Дерев’яна підлога на кухніДерев'яна підлога на кухні - як вибрати гарну деревину

Дерево – це благородний матюкав, який вже багато років використовується в наших будинках. Його можна зустріти на підлозі і на стінах, на стелі, в елементах меблів і обстановки. Воно робить інтер’єр тепліше візуально і на дотик, надає елегантність і створює затишок. Цей матеріал використовується практично у всіх стилях інтер’єру в різних видах, за ним легко доглядати, існує багато способів його обробки і фарбування.

Дерев’яна підлога – це класика, яка ніколи не вийде з моди. Але чи можна використовувати його в кімнатах з підвищеною вологістю і підвищеним зносом підлогового покриття? Звичайно так, варто тільки знати про особливості догляду, вибрати правильний вид деревини, відповідним чином її обробити і покрити дерев’яну підлогу на кухні сучасними захисними засобами. Про те, як облаштувати дерев’яна підлога на вашій кухні піде мова в цій статті.

Дерев'яна підлога на кухні

Дерев’яна підлога на кухні і його особливості

Безумовно, дерево є вимогливою поверхнею, при цьому на кухні покриття буде постійно зазнавати впливу бруду і навіть механічних пошкоджень. Деревина, однак, є матеріалом надзвичайно міцним і стійким. Просто необхідно її відповідним чином обробити, і вона прослужить нам протягом багатьох років.

Дерев'яна підлога на кухні

Способів захисту статі кілька. Краще захищена від вологи і бруду промаслена деревина, а також оброблена спеціальними розчинами. Але застосовують також віск, однак, таке покриття погано витримує вплив води і піску, крім того, воно досить клопітно з точки зору очищення.

В процесі експлуатації ми не повинні забувати про правильний догляд, тоді підлога буде виглядати належним чином протягом тривалого часу. Рекомендується використовувати спеціальні засоби для чищення, призначені для догляду за деревиною (наприклад, на основі смол).

Кухня з дерев’яними підлогами – фото

Кухня з дерев'яними підлогами - фото

Кухня з дерев'яними підлогами - фото

Кухня з дерев'яними підлогами - фото

Приймаючи рішення постелити дерев’яну підлогу в кухні, слід ознайомитися з деякими важливими нюансами. Одним з них, як уже зазначалося вище, є вибір виду деревини. Ми можемо вибрати одну з вітчизняних або зарубіжних порід деревини – дуб, бук, платан, клен і екзотичних, таких, як тик, мербау, бразильська вишня або навіть бамбук. Незалежно від виду деревини, слід звернути увагу, щоб всі елементи мали однаковий рівномірний колір і текстуру. Будь-які сучки і нерівності під впливом експлуатації можуть призвести до спотворення статі.

Фото – дерев’яна підлога на кухні в дерев’яному будинку

Фото - дерев'яна підлога на кухні в дерев'яному будинку

Фото - дерев'яна підлога на кухні в дерев'яному будинку

При виборі пам’ятайте, що підлоги з темного дерева більш мазкі, так як на них видно будь-який бруд, що впала крихта і подряпини.

Іншим важливим нюансом є тип дерев’яної підлоги для кухні та їдальні. Ринок надає нам на вибір дерев’яні паркетні підлоги, ламіновані дошки або ламінат. У той час як у випадку меблів рекомендується вибирати вироби з масиву дерева, в разі статі, цей варіант вимагає особливо професійного підходу, інакше він може деформуватися.

З іншого боку, якщо все виконати професійно, цей варіант буде довговічним, так як тверда деревина характеризується крайньою міцністю, а також можливість багаторазового циклювання. Масив дерева може бути використаний у вигляді паркету, мозаїки і традиційних дощок.

Кухня з дерев'яними підлогами - фото

Сендвіч дошки, як правило, складаються з двох шарів деревини хвойних порід і одного верхнього шару благородного дерева, склеєних між собою. Така конструкція запобігає будь-які деформації. сендвіч дошкиУстановка сендвіч дощок проводиться за допомогою клею або без нього. Цей тип статі також підходить для циклювання. Цей тип підлогового покриття все частіше використовується в житлових приміщеннях. Панелі вже на заводі-виробнику захищають декількома шарами лаку або масла, що виключає необхідність шліфування і лакування відразу після установки.Унікальна шарувата конструкція збільшує гнучкість такої дошки при одночасному підвищенні її стійкості до зовнішніх умов використання (зміни вологості і температури). Крім того, цей тип панелей дає можливість встановити підлогу з твердих порід дерева під підлогове опалення, якщо ви вирішите встановити в кухні систему теплої підлоги. Така дошка покрита спеціальним лаком високої якості в кілька шарів. Кожен з тонких шарів лаку попередньо загартований від УФ-променів. Таким чином, настил ретельно захищений від пошкоджень. При цьому лакове покриття не утворює товсту і грубу плівку, а надзвичайно тонку, гнучку і міцну.

сендвіч дошки

Яке дерево найкраще себе проявляє?

Якщо ви мрієте про дерев’яній підлозі на кухні, не забудьте вибрати деревину однорідної структури і однорідного кольору, позбавлену сучків, які під впливом експлуатації і вологи можуть випасти.

Що ще ви повинні знати про дерев’яній підлозі на кухні?

Серед доступних видів дерев’яних підлог на кухні найкраще використовувати паркет або міцні деревні плити. Технологія кладки повинна бути з ущільнювальною кромкою, щоб ні за яких умов в стики не могла проникнути вода. Ви також можете використовувати дерев’яні панелі з багатошаровим покриттям. Вони не такі хороші, як тверда деревина, але цей матеріал гарантовано не розбухне і не розсохнеться після укладання.

На підлозі в кухні краще працюють такі види деревини:

  • дуб;
  • бук;
  • клен;
  • платан;
  • екзотичні (лапачо, бади ятоба, кемпас, мербау, Дуссен, сукупіра).

Треба вибирати деревину першого сорту і однорідного кольору, з однорідною поверхнею без сучків. Слід також зазначити, що на темному дереві більше видно пил, подряпини і сліди бруду.

Альтернативні рішення

Пол на кухні з пресованого бамбука також є цікавим рішенням. Дошка з пресованого бамбука дуже стійка до впливу вологи і неймовірно міцна. Її поверхню покривають декількома шарами міцного лаку. Існує також на вибір кілька кольорів бамбуковій дошки. Це також продукт для людей, які не люблять класичний вид бамбука і характерну текстуру цього виду деревини. Плити з пресованого бамбука можна шліфувати і заново полірувати, що дає нам можливість оновлювати підлогу. Така покупка буде надійно служити протягом багатьох років.

альтернативні рішення

І, нарешті, ми можемо купити ламіновані панелі. В даний час є вироби, що імітують дерево, вони виготовлені з ДВП, HDF або ДСП і відрізняються стійкими до стирання захисними шарами. При виборі цього типу підлогового покриття необхідно звернути увагу на клас стирання, придатного для кухні.

Як захистити дерев’яну підлогу?

Цей вид покриття, при правильній обробці, добре захищений від вологи, плям від води, бруду і пилу. Добре показує себе деревина промаслена. Не менш стійкі покриття, покриті лаком. Тільки вода і пісок піддають лак поступового знищення. Важко чистити підлогу, оброблений воском, тому що волога чистка також видаляє віск.

Як доглядати за дерев’яною підлогою?

Кращим способом очищення такого покриття є суха чистка, і використання час від часу складів для догляду за деревиною. Небажано використовувати для миття велику кількість води. Брудні місця повинні бути очищені відразу, як тільки це можливо, переважно розробленими спеціально для цієї мети засобами (кращі засоби засновані на акрилових смолах).

У разі глибоких подряпин необхідно оновити всю підлогу. Ремонт паркету дуже складний, і оновлена ​​частина буде завжди відрізнятися від загального вигляду поверхні.

У класичних інтер’єрах, дерево створює дуже теплу і затишну атмосферу, тому, незважаючи на практичні переваги керамічної плитки для кухні, паркет або дошки дуже бажані в таких стилізації. Крім того, таке покриття завжди тепле і приємне на дотик.

Дерев'яна підлога на кухні

Якщо ви вибираєте покриття, можете почитати ще одну нашу статтю – підлогу для кухні який краще.

У кухні невеликого розміру за допомогою дерев’яної підлоги можна візуально збільшити приміщення, так як в цьому випадку не буде розділових ліній, оптично зменшують і ділять на сектори простір. Також можна вибирати комбінований підлогу, обробивши робочу зону, наприклад, плиткою, а столову зону навколо обіднього столу – деревиною, це буде дуже практичне рішення.

Дерев'яна підлога на кухні

Кухня – це приміщення, які зазвичай пов’язано з великою кількістю бруду і вологи, тут може бути розлитий томатний сік, вино або впасти на підлогу ягоди, які мають сильний пігмент і можуть пофарбувати поверхню. Тому часто люди відмовляються стелити на кухні дерев’яна підлога. Але це не зовсім вірне рішення, тому що дерево при дотриманні певних умов може бути хорошою альтернативою для холодних підлог з каменю або плитки.

Пол на кухні повинен бути стійким, легким у догляді і очищення, а й естетичним. Ідеальне рішення, яке здатне виконувати всі вимоги – це дерев’яні підлоги для кухні. Просто необхідно забезпечити їм належний захист та догляд, і їм не будуть страшні волога і частіше прибирання.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *