Дитяча в скандинавському стилі
Світло і простір, білі, сірі, блакитні відтінки, ніжні пастелі, характерні аксесуари, контрасти і в той же час мінімалізм – ось характерні риси кімнати, оформленої в дусі Скандинавії.

Щоб оформити дитячу кімнату в скандинавському стилі, потрібно слідувати декільком правилам, але в той же час дозволити собі трохи гнучкості. Як реалізувати це завдання, яку вибрати меблі, шпалери, аксесуари для кімнати дівчинки і хлопчика – про це піде мова в даній статті.

Чи буде добре виглядати скандинавський стиль в інтер’єрі дитячої? Зрештою, перші асоціації, які він викликає – це образи гладких, перебільшено чистих, часто холодних, чорно-білих, взятих з каталогу інтер’єрів.

На щастя, це або стереотипи, або напівправда. Цей стиль поєднує в собі сучасність, зручність використання і традиції. Ці ідеї можна реалізувати в дитячій кімнаті.

Трохи теорії

Шведський художник Карл Ларссон вважається попередником скандинавського стилю. Він намалював будинок, який має мало спільного з сучасними тенденціями – він сповнений меблів в різних стилях, він барвистий і затишний. Проте в його творах є особливості, які є квінтесенцією скандинавського стилю – вони поєднують традиції, вимоги до юзабіліті і сучасність. Картини Ларссона – це прості предмети і сцени з повсякденного життя великої родини, члени якої проводять час разом. Мабуть, найбільша мрія Ларссона полягала в тому, щоб створити хороший, щасливий будинок для своїх дітей. Його картини спокійні. Астрід Ліндгрен зізналася, що вони були джерелом натхнення для неї.

Така відправна точка, з якої варто вивчати скандинавський стиль і шукати його джерела. При проектуванні кімнати для дітей, можна закрити сучасні журнали дизайну інтер’єру та відкрити книгу Астрід Ліндгрен «Діти Бюллербю» про дітей, що живуть в невеликому селі Бюллербю в Швеції. Ось де можна черпати натхнення!

На сьогоднішній день стиль розвинувся в різних напрямках. Зараз виділяють три варіанти цього стилю:

  1. датський – найромантичніший, з декоративною функцією, але він повинен бути і практичним;
  2. шведський – найсуворіший, мінімалістський, тут домінують деревина і білий колір;
  3. фінський – захоплюється контрастами, тут білий супроводжується чорними геометричними елементами з додаванням органічних форм меблів з гнутої деревини.

Кольори і відтінки

Не варто ставити знак рівності між скандинавським стилем і білим кольором. Загалом, інтер’єри в цьому стилі повинні бути в першу чергу світлими. Це має дуже практичне застосування – білий колір відображає світло, тому інтер’єр здається світліше. Це також має ще одну перевагу – візуальне збільшення інтер’єру. Однак світлим є не тільки білий колір. У нас є в розпорядженні всі відтінки сірого. Деякі люди вважають, що білий колір не є хорошим варіантом для дитячої кімнати, тому що стіни будуть швидко забруднитися. Однак чи залишаться вони чистими з іншими квітами? Але білий має перевагу перед іншими квітами з простої причини – біла фарба є найдешевшою, і її завжди можна тримати під рукою.

Гарна ідея – пофарбувати стіни світлим нейтральним кольором, який буде відповідати всім елементам інтер’єру. Стіни повинні бути фоном для інших об’єктів. Однак не варто впадати в крайнощі. Якщо подобаються яскраві кольори і візерунки – можна використовувати їх, але у вигляді добавок і аксесуарів або на якійсь ділянці стіни.

Популярно оформляти інтер’єри скандинавських дитячих в пастельних і вибілених відтінках рожевого, блакитного, персикового, жовтого і зеленого.

Деревина та інші природні матеріали

Тут актуально дерево в кожній його формі – дерев’яні підлоги, меблі, іграшки. Скандинави шукають контакт з природою, вибирають натуральні матеріали і намагаються зберегти свої цінності. Деревина може бути залишена в натуральному кольорі або пофарбована в білий колір. Дерев’яні меблі довговічніша і може використовуватися багатьма поколіннями. А коли стає нудно або дерево псується, такі речі легко пофарбувати або відремонтувати. Дерев’яна підлога відмінно підходить для дитячої кімнати. Деревина тепла і приємна на дотик, тому не потрібен килим, який збирає пил. Правильно захищену деревину легко мити, а незначні пошкодження можна ремонтувати шляхом шліфування і повторної фарбування.

Текстиль

Тканини пом’якшують інтер’єр, роблять його більш затишним. Це також відмінний спосіб швидко змінити клімат в приміщенні. Використовуючи тканини, легше вводити різні кольори і візерунки. Для цього можна використовувати не тільки фіранки, покривала і подушки, а й «картини» або ширми-перегородки, які ділять кімнату на частини, дозволяють створювати тематичні куточки, такі як місце для сну або навчання. Вони можуть відмінно виглядати в кімнаті, яку поділяє братами і сестрами. Нехай діти самі вибирають тканини для своїх кімнат. Найбільшою перевагою тканин є можливість замінити їх відносно швидко.

Дитячі меблі в скандинавському стилі

Тут панує еклектика – змішування різних стилів. Сучасні меблі зіставляється з антикваріатом. Скандинави, крім природи, шукають зв’язку з місцевими традиціями. Тому, оформляючи дитячу в цьому стилі, варто прагнути до багатства нашої народної культури. Іграшки в стилі місцевих майстрів, плетені кошики, дерев’яні ящики прекрасно впишуться в дитячу кімнату. Прикладом може служити скриню для приданого, який можна знайти на блошиному ринку. Такий скриню добре послужить для зберігання іграшок. У наступні роки в ньому можуть розміститися постіль.

Меблі, як і всі елементи інтер’єру в скандинавському стилі, повинна бути в основному функціональної. Це легкі, легко переміщувані столи і стільці, які можуть бути вільно переміщені в залежності від потреб. При виборі меблів треба звернути особливу увагу на її функціональність. Чим простіше вона, тим легше буде замінити її, якщо потреби зміняться.

Геометрія в інтер’єрі

Скандинавський стиль – це не тільки чорний і білий контрасти. Чисті геометричні фігури також характерні для Скандинавії. Тут королева наук математика панує з усіх боків. Ромбових шпалери, прямокутна книжкова полиця, меблі з сильно акцентованими лініями. Вбудована шафа на більш вузькій стіні – відмінне рішення, він вирішує в основному всі проблеми зі зберіганням речей.

Білі фасади висвітлюють інтер’єр і одночасно імітують стіну. Їх геометрична форма гармонує з іншими елементами в кімнаті. Завдяки тому, що деякі з полиць залишаються відкритими, шафа виглядає легким, не домінує над кімнатою з її монументальністю. Гострі форми були блискуче розбиті продовгуватими: стілець, килим, абажури. Це скромний, але затишний інтер’єр. Важко протистояти враженню, що головна заслуга тут у всюдисущої деревини.

Геометричні візерунки є популярним мотивом на шпалерах в скандинавському стилі, які широко застосовуються при оформленні дитячих кімнат.

Аксесуари та добавки

Скандинавський стиль рухається до мінімалізму, тому кількість прикрас тут дуже обмежена. Треба бути обережними з вибором добавок. Дитяча кімната – це багатофункціональний місце: вона діє як спальня, місце зустрічі з однолітками, куточок навчання, ігровий майданчик, коли йде дощ. Це змушує розміщувати багато меблів і обладнання в досить невеликому просторі.

Оскільки цей стиль відноситься до сучасного мінімалізму, отже, актуальна концепція, що використовуються предмети повинні бути корисні, практичні і в той же час прикрашають інтер’єр. Покривало на ліжко з морськими малюнками, барвисті обкладинки книг на білій стіні – це практичні речі, але в той же час вони декоративні, створюють клімат.Підвісні крісла і гамаки, пуфики

Тут стануть в нагоді на характерні доповнення, такі як «звисають зі стелі» крісла і гамаки. Дуже стильно виглядають зручні пуфики, вкриті матеріалом грубої в’язки.

Освітлення

Освітлення в стилі Скандинавії фокусується на точкових джерелах світла. Тут має бути багато джерел світла, навіть за рахунок центрального освітлення. Для північних країн характерно, що квартири висвітлені багатьма різними джерелами світла, а не верхніми, як це часто буває у нас. Це можуть бути – низька підвісна лампа над столом, приліжкові лампи, лампа для читання, свічки. Це практично і економічно: ми використовуємо тільки те, що в даний час необхідно.

У дитячій кімнаті слід проявляти особливу турботу про хороше освітлення столу, а також необхідно встановити прикроватную лампу, яка полегшить вечірнє читання і бесіду. Також варто подумати про переносні лампах, які добре підійдуть до намету (в минулому ми використовували ліхтарики, тепер у нас є величезний вибір світлодіодних ламп різної форми).

Життя, тепло, різноманітність приносять джерела світла в кімнату. Це також можуть бути пухнасті торшери, практичні настільні лампи, милі лампи котон болл на підвіконні. Вони створюють особливий клімат! І без зайвих прикрас.

Великі вікна з’являються в скандинавських інтер’єрах з тієї ж причини, що і білий колір – з прагнення до природного освітлення. По можливості краще відмовитися від фіранок. Багато людей просто не можуть уявити собі будинок без штор. Однак варто усвідомити, в чому причина – справжня це потреба (якщо навпроти вікон розташований сусідський будинок) або це просто звичка.

Намети

Хто в дитинстві не мріяли про наметі? Правильно освітлена світлом намет може перетворитися в замок принцеси. У наступному інтер’єрі використовувалося багато квітів: є сірий, м’ятний, рожевий. Завдяки різним кольорам, текстур і матеріалів він яскравий і затишний. Головний елемент інтер’єру – крім намети – чудова графіка, блискуча карта світу, яка завершує дизайн. Зрештою, графіка – один з обов’язкових елементів стилю.

Намети різних кольорів і розмірів стануть чудовою прикрасою дитячої кімнати і місцем для ігор великих і зовсім маленьких мешканців.

Сходи

Сходовий мотив часто використовується в скандинавських аранжуваннях. Дерев’яна, легка, портативна сходи підходить до ідеї цього стилю. Вона зазвичай виконує роль полки і має багато відмінних реалізацій.

Полиці

Окрасою можуть служити книжкові полиці у вигляді галерей або вузькі полки, які дозволяють уявити обкладинку книги. Їх можна побачити в багатьох інтер’єрах, які вважаються скандинавськими. Таким чином, полку не тільки має основну функцію зберігання книг, але також є свого роду прикрасою – яскравою картиною на тлі світлих стін. Полки цього типу можуть бути експресивні самі по собі (наприклад, коли вони знаходяться в кольорі), хоча природне дерево або пофарбований білий колір частіше зустрічаються. Інший приклад – полки для маленьких іграшок у формі будинку. Вони дозволяють організувати хаос. Іграшки виглядають як експонати в музеї, у кожної є своє місце.

Барвисті акценти

Мале простір визначає необхідність застосовувати практичні рішення. Поєднання спальної зони з куточком для науки досить популярно. Одна конструкція виконує дві функції. Можете замовити такий куточок у місцевого теслі або придбати в меблевому магазині. А дітям дуже сподобається спати на кілька метрів вище за землю. Геометричні візерунки гармонують один з одним, щоб створити справді скандинавську атмосферу. Яскраві добавки у вигляді підвісного крісла, штор, лампи роблять кімнату живий і динамічною.

Палітра дозволених квітів набагато ширше, ніж ми думаємо, а варіанти доповнень дивно великі. Скандинавський стиль, незважаючи на те, що він має чіткі правила, досить гнучкий. Тим більше в разі дитячої кімнати, де неможливо обійтися без яскравих добавок і прикрас.

Світлий інтер’єр для малюка

Скандинавія в чистому вигляді – це дуже світлий, повітряний інтер’єр. Перш за все, мова йде про світлих тонах – меблі з відбивають світло фронтами буде чудовою ідеєю. Стіна з полками не пригнічує кімнату, тому що частина полиць відкрита і пропускає світло. А тепер кольору! Білі стіни, білі ліжечко, стать і шафи. Тут зроблена ставка на білий колір, але він не має нічого спільного з лікарняного стерильністю, завдяки використанню матеріалів (дерев’яна дитяче ліжечко нагадує теплу атмосферу природи). М’який килим з довгими ворсинками пом’якшив би кожне серце.

Дитяча в скандинавському стилі для хлопчика – сон на висоті

Простір для навчання, сну, гри для хлопчика планувалося на невеликому обмеженому просторі, тому треба знайти місце для всіх цих функцій, а також місце для зберігання одягу та іграшок. Загальним пунктом для всіх інтер’єрів є деревина. З дерев’яною підлогою поєднуються двері, вбудовані ліжка, письмовий стіл і полки. З такою кількістю елементів стіни краще залишити скромними, економічними в оформленні.

Тому приміщення створює враження цілісного дизайну. Краще нехай в такій кімнаті переважають білий, сірий або пастельні кольори, на тлі яких виділяються жовто-зелені добавки. Дуже корисним прийомом є підвищення рівня ліжка – завдяки цьому можна отримати місце для зберігання іграшок, через які кілька років в кімнаті важко підтримувати порядок.

Блакитний колір на стінах і текстилі, популярний в кімнатах хлопчиків, широко застосовується в скандинавських інтер’єрах.

Не менш популярними є стильні чорно-білі комбінації. Такий контраст відкриває великі можливості по введенню в інтер’єр доповнень будь-якого кольору. Кожен колір буде красиво поєднуватися з чорно-білої аранжуванням.

Дитяча для дівчинки в скандинавському стилі

Типовий колір, який використовується в кімнатах для дівчаток – рожевий. Скандинавські інтер’єри можуть бути прикрашені рожевим в вибілених тонах. Кімната може мати елементи рожевого кольору, але вони повинні бути дуже стримані. Рожевий може з’являтися на прикрасі стіни, на наклейках, як контейнер, килим або подушка. Таке невелике доповнення додає кімнатам тонкий дівочий шарм. Прекрасним прикладом є скандинавське оформлення дитячої дівчинки в скандинавському стилі на фото нижче.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *