Дизайн довгого вузького коридору та вітальніДизайн довгого вузького коридору та вітальні

Вузький коридор і передпокій – це часта проблема для власників невеликих приміщень. Як облаштувати таку кімнату? Як підібрати меблі, і якими кольорами і матеріалами обробити стіни, як правильно підібрати освітлення? Такі кімнати позбавлені ширини, але не позбавлені довжини – тому її треба раціонально використовувати.

Дизайн довгого вузького коридору – оптичні ілюзії

Облаштування вузьких вестибюлів виключно за допомогою спеціальних меблів і оснащення не принесе належного ефекту. Необхідно використовувати гру барв і вогнів, що дозволяє оптично збільшити простір. Відмінно працюють ясні світлі кольори, які висвітлюють простір. Останнім часом дуже популярні білі цеглинки, що не затемнюють кімнату, і роблять її затишною.

Дизайн довгого вузького коридору та вітальні

У дизайні вузького і довгого коридору вам варто відмовитися від темної обробки та меблів. Пол в коридорі може бути зроблений з великою плитки з затіркою швів, підібраною під колір плитки, тоді поверхня буде візуально більш цілісна, що оптично збільшує простір.

Дизайн довгого вузького коридору - оптичні ілюзії

Дизайн довгого вузького коридору - оптичні ілюзії

Якщо ви вирішили укладати на підлогу ламінат, краще зробити це перпендикулярно до довгих стін – це дозволить візуально додати кілька сантиметрів ширини.

Дизайн довгого вузького коридору - оптичні ілюзії

Дизайн довгого вузького коридору - оптичні ілюзії

Хороше рішення, яке також дозволить візуально збільшити простір – використовувати один і той же підлогу по всьому будинку. При цьому вся поверхня буде виглядати візуально більше.

Дизайн довгою вузькій прихожій – правильне освітлення

На рівень освітлення в передпокої впливає також двері. Двері з цілісного полотна, позбавлені стекол, що не будуть пропускати природне світло, тому перевагу слід віддавати варіантам з склінням.

У той же час ваш коридор не повинен бути темним і у вечірній або нічний час. На допомогу приходить штучне світло, характер і розташування якого сприятиме позитивному естетичному відчуттю. Вузький коридор повинен бути обладнаний стельовим освітленням – в невеликому передпокої це може бути один світильник, а у великій можна сміливо думати про двох або навіть трьох точках освітлення. Точкове освітлення все частіше доповнюють світлодіодними стрічками.

Дизайн довгою вузькій прихожій - правильне освітлення

Дизайн довгою вузькій прихожій - правильне освітлення

Меблі в вузький коридор

При виборі меблів для вузького коридору слід керуватися фактичними розмірами. Як правило, невеликий хол вимагає індивідуального підходу до обладнання і меблів, при цьому оптимальним рішенням буде вибір меблів на замовлення.Основна частина меблів – це, звичайно, шафа. Який шафа буде краще для дизайну довгою і вузькою передпокою? Безумовно, займе небагато місця шафа з розсувними дверима. Дзеркала на дверцятах дозволять оптично значно збільшити вузький коридор завширшки.

Меблі в вузький коридор

Меблі в вузький коридор

Проте не завжди покупка шафи є хорошим варіантом. Ширина передпокої може бути настільки невеликий, що просто неможливо в неї помістити велику меблі. В цьому випадку можна розмістити в ній тільки невелику шафку для взуття і вішалки на стіні.

Меблі в вузький коридор

Дуже цікава пропозиція – це складні меблі, яка не займає багато місця, і в той же час дуже функціональна. Прикладами можуть бути взуттєві шафи і стільці, прикріплені до стіни. Шафи дозволяють зручно зберігати взуття без введення хаосу в кімнату, в той час як практичні стільці забезпечують комфорт при взуванні.

Меблі в вузький коридор

Меблі в вузький коридор

Кольори в інтер’єрі

Довгий і вузький коридор потребує хороших рішеннях. При дизайні такого простору велику роль відіграє вибір кольорів, оздоблювальних матеріалів, які допоможуть не відчувати себе в приміщенні тісно.

Якщо у вас є вільна стіна в коридорі, ви можете прикрасити її галереєю фотографій або картин. Це хороший спосіб змінити декор вузького приміщення, при цьому візуально ви не втратите дорогоцінний простір.

Кольори в інтер'єрі

Їли у вас довгий і вузький коридор, стіни і двері краще зробити одного тону, краще світлого. Це допоможе створити спокійний, рівномірний фон. Полиці можна розмістити під стелею, де вони не будуть візуально захаращувати інтер’єр.

Слід також подбати про ретельно підібраних кольорах:

  • якщо ви хочете візуально розширити коридор, то варто пофарбувати стіни в світлий колір;
  • ви можете вибрати відтінок не зовсім білий, а світло-сірий, бежевий, в залежності від ваших уподобань;
  • білі меблі і аксесуари роблять вузький коридор світлим і допоможуть прикрасити його без втрати простору;
  • якщо коридор темний, світлі кольори розвіють похмурий настрій;
  • пам’ятайте, що світлі тони на стіні і на підлозі завжди застосовують до дизайну інтер’єру, в якому відсутня денне світло;
  • краще створювати єдиний інтер’єр, намагатися уникати занадто великої кількості речей різних відтінків.

Якщо у вас є можливість, то варто подумати про відкриту вітальні. Коли ми не маємо стін, які обмежують огляд, і фойє плавно переходить у вітальню, тоді обидві кімнати здаються просторіше.

Велике дзеркало – це також чудова ідея для того, щоб візуально збільшити вузьку кімнату.

Поперечні смуги

Поперечні смуги на шпалерах, підлозі або стелі будуть оптично робити простір більш широким і менш вузьким. На стелі ми можемо розмістити поперечні балки, або зробити цікавий дизайн стелі з гіпсокартону з підсвічуванням.

Фотошпалери і наклейки на стіни

Цікавий ефект може бути досягнутий за допомогою фотошпалер з різними ілюзіями або з перспективою продовження простору. Наприклад шпалери, що імітують вулицю, вид на пляж або нічне місто. Цікавим рішенням можуть бути також наклейки на стіни і на двері з перспективою.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *