Декоративний кутовий камін з гіпсокартону своїми рукамиБагато хто погодиться, що камін здатний додати приміщенню оригінальність і більш затишну атмосферу. Однак в умовах міської квартири натуральний камін спорудити досить проблематично. Тому виходом в такій ситуації буде зробити кутовий камін своїми руками з гіпсокартону. Зібрати його не складе особливих труднощів, тому впоратися з поставленим завданням зможуть навіть новачки, які не мають особливого досвіду в будівництві.

Декоративний кутовий камін з гіпсокартону своїми руками
Кутовий камін надає приміщенню особливий затишок

Необхідні матеріали та інструменти

Перш ніж виконувати необхідні роботи, потрібно бути впевненим, що всі матеріали є в наявності і роботу ніщо не перерве. Для зведення кутового каміна необхідно підготувати:

 • профіль з металу – він знадобиться для спорудження каркаса, на який буде закріплений гіпсокартон;
 • саморізи (для роботи з металом і з деревом) – знадобляться для фіксації деталей з гіпсокартону;
 • гіпсокартон, яким безпосередньо обшивають каркас і так отримують форму каміна;
 • штукатурка – застосовується для того, щоб вирівняти кути і можливі виїмки, залишені саморізами;
 • грунтовка – її застосовують перед здійсненням оздоблювальних робіт і наносять на гіпсокартон перед фарбуванням;
 • плитка, мозаїка, панелі – все ті оздоблювальні матеріали, які відповідно до задуму повинні зіграти роль елементів декору;
 • всілякі дрібні елементи декору – куточки, молдинг.

Увага! Найбільш зручним для роботи і функціональним матеріалом, з якого найчастіше виконують каркас каміна, є гіпсокартон. З ним легко звертатися, він універсальний, а поверхню зручно декорувати різними видами покриття (мозаїкою, плиткою, ліпниною, пластиковими панелями).

Якщо говорити про необхідному будівельному інвентарі, то знадобиться:

 • шуруповерт і перфоратор, а також ножиці для роботи по металу і будівельний ніж;
 • обов’язкова наявність електролобзика, плоскогубців, молотка і викрутки;
 • з допоміжних інструментів доведеться задіяти рулетку, лінійку, а для нанесення відміток – олівець або маркер;
 • рівень і висок знадобляться для перевірки споруджується конструкції.

Можуть знадобитися і інші інструменти – це вже буде залежати від обраної конструкції і способів її декорування.

Кутовий фальш-камін з гіпсокартону своїми руками

Кутовий електрокамін своїми руками з гіпсокартону займає значно менше місця, що важливо для невеликих приміщень, і при цьому виглядає дуже ефектно.

Будь-фальш-камін, незалежно від його конструкції і місця розташування, складається з двох основних елементів: об’ємної споруди, схожого на піч (портал) і апарату, розташованого усередині конструкції (найчастіше застосовується пальник біокаміна), основне завдання якого – зімітувати палаючий в каміні вогонь.

Наявність апарату необов’язково – за бажанням декорування кутового каміна можна виконати за допомогою дров, свічок, ялинових гілок – на що вистачить фантазії. Однак слід зазначити, що імітація палаючих в каміні дров надає приміщенню неповторну атмосферу спокою, затишку і комфорту.

Креслення і розміри кутового каміна з гіпсокартону

Найпершим кроком при спорудженні кутового електрокамінакаміна своїми руками їх гіпсокартону є вибір відповідного місця і створення креслення.

Вибір варіанту зовнішнього вигляду і елементів декору залежить від інтер’єру кімнати – камін повинен природно вписуватися в загальну картину, не виділяючись різко і не затемнюючи загальний дизайн приміщення.

Коли місце і форма електрокаміна підібрана, потрібно провести відповідні заміри і виконати креслення. Ескіз споруджуваного фальш-каміна повинен відображати необхідні розміри і рельєфи задуманого споруди. А вже відповідно до виконаним кресленням проводять розмітку на підлозі і стінах в обраному місці.

При цьому потрібно використовувати лінійку і рівень, а розмітку виконувати за допомогою маркера, щоб уникнути серйозних розбіжностей з реальними розмірами, так як це може стати серйозною проблемою при подальшому монтажі каркаса.

Декоративний кутовий камін з гіпсокартону своїми руками
Ескіз кутового каміна складають на основі вимірів приміщення

Важливо! Якщо планується установка електричного пристрою всередині каміна, то зайнятися проведенням проводів в передбачуване місце споруди потрібно до того як буде змонтовано каркас. Найчастіше в кутку за каміном встановлюють розетку, що дозволяє при необхідності без проблем включати і вимикати підсвічування в каміні.

Також слід відразу передбачити роз’єми для включення різних елементів декору у вигляді світильників і бра.

Збірка каркаса декоративного каміна

Каркас з металопрофілю збирають згідно з кресленням. Основою для його кріплення служать стіни і підлогу в приміщенні. Якщо подібне передбачено ескізом, виробляють закруглення елементів – профіль надрізають і згинають в потрібних місцях.

Направляючий профіль ретельно закріплюють за допомогою дюбелів. Для створення контура майбутнього п’єдесталу застосовують контурні рейки. Часто конструкцію монтують на узвишші з каменю, мармуру, цегли або дерева.

Профіль, закріплений на стінах, з’єднують зі стійками за допомогою невеликих відрізків металопрофілю. Якщо конструкція передбачається масивної, то необхідно провести додаткове її зміцнення.Декоративний кутовий камін з гіпсокартону своїми руками
Каркас з металевого профілю монтують згідно креслення

Нарізка гіпсокартону

Стандартні листи гіпсокартону нарізають на потрібні за формою і розміром частини. При цьому виміри виробляти слід ретельно, щоб уникнути невиправданої перевитрати матеріалу.

Основну увагу потрібно буде приділити частинах панелі, які будуть розташовуватися біля отвору-топки. Задуманий звід акуратно випилюють лобзиком, а краю обробляють, прибираючи шорсткості.

Також при спорудженні кутового електрокаміна своїми руками з гіпсокартону обов’язково потрібно передбачити отвір, через яке буде відводитися утворюється тепло.

Обшивка каркаса каміна гіпсокартоном

Заготовлені шматки гіпсокартону за допомогою саморізів кріплять до потрібних місцях конструкції. При цьому потрібно стежити за тим, щоб капелюшки саморезов щільно прилягали до поверхні або були навіть злегка прітоплена в гіпсокартоні, інакше при обробці каміна вони будуть некрасиво проступати.

Декоративний кутовий камін з гіпсокартону своїми руками
На завершення шар шпаклівки і сам гіпсокартон потрібно обробити ґрунтовкою – це дозволить краще закріпити оздоблювальні матеріали або стане хорошою базою для фарбування каміна

Після цього за допомогою шпаклівки замазують місця фіксації саморізами, вирівнюють кути і стики, вдосконалять форму каміна і його загальний образ. Після повного висихання шару шпаклівки поверхню каміна бажано відшліфувати за допомогою спеціальної затирочної шкурки.

Обробка каміну з гіпсокартону

Оздоблення кутового електрокаміна своїми руками з гіпсокартону умовно розділяється на зовнішню і внутрішню.

Спочатку виконують внутрішню обробку. Рівень її складності залежить від обраної моделі.

Якщо планується установка подсвечивающего приладу або справжніх свічок, то потрібно подбати про пожежну безпеку. Для цього обробку внутрішньої частини топки виробляють із застосуванням жароміцних матеріалів (азбесту, стали).

Не варто забувати і про необхідність зміцнити підставу каміна. З цією метою внизу встановлюють плитку.

Якщо для прикраси внутрішньої частини фальш-каміна будуть застосовуватися інші декоруючі предмети, то внутрішню частину можна виконати з будь-якого зручного матеріалу.

Декоративний кутовий камін з гіпсокартону своїми руками
Існує багато варіантів зімітувати палаючий в каміні вогонь

Де є розгулятися фантазії, так це при проведенні зовнішнього оздоблення каміна. Вона може бути виконана з найрізноманітніших матеріалів:

 • керамічна плитка; Декоративний кутовий камін з гіпсокартону своїми руками
 • натуральний камінь або його імітація; Декоративний кутовий камін з гіпсокартону своїми руками
 • ліпнина; Декоративний кутовий камін з гіпсокартону своїми руками
 • самоклеящаяся плівка з імітацією самих різних матеріалів (мармуру, цегли, каменю). Декоративний кутовий камін з гіпсокартону своїми руками

Головне правило при виборі матеріалу для обробки – гарне його поєднання з обраною моделлю і інтер’єром. Кріплення оздоблювального матеріалу проводиться найчастіше за допомогою клею (якщо мова не йде про самоклейках).

Бюджетним, але не менш ефектним може бути варіант зі звичайною фарбуванням каміна. При необхідності колір може бути найрізноманітнішим, але найчастіше застосовують білий.

Попередження! При фарбуванні каміна потрібно пам’ятати, що гіпсокартон, навіть оброблений ґрунтовкою, здатний дуже добре вбирати вологу, тому бажано наносити не менше двох шарів фарби.

На верхній частині конструкції встановлюють стільницю. Вона також може бути з різного матеріалу, але найчастіше це дерево або камінь. На стільниці зазвичай розміщують сувеніри, свічки та інші декоруючі предмети.

Завершальним етапом є установка у внутрішній частині біокаміна, електрокаміна або розміщення підібраних декоруючих предметів. Дуже ефектно виглядає поміщена у внутрішню частину каміна фоторамка, на якій зображений палаючий вогонь.

Не варто розміщувати в безпосередній близькості з каміном інші масивні предмети інтер’єру і велику меблі – це створить ефект нагромадження і може зруйнувати особливу атмосферу, створювану каміном.

Декоративний кутовий камін з гіпсокартону своїми руками
Камін повинен вписуватися в загальний інтер’єр кімнати

Висновок

Кутовий камін своїми руками з гіпсокартону зробити не так вже й складно. Головне, щоб споруджена конструкція органічно вписувалася в загальний стиль приміщення і не дисонували із його інтер’єром. Гіпсокартон є універсальним матеріалом для кутового каміна, він зручний і практичний в роботі, а також підходить для обробки практично будь-яким методом. Тому варіантів для декорування подібної конструкції маса – все залежить від фінансових можливостей і фантазії майстра. Фальш-камін може бути як з імітацією палаючих в ньому дров, коли використовується електричне підсвічування і декоративні поліна, так і більш економічного виду, коли для прикраси використовуються свічки, гірлянди, ялинові гілки.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *