Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робитиГасне газовий котел не без причини. Якщо виникла така проблема, потрібно знайти несправність і усунути її. Часто згасання полум’я відбувається просто від задування вітру в димохід, падіння тиску в газовій магістралі або засмічення жиклерів пальника. Якщо причиною став вихід з ладу автоматики, буде потрібно серйозний ремонт.

Особливості розпалювання газових котлів опалення

Кожен опалювальний прилад оснащений автоматикою. Від її конструкції і особливостей залежить процедура розпалювання. Сучасні котли оснащені п’єзорозпалом або автоматичним пуском. У селах рідко, але ще зустрічаються старі котли КСТ, які здатні працювати на твердому паливі і газі. При переобладнанні опалювальні прилади оснащували примітивної автоматикою, де розпал запальника здійснюється сірниками.

Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робити
Особливості розпалювання залежать від автоматики газового котла

Незалежно від моделі котла і його автоматики, перед розпалом проводять підготовчі заходи:

 1. Перед першим запуском після літнього сезону всі вузли підводить газової магістралі, автоматику перевіряють на відсутність витоку газу. Зробити це легко мильною водою. Якщо на різьбі або з’єднанні труїть газ, з’являться мильні бульбашки.
 2. Не зайвим перевірити саму систему опалення на відсутність течі. Переконуються в достатній кількості теплоносія. Для цього в закритій системі тиск перевіряють на манометрі. Якщо опалення самопливне, засвідчуються в заповненні розширювального бака водою.
 3. Після ремонту в будинку утворюється багато пилу. За допомогою тяги вона частково потрапляє в топку котла, осідає на пальниках. Аналогічна ситуація спостерігається, якщо опалювальний прилад на дачі довго простояв без роботи. Перед розпалюванням все горючі вузли намагаються очистити пилососом або іншими пристосуваннями.
 4. Безпосередньо перед початком розпалу перевіряють наявність тяги. Зробити це легко смужкою паперу. Якщо її затягує всередину топки, то тяга є.

Після підготовчих заходів переходять до самого процесу розпалювання котла.

Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робити
Щоб правильно розпалити газовий прилад, потрібно знати особливості автоматики

Важливо! При першому використанні нового газового котла треба ретельно ознайомитися з інструкцією від виробника.

Процес розпалювання починають з відкриття крана подачі газу на котел від основної магістралі. Якщо опалення оснащено циркуляційним насосом, обов’язково його запускають в роботу. Подальші дії залежать від особливості автоматики:

 1. Старі КСТ з давньої автоматикою запалюють вручну. Спочатку в віконце вводять запалений сірник або лучину, подають регулятором газ. Після розпалу запальника дають пару хвилин йому прогрітися. Важіль регулятора переводять в таке становище. Відбувається розпал основних пальників.
 2. Сучасні бюджетні котли запускають теж вручну, але за допомогою п’єзоелемента. Однією рукою натискають регулятор полум’я. Продовжуючи його утримувати, другою рукою натискають кнопку пьезоелемента. З кожною дією відбувається клацання, і біля запальника на електродах утворюється іскра. Дія продовжують, поки з’явиться полум’я. Регулятор після загоряння запальника утримують ще близько 30 секунд, щоб нагрілася термопара. Тепер його можна відпустити і провернути для запалювання основного пальника.
 3. Дорогі газові котли оснащені електронним пуском. Існують навіть моделі, якими керують з дистанційного пульта. Розпал таких приладів здійснюють одним натисканням кнопки «Пуск». Далі автоматика все зробить сама. Важливо тільки не забути підключити агрегат до електромережі.

Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робити
Налаштування автоматики довіряють тільки фахівцеві

Кожна газова автоматика має свої особливості. На регуляторах нанесені позначення у вигляді цифр, зірочок, кружечків. Вони позначають різні положення, при яких подається іскра, Пальник, виставляється температурний режим. Всі нюанси певної моделі описані в інструкції виробником. Її потрібно вивчити до того, як приступити до розпалювання.

Причини, чому згасає газовий котел

Існує безліч причин згасання полум’я в топці. Для кожного типу котла вони свої. Пов’язано це з тим, що опалювальні газові прилади різних моделей відрізняються принципом роботи.

Атмосферні котли

Найпростішими по функціональності вважаються атмосферні котли. Горіння в топці підтримується за рахунок природного повітрообміну – тяги. Якщо вона пропадає, пальник в газовому котлі гасне, а разом з нею і запальник. Іншими причинами згасання полум’я можуть бути неполадки з автоматикою.

Засмічення робочих вузлів

Подача газу на запальник і пальника відбувається через жиклери форсунок. Їх ще називають соплами. Газові пальники на вході мають фільтр з мелкоячеистой сітки. Якщо ці елементи забруднені, запальник при пуску не загорається або пальника будуть часто гаснути.

Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робити
При засміченні форсунок, сітчастих фільтрів котел знову не розпалюється або гасне

Простий засмічення з пилу видувають пилососом, феном або компресором. Якщо пальники продовжують гаснути, їх доведеться витягувати і чистити від гару. Коли запальник взагалі не розпалюється, ймовірно, закипів жиклер. Форсунку витягають, акуратно очищають від гару. Жиклер повинен після очищення вільно входити в своє гніздо.

Увага! Збільшувати розмір отвору жиклера заборонено.

Вихід з ладу термопари і інші проблеми електроланцюзі

За контролем полум’я в топці газового котла стежить термопара. Вузол підключений до електричного кола, де є електромагніт, з’єднувальні контакти. Якщо один з вузлів виходить з ладу, газовий котел АОГВ гасне при запалюванні.

Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робити
Термопара контролює наявність в топці полум’я

При виході з ладу термопари, на електромагнітний клапан надходить сигнал про відсутність полум’я. Вузол перекриває подачу газу. Те ж саме відбувається при виході з ладу електромагнітного клапана. Навіть при робочої термопарі вузол не пропустить газ. Якщо поломка сталася в працюючому котлі, він відразу гасне. Коли термопара або клапан взагалі неробочий, розпалити опалювальний прилад не вийде.

Аналогічна ситуація стосується контактів. Згодом вони окислюються. Проблему легко обчислити, коли гасне газ в котлі часто і без видимої на те причини. Через що окислюються контакти погано проходить струм. Ланцюг періодично розривається, електромагнітний клапан перекриває подачу газу, і котел гасне.

Несправність кожного вузла можна знайти прозвонкой мультиметром. Окислилися контакти зачищають. Термопара і електромагнітний клапан ремонту не підлягає. Їх тільки змінюють.

Важливо! За несправність термопари часто приймають її неправильне регулювання. Чутливий елемент вузла повинен завжди знаходиться в області горіння запальника. Якщо полум’я на нього не потрапляє, котел гасне.

проблема тяги

Найчастіше атмосферні котли гаснуть через проблеми тяги. Повна її відсутність свідчить про засмічення сажею топки або димоходного каналу. Вихід тут тільки один, розпочати ретельне чищення.

Перевірити наявність тяги можна палаючим сірником, піднесеної до оглядового віконця

Існує таке поняття, як зворотна тяга. При її появі газовий котел миттєво згасає. У приміщенні відчувається сильний запах чадного газу. Зворотна тяга, це коли руху повітря відбувається не традиційно з топки через димохід на вулицю, а в зворотному напрямку.Якщо котел гасне без причини, тягу перевіряють в першу чергу. Подачу газу з магістралі перекривають краном. До оглядового віконця підносять запалений сірник. Якщо полум’я затягує всередину топки, з тягою все в порядку. Газовий прилад гасне з іншої причини. При відсутності тяги полум’я рівно буде горіти біля віконця без коливань. Якщо полум’я відхиляється від оглядового віконця в сторону приміщення, то це явна ознака виникнення зворотної тяги, через яку гасне пальник котла.

Порада! Наявність тяги можна перевірити тонкою смужкою паперу.

Причиною зворотної тяги є задування вітру через неправильно встановлений димохід

Зворотна тяга виникає від задування вітру в димохід. Чадний газ повертається по трубі в топку котла, відбувається загазованість, і пальник згасає. Проблему вирішують подовженням або укороченням димоходу, установкою оголовка, що захищає від вітру і опадів.

нестача кисню

Горіння підтримується за рахунок кисню. Якщо його всередині топки не вистачає, у газового котла гніт горить, а пальник гасне під час роботи.

Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робити
Горіння всередині топки підтримує кисень

Брак кисню відбувається з кількох причин:

 • кімната з газовим приладом герметично закрита дверима, встановлені склопакети, що не пропускають повітря;
 • помилки планування котельні;
 • поруч з котлом стоїть газова плита з працюючою потужної витяжкою;
 • неправильне облаштування примусової вентиляції в будинку.

Відновити доступ кисню легко простим відкриванням кватирки або двері. В котельні облаштовують на нижній частині стіни спеціальне віконце для припливу повітря.

Падіння тиску газу

Кожен газовий прилад розрахований на певний тиск газу. Якщо параметр в магістралі не відповідає необхідним нормам, пальник згасає.

Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робити
Наявність манометра дозволить постійно спостерігати за зміною тиску в газовій магістралі

Зниження тиску відбувається зазвичай з початком опалювального сезону, коли масово йде споживання газу. Згодом служби відновлюють параметр методом регулювання. Якщо зниження тиску сталося через витік газу на вузлах котла, його негайно вимикають і викликають фахівців, не чекаючи, коли котел почне гаснути.

Турбовані котли

Особливістю турбированних газових приладів є наявність закритої камери згоряння. Примусову тягу забезпечує вентилятор. Причини, за якими гасне котел газовий підлоговий або настінний ті ж, що і у атмосферних аналогів, але увагу потрібно приділити ще двох моментів.

Обледеніння виходу димоходу

Під час роботи газового приладу в коаксіальному димоході через різницю температур утворюється конденсат. Взимку при сильних морозах він перетворюється в крижані нарости. Та ж сама ситуація відбувається, коли для захисту від опадів димохід газового приладу облаштовують з газоходу або оголовка карнизного типу. Лід закриває канали, пропадає тяга, пальник опалювального приладу гасне.

Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робити
Крижані нарости утворюються на неутеплених коаксіальному димоході

Проблема вирішується шляхом утеплення ділянки димоходу, який виступає за межі будівлі. Крижаний наріст розморожують феном, будівельної пальником або гарячою водою. Оббивати лід небажано. Можна пошкодити трубу.

Вихід з ладу турбіни

Перевагою турбінірованних приладів є наявність постійної тяги, яку забезпечує турбонадув. За відведення продуктів згоряння відповідає витяжний вентилятор. При виході з ладу вузла, тяга пропадає. Пальник разом з запальником миттєво згасає.

Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робити
При непрацюючій турбіні пальник з запальником миттєво згасає

Працюючу турбіну чутно по рівномірному гулу. Зміна звуку або повна тиша свідчить про неполадки. Для ремонту вузла викликають фахівців або виробляють його заміну.

Двоконтурні котли

Особливість двоконтурних газових приладів є наявність додаткового контура, вбудованого в основний теплообмінник. Він служить для забезпечення гарячого водопостачання однієї водорозбірної точки.

Котли здатні гаснути від всіх перерахованих вище причин, а також при спрацьовуванні захисту від перегріву води. Друга проблема відбувається в двох випадках:

 • змішалися холодні і гарячі потоки води;
 • зносилася мембрана редуктора.

З другої проблемою все ясно. Мембрану треба замінити. Що стосується змішування потоків, то виробник в інструкції повідомляє, що не можна одночасно відкривати крани холодної і гарячої води. Якщо холодний потік по витраті більше, гаряча вода залишається в теплообміннику. Щоб його не розірвало тиском, завдяки автоматичній системі перекриває газ, пальник згасає.

Енергозалежні електричні котли

Сучасні енергозалежні котли напхані електронікою. Блоки чутливі до стрибків напруги, неправильного підключення фази і нуля. Газовий прилад гасне, якщо в системі вийшов з ладу хоча б один вузол.

Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робити
Електронні енергозалежні котли чутливі до перепадів напруги

Гаснути пальник здатна через неправильну тяги, зносу електрода іонізації, зупинки циркуляційного насоса. Всі несправності фіксують датчики, передають інформацію в електронний блок, який в свою чергу виводить код помилки на дисплей. Більшість поломок здатні усунути тільки фахівці.

Що робити, якщо газовий котел гасне

При згасанні полум’я не варто панікувати. Насамперед краном на вході перекривають подачу газу з магістралі. Приміщення провітрюють, так як запах чаду або чистого газу не завжди відчувається на запах.

Наступним етапом намагаються встановити причину. Проблему тяги вирішують самостійно. Оглядають димохід. При необхідності очищають його від сажі, полою.

Для очищення від гару або заміни термопари вузол витягують їх котла

Якщо прилад гасне через дрібних несправностей, їх можна самостійно усунути. Для заміни термопари потрібно витягти вузол запальника з котла, відкрутити ключем накидні гайки.

Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робити
При стрибку напруги в електронних приладах опалення часто горять запобіжники

Самостійно можна відремонтувати навіть енергозалежний газовий прилад. Якщо він не включається, можливо, від стрибка напруги перегріли запобіжники. Треба дістатися до основного блоку і замінити вийшли з ладу елементи.

Всі інші несправності складних вузлів, газового обладнання довіряють фахівцям. Допущені помилки призведуть не тільки до більш серйозних поломок, а й небезпечні для життя, так як газ вибухонебезпечний.

На відео розповідають, чому не розпалюється або гасне запальник на газовому котлі:

Поради професіоналів

Щоб необгрунтовано пальник або гніт НЕ потух, за газовим обладнанням потрібен догляд. Фахівці радять періодично виконувати профілактичний огляд, обмилювати вузли для пошуку витоку газу. Димарі і топку оптимально чистити раз на півроку.

Чому гасне газовий котел в приватному будинку і що робити
Про правильній роботі пальника свідчить синє полум’я

При поломці приладу, що стоїть на гарантії, самостійних робіт можна проводити. Оптимально звернутися в сервісну службу. Те ж саме стосується електронних котлів. Складну автоматику без спеціальних приладів та інструментів, а також досвіду починають не вдасться.

Висновок

Гасне газовий котел без особливої ​​причини найчастіше в погану вітряну погоду. Однак і в цій ситуації іноді винен сам господар, якщо неправильно облаштував димохід. Виправляти помилки потрібно ще влітку, щоб з початком опалювального сезону не займатися пошуком причин.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *