Дерев’яні панелі для внутрішньої обробки стінДерев'яні панелі для внутрішньої обробки стін

Мода на стіни, оброблені деревом і деревними матеріалами, не йде. Дерево додає тепло і затишок в інтер’єр, як ніякий інший матеріал. Воно присутнє в більшості стилів інтер’єру, як сучасних, так і класичних. Цей матеріал прикрашає палацові палати і сільські будинки, присутній на сенах в інтер’єрах родом із сонячної провінції Прованс і з далекої і холодної Скандинавії, робить елегантним класичний інтер’єр і більш теплим і затишним модні міські квартири в індустріальному стилі лофт або оформлені в мінімалістичному дусі. Про те, як використовувати дерев’яні панелі для оздоблення внутрішніх стін піде мова в цій статті.

Декоративні дерев’яні панелі для внутрішньої обробки стін

Сьогодні дерев’яними і деревоподібних панелями рідко обробляють стіни по всій квартирі або кімнаті. Найчастіше вони використовуються тільки на одній стіні, наприклад:

 • навколо дверних прорізів;
 • навколо віконної столярки;
 • для стінок великого гардероба;
 • для ділянки стіни за ліжком, диваном або під телевізором, біля барної стійки, кухонного острова;
 • для косих стін, стовпів, колон і ніш;
 • в ванних кімнатах і саунах;
 • на засклених балконах і лоджіях.

Дерево створить інтер’єру доброзичливий і затишний характер. Для того щоб додати елементам інтер’єру або стін модний англійська або прованський стиль використовується обробка стіни знизу і тільки до висоти підвіконня або раковини. Дерев’яні панелі можуть бути розміщені не тільки в вертикальному, а й в горизонтальному положенні і навскіс, надаючи обробці сучасний характер.

Дерев’яні панелі для внутрішньої обробки стін – фото

Дерев'яні панелі для внутрішньої обробки стін - фото

Дерев'яні панелі для внутрішньої обробки стін - фото

Дерев'яні панелі для внутрішньої обробки стін - фото

Дерев'яні панелі для внутрішньої обробки стін - фото

Дерев'яні панелі для внутрішньої обробки стін - фото

Дерев'яні панелі для внутрішньої обробки стін - фото

Дерев'яні панелі для внутрішньої обробки стін - фото

Дерев'яні панелі для внутрішньої обробки стін - фото

Дерев'яні панелі для внутрішньої обробки стін - фото

Обробка і монтаж дерев’яних панелей для внутрішньої обробки стін

В інтер’єрі котеджів, будинків і квартир в скандинавському стилі досі користуються великою популярністю дерев’яні панелі з цільного дерева. Найчастіше це дошки товщиною приблизно 1,2-2 см, довжиною 2,5-2,7 м і шириною 9 – 10 см. Найбільш популярними є дошки з сосни, але також можна купити дерев’яні панелі для внутрішньої обробки стін з ялини, бука , ясена або дуба. Їх краю роблять з пазами, що дозволяє створити герметичне з’єднання і створює впізнаваний малюнок деревної текстури на стіні. Поверхня дощок не обов’язково повинна бути гладкою, можна купити дерев’яні панелі, профільовані або з канавками.

Монтаж дерев’яних панелей здійснюється на монтажній рамі, яку найкраще купувати в комплекті з панелями – хороший продавець підкаже, яке повинно бути відстань між планками рами (зазвичай 40-60 см) і допоможе визначити, скільки планок знадобиться.

Повернення дерев’яної обшивки в сучасні інтер’єри відбулося завдяки появі сучасних оздоблювальних матеріалів: різних просочень, лаків, масел і воску. Завдяки їм, дерев’яних панелей з сосни можна надати вигляду дорогоцінних екзотичних сортів деревини, наприклад, популярного кольору тика або червоного дерева.

Як підібрати дерев’яні панелі для стін до стилю інтер’єру?

 • Скандинавський або англійський стиль можна додати інтер’єру з використанням фарби, що створює певний фон, найчастіше використовується фарба в відтінках білого, м’ятного, фісташки або блакитного кольору. Такі інтер’єри виглядають затишно і сучасно. Світлий колір робить дошку візуально більш сучасною, зберігаючи затишний вигляд.

Інтерьеер в скандинавському стилі з дерев’яними панелями для стін, пофарбованими в білий колір – фото

Інтерьеер в скандинавському стилі з дерев'яними панелями для стін, пофарбованими в білий колір - фото

 • Не менш цікавий ефект буде досягнутий, якщо дерев’яну обшивку пофарбувати в яскраві кольори, наприклад, червоний або синій, вони можуть бути використані в інтер’єрах в скандинавському або морському стилі.
 • Для інтер’єру в стилі прованс дерев’яну обшивку стін можна пофарбувати в білий колір, а також в ніжно блакитний, світло-сірий або світло-рожевий і створити ефект штучного старіння деревини.

Дерев’яні панелі для стін в стилі прованс – фото

Дерев'яні панелі для стін в стилі прованс - фото

Дерев'яні панелі для стін в стилі прованс - фото

 • У промисловому дизайні в стилі лофт дерево з’являється в своєму натуральному вигляді, тут покриття фарбою буде зайвим, краще користуватися відповідною просоченням, маслами і лаками, щоб підкреслити натуральний колір дерева і захистити його від вологи і шкідників.

Дерев’яні панелі для оздоблення стін в стилі лофт – фото

Дерев'яні панелі для оздоблення стін в стилі лофт - фото

Дерев'яні панелі для оздоблення стін в стилі лофт - фото

Деревоподібні панелі з МДФ для обробки стін

Якщо вас приваблює дерево, але натуральні дошки з яких-небудь причин не можуть бути використані, то в магазинах можна знайти широкий вибір деревоподібних плит з різних матеріалів, покритих шпоном або іншим способом імітують текстуру і колір натуральної деревини.

Деревоподібні панелі з МДФ для обробки стінШпоновані стінові панелі

Для цих цілей також може бути використана плита МДФ. Це деревні плити середньої щільності, які відносно легко монтувати і підтримувати в чистоті. Вони зазвичай мають товщину 7-12 мм, ширину 12,5-32,5 см, довжину 90-260 см. Такий великий діапазон розмірів дає багато можливостей для розташування їх в інтер’єрі. Такі панелі можуть бути оброблені непрозорими фарбами, покриті плівкою або ламінатом, які імітує деревину сосни, дуба, вишні або екзотичних порід. Плита МДФ може також бути обклеєна натуральним шпоном.

Красиві і елегантні настінні покриття, природно поєднуються як з сучасними, так і з традиційними інтер’єрами. Якщо ми хочемо швидко змінити інтер’єр і надати йому сильні і відмінні риси, можна використовувати шпоновані стінові панелі.

Панелі, розділені між собою тонкою алюмінієвою смужкою, не створюють однорідного простору і утворюють упорядкований інтер’єр. Натуральний шпон може красиво поєднуватися з іншими матеріалами, наприклад з ламінованим або дерев’яними панелями.

Шпоновані стінові панелі

Шпоновані стінові панелі

Шпоновані стінові панелі

На фото вище стінові панелі з плити МДФ товщиною 8 мм, покриті натуральним модифікованим шпоном з товщиною 0,6 мм, захищеним прозорим поліуретановим лаком. З’єднувальним елементом є декоративна алюмінієва планка. Такі панелі призначені для використання в приміщеннях, де вологість не перевищує 70%, не варто також піддавати їх впливу високих температур, наприклад, використовувати в якості корпусу камінів.

Шпоновані панелі на стінах створюють велику ефектну площину без поділу, характерну для натуральної дошки. Шпон має товщину від 0,6 до 3 мм. Натуральний шпон виробляється таким чином, що він зберігає текстуру і натуральні тони дерева. Його отримують з вітчизняних порід деревини. Найбільш популярним є натуральний шпон з:

 • вільхи;
 • бука;
 • берези;
 • ясена
 • сосни;
 • вибіленого дуба;
 • порід екзотичного походження – червоного або чорного дерева.

шпон модифікований

Шпон модифікований має багату текстуру і чіткий смугастий малюнок, який є результатом сотень склеювання шарів шпону і нарізки його на тонкі смужки, паралельні склеювання. Надзвичайно декоративний модифікований шпон з венге, чорного дерева, зебрано, фінської берези, тика і дуба. У промислових інтер’єрах і кімнатах для молоді можна також використовувати дошку OSB, тільки високої якості, яка зазвичай розглядається в якості будівельного матеріалу. Малюнок плити ОСБ дозволяє створити унікальну атмосферу інтер’єру.

плити ОСБ

Небанальні варіанти використання дерев’яних панелей для стін – фото інтер’єрів

Дерев’яні і деревоподібні панелі для внутрішньої обробки стін допомагають створити приглушений, затишний і теплий інтер’єр, і нетрадиційним способом дозволяють показати природну красу дерева. Різноманітність видів, обробки і доступною ширини дощок і плит пропонує нам необмежені аранжувальної можливості.

Вам не подобаються традиційні панелі? Є й інші, набагато цікавіші. Сучасні дерев’яні панелі мають різну структуру і моделі. Вони представлені на фото нижче, де стіна складається з дерев’яних кубиків, які утворюють неправильну текстуру. Завдяки цьому поверхня виглядає більш цікаво і різноманітно.

варіанти використання дерев'яних панелей для стін - фото інтер'єрів

Стіни можу бути оброблені дерев’яними панелями нерівномірно, з виділенням певних ділянок, надаючи їм тим самим унікальний вид. Так на фото нижче представлена ​​стіна з телевізором, оформлена в сільському стилі, як вікно з різьбленими віконницями.

варіанти використання дерев'яних панелей для стін - фото інтер'єрів

Цікавий і унікальний ефект може бути отриманий, якщо жодна з панелей не буде ідентична іншій. І незалежно від того, облізла на них фарба або дошка тріснула – вони виглядають дуже природними.

варіанти використання дерев'яних панелей для стін - фото інтер'єрів

варіанти використання дерев'яних панелей для стін - фото інтер'єрів

Природні дошки, розрізані на шматки, виглядають дуже ефектно, але тут повинен попрацювати тесля.

варіанти використання дерев'яних панелей для стін - фото інтер'єрів

Уміло використовуючи різні барвники, можна красиво грати квітами. Така стіна буде виглядати дуже елегантною.

варіанти використання дерев'яних панелей для стін - фото інтер'єрів

Химерно і фантазийно до виготовлення дерев’яних панелей поставився виробник B N Industries, який випускає моделі з висіченими візерунками. Тут використовуються три види відновлення деревини, отриманої від розрізання бочок з вином і деревини чорного горіха. Така деревина має унікальну патиною.

варіанти використання дерев'яних панелей для стін - фото інтер'єрів

Для тих, хто віддає перевагу природність, є дуже ефектні декоративні панелі, що складаються з дерев’яних дисків. На них видно перетин дерева і розтріскування, що додає природність і характер інтер’єру.

варіанти використання дерев'яних панелей для стін - фото інтер'єрів

варіанти використання дерев'яних панелей для стін - фото інтер'єрівЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *