Дівочий виноград в ландшафтному дизайні, фотоДівочий виноград називають диким (пташиним) – це швидкозростаюча витка рослина, рекомендується для створення живоплоту з кущів, прикраси і затінення стін, пергол, альтанок. Навесні рослина дає насолоджуватися зеленню листя. Але справжнє шоу краси починається восени. Привабливі виноградні лози майже не вимогливі до умов. Восени вони видають справжнє божевілля квітів, здатне прикрасити навіть похмурі дні, міняючи колір листя на червоний.

Кучеряві сорти – найбільш поширена форма культивованого дівочого винограду. Декоративний виноград невибагливий, повністю морозостійкий, відмінно підходить для посадки в місцях, що вимагають навісу або покриття – стіни будівель, паркани. Як вирощувати дівочий виноград, посадка і догляд, фото сортів – цим питанням присвячена ця стаття.

Дівочий виноград пятілісточковий (п’ятилистковий) – характеристика

Чагарник відбувається родом з американського континенту. До Європи рослина введено в культуру в 1629 році. Ліана легко підіймається на різні види вертикальних опор. Численні довгі стебла, чіпляючись за підпори, і складні листя утворюють щільний зелений килим, привабливий протягом усього періоду вегетації. Восени листя набувають казкові кольору, інтенсивні відтінки червоного, фіолетового кольору.

Коротка характеристика

 • Група рослин: ліани.
 • Підгрупа рослин: декоративна зелень, плоди.
 • Висота: 10-20 м.
 • Декоративні частини: листя, плоди.
 • Плоди: ягоди.
 • Колір плодів: темно-синій.
 • Тривалість озеленення: сезонне.
 • Грунт: рослина невибаглива до ґрунтових умов.
 • Оптимальний рН грунту: нейтральний.
 • Позиція: добре освітлені місця.
 • Використання для озеленення: балкони, сади, парки, паркани, міське озеленення.

Зовнішній вигляд

Як швидко зростає декоративний виноград? Дівочий п’ятилистковий в’юнкий виноград щорічно дає приріст 1-2 метрів довжини, росте до 10-20 метрів у висоту. Чудова краса кучерявого рослини зобов’язана міцним вусикам, які мають на кінцях 5-12 присосок. Присоски міцно прикріплюються до різних видів поверхонь, на яких інші ліани не мають шансів закріпитися. Вуса не впораються зі склом, мармуром, але підкорять інші поверхні:

 • всі види штукатурки,
 • камінь,
 • цегла,
 • дерево.

Головна прикраса лози – досить великі листи, що складаються з 5 листочків, розташованих на довгому черешку. Листові пластинки зелені, блискучі, червоні восени. Своєрідне розташування листя рослини забезпечує для стін будівель, на яких розташовані ліани, захист від:

 • дощу,
 • вітру,
 • сонця.

Приховані під листям непомітні квіти цвітуть в червні. Пізніше з’являються красиві фіолетові плоди, що мають середню величину 5 мм. Плоди розташовані на декоративних червоних стеблах, не надто помітні серед листя в період вегетації. Після перших заморозків, коли листя опадає, плоди з’являються у всій красі, прикрашаючи голі стебла до грудня, якщо їх не помітять птиці. Взимку ягоди винограду стають делікатесом для дроздів.

Сорти

 1. Тріостренний дівочий виноград (Parthenocissus tricuspidata) – має сильно розвинені вуса, що полегшують лазіння по вертикальній поверхні, використовується для заповнення стін. Молоде листя пофарбовані в зелений колір, поступово стають фіолетовими. Характерна особливість – тріостренний листя, що досягають 10-20 см в діаметрі. Тріостренний виноград цвіте на рубежі червня – липня.
 2. пятілісточковий (Parthenocissus quinquefolia) – оснащений вусами з присосками, численними пагонами для полегшення лазіння. Вуса короткі, 5-8 присосок настільки сильно прилипають до стін, що їх важко відокремити від стіни. Листя складаються з 5 частин, зібраних разом, досягають довжини 10 см. Молоді пагони пофарбовані в червоний колір, зелене листя піддаються осінньому знебарвлення в пурпурно-червоний колір. Ягоди темно-сині (майже чорні), неїстівні.
 3. Приєднаний (Parthenocissus vitacea) – рослина нагадує пятілісточковий, тільки зростає повільніше. Вусики обвивають опору, присоски відсутні. Влітку листя стають зеленими, червоніють восени. Вид стійкий до морозів, шкідників, використовується для посадки альтанок, опор. Ягоди неїстівні для людей.Де садити?

Виноград дівочий пятілісточковий – красива декоративна ліана, відмінно підходить для вирощування в умовах міста і на дачних ділянках. Виглядає найбільш красивим восени, коли листя перетворюються з золотисто-жовтого, з відтінками апельсина, в глибокий червоний колір, що переходить в темно-бордовий.

Рослина ідеально підходить для:

 • покриття непривабливих стін господарських будівель, навісів, гаражів;
 • оформлення зелених стін, парканів, альтанок;
 • створення шумових бар’єрів.

Дуже цікаво виглядають кущі, посаджені біля підніжжя стовпів, ліхтарів, стовбурів дерев з високою кроною або на спеціально створених для витких рослин конструкціях, альтанках і воротах. У закритих приміщеннях дикий виноград успішно вирощують як грунтопокривна рослина.

Може рости на будь-якому грунті, але на родючій, вологому грунті стає сильнішою, має щільне листя. Рослина слід висаджувати в затишному, сонячному або напівтіньовому положенні, але не поблизу південної стіни, зростання заважають великі коливання температури між днем ​​і вночі.

Дівочий виноград декоративний, фото

Посадка

Молоді рослини висаджують мінімум з півметровим інтервалом. При посадці лози слід забезпечити відстань не менше 30 см від стін. Якщо в якості опори використовуються дерева або високі кущі, ліани слід висаджувати на відстані близько 1 метра від їх підстави. Саджанці висаджують в ями, які бажано заповнити землею змішаної з родючим грунтом або органічними добривами, наприклад, компостом. Така посадка значно прискорює ріст і розвиток винограду.

Вирощування і догляд

Ліана не має особливих вимог до вирощування:

 • росте на переважній більшості грунтів;
 • не боїться посухи;
 • витримує затінення влітку;
 • витримує сильний мороз взимку;
 • рослини, посаджені на південній експозиції, рясно плодоносять, більш інтенсивно забарвлені восени;
 • не хворіє;
 • не зазнає нападу шкідників.

Ліана відрізняється сильним ростом, здатна швидко перетворити паркан в гарну зелену стіну. Якщо помічено, що окремі екземпляри ростуть повільно, можна замінити їх новими рослинами прямо під час вегетації. Саджанці слід придбати в контейнерах.

Обрізка

Відразу після посадки пагони обрізають на 3-4 очка. У наступні роки, кожен сезон на початку весни обрізають близько 1/3 від останнього приросту. Укорочення пагонів можна проводити влітку, не пізніше кінця липня, щоб пагони, що ростуть після обрізки, встигли одревеснеть до настання зими.

Полив, підживлення

Слід забезпечити достатнє зволоження грунту в період бурхливого зростання дикого винограду. Нестача води в грунті може значно зменшити зростання лози.

Внесення органічних добрив дозволяє:

 • збільшити вологоємність ґрунту;
 • дозволяє проводити поливи рідше;
 • забезпечує виноград поживними речовинами;
 • стимулює активне зростання, розвиток.

Застосування

Дівочий виноград, званий також японської виноградною лозою або сортами Veitch, є самим ефектний «в’юн». Вирощується у висотних будинків в містах, приховуючи недоліки і виділяючи переваги старих будівель. Пагони розподіляються по стінах рівномірно, віялоподібно. Особливо підходить для покриття різних типів стін, висаджується поруч з цегляним, металевим, кам’яним парканом. Компактні листя розміщуються на паркані у вигляді черепиці, перекриваючи. Рослина кріпиться з використанням липучок в кінці вусиків. Щільна листя ефектно зупиняє пил, пригнічує шум.

Руйнування штукатурки, вогкість будівлі – міфи про виноград

В’юнкий виноград – надзвичайно декоративна рослина, що допомагає приховувати непривабливі місця будівель, парканів, саду. Існує багато хибних думок про це багаторічному в’юн.

 1. Перший міф – дикий виноград руйнує фасад. Це не правда, лоза не руйнує штукатурку. За загальним визнанням, липучки вусиків прикріплюються до фасаду досить сильно, але тільки на поверхні. Якщо фасад не тріскається, не пошкоджений іншим способом, ліана не може завдати шкоди штукатурці.
 2. Сирість будівлі від розрослося винограду – ще один популярний міф. Ліани не виробляють вологи, навпаки: поглинають кожну краплю води. Поверхня фасаду, покрита особливою «мантією» листя, захищена від опадів і вологи. Навесні і влітку листя зелене, восени стає фантастичною. Листя винограду вражає відтінками червоного, жовтого і коричневого. Його краса закінчується після перших заморозків. Потім листя опадає, утворюючи щільний, барвистий килим.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *