Декоративне фарбування своїми рукамиДекоративне фарбування своїми руками

Згодом однотонний колір стін в нашому будинку може набриднути і у нас може з’явитися бажання додати в інтер’єр деякі декоративні ефекти. Як зробити це самостійно? Декоративні композиції на стінах, виконані за допомогою фарб, виглядають досить цікаво. Поєднання кольору з цікавими візерунками і фактурою дасть оригінальний і ефектний результат.

Декоративне фарбування своїми руками на стіні

Такі результати можуть бути отримані при використанні фарби.

Декоративне фарбування своїми руками на стіні

Зліва направо ефекти: плоскою щітки, гуми і двох щіток.

Різні цікаві ефекти часто не важко реалізувати. Ось деякі основні поради та рекомендації, як цікаво пофарбувати стіни своїми руками.

Помірність – основа декору

Фарбування стін з використанням різних ефектів повинна виконуватися за умови помірності. Цікавий декор є добавкою до дизайну інтер’єру і не може домінувати в кімнаті. Таким чином, найкращим рішенням буде прикрасити одну стіну, стовп, колону або нішу, щоб підкреслити характер окремого елемента.

Помірність має важливе значення, особливо в невеликих приміщеннях, де присутність сонячного світла обмежена. У цих умовах стіни повинні бути витримані в прохолодних і світлих тонах, щоб уникнути оптичного зменшення і так невеликого простору. Кращими будуть спокійні або ніжні тони в поєднанні з пастельними відтінками.

Ширші можливості для маневру дають великі кімнати. У них ми можемо вибрати більш темний колір, а також більш виразні візерунки. Аналогічним чином, у відкритих просторах, таких як горище або простора вітальня з кухнею, можна символічно розділити квітами і цікавими ефектами деякі зони, виділити окремі ділянки.

Які виконати декоративну фарбування стіни

Цікаві візерунки і ефекти, в даний час, є досить популярним рішенням в дизайні інтер’єру. Для їх створення широко використовуються доступні продукти, призначені для внутрішньої фарбування, в тому числі емульсійні фарби. Вони можуть бути використані на мінеральних поверхнях, а саме на:

  • штукатурці,
  • гіпсокароне,
  • бетоні.

Залежно від ефекту, який ви хочете отримати на стінах, слід використовувати відповідний інструмент для малювання. Губки і плівки можуть бути використані для створення протирань або імітації тканини. Плоскі кисті і шпателі допоможуть отримати геометричні мотиви. Крім них вам можуть стати в нагоді: валик для декоративного фарбування зі спеціальними вставками для створення цікавих декоративних ефектів, круглі щітки, стрічки і кисті малярські.

Як виконати фарбування стін своїми руками

Більшість декорів з використанням емульсійної фарби можна виконати своїми руками. Багата палітра відтінків і широкий асортимент різних інструментів надає необмежені можливості для цікавого прикраси кімнати. Фарба наноситься на правильно і ретельно підготовлену поверхню (очищену, знежирену і покриту ґрунтовкою). Нижче наведено кілька цікавих декорів, які ми можемо створити.

Фарбування двома щітками

Поверхня повинна бути захищена ґрунтовкою. Потім слід пофарбувати поверхню за допомогою валика в один суцільний колір, який ми будемо використовувати як основу для створення ефекту.

Фарбування двома щіткамиПісля підготовки підстави ми застосовуємо два кольори, використовуючи великі кисті, наносимо плями доторком до поверхні.

ефект гуми

ефект гумиПоверхня стіни зафарбовує повністю за допомогою валика в один суцільний колір. Залежно від кольору базового шару основу наносимо один або два рази (є деякі яскраві кольори, які вимагають додатковий шар грунтовки).

Ефект отримують, розтираючи фарбу гумкою або шпателем, який призначений для затирання швів керамічної плитки.

ефект гуми

Фарбування з використанням плоскої кисті

Фарбування з використанням плоскої кистіРобота починається з покриття поверхні однорідним тоном за допомогою валика. Залежно від кольору базового шару покрийте стіну один або два рази. Якщо ви вибираєте яскраві відтінки, рекомендується колірна грунтовка.

Для створення цього ефекту, ми використовуємо один колір, але в різних відтінках. Плоскою щіткою шириною 10 см нанесіть невелику кількість фарби на поверхню розмашистими рухами – дуже щільно. Потім (після висихання нанесеного кольору) повертаємося до відтінку, яким виконаний кольоровий шар і повторюємо дію.

Фарбування з використанням плоскої кисті

Мілове натхнення

Стіни повинні бути пофарбовані з використанням ролика вибраним кольором. На суху поверхню накладаємо шар акрилової фарби. Наносимо її в окремі місця на поверхню, короткими рухами.

Мілове натхнення

Якщо ми будемо втирати фарбу локально круговими рухами, то ми отримаємо ефект кіл.

Мілове натхнення

Можна використовувати різні методики і поєднувати їх для отримання цікавих ефектів.

Мілове натхнення

Декор з допомогою губки

Першим кроком, як зазвичай, буде нанесення основи. Потім наносимо фарбу за допомогою губки і розтираємо плями на поверхні. Наступним кроком після висихання першого шару (приблизно 4 години) буде нанесення повітряних візерунків губкою з фарбою іншого кольору (переважно, щоб це був колір фону).

Декор з допомогою губки
Таким чином, використовуючи доступні інструменти і недорогі фарби, можна створювати дуже красиві композиції, які здатні зробити наше житло оригінальним і не нудним. Варіантів безліч, не бійтеся проявляти свою фантазію. Як варіанти можна використовувати різні підручні матеріали, для експерименту пробуючи різні варіанти на невеликій поверхні, наприклад, на шматку старої шпалери. Величезний асортимент емульсійних фарб полегшить ваше творчість, і дозволить підібрати таке поєднання кольорів, яке задовольнить ваш індивідуальний смак.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *