Чому гниє верх томатів? Як боротися з цією проблемою?Томати – це культура, яка вирощується багатьма дачниками. Це рослина, яка спокійно переносить спеку. Справа в тому, що коренева система томатів досить міцна і масивна. Це дозволяє рослині живити верхню частину вологою. Для того щоб томати давали хороший урожай, потрібно постійно доглядати за ними, удобрювати, правильно поливати і обприскувати від шкідників. Перед тим, як посадити в грунт томати, потрібно ознайомитися детально з основними методами боротьби з шкідниками. Ми розповімо, які процедури необхідно провести для того, щоб культура не боліла.

Чому гниє верх томатів? Як боротися з цією проблемою?

Чому гниє верхівка помідора на кущах

Найчастіше поширена хвороба томатів, при якій гниє верхівка овоча. Примітно, що хвороба може бути у рослини як в теплиці, так на відкритому грунті. Для того щоб захистити незаражені кущі, фахівці розробили унікальні методики захисту томатів. Грибок і різні бактерії – це основна причина захворювання рослини.

Чому гниє верх томатів? Як боротися з цією проблемою?

Найбільше хворіють томати раннього періоду. При цьому уражаються томати, які тільки з’явилися. Спочатку гниль з’являється зверху на помідорі. Там з’являється сіра пляма з рідиною під шкіркою томата. Пізніше з розвитком хвороби пляма стає темно-коричневим. Після того, як плід покриється гнилизною, він починає кривитися, а потім і зовсім пропадає.

Якщо кліматична зона, в якій ростуть томати суха, то верхова гниль з’являється з твердою кіркою. Коли починаються дощі, то м’якоть гнилі розмокає і починається справжній процес гниття. Темно-бурого забарвлення викликають гриби-сапрофіти.

Чому ж пропадають томати? Фахівці встановили деякі причини.  • Перша – недостатній полив при високій температурі. Саме з цієї причини поширюється верхова гниль на томатах. Але захворювання може виникати і при сильному зволоженні грунту під томатами. Волога, яка є на листках, швидко випаровується. Коріння при високій температурі повітря не можуть забезпечити належне харчування. Вода, яка є в плодах, починає заповнювати водний запас в листі. Ось чому відмирає і гниє частина томата. Саме з неї виходить вода.
  • Друга причина – це брак або надлишок добрив. Ще одна причина – солоний грунт. Найчастіше томати страждають через відсутність вологи або її надлишку. Ось чому потрібно ретельно продумувати режим поливу рослини в залежності від мінливої ​​температури.

Перед посадкою томатів потрібно визначити, чи не хворіли основні плоди, від яких беруться насіння, вершинної гниллю. Можна перед посадкою насіння замочити в розчині марганцівки або борної кислоти. Насіння знезаражуються в марлі протягом півгодини. Потім їх потрібно висушити. Ще один метод боротьби з гниллю томатів – знезараження грунту. Як правило, така робота проводиться восени. Після того, як збирається останній урожай, з ділянки прибираються коріння.

Помідори. Октябрина Ганичкина: боротьба з вершинної гниллю

Переорюють земля і обробляється хімікатами. Протягом трьох років земля повинна відпочивати. всі способи боротьби з гниллю на томатах ефективні. Найчастіше гниль з’являється на молодих томатах, ще зелених. Тому потрібно визначити причину появи гнилі. Тоді боротьба з нею буде ефективною. Можливо, причиною появи гнилі є недолік бору в грунті.

Корисне відео: боротьба з фітофторозом

Рекомендується проводити постійне комплексне харчування грунту і рослини. Зараз існує велика кількість різних добрив для помідор.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *