Декоративні панелі для зовнішніх стін будинкуДекоративні панелі для зовнішніх стін будинку

Дуже ефектно виглядають будинки, оброблені натуральними матеріалами, такими, як камінь і дерево. Однак це досить дорогі рішення. Більш дешевим і не менш вражаючим рішенням є декоративні панелі для зовнішньої обробки стін будинку деревоподібні або плити, які зроблені зі спіненого полістиролу для облицювання фасаду. Які бувають декоративні панелі для зовнішньої обробки, в чому їх переваги – ми розглянемо нижче.

Великі фасадні панелі використовують не тільки для офісних будівель і хмарочосів. Це гарна ідея для оригінального оздоблення стін сучасного будинку. Подивіться, які переваги мають панелі з пінополістиролу і вінілу, пропонуємо п плити, HPL ламінат, металеві панелі. 

Декоративні панелі для зовнішніх стін будинку з пінополістиролу

Ці готові елементи, покриті спеціальним покриттям, що імітує візерунок деревини або каменю, можна вибрати з широкій палітрі кольорів. Ви також можете придбати панелі або профілі нефарбовані і пофарбувати їх самостійно відповідними фарбами.

Монтаж фасадних плит досить простий, так як елементи оздоблення бувають різних форм – прямі, у формі оправ для вікон і дверей. Перевагою цього рішення є здатність виконати частину робіт самостійно і заощадити таким чином чимало грошей. Немає необхідності тут застосовувати додаткові штифти, гвинти або болти. Для монтажу використовуються відповідні морозостійкі клею, призначені для монтажу фасадного пінополістиролу.

Декоративні фасадні панелі можуть бути використані в будь-якій системі утеплення, або вже на підготовлені для теплоізоляції фасади, і навіть на штукатурці.

Принцип простий – плити або деревоподібні профілі з пінополістиролу зазвичай монтуються перед остаточною обробкою фасаду, перед структурною штукатуркою або перед фарбуванням. Установка може бути більш складною в разі, якщо штукатурка не є гладкою, тобто має грубу текстуру, наприклад, традиційні цементно-вапняні штукатурки з декоративною текстурою або малюнком.

Готова облицювальна панель для фасадів або профілі з полістиролу після установки і обробки, якістю та зовнішнім виглядом не відрізняються від традиційної дерев’яної облицювання.

Декоративні панелі для зовнішніх стін будинку

Будинок з таким фасадом буде виглядати стильно і красиво. Пінополістиролові дошки можна легко комбінувати з іншими традиційними або сучасними фасадними матеріалами, такими як:

 • камінь;
 • кам’яне облицювання;
 • каменеподібним облицювання;
 • цегла;
 • облицювальний клінкер;
 • фасадні вінілові пластини;
 • Скло;
 • з іншими оздоблювальними матеріалами.

Це рішення підходить як для традиційних будинків в стилі садиби, або класичному, так і для сучасних і ультра-сучасних.

Простота установки полягає, перш за все в тому, що готові панелі можна різати як традиційний пінополістирол до потрібного розміру і просто наклеювати їх клеєм на вибрані фрагменти.

Вінілові деревоподібні панелі

Іншим поширеним рішенням є вінілові дерев’яні панелі для зовнішньої обробки будинку, але це рішення вимагає точності і забирає багато часу. Це більш дешевий варіант у порівнянні зі стандартним деревом, але він дорожче плит або профілів з полістиролу.

Вінілові деревоподібні панелі

В якості альтернативи можна також на фасаді, на штукатурці виконати малюнок волокон деревини, а потім пофарбувати її спеціальними смолами, які надають текстуру і зовнішній вигляд деревини. Цей варіант досить трудомісткий. Фасадні панелі з волокнистого цементу

Цементна штукатурка може бути замінена на цементні фасадні плити. Вони виготовлені з цементу армованого целюлозними і штучним волокнами, тому вони звуться цементно-волоконних або волокнистого цементу. Деякі з них автоклавують процесі виробництва, або обробляють парою під тиском. Це надає їм більшу твердість і міцність.

Фасадні панелі з волокнистого цементу

Облицювальні панелі доступні в численних версіях. Найдешевші нефарбовані (ви зможете зробити фарбування пізніше на свій розсуд). Інші варіанти можуть бути пофарбовані непрозорими фарбами, лаком або напівпрозорої блакиттю. Є також пофарбовані плити і оброблені фарбою або лаком. Існують пластини, попередньо покриті лаком, з поверхні якого можна легко видалити графіті.

Вони відмінно підходять для будівель з фасадом, що виходять безпосередньо на вулицю. Найпопулярніший формат таких плит становить 1200 х 2500 мм. Вони можуть мати товщину 6, 8, 10 або 12 мм. Їх вага складає 13-15 кг / м².

Великі ламіновані фасадні панелі

Барвисті ламіновані плити також можуть бути використані для корпусу двері гаража або частини паркану. Ці елементи являють собою загальну тему з фрагментами фасадів.

Великі ламіновані фасадні панелі

Ламіновані панелі для зовнішніх стін будинку високого тиску (так звані HPL ламінати) мають структуру, кілька схожу на підлоговий ламінат, але їх стійкість до впливу вологи, води та інших атмосферних агентів, значно вище.

Плити розрізняються за форматом і способом монтажу. Їх основа складається з деревно-стружкової плити, яка додатково загартована, тому стійка до відколів. Зверху вони покриті папером з практично будь-яким малюнком. Домінують, однак, однорідні кольори і візерунки, що імітують натуральне дерево. Папір покрита шаром смоли, яка захищає панель, надає їй блиск і забезпечує матову або глянсову поверхню. Ламінати можуть також мати в основі матеріал з декількох десятків шарів паперу, просоченою фенольною смолою, спресованих під тиском при високій температурі.

Такі шаруваті матеріали тонше і легше, але і більш гнучкі. Ядром HPL-плит може бути також бакелит. Бакеліт і бакелітові плити, обклеєні дерев’яним шпоном, також використовуються для обробки фасадів. Вони стійкі до пошкоджень, легко обробляються і надають будівлі приємний зовнішній вигляд.

HPL ламінати доступні в різних форматах, але найбільш часто зустрічаються в продажу такі розміри, мм:

 • 1320 х 3050,
 • 1860 х 2550,
 • 1530 х 3050,
 • 1860 х 3650,
 • 2130 х 4270.

Для приватних будинків використовуються плити меншого формату. Вони кріпляться за допомогою гвинтів або клею до сітки. Для різання необхідна пила з загартованими зубами або електрична пила.

Фасадні панелі металеві

Все більше і більше сучасних будинків мають такий фасад або фрагменти фасадів можуть бути оброблені таким чином. Сировиною для листового металу таких панелей, як правило, служать алюміній або цинк-титановий сплав. Ці матеріали міцні, зручні і стійкі до корозії. Металеві фасади можуть бути виконані з панелей різної форми.

Фасадні панелі металеві

Фасадні панелі мають особливу структуру. Вони схожі на відкриті з одного боку коробки. Після укладання на фасаді створюють систему прямокутних елементів з мережею глибоких швів.

Крім звичайних панелей доступні також варіанти з композиційного матеріалу з двох шарів листового алюмінію з серцевиною з металу і пластика або мінералів. Із зовнішнього боку, вони попередньо покриті PVDF лаком. Такі варіанти мають в дев’ять разів кращі акустичні властивості в порівнянні зі звичайними панелями або панелями з листового металу.

Панелі можуть мати різні розміри, при цьому їх часто роблять на замовлення. Товщина листового металу, з якого вони виготовлені, становить 1-3 мм.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *