Чим підгодувати розсаду помідорів після пікіровки?Хочете виростити міцні кущі помідорів, посипані соковитими здоровими плодами? Докладіть зусиль, щоб виростити сильну розсаду. Підготуйте для неї відповідний субстрат, регулярно, але помірно поливайте, дайте їй достатню кількість світла. Важливу роль відіграють підгодівлі.

Перед висадкою у відкритий грунт розсаду помідорів необхідно підгодовувати кілька разів. Перший – коли пройде 10-14 днів після пікіровки, далі дотримуються десятиденні або двотижневі інтервали. Але цікавим є питання – ніж підгодувати розсаду помідорів після пікіровки? Розглянемо кращі засоби.

Чим підгодувати розсаду помідорів після пікіровки?

Зробили пікіровку – чим підгодувати?

Якщо ви хочете, щоб ваша розсада після пікіровки ставала все міцніше, підгодуйте її гумату натрію. Азот, фосфор і калій – це основні елементи, яких потребує більшість овочевих культур. Дачники, які не перший рік самостійно вирощують розсаду, знають на що вона реагує найкраще. Це такі засоби:

• Сечовина – 46% її складу займає азот, який так необхідний рослинам на початковому етапі зростання. Замість сечовини можна використовувати розчин коров’яку або компосту.

• Суперфосфат – фосфор зміцнить кореневу систему помідорів, прискорить дозрівання плодів і зробить їх смачніше.

• Калійна сіль – зміцнює коріння рослини, допомагає йому протистояти змінам погодних умов і хвороб, покращує обмінні процеси всередині рослини і підтримує водний баланс. Але калійна сіль містить хлор, надлишок якого може погіршити смак плодів. Можете замість неї використовувати настій золи.

Популярний склад, для приготування якого в відро води вносять: 20 г суперфосфату, 15 г хлористого калію і 10 г сечовини. У продажу є також повністю готові комплексні добрива, які потрібно просто розвести у воді, дотримуючись зазначених пропорцій, полити або обприскати паростки.

Чим підгодувати розсаду помідорів після пікіровки?
Без підживлення не виростити міцну розсаду

Іноді розсада може відчувати дефіцит якогось одного елемента. Визначити це можна за такими ознаками:• Дефіцит азоту: уповільнення зростання, блідість, мельчанія, пожовтіння і опадання листя.

• Дефіцит фосфору: пагони набувають темну розмальовку з червоним або фіолетовим відтінком, зростання сповільнюється, листя дрібнішають.

• Дефіцит калію: листя бліднуть, набувають блакитний відтінок, засихають по краях, кривляться; стебло і гілки – тонкі, втеча – низькорослий.

Чим підгодувати розсаду помідорів після пікіровки?
І недолік і надлишок корисних речовин шкідливі для розсади помідорів

Буде помилкою вважати, що чим краще підгодувати культуру, тим краще. Надлишок поживних речовин в розсаді помідор не менш небезпечний. Він має такі прояви:

• Азот: пластина листа жовтіє (прожилки залишаються зеленими), покривається некротичними плямами, краї загинаються.

• Фосфор: стебла тверднуть, листя дрібнішають, скручуються, на них утворюються нарости.

• Калій: зростання сповільнюється, листя бліднуть, покриваються плямами і обпадають.

Як бачите, ознаки нестачі і надлишку окремих елементів дуже схожі. На щастя, найчастіше дачникам вдається виростити здорову розсаду помідорів, застосовуючи стандартну підгодівлю. Не забувайте, що блідість і слабкість розсади може розвинутися і з інших причин. Наприклад, вона може відчувати дефіцит сонячного світла або температурний режим підібраний невірно.

Чим підгодувати розсаду помідорів після пікіровки?
Міцна розсада – хороший урожай!

Чим підгодувати розсаду помідорів після пікіровки? Тепер ви знаєте точну відповідь на це питання. Якщо ви хочете зібрати по-справжньому рясний і високоякісний урожай в цьому році, не забувайте підгодовувати розсаду після пікірування. Міцна розсада – 50% успіху!

Вам буде корисно подивитися це відеоЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *