а також заощадимо час, яке доводиться витратити вранці на очистку авто і прогрів двигуна і салону в сильні морози. Навіть в окремій гаражі температура буде опускатися нижче нуля, тільки тоді, коли мороз буде тривати деякий час. Також треба мати на увазі, що нагрів гаража вимагає його утеплення.

Щоб вибрати правильне опалення гаража своїми руками, важливо правильно оцінити очікувану інтенсивність використання і розмір кімнати. Чим краще опалювати гараж взимку? Для періодичного протоплювання приміщення рекомендується електрообладнання. Відповідаючи на питання, чим постійно опалювати гараж взимку у великих приміщеннях, цехах, автомайстерень, краще звернути увагу на газові та масляні обігрівачі.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *