Декоративні кімнатні дерева для дому, назви і фотоДекоративні дерева для дому

Рослини в будинку створюють незвичайну атмосферу. Вони додають шарму в місцях, які здаються нудними і марними. Вони можуть вдихнути життя в саму нудну кімнату, надаючи їй характер, вносячи дихання радості. Рослини в будинку або квартирі – це не тільки гарні прикраси, а й корисний об’єкт для нашого здоров’я, самопочуття. Вони покращують якість повітря, очищають його, позитивно впливають на настрій. Крім квітів в горщиках, які є майже в кожній квартирі, можна купити домашні дерева.

Кімнатні дерева в горщиках – фото, назви і опис

Можна вирощувати кімнатні дерева в домашніх умовах. Для цього потрібно створити певні умови і знати особливості поливу та догляду. Найпоширеніші красиві декоративні дерева для дому це:

 • мандарин;
 • бонсай;
 • карликова оливка;
 • карликовий банан;
 • цитрон «Рука Будди».

Насправді набагато більше видів декоративних дерев можна вирощувати в домашніх умовах. Але ці найбільш популярні, тому розглянемо докладніше перераховані декоративні рослини.

Мандаринове дерево

Мандарин Citrus Deliciosa – ароматне цитрусове рослина, що прийшли в Європу на початку дев’ятнадцятого століття. Виростити мандаринове дерево в домашніх умовах неважко.

Мандаринові дерева – фото

Мандаринові декоративні дерева для дому - фото

 • Грунт. Слід надати мандарину сприятливий грунт: гумусний, злегка кислий грунт.
 • Полив. Мандарин вимагає делікатного поливу, земля повинна бути злегка вологою, що не перезволожений, надмірний полив може викликати кореневу гниль. Важливо на дні горщика забезпечити хороший дренаж. Влітку манадрін обприскують водою, це сприятливо позначається на зростанні.
 • Підживлення. З березня по жовтень слід раз в 2 тижні проводити підгодівлю спеціальним добривом для цитрусових.
 • Пересадка. Молоді рослини мандарина слід пересаджувати щороку, підбираючи горщик на 2см ширше, а дерева постарше – пересаджують кожні кілька років.

Мандаринові декоративні дерева для дому - фото

 • діаметр горщика – 20см;
 • висота рослини – 80-100см.

Також мандарин, як всі цитрусові, вимагає великої кількості природного світла, тому кращої вибрати південну або західну експозицію.

Зверніть увагу! Якщо мандаринове дерево не буде рости біля газової плити. Газ для мандарина отруйний.

мандаринове дерево

З жовтня по квітень мандаринове дерево, як і інші цитрусові входить в стан спокою. Бажано створити для нього більш прохолодні умови, переставити горщик в місце, де температура становить 10-15 градусів. Знижувати температуру краще поступово, різкий температурний стрес може привести до пожовтіння і обпадання листя. Восени і взимку мандарин поливають рідше.

Карликова декоративне дерево Бонсай

Бонсай – складне і делікатна рослина, добре себе почуває поблизу від природного світла. Як посадити бонсай? Підвіконня буде ідеальним місцем.

 • Вимоги до грунту. Оптимальний субстрат забезпечить рослині оптимальний ріст. Субстрат являє собою суміш крупнозернистого піску, глини і торфу.
 • Полив. Дуже важлива частина процесу догляду за бонсай – правильний полив. Субстрат ніколи не повинен зневоднюється, тому рекомендується щоденний полив.

Для вирощування карликових дерев використовують такі рослини:

 • пальмовий клен;
 • клен американський;
 • граб;
 • дуб;
 • карликова береза;
 • яблуня;
 • вишня;
 • фікус;
 • азалія.

Карликова декоративне дерево Бонсай

Бонсай можна виростити з насіння, що досить трудомісткий процес, можна купити готове деревце. Рослини потрібно правильно обрізати спеціальними ножицями, підв’язувати, формувати. Вирощування бонсая – дуже захоплююче заняття, справжнє хобі, яке займе багато років і стане предметом гордості, привабливим прикрасою інтер’єру.

Оливка карликова європейська

Природне місце існування оливки – середземноморський басейн. Оливка успішно вирощується в теплому кліматі, наприклад, в таких як Кавказ і Крим, Індія, Каліфорнія, Ямайка. На батьківщині оливка зростає до 10-12 метрів, дає прекрасні плоди, які отримують на сонці характерний смак і властивості. У більш холодних умовах оливка досягає набагато меншої висоти, вирощується в горщиках, контейнерах, які виставляють на вулицю навесні і влітку.Особливу увагу привертають характерні листя карликової оливки сріблясто-зеленого кольору. Вирощувати рослину легко, воно стійко до нестачі води, сильним вітрам, при домашньому вирощуванні стійко до протягів. Оливка любить світлі сонячні місця.

Оливка карликова європейська

 • діаметр горщика – 20см;
 • висота рослини – 900-110см.

Сіро-зелене листя з характерною забарвленням залишаються на рослині цілий рік. Дерево має невеликий овальний плід, дозрілий плід стає чорним або набуває світло-фіолетовий колір. Рослина любить регулярний полив, але погано переносить надлишок вологи.

Оливка карликова європейська

Оливка карликова європейська

Оливкова дерево не вимогливо, але взимку потрібно виділити досить тепле місце. Якщо вирощується в контейнері, на зиму його слід заносити в квартиру. Оливку влітку необхідно виносити на ганок, балкон не тільки для прикраси, але і, щоб забезпечити потрібну кількість прямих сонячних променів. Сонце дуже позитивно впливає на розвиток оливки.

Карликовий банан

Бананове дерево росте до висоти 6 метрів. Ця рослина з красивими, великими листками, які в теплих приміщеннях прикрашають інтер’єр цілий рік. Рослина любить кислі, вологі грунту. Його пишність вражає. Влітку можна поставити банан під прямі сонячні промені, взимку потрібно знайти теплий куточок у квартирі.

карликовий банан

 • діаметр горщика – 18 см;
 • висота рослини – 80-100 см.

В горщику діаметром 18 см банан виростає до 1,5 м. Відростки з’являються поруч з материнською рослиною. Банан відчуває себе добре в сонячному місці або півтіні. Нестійкий до морозу, але може пережити одноразові заморозки, скинувши листя. Банан має масивний псевдо-ствол корону і потужну листя з забарвленням, зеленого і фіолетово-зеленого кольору. При сприятливих умовах, великі екземпляри дають новий лист кожні 5-7 днів.

карликовий банан

Цитрон «Рука Будди»

Citrus Medica Digitata, відомий як Рука Будди, дуже оригінальний і декоративний. Рослина є одним з найстаріших цитрусових, що походять з Китаю, за розміром нагадує невелике дерево або великий чагарник. Це чудове дерево з гарними листами і незвичайними фруктами. Рука Будди для правильного розвитку вимагає вісім годин денного світла. Рослина потрібно захистити від вітру, занадто високих, низьких температур. Особливо влітку вимагає постійного поливу. Назва «Рука Будди» дерево отримало через форми плодів. В Японії воно виконує впродовж багатьох століть не тільки декоративну функцію, але і релігійну.

Цитрон «Рука Будди»

Як і більшість цитрусових має темно-зелене листя, шипи. На відміну від інших рослин родини цитрусових має набагато більше листя і квітів. Фрукти спочатку фіолетові, потім стають зеленими, дозріваючи, колір змінюється на яскраво-жовтий. Форма плодів без м’якоті, нагадує пальці на руці. Відсутність м’якоті Citrus Medica Digitata компенсує чудовий аромат, який використовують для освіження повітря в квартирі, шафі, автомобілі.

Цитрон «Рука Будди»

 • діаметр горщика – 10 см,
 • висота рослини – 20-30 см.

Цитрус добре себе почуває на південному вікні, вимагає багато світла. Влітку його краще поставити на балконі, в саду, в захищеному від вітру місці. Citrus Medica digitata дуже чутливий до холоду і надмірно високих температур. З жовтня по квітень входить в стан спокою – в цей період в кімнаті має бути трохи холодніше. Добре перемістити деревце в місце з температурою приблизно 10 – 15 ° С.

Примітка – занадто різкі зміни освітленості або температури можуть привести до пожовтіння, опадання листя.

Цитрусові дерева потребують частого поливу, особливо влітку. Земля повинна бути вологою, але не перезволожений. Будьте обережні, уникайте надмірного поливу, від цього загниває коріння. На дні горщика слід влаштувати хороший дренаж, щоб дозволити воді вільно стікати. Citrus Medica Digitata чутливий до висихання грунту.

Зелене здоров’я

Домашні дерева і квіти мають декоративні властивості і добре впливають на наше здоров’я:

 1. очищають повітря від шкідливого вуглекислого газу та інших речовин, пов’язаних із забрудненням навколишнього середовища;
 2. забезпечують нас киснем, покращуючи якість повітря в будинку;
 3. доведено, що рослини позитивно впливають на психіку, покращують функціонування організму (наприклад, допомагають при серцево-судинних захворюваннях).


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *