Чим прибрати цвіль зі стін в квартиріЧим прибрати цвіль зі стін в квартирі

Гриби і цвіль на стінах є спільною проблемою не тільки в старих будинках, але і в нових. Які причини цього неприємного явища і як вивести цвіль зі стін в квартирі ми розповімо в цій статті.

Причини виникнення цвілі на стінах

Грибки присутні навколо нас. Спори можуть бути в землі під будинком або навколо нього. Вони заносяться в будинок з дровами для каміна і іншими предметами. Навіть в звичайних умовах, в повітрі може бути деяка кількість спор. Коли грибок потрапляє в сприятливі умови, він починає рости і розмножуватися.

Таким чином, щоб він з’явився на стіні, не вистачає тільки сприятливих умов. Однак, ви повинні пам’ятати, що запліснявілі стіни можуть викликати проблеми зі здоров’ям.
Грибки чинять негативний вплив на організм людини. По-перше, вони поглинають кисень і виділяють в навколишнє середовище вуглекислий газ. Його надлишок в повітрі не сприяє хорошій атмосфері.

Грибки, які потрапляють зі стіни в повітря, при диханні потрапляють в легені, що може викликати безліч неприємних наслідків: запаморочення, нудоту і проблеми з диханням, алергії, інфекції верхніх дихальних шляхів. Крім того, вони видають неприємний затхлий запах і псують зовнішній вигляд стін.

Причини виникнення цвілі на стінахГриби живляться мікроелементами, що містяться в деревині та інших матеріалах. Вони руйнують зв’язки між цеглинами і плиткою, викликають відшарування штукатурки, фарби і шпалер. Здійснюючи видалення цвілі зі стін в квартирі, застосовуючи будь-яке сучасне засіб від цвілі на стінах, майте на увазі, що все ще виникають проблеми повністю.

Найголовніше – це знайти і усунути причини її розвитку. Противна цвіль на стінах в квартирі може виникати по ряду причин.

Найпоширеніші з причин наступні:

  • Недостатня циркуляція повітря і висока вологість, що викликано, як правило, поганою вентиляцією.
  • Волога може надходити в кімнату з зовнішньої сторони, наприклад, через зламані відсотків, протікає дах або з інших структурних дефектів будівлі. Різні витоку призводять до виникнення вологи і грибка на стелі і на стінах.

Крім конструктивних дефектів будівель бувають і інші причини, які викликають підвищення рівня вологості в наших будинках і квартирах:

  • занадто вузькі і герметичні вікна, рідкісне провітрювання;
  • щоденне приготування їжі без належної вентиляції;
  • сушка білизни в непровітрюваній кімнаті.

На думку експертів, нормальний рівень вологості повітря в будинку повинен складати 45-55%. У квартирах, в яких по ряду причин виникає підвищена вологість повітря, слід подбати про часте провітрювання. Якщо звичайного провітрювання недостатньо, то варто задуматися про організацію посиленою системи вентиляції, а якщо це неможливо, придбати осушувачі повітря.

У будь-якому випадку перед тим, як прибрати цвіль зі стіни в квартирі, необхідно здійснити пошук і ліквідацію несправностей, поломок і усунути причини підвищеної вологості.Чим прибрати цвіль зі стін в квартирі, попередні роботи

Перед початком фумігації стіни, перш ніж видалити цвіль зі стін в квартирі треба спочатку перевірити адгезію штукатурки в місцях непривабливих потемніння. Спочатку потрібно постукати по вологій стіні за допомогою молотка. Якщо ви чуєте глухий звук, це може свідчити про те, що штукатурка відокремлена від підкладки. При цьому, на жаль, доведеться видалити старий шар штукатурки і накласти новий.

Видалення штукатурки і обробка стіни

udalitplesЯкщо вам довелося видалити стару штукатурку, то перед нанесенням нової, необхідно обов’язково обробити стіну в радіусі близько 1 метра від місця, зараженого грибком. Для цього, після дуже ретельного очищення поверхні грубою щіткою, слід промити це місце чистою водою і ретельно висушити.

Потім потрібно обробити це місце фунгіцидом. Слід пам’ятати, що фунгіциди, шкідливі для здоров’я, тому при роботі з ними слід використовувати засоби захисту органів дихання, очей і шкіри, а також забезпечити відповідне провітрювання приміщення, в якому їх використовують.

Після очікування протягом декількох годин, препарат проникає в стіну. Після закінчення цього часу, ми можемо почати оштукатурювання стін.

Для того, щоб пофарбувати стіни, на яких раніше були грибок і пліснява, ви повинні використовувати спеціальну фарбу з фунгіцидною речовиною, що запобігає зростання цвілі. Бажано також використовувати спеціальні фарби, що перешкоджають поглинанню вологи, такі фарби рекомендується використовувати в кухні та у ванній кімнаті.

Якщо штукатурку знімати не треба

Набагато менше проблем, якщо звук при постукуванні чується «повний». Це означає, що грибок пошкодив тільки поверхню стіни. У цьому випадку буде досить ретельно промити грубою щіткою заражену частину стіни або стелі і обробити їх фунгіцидом.

Як запобігти повторному утворенню цвілі на стіні?

Як уже згадувалося вище, грибок на стінах розвивається в результаті поганої вентиляції і підвищеної вологості в приміщенні. Водяна пара конденсується і осідає на стінах і створює ідеальні умови для зростання цвілі і грибка.

Для того, щоб запобігти цій проблемі, необхідно організувати циркуляцію повітря через ефективну витяжну вентиляцію, а також за рахунок регулярного провітрювання.

Іншим важливим аспектом є правильний вибір вікон. Занадто герметична віконна система, яка не пускає в приміщення повітря з вулиці, перешкоджає належної вентиляції і, якщо це відбувається протягом довгого часу, надмірна вологість може привести до розвитку грибка і цвілі.

Часто, для того, щоб знизити витрати на опалення, ми встановлюємо герметичні вікна та двері, щоб зменшити інтенсивність втрати тепла. Проте, це перший крок до зниження ефективності вентиляції, добре функціонуюча вентиляція вимагає «відкритості» приміщення для зовнішнього повітря. Якщо ми не використовуємо переваги вентиляції або мікро вентиляції, це може привести до скупчення вологи в кімнатах, особливо це актуально для приміщень з підвищеною вологістю – таких, як ванна, кухня або лоджія.

Тому необхідно організувати регулярне провітрювання приміщення, або встановити сучасну систему мікровентиляції, яка коштує відносно недорого і просто монтується в уже встановлені вікна.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *