Декоративний камінь для фасадів будинківДекоративний камінь для фасадів будинків

Декоративний камінь є позачасовим матеріалом. Тож не дивно, що на сьогоднішній день він є одним з найпопулярніших оздоблювальних матеріалів фасадів як для власників будинків в сільському стилі, так і для власників сучасних, геометричних будинків, де камінь відмінно виглядає в поєднанні з мультиформатним склінням. Популярність цього матеріалу пов’язана з великою історією. Він був використаний з часів перших цивілізацій і не втрачає свою цінність протягом багатьох століть.

Кам’яними плитками, ви можете обробити весь будинок або тільки деякі з його частин, наприклад, облицювати цоколь будинку. Будинок з фасадом з декоративного каменю буде міцнішим, ніж покритий штукатуркою. В даний час популярні плитки невеликих розмірів з натурального або штучного каменю. Принципи облицювання будинку однакові як для натурального каменю, так і для штучного, розглянемо їх докладніше. 

Різноманітність кольорів і форм кам’яної плитки

Різноманітність кольорів декоративного каменю дуже велике: від світлого пісковика, до рожевих тонів і коричневих вишукувань. Поєднання тріщин і початкової структури, яка може імітувати або бути схожою на невеликий овальний сланець або вапняк, дає цьому матеріалу практично необмежені можливості в декоруванні фасадів будинків. Фасадна плитка, натхненна природою, надає елегантний характер всій будівлі.

Різноманітність кольорів і форм кам'яної плитки

Різноманітність кольорів і форм кам'яної плитки

Переваги кам’яних фасадів

Кам’яний фасад відрізняється міцністю і довговічністю, що виражається в доглянутому будинку, який збереже первинний зовнішній вигляд протягом багатьох років. Матеріал не втрачає свою естетичну цінність в будь-яких погодних умовах. Колір поверхні не змінюється під впливом інтенсивної сонячної радіації і морозу, матеріал не буде пошкоджений в зимовий період, коли переважають низькі температури.

На додаток до оригінальної форми, камінь добре поєднується з іншими натуральними матеріалами, такими, як дерево або з використовуваними в сучасному будівництві склом і металом. Світлий матеріал з чіткою структурою додатково візуально нагріває простір.

Переваги кам'яних фасадів

Переваги кам'яних фасадів

Він може бути використаний для повного покриття стін, як прикраса цоколів будівлі або тільки для виділення важливих областей – відділення тераси або прикраса входу. Його часто використовують для прикраси забору.

Декоративний камінь для фасадів будинків – монтаж

Деякі види декоративного штучного каменю приклеюються до спеціальній підкладці. Перед монтажем завжди читайте вказівки виробника. Плитки з природного каменю і з штучного мають приблизно однакову вагу (хоча штучні матеріали в деякій мірі легше). Від ваги і розміру окремих елементів залежить варіант їх кріплення.

Фасад будинку з каменю

Штучний камінь дешевше, ніж натуральний, а сучасні технології виробництва дозволяють виробляти елементи малих форм, які значно простіше і дешевше укладати, ніж великі кам’яні плити. Останні, як правило, кріпляться анкерами зі сталі або алюмінію, а також на сталеві решітки. 

Фасад будинку з каменюМонтаж кам’яних плиток

Якщо плитки вузькі (до 3 см) і досить маленькі, а будівля не висока, то вони можуть розглядатися в якості облицювального матеріалу. Такі плитки можна наклеювати на цементний розчин, на додаток їх закріплюють для забезпечення безпеки на декількох рівнях. Підстава, до якого клеїться плитка, повинна бути міцною. В ідеалі – це бетонна стіна або тверда цегла.

Досить маленькі кам’яні елементи, так звані тонкошарові покриття низької ваги і товщиною 2 см, поміщають на висоті не вище 2,5-3,0 м, вони можуть бути прикріплені безпосередньо до утеплення навіть без застосування анкерів.

Фото. Оздоблення з пісковика на цементній основі

Фото. Оздоблення з пісковика на цементній основі

Ізоляційний матеріал повинен бути відповідним чином прикріплений до стіни, а його поверхню слід зміцнити армуючої сіткою, закріпленою на клеї. Для того щоб наклеїти плитку, використовуйте спеціальний розчин з траси і білим цементом, рекомендований виробниками облицювального декоративного каменю. У зв’язку з можливістю нагріву великої площі фасаду на облицювання вам необхідно застосувати компенсатори (кожні 6 м). Вони повинні проходити через ізоляційний шар до основи конструкції.

Фото. Дуже дрібні елементи декоративного каменю можуть бути приклеєні навіть до шару утеплення

Фото. Дуже дрібні елементи декоративного каменю можуть бути приклеєні навіть до шару утеплення

Монтаж тонкошарової облицювання зі штучного каменю на утеплення

 1. Пінополістирольні плити товщиною 15 см приклеюють до несучої стіни, потім вони додатково фіксуються, наприклад, дюбелями, які вкручуються в стіну.
 2. На вертикальних частинах фасаду на пінополістирол наносять шар клею, в який притоплюють два шари склосітки.
 3. Підстава загрунтовивают.
 4. Облицювальний камінь приклеюють до шару армуючої сітки за допомогою еластичного, морозостійкого клею, розподіливши його рівномірно по всій поверхні спеціальною пластиною з зубчастим шпателем, не залишаючи пустот.
 5. На горизонтальних ділянках фасаду, наприклад, на стелі над входом, полістирол додатково захищають від відпадання сталевою сіткою з осередками 10 х 10 см, яку кріплять на кілочки, прикріплені до стелі.
 6. Якщо плитка призначена для укладання зі швами, робимо їх дуже обережно, щоб не забруднити стінки.
 7. Після завершення робіт плитка покривається ґрунтовкою. Вона захищає її від вбирання води і бруду, які можуть викликати плями.

Укладання кам’яної плитки здійснюють в сухі дні при температурі повітря 5-20 ° C, ретельно вибираючи зразки, щоб уникнути великих відмінностей в кольорі.

Що вибрати: натуральний декоративний камінь або штучний?

Кожне з покриттів має свої переваги і недоліки. У чому ж їх істотні відмінності?

Натуральний камінь

Для фасадів найкраще підходять:

 • пісковики,
 • вапняки,
 • доломіт,
 • легкі вапняки.

Як правило, їх купують вже нарізаними і гладкими з одного боку, а інша сторона виглядає як дикий камінь. У регіонах з підвищеною вологістю і частими перепадами температур краще не використовувати як зовнішні облицювальні матеріали елементи з мармуру або травертину, так як вони дуже чутливі до впливу вологи і перепадів температур.

Штучний камінь

Цим терміном описують різні елементи, вироблені з бетонних і кам’яних конгломератів. Вони можуть бути зроблені з бетону і повністю натуральних інгредієнтів і являють собою суміш кам’яного заповнювача, цементу, з додаванням пігментів і пластифікаторів. Проводять плитки, плити і елементи неправильної форми, які імітують традиційний камінь.

Кам’яні конгломерати являють собою суміш з агрегатів природного каменю і композитних поліефірних смол. Частинки каменю різних розмірів – від невеликого дробленого піску, до дрібного піску. Їх структура впливає на остаточний зовнішній вигляд і текстуру пластини. На плитках може бути викарбувана текстура, яка імітує текстуру каменів або цегли. Завдяки сучасним технологіям, штучний камінь може майже ідеально імітувати натуральний.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *