Чому утворюється конденсат на бачку унітаза – що робити, як позбутися, порадиЧистий і свіжий аромат і суху підлогу роблять наш туалет доглянутим і комфортним. Але одного разу ми можемо виявити калюжку води біля унітазу, при цьому першою думкою зазвичай буває підозра, що наша сантехніка пошкоджена. Але після огляду ця версія, як правило, не підтверджується. Найчастіше при цьому ми помічаємо, що це накопичується конденсат, що робити в цьому випадку? Іноді ми ігноруємо ці дрібні краплі води, адже їх можна просто витерти тканиною. Але все не так просто.

Постійне накопичення вологи поступово призводить до утворення іржі, в туалеті підвищується рівень вологості, таким чином, утворюються сприятливі умови для виникнення грибків і плісняви. У найважчих випадках, якщо вологу не видаляти, калюжі на підлозі ванної кімнати можуть просочуватися до сусідів знизу, які навряд чи будуть у захваті від мокрих плям на стелі. Чому накопичується сильний конденсат на бачку унітаза, як позбутися, що робити – питання, які вимагають досить оперативної відповіді. Для усунення цього явища спочатку слід розібратися з причинами, а потім вжити заходів по боротьбі з цим явищем.

Чому утворюється сильний конденсат?

Конденсат на зливному баці унітазу з’являється в результаті конденсації водяної пари, який присутній в повітрі. Він конденсується на поверхнях, що мають більш низьку температуру, ніж температура точки роси. Це відбувається тому, що повітря при охолодженні вже не може утримати колишню кількість водяної пари в газоподібному стані і відбувається її конденсація. На додаток до температурі, безпосередній вплив на процес конденсації надає відносна вологість повітря. Зі збільшенням вологості збільшує ризик конденсації. На жаль, визначення значення вологості важко прогнозувати на стадії проектування системи вентиляції санвузла.

При будівництві і ремонті ми широко використовуємо ізоляцію, щоб зменшити втрати енергії, викликані зміною температури середовища, коли температура навколишнього середовища відрізняється від температури всередині системи. У разі ж пристроїв із середніми температурами нижче навколишнього середовища, наприклад зливний бачок в туалеті, ізоляція має іншу дуже важливу функцію – вона запобігає виникненню конденсату на поверхні пристрою.Як позбутися від цього явища – поради?

Давайте згадаємо напівзабуті уроки фізики. Вода, яка потрапляє в бак, має дуже низьку температуру. Вона надходить безпосередньо з трубопроводу і її не нагрівають. А в туалеті, особливо якщо це туалет, суміщений з ванною, іноді буває досить жарко і волого, особливо після прийняття ванни або душу. Новоутворена таким чином різниця температур викликає утворення крапельок води на зовнішній стінці бака.

Що потрібно зробити, щоб позбутися від цього неприємного явища, як усунути конденсат, щоб він нас більше не турбував? Існує кілька етапів і варіантів вирішення проблеми.

  1. Перш за все, потрібно добре перевірити клапани в конструкції бачка, щоб вони не пропускали воду. Треба виключити ймовірність постійної втрати води, а отже, її постійного оновлення. Якщо ви не можете усунути цей фактор, то з проблемою конденсату складно буде боротися, крім того несправні клапани винні у втраті води, що позначається на ваших рахунках.
  2. Потім доцільно мінімізувати кількість води, яке випускається при зливі. Це можна бути зробити шляхом регулювання клапанів, існують баки з системою економії, коли є два види зливу: повного бачка і половини, таким чином вода швидше встигає прогріватися. Такий слив також економить ваші гроші, так як знижується витрата холодної води.
  3. Наступний крок – це перевірка системи вентиляції і поліпшення циркуляції повітря. Приміщення повинно бути добре провітрюваним, а система вентиляції чистою. Якщо це не допомагає, встановіть примусову електричну витяжку в ванну і туалет.
  4. Один із способів, що сприяє усуненню проблеми конденсату – це невелике підвищення температури води, що протікає через труби і надходить в бак. З цим може допомогти впоратися спеціальний котел, який забезпечує її нагрівання до потрібної температури.
  5. Причиною води на бачку унітаза може бути, в тому числі, його тонкі стінки. В цьому випадку слід спробувати підібрати спеціалізований набір для ізоляції бака з пластика, такі набори продаються в магазинах. Або варто змінити бачок на більш якісну модель з подвійними стінками, в цьому випадку повітряний простір між ними створює необхідний буфер для запобігання прямого контакту холодної води з зовнішніми стінками.

Набори для ізоляції стінок бака є системи з високоякісного поліуретану, це може бути гнучкий, напівтвердий або жорсткий пінопласт з широким діапазоном твердості, мікропористої і підвищеною стійкістю до стирання.

Ізолятор, завдяки своїм параметрам, усуває так званий теплової міст, який призводить до конденсації вологи, а також він дозволяє глушити звук від води, яка наповнює ємність. Цей спосіб, мабуть, найбільш ефективний, хоча і вимагає певних витрат. Він дозволяє, навіть при підвищеній вологості повітря і низькій температурі води, домогтися сухій поверхні і позбутися від конденсату. Однак підвищена вологість повітря може призводити до інших несприятливих наслідків, тому про хорошу вентиляцію доцільно подумати в будь-якому випадку.

Таким чином, щоб позбутися від конденсату, потрібен комплексний підхід, особливо, якщо санвузол суміщений і в ньому часто виникає підвищена вологість і висока температура повітря, що призводить до конденсації вологи на самому унітазі і бачку з холодною водою. Забезпечення належної вентиляції у ванній кімнаті і туалеті допоможе вирішити не тільки цю проблему, але і знизить ймовірність появі цвілі і грибків на сантехніці і на стінах кімнати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *