Цибулиння – як застосовувати в саду і городі?Як всім відомо, цибулю – це надзвичайно корисний овоч, який містить багато поживних речовин. Але не варто залишати без уваги і лушпиння цибулі. Досвідчені господині ніколи не стануть позбавлятися від неї, а будуть збирати, для того щоб використовувати її на дачній ділянці. Застосування цибулиння в саду і на городі – часте явище. Що ж корисного в цьому продукті? Як його правильно використовувати?

Цибулиння - як застосовувати в саду і городі?
Застосування цибулиння в саду і на городі

Цибулиння в саду – користь чи шкода?

Чим корисна цибулиння? По-перше, наявністю в ній поживних речовин – кварцетин. Саме він, потрапляючи в клітини рослин, уповільнює процес їх старіння, завдяки чому збільшується термін життя і зростання культури. Лушпиння, що залишилася від цибулі – це не просто джерело вітамінів, це ще й екологічно чистий продукт, що вигідно відрізняють її від промислових речовин і добрив. А значить, впливаючи на рослини, лушпиння негативно не впливати на грунт і навколишнє середовище.

Цибулиння - як застосовувати в саду і городі?

Для чого можна використовувати лушпиння цибулі?

  • Для боротьби з шкідниками на городі:

– попелиць;

– колорадськими жуками;

– кліщами;

– блохами.

В цьому випадку відмінно підійде цибульний відвар. Приготувати його дуже просто. Досить просто закип’ятити трохи лушпиння (приблизно три жмені) в воді, в емальованому посуді. Потім відвар настоюється протягом п’яти – шести годин. проціджують. Перед застосуванням відвар цибулиння потрібно обов’язково розбавити (необхідно використовувати два літри відвару на одне відро води).

Цибулиння - як застосовувати в саду і городі?

Таким відваром можна обприскати рослини, важливо робити це у вечірній час, так сонячні промені не зашкодять ніжні листи, змочені цибульним відваром. У тому випадку, якщо мошки завелися в теплиці, має сенс залишити ємність з цілющим відваром в ній. Відвар буде випаровуватися, що буде згубно впливати на шкідників.

Цибулиння - як застосовувати в саду і городі?  • Для підживлення рослин

У тому випадку, якщо на рослинах або деревах жовтіє листя (і це не пов’язано з настанням осені), потрібно підгодувати культуру відваром лушпиння, або замульчувати рослина самої лушпинням. Справа в тому, що вона багата вітамінами, залізом, марганцем, які будуть позитивно впливати на рослину, зміцнювати його захисні сили. Застосовується цибулиння не тільки при явних захворюваннях культури, а й для профілактики їх виникнення.

Цибулиння - як застосовувати в саду і городі?

Доведено, що, рослини, в лунки яких перед посадкою додали лушпиння від цибулі, краще ростуть і розвиваються на протязі всього сезону.

Цибулиння - як застосовувати в саду і городі?

  • Для зберігання зібраного врожаю

Для того щоб коренеплоди відмінно зберігалися всю довгу зиму, потрібно при складуванні їх на зберігання, обов’язково прокладати їх висушеної лушпинням. Цей метод допомагає уникнути зараження овочів грибком, до того ж, при такому сусідстві вони краще лежать і не гниють. Перекласти цибулевим лушпинням можна не тільки овочі, але і яблука з грушами. Цей метод буде сприяти збільшенню їх лежкості.

Цибулиння - як застосовувати в саду і городі?

  • Для усунення інфекцій і шкідників

Обробка розчином цибулиння рослин, допомагає зцілити їх від такого неприємного вигляду грибка, як «чорна ніжка». Таку обробку потрібно проводити протягом тижня і від грибка не залишиться і сліду. До того ж рослини додатково отримають потужну підживлення цілим коктейлем різними вітамінами. Рослини в парнику можна обприскувати настоєм лушпиння цибулі – це дозволить уникнути виникнення ряду захворювань, а також нападу паразитів. Цибулиння, внесена під грунт в осінній період, допомагає не тільки знищити шкідників, які мають звичку зимувати в землі. Також цей спосіб збагачує грунт вітамінами, які, перепревая, виділяє лушпиння.

Цибулиння - як застосовувати в саду і городі?

Таким чином, стає зрозуміло, що застосування цибулиння в саду і на городі – це універсальне, а головне, безпечний засіб, яке, без витрат сил і фінансів, допомагає городникам вилікувати і зміцнити культури на городі і в саду.

Цибулиння - як застосовувати в саду і городі?

Дивіться також відео:

Користь лушпиння шелухі.Прімененіе в городіЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *