Чим підгодувати яблуні восениОдним з найпопулярніших і врожайних дерев на дачних ділянках є яблуня. Сьогодні існує безліч її сортів, які відрізняються смаком, запахом, кольором і формою. Невибаглива у догляді і щедра на врожай, яблуня по праву заслужила гідне місце серед всіх плодових дерев. Але щоб отримати хороші і стиглі плоди, необхідно знати, ніж підгодувати яблуні восени, адже в цей період дерево має особливу потребу у великій кількості вітамін і мінералів. Ця стаття розповість, які добрива можна зробити своїми руками і як їх правильно вносити.

Підживлення яблуні восени: навіщо і коли

Для тих, хто ніколи не стикався з проблемами вирощування саду, добриво плодових дерев може здатися дурною витівкою. Але досвідчений садівник розуміє, що для отримання рясного, стиглого врожаю, яблуні необхідно правильне харчування, особливо восени, коли плоди вже зібрані, а дерево починає активно готуватися до зими. Саме правильна підготовка до холодів зробить його більш стійким до хвороб і сильних морозів.

Чим підгодувати яблуні восени

Однак перш ніж приступати до внесення підгодівлі, важливо позбавити яблуню від старих або висохлих гілок і шкідників, якщо такі присутні. Основне завдання – це почати діяти вчасно, ще про настання холодів. Тепла погода і полив зазвичай триває ще до кінця вересня. Після у садівника залишається ще пара тижнів, щоб встигнути внести добрива, а дереву – їх увібрати. Якщо взятися за підгодівлю пізніше, можна запізнитися – мерзла земля зупинить життєдіяльність коренів.

Чим підгодувати яблуні восениМетоди підгодівлі яблуні восени

В осінній період яблуня потребує як в органічних, так і в мінеральних добривах, які продаються у всіх спеціалізованих магазинах. Що стосується останніх, то можна використовувати калій і фосфор. Вносити їх рекомендується максимально ближче до кореня рослини. Використовувати тільки згідно з інструкцією, вказаною на упаковці.

Чим підгодувати яблуні восени

Органічні добрива ніколи не підуть на другий план. Для цього застосовують звичний для всіх: гній, перегній або гумус. Щоб не допустити опіку кореневої системи, важливо щоб органічні добрива гарненько розклалися. Вносяться по всьому колу кореневої системи.

Чим підгодувати яблуні восени

Існує також два способи внесення харчування для яблуні:

  1. Позакореневе підживлення. Суть цього методу полягає у використанні обприскування на стовбур дерева. В якості добрива використовується розчин карбаміду.
  2. Підживлення під корінь. У цьому випадку харчування для дерева вноситься по всьому колу кореневої системи. Перевага даного методу полягає в тому, що підживлення отримують навіть слабкі і молоді корінці.

Чим підгодувати яблуні восени

Не варто забувати, що кількість і тип підгодівлі залежить від сорту яблуні, її віку та розвитку коренів. Тому необхідно дуже уважно стежити за дозуванням мінеральних добрив, оскільки те, що для одного буде користю, іншого дерева може нашкодити. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам провести осіннє харчування і отримати влітку рясний урожай соковитих, стиглих яблук.

Відео: Підживлення яблуні, що і як робитиЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *