Чим удобрювати грунт при посадці томатів?Вирощування помідорів – це не дуже просте заняття. Мало їх висадити в землю і регулярно поливати. Не варто забувати про те, що ця культура надзвичайно вибаглива до якості грунту. І в тому випадку, якщо вміст в них поживних речовин не є достатнім, не доводиться чекати і гарного врожаю. Які добрива вносити при посадці помідор? Кожен дачник використовує свої методи, але що говорять фахівці?

Чим удобрювати грунт при посадці томатів?
Добрива при посадці помідор

Добрива для томатів – що краще використовувати?

Тим не менш, не варто вносити в грунт все добрива, що є в спеціалізованих магазинах, за принципом – «нехай бере скільки потрібно». В цьому випадку, можна тільки ще більше нашкодити. У випадку з підгодівлею помідорів, краще недодати корисних речовин, ніж дати їх в надлишку. Саме тому вважається раціональним вносити такі речовини поетапно, в кожен етап зростання і розвитку культури, застосовуючи саме той вид добрив, який необхідний овочу на конкретному етапі.

Чим удобрювати грунт при посадці томатів?

В першу чергу, потрібно ще восени потурбуватися про пошук місця для висаджування помідорів, і внести туди необхідні добрива (відмінним рішенням буде гній, який можна внести в грунт в кількості близько трьох кілограмів).

Чим удобрювати грунт при посадці томатів?

Які ж добрива потрібно вносити при вирощуванні томатів? Розглянемо найнеобхідніші:

  • Добрива, що містять фосфор, обов’язково потрібно вносити в землю в той момент, коли культуру висаджують. Саме цей вид добрив сприяє якнайшвидшому початку процесу цвітіння томата, тому що фосфор допомагає кореневій системі значно швидше набрати силу. Відомо також, що містять фосфор речовини допомагають поліпшити не тільки якість помідорів, але і кількість плодів, і прискорює терміни їх визрівання.
  • Калійні і азотисті добрива також необхідні для прискореного дозрівання помідорів. Причому вносити їх потрібно в момент появи перших квіток на кущах. У тому випадку, якщо в цей період земля буде бідна азотом, культура може ослабнути і навіть зів’янути. Наслідком нестачі калію також є мала кількість і невеликий розмір плодів томатів.

Чим удобрювати грунт при посадці томатів?важливо запам’ятати! Надлишок азоту може призвести до рясного росту листя, а на формування великих плодів у кореневої системи просто не залишиться сил. Надмірний вміст цієї речовини в грунті може навіть позбавити томат врожаю.

Чим удобрювати грунт при посадці томатів?

Що стосується видів добрив, то краще вносити гранульовані речовини. Тому що порошок суперфосфату містить в собі більшу кількість чистого фосфору, який томат просто не здатний прийняти. А в гранулах зміст корисної речовини (близько п’ятдесяти грамів) є ідеальним для цього овоча.

Не варто забувати про те, що молодим саджанців важко виділяти добриво з грунту, саме тому вважається за необхідне вносити фосфорні речовини в момент висаджування розсади, в кожну лунку. Що стосується розсади помідорів, висаджується в теплицях, то тут основний акцент потрібно зробити на внесення добрив, багатих сульфатом калію. Застосування інших видів добрив створює в такому грунті шкідливий надлишок хлору, а недолік сульфату калію веде до вимивання хлору з грунту, що також шкодить рослині. Відновити необхідний рівень хлору в грунті і допомагають своєчасно внесені добрива на основі калію сульфату.

Чим удобрювати грунт при посадці томатів?

Не варто забувати про підгодівлі, яка вноситься біля томатів, поза його коренів. Прекрасним варіантом речовини, яке допоможе утворюватися додаткової пилку на квітках, буде внесення бору. У разі опадання квітів з томата, потрібно задуматися про внесення мідних або марганцевих речовин. Наостанок, варто відзначити про недопущення виникнення надлишку корисних речовин в грунті. Той же азот, внесений в занадто великих кількостях, буде сприяти зникненню калію. А надлишок калію, буде вимивати з ґрунту кальцій і магній, життєво необхідний томатам.

Тепер ви знаєте, які добрива вносити при посадці помідор. У справі внесення добрив, важливо точно розрахувати необхідну кількість корисних речовин на квадратний метр грунту. Ця процедура допоможе не тільки уникнути нестачі підживлення, але і виключити її надлишок. Тільки в цьому випадку, томати будуть правильно розвиватися і плодоносити.

Дивіться також відео:

Як удобрювати помідори, підгодівля томатівЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *