Декоративне каміння для каміна, натуральний і штучний камінь для облицювання камінаДекоративне каміння для каміна, натуральний і штучний камінь для облицювання каміна

Кожен камін вимагає адекватної обробки. Варто пам’ятати, що саме оздоблення відповідає за дизайн вогнища, і якщо вона зроблена правильно, то він стає центром в нашому домі. Оздоблення камінів в будинку повинна брати до уваги безпеку, стиль і специфіку вогнища. Нижче ми опишемо найбільш поширені типи облицювання каміна і підкажемо, на що звернути увагу.

Оздоблення камінів в квартирі – тепла або холодна?

В першу чергу слід визначити специфікацію нашого вогнища. У пропозиціях магазинів будматеріалів ми можемо знайти холодні і теплі матеріали. Тепла (накопичує тепло) обробка затримує частину енергії від опалення і віддає її прямо в кімнату. Її накопичувальні можливості дозволяють продовжувати гріти кімнату протягом деякого часу після того, як ви загасили вогонь.

Тепла обробка каміна добре підходить для великих віталень

Тепла обробка каміна добре підходить для великих віталень. Не рекомендується використовувати її в приміщеннях з малою площею, щоб не було надмірного підвищення температури. Тепла обробка найкраще працює у відкритій системі. Такий варіант може підвищити тепловий комфорт у великих приміщеннях. Однак, такий варіант не є хорошим рішенням, коли піч працює в замкнутій системі і обігріває весь будинок. В цьому випадку ви повинні використовувати тільки холодну обробку.

Температура в топці може досягати дуже високих температур. Тому піч повинна бути виготовлена ​​з негорючих матеріалів, або захищена за допомогою відповідної ізоляції від вогню. У разі обробки горючими матеріалами необхідно обов’язково зробити додаткову захисну стінку (розділяє вогнище і обробку).

Натуральний і штучний камінь для облицювання каміна і інші матеріали

В даний час ми можемо знайти багато цікавих матеріалів, які можуть бути використані для облицювання. При виборі слід пам’ятати, що матеріал для корпусу повинен добре підходити до специфікації вогнища і стилю дизайну кімнати. Серед цікавих оздоблювальних матеріалів можна відзначити:

  • натуральний камінь (мармур, граніт, сланець, вапняк),
  • штучний камінь,
  • бетон,
  • клінкерна плитка для облицювання каміна,
  • керамічна плитка,
  • декоративний цегла,
  • обробка каміна гіпсової плиткою.

Природні декоративне каміння для каміна

Добре підібраний камінь надає кімнаті розкішний вигляд і зливається з більшістю елементів інтер’єру.

Природні декоративне каміння для каміна

Натуральний камінь для облицювання каміна ідеально підходить як для приміщень в сільському стилі, так і для сучасного дизайну. Різні елементи оздоблення мають товщину від 2 до 5 см. Вони, як правило, зроблені з каменю, добре піддається обробці.

мармур – один з найміцніших природних каменів. Він характеризується унікальними декоративними якостями. Його легко містити в чистоті, він стійкий до високої температури і різних видів ушкоджень.

Оздоблення камінів мармуром

Оздоблення камінів мармуром

Полірований і звичайний вапняк – може бути набагато дешевше, ніж мармур, але вимагає циклічної просочення. Його пористу структуру важко утримувати в чистоті, і без належного догляду він може посіріти і втратити свою декоративну цінність.

Полірований і звичайний вапняк для обробки камінів

граніт – це дуже стійкий до високої температури і механічних пошкоджень декоративний камінь для печей. Його легко містити в чистоті, він твердий і міцний. Його єдиним недоліком є ​​складність в обробці, що призводить до більш високою ціною.Оздоблення камінів гранітом

Оздоблення камінів гранітом

сланець – він міцний і стійкий до будь-якого типу пошкоджень. Структура цього каменю гладка, тому ми не матиме проблем в збереженні його в чистому стані. Ціна обробки сланцем є дуже привабливою, що обумовлює високу популярність цього матеріалу.

Оздоблення камінів сланцем

Цегла і керамічна плитка для облицювання печей і камінів

Ці, на перший погляд прості матеріали можуть бути використані для виготовлення вражаюче гарного корпусу. Краще такі варіанти підійдуть для дизайну вітальні в традиційному стилі. Цегла і керамічна плитка для облицювання мають невеликі розміри, тому вони добре підходять для обробки кутового каміна.

Відмінною особливістю клінкерної цегли є велике накопичення тепла і пориста структура. Остання властивість ускладнює очистку.

Фото. Облицювання каміна клінкерною цеглою
Фото. Облицювання каміна клінкерною цеглою

Каміни з бетону можна зробити будь-якої форми, а також можна ефектно імітувати природні камені. Декоративний бетон для кутового каміна буде виглядати дуже презентабельно, і вогнище може бути ефектно представлений. Великою перевагою є також ціна такого варіанту, яка в кілька разів менше, ніж облицювання з натурального або штучного каменю. Пам’ятайте, однак, що пористу структуру бетону буде важко підтримувати в чистому стані, і матеріал повинен бути правильно просякнутий.

Каміни з бетону

Каміни з бетону

Облицювання каміна плиткою. У продажу можна знайти багатий вибір традиційної та сучасної камінної плитки. Її розміри і кольори дуже різноманітні. Плитки можуть бути використані для корпусу простий і складної форми. Безперечною перевагою цього рішення є оригінальний позачасовий вид. Плитка клеїться за допомогою будівельного розчину, що забезпечує великий термін служби корпусу. Поліровані поверхні дуже легко чистити, вони стійкі до відкладення забруднень. Єдиним істотним недоліком є ​​ціна матеріалу. Хорошої якості плитка може коштувати стільки ж, скільки облицювання з натурального каменю.

Облицювання каміна плиткою

Облицювання каміна плиткою

Облицювання каміна плиткою

Обробка каміну з гіпсокартону найбільш часто використовується в закритих камінах. Гіпсокартон добре вписується в сучасні інтер’єри і може створити цікавий ефект аранжування. Гіпсокартон під камін досить легкий, так що конструкція не буде перевантаженою. Ідеально підходить гіпсокартон для кутового каміна і пристенного в невеликих приміщеннях. Для виробництва корпусу, ми можемо використовувати тільки плити, відмічені буквою F (зі збільшеним опором вогню). Між вогнищем і корпусом повинен знаходитися ізолюючий шар (додаткова стінка або плита з мінеральної вати). Обробка повинна бути заснована на спеціальних сталевих профілях.

Обробка каміну з гіпсокартону

Цікаво, що корпус кутового каміна в цьому випадку може мати привабливу округлу форму, завдяки використанню двох шарів плит.

Камін може виявитися досить дорогим елементом інтер’єру, тому багато хто шукає в продажу готові рішення. На жаль, готові рішення мають ряд недоліків. Один з найбільших – це складність їх монтажу. Готове рішення не буде добре працювати в варіантах складної геометріі.Вот чому більшість людей вважають за краще робити каміни на замовлення. Найдешевші варіанти з бетону, гіпсокартону, гіпсу та керамічної цегли. Ціни на вироби зі штучного і натурального каменю вище і можуть досить сильно відрізнятися в залежності від матеріалу.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *