Декоративна яблуня з червоним листямДекоративна яблуня з червоним листям

Чагарники і дерева можуть бути декоративно пофарбовані не тільки тоді, коли починається цвітіння або настає осінь. Є також такі декоративні види, які мають гарні пурпурні або червоні листя навесні і влітку. Одне з таких рослин – декоративна яблуня з червоним листям і квітами. Що це за дерево, як за ним доглядати, які сорти є в продажу – про це піде мова в даній статті.

Дерева з червоним листям в ландшафтному дизайні

Все більше і більше декоративних дерев і чагарників мають пурпурні і червоні листя. Зазвичай вони бувають найяскравішими навесні, влітку і восени темніють і стають менш яскравими. У деяких з них, наприклад, у персиків і деяких яблунь стають червоними, відразу після розпускання, а потім повністю зеленіють. Такі кущі і крони треба підстригати, тому що їхні молоді пагони на тлі старих виглядають так само, як квіти.

Оскільки червоні пігменти підвищують стійкість до палючому сонцю і перешкоджають нападу рослиноїдних комах, не дивно, що кількість фіолетових і червоних дерев і чагарників, які використовуються в ландшафтному дизайні, швидко зростає.

Декоративна яблуня з червоним листямДекоративна яблуня з червоним листям

Багато з них також мають і інші привабливі риси: цікаву форму листя, плакучу або сферичну крону. Міхуроплідник, спірея японська, бузина, барбарис, вишня і яблуня, крім того, красиво цвітуть і плодоносять.

У сади в першу чергу варто вибрати ті сорти, які ростуть повільно. Маленькі рослини, наприклад, карликова спірея японська і барбарис Тунберга «Bagatelle» часто присутні в садах замість помірно високих багаторічних рослин. Вони краще ростуть на повному сонце – так що ви можете використовувати їх в якості захисного парасольки для більш чутливих видів рослин. У тіні вони ростуть не дуже добре, тому що відчувають нестачу світла.

Дерева з червоним листям в ландшафтному дизайні

У ландшафтному дизайні краще використовувати червоний лист в помірних кількостях. Найбільш ефективні композиції складають рослини з червоними листками в дуеті з зелено-фіолетовими або різнокольоровими деревами, включаючи золотисті або світло-зелені варіації.

Використання декоративних яблунь

Така яблуня краще виглядає окремо на тлі яскраво-зеленого лужка або стіни, але може рости і в групі з іншими деревами і декоративними кущами. Ідеально підходить для посадки в парках і як елемент міських зелених зон. Її плоди можуть бути хорошим кормом взимку для птахів. Для людей вони, як правило, неїстівні, тому що їх смак не дуже вражаючий, але можуть бути використані в кулінарії (в конфітюр і джемах, компотах) або в кондитерських цілях. Завдяки своїм декоративним якостям, вони також підходять для створення декоративних композицій в букетах.

Використання декоративних яблунь

Так як квітучі вишні і яблуні є символом Японії, ми можемо легко створити квітник в східному стилі з яскравим гравієм, невеликими японськими азаліями і декоративними травами (наприклад, низьким курильським бамбуком «Shibataea kumasaca»). Можна додати в композицію рододендрони.

Якщо ми хочемо організувати європейську композицію, можна посадити таку яблуню в компанії бука, а біля підніжжя посадити лілії, герані або почвопокривні троянди. Між багатолітниками можна садити тюльпани, які цвітуть у той же час, що і яблуня.

Декоративна яблуня з червоним листям – фото і опис

Яблуні є одним з найбільш популярних видів фруктових дерев, що ростуть в наших садах. В цілому ми цінуємо їх за смачні плоди, але є також велика група сортів, посаджених на дачних і прибудинкових ділянках, головним чином, через незвичайну декоративної цінності. Перш ніж купити декоративну яблуню з червоними листками, варто познайомитися з цією рослиною і дізнатися особливості його вирощування, а також сортові відмінності.

Декоративна яблуня з червоним листям - фото Декоративна яблуня з червоним листям - фото

Цей цікавий і гарний гібрид характеризується невеликим зростанням (приблизно 4-5 м у висоту) і пишним цвітінням, тому рослина ідеально підходить для невеликих садів. Дерево цвіте фіолетовими квітами, а також може мати квіти в різних відтінках рожевого. Листя схожі на листя видів класичних сортів яблуні, однак, мають більш витягнуту, еліптичну і злегка вигнуту пластинку, яка у деяких сортів має червонувато-коричневий колір. В кінці літа (серпень-вересень) дерево дає декоративні плоди. Незважаючи на те, що вони маленькі і зазвичай позбавлені смаку, виглядають надзвичайно декоративно. Вони мають темно-червоний колір і досить щільно покривають гілки, залишаючись на дереві до кінця грудня.

Декоративна яблуня з червоним листям - фото

При посадці декоративного яблуні в саду можна розраховувати також на те, що вона виконає не лише роль декоративну рослину. Безліч варіацій цих прекрасних дерев будуть відмінним обпилювачем для плодових яблунь, які будуть рясно плодоносити після хорошого запилення.

Сорти декоративних яблунь

Існує багато цікавих сортів, серед яких варто відзначити:

 1. роялті;
 2. Ола;
 3. Маковецького;
 4. Недзвецкого;
 5. китайка;
 6. Рудольф;
 7. Роял Бьюті.

Розглянемо деякі сорти докладніше.

Яблуня сорту «Роялті»

«Malus Royalty» – це декоративний сорт яблуні з червоним листям. З точки зору кольору, безумовно, він вирізняється з-поміж інших сортів, так як має темно-червоні, майже фіолетові, злегка блискуче листя. Рослина має червонувато-рожеві квіти, які в період цвітіння рясно покривають гілки. У цей період (в травні) рослина виглядає просто шикарно.

Декоративна яблуня з червоним листям «роялті» виростає до висоти 4-5 метрів, діаметр крони може досягати до 4-х метрів, зазвичай має короткий стовбур. Для того, щоб дерево мало яскраво-виражені червоне листя, воно повинно бути розташоване на відкритому сонячному місці, або лише трохи в тіні. Краще вирощувати його на родючому ґрунті, досить вологою, однак, сорт також добре переносить тривалі періоди посухи. Не вимагає регулярної обрізки, можна тільки видаляти сухі і нижні гілки для досягнення більш високого штамба, а також застосовувати обрізку для корекції форми.

Яблуня сорту «Роялті»Завдяки високій стійкості до забруднення повітря сорт використовується в зелених зонах в міських умовах. Його дуже часто можна зустріти на всіх типах площ, в парках і скверах, між будинками. В саду може зайняти гідне місце як індивідуально, так і в композиції з іншими видами рослин, що дозволить краще оцінити його якості під час цвітіння. Дерево також може зростати в групі з іншими сортами декоративних яблунь.

Яблуня сорту «Роялті» Яблуня сорту «Роялті»

Це дерево з повільним зростанням. Плоди, так звані райські яблука маленькі, червоного кольору.

Морозостійкий сорт, але чутливий до парші, яка може його вражати. Відчувають себе краще на родючих ґрунтах, піщаних, вологих з рН 5-6,5. Проте, досить добре переносить різні грунтові умови.

Хвороби і шкідники: найбільш поширені захворювання – це парша, борошниста роса і фітофтороз.

Сорт «Ола»

Це гарний сорт яблуні, характеризується рясним весняним цвітінням (в травні). Квітки рожеві або рожево-червоні, великі – до 4 см в діаметрі. Дерево також декоративно виглядає восени і взимку, має багато корисних плодів, які зберігаються на дереві протягом всієї зими. Воно виростає до висоти 4-5 метрів, розвиває вільну, круглу крону. Листя цього дерева зелені, злегка блискучі, а молоде листя мають світло-червоний колір.

Сорт не вимогливий до ґрунтових умов, однак, краще підходить для нього середня за родючістю грунт. Важливо підтримувати постійну помірну вологість. Ола стійка до парші, тому її чарівність не буде порушено протягом вегетаційного сезону. Часто зустрічається в містах і цінується за стійкість до забруднення повітря, а також прекрасне весняне цвітіння. У садах може бути частиною композицій разом з іншими квітучими рослинами, при цьому зазвичай розміщується в центрі аранжування.

Сорт «Ола»

Сорт «Маковецького»

Це невелике декоративне дерево, яке виростає до 5 метрів у висоту, із закругленою кроною, майже сферичної, дуже густий. Червоне листя, влітку червонуваті. Має рожево-червоні квіти, великі, діаметром до 5 см. Це морозостійка дерево.

Сорт «Маковецького»

Сорт «Рудольф»

Це чагарник або невелике дерево з пірамідальною кроною на початковому етапі, а потім з розлогою короною. Зростає до 6 м заввишки і шириною 4 м. Листя сезонні, червоно-коричневі спочатку, пізніше коричнево-зелені. Квіти в бутоні червоні, розкрилися квіти рожево-червоні, цвіте і плодоносить рясно. Плоди довгасті, мають оранжево-червоний колір. Краще росте на родючих, добре дренованих грунтах, на відкритому сонячному місці. Вносить ефектне різноманітність в домашні сади, парки. Селекціоновані в Канаді.

Сорт «Рудольф» Сорт «Рудольф»

«Роял Бьюті»

Сорт «Royal Beauty» – дуже декоративний. Дерево досягає висоти 3-4 м. На додаток до красивих квітів і райським яблучках рослина має плакучу крону і строкаті листя. Це невелике дерево, насправді дуже мальовничо і привабливо.

«Роял Бьюті»

Цей цікавий сорт має дуже багато переваг: від красивих кармін-бордових квітів, які з’являються на початку травня до пурпурно-червоних молодого листя на довгих звисаючих гілках. З временм листя набувають темно-зелений колір.

Восени яблуня сорту «Royal Beauty» покривається безліччю дрібних блискучих червоних фруктів. Тоді рослина виглядає так, як ніби все було прикрашено декоративними намистинами. Ці фрукти до зими залишаються на гілках, і в цей час більшість з них з’їдаються птахами.

«Роял Бьюті»

Сорт підходить для невеликих садів, так як має плакучу крону. Він прищеплюється на підщепу на потрібній висоті, тому у нас є гарантії, що дерево не буде досягати висоти понад 2-х метрів (зазвичай дерева прищеплюють на висоті 1-1,3 м). Потім дерево росте в ширину і досягає в діаметрі 4 м.

Яблуня «Royal Beauty» має перевагу перед плаче декоративної вишнею та іншими подібними рослинами, так як вона має більш високу стійкість до морозу.

Рослина любить сонячну позицію на ділянці, супіщану грунт, багату поживними речовинами. Під час цвітіння не повинно бути посухи, однак, протягом періоду вегетації рослина добре переносить брак води.

Через невеликого розміру і декоративності можна посадити це дерево окремо на сонячному місці. А можна створити композицію з його участю, для цього слід вибрати в компанію деякі види карликових дерев, чагарників та інших багаторічних рослин.

Агротехнічні вимоги і особливості вирощування

Більшість сортів декоративних яблунь вирощувати не важко. Хоча для пишної крони і нормального росту і плодоношення абсолютно необхідні сонячні позиції, по відношенню до грунтових умов, дерево щодо невибагливо. Однак краще воно росте в родючої помірно вологому грунті, з перегноєм, зі злегка кислим рН. Не любить лужні грунту, перезволожені і важкі, тому слід уникати посадки її в таких місцях. Дерево досить стійко до низьких температур. Добре також переносить нетривалу посуху і забруднення повітря в міському середовищі, тому ідеально підходить для посадки в парках і садах по всьому місту. Завдяки помірній силі зростання і компактної кроні, не вимагає інтенсивної обрізки, можна обмежитися тільки санітарної обрізанням пошкоджених і хворих пагонів.

Розмноження декоративної яблуні з червоними листям

Розмножують рослину вегетативним шляхом, найчастіше окуліруванням (щеплення ниркою), так як сіянці, було отримано не вегетативним шляхом, а з насіння можуть не успадкувати декоративні якості рослини.

Хвороби і шкідники

Яблуня з червоним листям, як і більшість інших видів, піддається впливу цілого ряду захворювань і шкідників, з яких найбільш поширеними є:

 • парша;
 • борошниста роса;
 • бактеріальний опік;
 • тля.

Яблуні, без сумніву, найпоширеніші фруктові рослини, вирощувані в нашій країні. В останні роки все більшої популярності набувають також гібридні сорти декоративних яблунь, які часто називають райськими. Особливу увагу садівників і дизайнерів залучають яблуні з червоним листям. Їх декоративна цінність і цікава форма, привабливий колір листя, квітів і фруктів завойовують все більше шанувальників. Їх плоди, райські яблука, також можуть бути цінним ресурсом для поповнення комор смачними домашніми заготовками.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *